Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Honorbuy ήταν παλιότερα γνωστό ως Xiaomishop - αν και απ' ό,τι φαίνεται δεν είχε άμεση σχέση με την Xiaomi (αν θυμάμαι καλά όμως, ήταν authorized dealer). Σαν Xiaomishop θυμάμαι ότι είχε αφήσει γενικά καλές εντυπώσεις.

Έπειτα, την Άνοιξη του '15, η Xiaomi πίεσε όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά που χρησιμοποιούσαν το όνομά της σα μέρος του δικού τους να αλλάξουν, οπότε και το Xiaomishop.com έγινε Honorbuy.com.

Αν και σε ένα χρόνο πολλά μπορεί να συμβούν, ελπίζω να συνεχίζει να ανταποκρίνεται στην παλιότερη καλή του φήμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

εγώ με το vickmall που "συνεργάζομαι" ποτέ δεν είχα προβλήματα. Θέλω όμως να πάρω ένα Teclast X98 Plus που δεν έχει το εν λόγω κατάστημα. Το βρήκα στο geek buying. Έχω πάρει 1-2 φορές από δαύτους, αλλά πάει καιρός. Εξακολουθεί και είναι αξιόπιστο ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ με το vickmall που "συνεργάζομαι" ποτέ δεν είχα προβλήματα. Θέλω όμως να πάρω ένα Teclast X98 Plus που δεν έχει το εν λόγω κατάστημα. Το βρήκα στο geek buying. Έχω πάρει 1-2 φορές από δαύτους, αλλά πάει καιρός. Εξακολουθεί και είναι αξιόπιστο ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

Εγώ πήρα το ONDA AIR CH από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα και το πλήρωσα και απ'ευθείας με κάρτα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε evansarmor ; Το geek έχει να αγορασεις κατευθείαν με πιστωτική ή μπορείς κατευθείαν με πιστωτική μέσω pp χωρίς balance κ.α όπως πριν cc ;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε evansarmor ; Το geek έχει να αγορασεις κατευθείαν με πιστωτική ή μπορείς κατευθείαν με πιστωτική μέσω pp χωρίς balance κ.α όπως πριν cc ;

Άκυρο φίλε μου, έκανα λάθος γιατί δεν το είδα καλά, από το gearbest το πήρα.... :O

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο φίλε μου, έκανα λάθος γιατί δεν το είδα καλά, από το gearbest το πήρα.... :O

 

Είπα κ'εγώ , άλλαξε το geek ;:lol:

Για το gear το ξέρω, οκ ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ με το vickmall που "συνεργάζομαι" ποτέ δεν είχα προβλήματα. Θέλω όμως να πάρω ένα Teclast X98 Plus που δεν έχει το εν λόγω κατάστημα. Το βρήκα στο geek buying. Έχω πάρει 1-2 φορές από δαύτους, αλλά πάει καιρός. Εξακολουθεί και είναι αξιόπιστο ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

 

Και γω το κινητο που πηρα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από honorbuy με PayPal balanced ένα xiaomi mi note pro bamboo back cover και μια silicon case! ΓΝΗΣΙΟΤΑΤΑ!! (Άσε που καπάκι μπαμπου δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού!)

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει πολύ μεγάλη ποικιλία σε αντίθεση με τα αλλά μαγαζιά σε αποστολές από EU direct. Μόλις παρήγγειλα 2 συσκευές και λέει παραλαβή σε 2-5 εργάσιμες με dhl. Παραγγελία από κάρτα συνδεδεμένη με PayPal την δέχτηκε κανονικά. Χαλάλι τα 40€ παραπάνω αν είναι να έρθει τόσο σύντομα αφού τραβιεμουν με την ανεκδιηγητη Singapore post απο το κατα τ αλλά αξιόπιστο vickmall απο το Πάσχα να πάρω πίσω τα χρήματα

To Honorbuy ήταν παλιότερα γνωστό ως Xiaomishop - αν και απ' ό,τι φαίνεται δεν είχε άμεση σχέση με την Xiaomi (αν θυμάμαι καλά όμως, ήταν authorized dealer). Σαν Xiaomishop θυμάμαι ότι είχε αφήσει γενικά καλές εντυπώσεις.

Έπειτα, την Άνοιξη του '15, η Xiaomi πίεσε όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά που χρησιμοποιούσαν το όνομά της σα μέρος του δικού τους να αλλάξουν, οπότε και το Xiaomishop.com έγινε Honorbuy.com.

Αν και σε ένα χρόνο πολλά μπορεί να συμβούν, ελπίζω να συνεχίζει να ανταποκρίνεται στην παλιότερη καλή του φήμη.

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε με το Vickmall ρε παιδιά?

Βάρεσε κανόνι??

Από τις 9 Ιουνίου δεν απαντάνε σε κανένα μήνυμα!

9-11 είχαν μια κινέζικη γιορτή αλλά Κυριακή 12 Ιουνίου το Banggood ήταν ανοιχτό κανονικά και επικοινώνησα μαζί τους.

Το Vick δεν έδωσε κανένα σημείο ζωής και θέλω να κάνω μια γερή αγορά από εκεί.

Μήπως μπήκαν μέσα από την Singapore post και τα παράτησαν??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αγόρασα κάτι από το banggood με πιστωτική, μου έβγαλε το εξής το οποίο δεν μου έτυχε ξανά ...:blink:

Μήπως ξέρει κανένας τι σημαίνει ;;

Thank you for shopping with us online, Your order needs manual processing!

Your credit card will be manually processed in the next 48 hours. Please check your mailbox for any updates.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε με το Vickmall ρε παιδιά?

Βάρεσε κανόνι??

Από τις 9 Ιουνίου δεν απαντάνε σε κανένα μήνυμα!

9-11 είχαν μια κινέζικη γιορτή αλλά Κυριακή 12 Ιουνίου το Banggood ήταν ανοιχτό κανονικά και επικοινώνησα μαζί τους.

Το Vick δεν έδωσε κανένα σημείο ζωής και θέλω να κάνω μια γερή αγορά από εκεί.

Μήπως μπήκαν μέσα από την Singapore post και τα παράτησαν??

Να μπήκαν μέσα αποκλείεται. Προσωπικά με το dispute μου το PayPal με ενημέρωσε ότι πήρα refund αλλά το μαγαζί δεν επιβαρυνθηκε. Για το refund πάντως με βοήθησε πολύ το vickmall

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάνε όμως καθόλου σε μηνύματα και στο thread του Vick όλοι όσοι έκαναν αγορά αυτές τις μέρες,

δεν έχουν καμία ενημέρωση, πάγωσαν τα πάντα, θαρρείς και έκλεισε το μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάνε όμως καθόλου σε μηνύματα και στο thread του Vick όλοι όσοι έκαναν αγορά αυτές τις μέρες,

δεν έχουν καμία ενημέρωση, πάγωσαν τα πάντα, θαρρείς και έκλεισε το μαγαζί!

 

μονη σκεψη:Ισως δεν εχουν επιστρεψει ακομα απο τις διακοπες.λιγη υπομονη,δεν το συνηθιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα από το Gear-worst να μου κάνει ένα Price Match για το Leagoo Z1, που το GeekBuying το έχει $6 φθηνότερα και μετά από 10 (!) μέρες, θυμήθηκαν να μου απαντήσουν και μου λένε "Όχι"!! :mad:

 

Επίσης, σήμερα παρέλαβα μια παραγγελία με ψιλοπράγματα από το Gear-worst και με τη"φοβερή" συσκευασία που κάνουν, όλα τα κουτιά μέσα ήταν στραπατσαρισμένα από το πολύ "τρακάρισμα" κατά τη μεταφορά και ένα πλαστικό είδος για την κουζίνα, ραγισμένο στην άκρη (αλλά όχι άχρηστο)... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έπαιρνες από geekbuying κατευθείαν και ζήτησες price match?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έπαιρνες από geekbuying κατευθείαν και ζήτησες price match?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ήθελα να δω, αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και πόντους μαζί, να το πάρω ακόμα φθηνότερα! :lol: Το θέλω για δεύτερη συσκευή, δε βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το έθεσα και σε άλλο θέμα και διάβασα λίγες σελιδες πίσω και μάλλον κλείνω για gearbest. Είναι το καλύτερο λέτε για αγορά κινητού; Έχω πάρει αρκετά πράγματα από εκεί γιατί παραγγελνω και για άλλους. Μεταξύ αυτών τελικά ποιο λέτε; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/f09313bbb5ffe7ad17b57a18d635c331.jpg

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αγόρασα κάτι από το banggood με πιστωτική, μου έβγαλε το εξής το οποίο δεν μου έτυχε ξανά ...:blink:

Μήπως ξέρει κανένας τι σημαίνει ;;

Thank you for shopping with us online, Your order needs manual processing!

Your credit card will be manually processed in the next 48 hours. Please check your mailbox for any updates.

 

Το βγάζει αρκετές φορές με ελληνικές κάρτες, απλά θα χρειαστούν μερικές ώρες για να εγκρίνει η τράπεζα σου την πληρωμή ( όσες φορές μου το χει βγάλει εγκρίθηκε οπότε δεν νομίζω να υπάρχει ποσοστό αποτυχίας )

Link to comment
Share on other sites

Το έθεσα και σε άλλο θέμα και διάβασα λίγες σελιδες πίσω και μάλλον κλείνω για gearbest. Είναι το καλύτερο λέτε για αγορά κινητού; Έχω πάρει αρκετά πράγματα από εκεί γιατί παραγγελνω και για άλλους. Μεταξύ αυτών τελικά ποιο λέτε; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/f09313bbb5ffe7ad17b57a18d635c331.jpg

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ εδω και αρκετό καιρό το έχω γυρίσει στο aliexpress.

Ρίξε μια ματιά και εκεί για τιμές. Πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδω και αρκετό καιρό το έχω γυρίσει στο aliexpress.

Ρίξε μια ματιά και εκεί για τιμές. Πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει έως τώρα.

 

Και εγω αγοραζω απο Αλι αλλα θεωρω οτι για αγορα κινητου θα πρεπει να ειναι απο τις τελευταιες επιλογες μας.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Ξερει κανεις ποσο χρονο κανει συνηθως το everbuying να στειλει ενα κινητο αν το εχει σε stock? Παραγγελια 13/6 και δε βλεπω καμια κινηση ακομα. Αυτο, συνηθως σημαινει οτι δεν το εχουν σε στοκ ή ετσι κανουν παντα οι συγκεκριμενοι? Ρωταω γιατι σε ολα τα αλλα που εχω παραγγειλει, gearbest, geekbuying, tinydeal κλπ το αργοτερο σε 2 εργασιμες ειχε φυγει το προιον.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Άμα το έχει το στέλνει γρήγορα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το έχει το στέλνει γρήγορα

 

Ναι γμτ, κι εγω αυτο σκεφτηκα απλα επειδη δεν ειχα εμπειρια απο το συγκεκριμενο καταστημα ειπα μηπως και! :(

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει αρκετές φορές με ελληνικές κάρτες, απλά θα χρειαστούν μερικές ώρες για να εγκρίνει η τράπεζα σου την πληρωμή ( όσες φορές μου το χει βγάλει εγκρίθηκε οπότε δεν νομίζω να υπάρχει ποσοστό αποτυχίας )

Στην πρώτη προσπάθεια μου έβγαλε ότι δεν εγκρίθηκε η συναλλαγή λόγω κάποιου λάθους, και στην δεύτερη που έκανα μου έβγαλε το μήνυμα που έγραψα.

Τώρα είδα ότι ήλθε και ένα μήνυμα από την τράπεζα : "Η συναλλαγή με την κάρτα ******* δεν πραγματοποιήθηκε λόγω μη επαλήθευσης ασφαλείας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τα τηλέφωνα ****"

Να πάρω τηλέφωνο ή να περιμένω;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη προσπάθεια μου έβγαλε ότι δεν εγκρίθηκε η συναλλαγή λόγω κάποιου λάθους, και στην δεύτερη που έκανα μου έβγαλε το μήνυμα που έγραψα.

Τώρα είδα ότι ήλθε και ένα μήνυμα από την τράπεζα : "Η συναλλαγή με την κάρτα ******* δεν πραγματοποιήθηκε λόγω μη επαλήθευσης ασφαλείας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τα τηλέφωνα ****"

Να πάρω τηλέφωνο ή να περιμένω;;;

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν σου έβγαλε και μία φορμα με ερωτήσεις ασφάλειας ; ( συνήθως είναι ονοματεπώνυμο, ημερομηνία γέννησης και τηλ )

Για να έφαγες άκυρο λογικά έχεις ερωτήσεις ασφάλειας, μου συμβαίνει και εμένα στην visa της alpha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...