Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο tomtop παραλαμβανουμε ή κλαιμε; Εχει παρει κανεις;

 

παραλαβαμε στο παρελθον μικροπραγματα, θελω να πιστευω οτι ειναι τιμιο και στα μεγαλοπραγματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαλβαδιαζω απο Honorbuy.com ''Original Bamboo Back Cover For Xiaomi Mi Note''

Αν γινει αγορα Δευτερα προλαβαινει το δεμα να φυγει απο εκει πριν την Πρωτοχρονια τους ?

Υπαρχει βεβαια και 2η λυση.....παραλαβη απο Europe warehouse σε 2-4 εργασιμες αλλα 18ευρο εξοδα αποστολης (η απλη αποστολη εχει 8,55ευρο )

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα VICMALL και BANGOOD γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει άλλο αξιόπιστο κατάστημα από όπου μπορούμε να αγοράσουμε με κάρτα ;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα VICMALL και BANGOOD γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει άλλο αξιόπιστο κατάστημα από όπου μπορούμε να αγοράσουμε με κάρτα ;;

Εγώ έχω αγοράσει 4 φορές το καλοκαίρι από το dx.com απευθείας με κάρτα. Αγόρασα μικροπράγματα ομως, κάρτες μνήμης και θηκες, ήρθαν κανονικά, οπότε δεν μπορώ να πω και πολλά για την αξιοπιστία του. Άλλο κατάστημα που περνάνε κάρτες νομίζω είναι το focal price αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω για την αξιοπιστία τους ας σε ενημερώσει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, τα ξέρω και τα δύο, εντάξει είναι.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

να σας ενημερωσω για το coolicool.....παρηγγειλα απο αυτους στις 19/01 το ukitel k4000 pro, στις 21/01 μου στελνουν μηνυμα οτι το τηλεφωνο εχει αποσταλει με Tracking Number:00340433836315104550.....ψαχνοντας για τον αριθμο βρηκα οτι δεν ειχε καμια σχεση με την παραγγελια μου, τους στελνω μειλ ζητωντας τους το πραγματικο Tracking Number και μου απαντανε αυτο.......Dear customer,

Thanks for your e-mail and sorry for the troubles.

After checking the system, i am sorry to inform you there’s a delay for your product.

We are trying our best to solve it.

Could you please wait more times?

Thanks and best regards.

Jamie........τους ζητησα επιστροφη χρηματων αλλιως τον λογο εχει το pay pal.......μακριαααααααα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Κινητό τηλέφωνο από το banggood 1/12 η παραγγελία, 7/12 το πηρε η Flytexpress και από 14/12 είναι κολλημένο στα βάθη της ανατολής.

Εχω ζητήσει τα λεφτά μου πίσω εδώ και μια βδομάδα αλλά δεν πήρα ακόμα απάντηση.

Συνεχίζω την ενημέρωση.

Ζήτησα από το κατάστημα τα χρήματα μου πίσω και μου τα έστειλαν την άλλη μέρα χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Άρα, μπορεί να μην έλαβα την παραγγελία μου, σε αυτό όμως είδα ότι δεν έφταιγε το κατάστημα και πήρα τα χρήματα μου πίσω άμεσα.

Σίγουρα θα αγοράσω ξανά από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το coolicool είναι άψογο και έμπιστο κατάστημα εχω αγοράσει όλα τα κινητά μου και τον Φίλων μου απο εκεί περίπου 30 παραγγελίες και ήταν εντάξει σε όλα.Στην περίπτωση σου μάλλον οντος θα έκαναν κάποιο λάθος συμβαίνει και αυτο και επειδή ζήτησες επιστροφή το έκαναν άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Κινητό τηλέφωνο από το banggood 1/12 η παραγγελία, 7/12 το πηρε η Flytexpress και από 14/12 είναι κολλημένο στα βάθη της ανατολής.

Εχω ζητήσει τα λεφτά μου πίσω εδώ και μια βδομάδα αλλά δεν πήρα ακόμα απάντηση.

[send Date: 2016/1/20 18:42:46 Target Country: GREECE

Situation of Goods

Service Type: SGAMY

Package tracking information

Date/Time Address States

2016-01-20 18:42 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-20 18:42 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-14 16:43 FLYTEXPRESS-CN Acceptance

2016-01-14 06:45 Customer Shipping information recieved]

>

Να και η τελευταία μου παραγγελία από BangGood:

6,5 μέρες FlytExpress, 20/1 υποτίθεται το έστειλαν στην Singapore Post αλλά sgpost/17track δεν μου βγάζουν καμία πληροφορία ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Fasttech, ακόμα ένα πολύ καλό site για πολλά είδη κι όχι μόνο κινητά.

Άψογο κατάστημα σε όλα του. Πήρα 3 xiaomi usb fans σε τιμές χώμα χωρίς tracking άργησαν λίγο αλλά ήρθαν κανονικά. Το support τους πάρα πολύ καλό και απαντάνε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το coolicool είναι άψογο και έμπιστο κατάστημα εχω αγοράσει όλα τα κινητά μου και τον Φίλων μου απο εκεί περίπου 30 παραγγελίες και ήταν εντάξει σε όλα.Στην περίπτωση σου μάλλον οντος θα έκαναν κάποιο λάθος συμβαίνει και αυτο και επειδή ζήτησες επιστροφή το έκαναν άμεσα.

αληθεια που το ξερεις οτι μου επεστρεψαν τα χρηματα, και μαλιστα αμεσα??????.......ουτε μου απαντησαν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

[send Date: 2016/1/20 18:42:46 Target Country: GREECE

Situation of Goods

Service Type: SGAMY

Package tracking information

Date/Time Address States

2016-01-20 18:42 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-20 18:42 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-14 16:43 FLYTEXPRESS-CN Acceptance

2016-01-14 06:45 Customer Shipping information recieved]

>

Να και η τελευταία μου παραγγελία από BangGood:

6,5 μέρες FlytExpress, 20/1 υποτίθεται το έστειλαν στην Singapore Post αλλά sgpost/17track δεν μου βγάζουν καμία πληροφορία ακόμη!

Αυτή την εικόνα βλέπω εδω και 57 μέρες σε κινητό που παράγγειλα. Σήμερα βέβαια πηρα τα λεφτά μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Άψογο κατάστημα σε όλα του. Πήρα 3 xiaomi usb fans σε τιμές χώμα χωρίς tracking άργησαν λίγο αλλά ήρθαν κανονικά. Το support τους πάρα πολύ καλό και απαντάνε άμεσα.

 

Εμένα μου αρέσει και το σύστημα που σε ενημερώνει ποτέ θα σταλθούν ακριβώς και το cancel και refund χωρίς καν να μιλήσεις μαζί τους :)

Έκανα μερικές παραγγελίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και εως τώρα σε όλα με έχουν εξυπηρετήσει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα με το ποστ του φίλου soleman που έγραψε ότι του τα επέστρεψαν.Αλλά και τα δικα σου σίγουρα θα σου τα επιστρέψουν όπως είπα είναι πολυ έμπιστο κατάστημα ψωνίζω χρόνια απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εικόνα βλέπω εδω και 57 μέρες σε κινητό που παράγγειλα. Σήμερα βέβαια πηρα τα λεφτά μου πίσω.

Μην μου λες τέτοια! :cry:

20-26, υποτίθεται είναι 6 μέρες στην sg post και περιμένω να μου το στείλουν οι σιγκαπουριανοί.

Πότε ζήτησες τα λεφτά σου πίσω?

Στις 57 μέρες?

Τώρα που άλλαξε το paypal και πήγε 160 μέρες, τί γίνεται?

Μπορώ να κάνω dispute πχ στις 40 ημέρες ή θα με πούνε περίμενε να φτάσεις τις 150?

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση έχω, το Tinydeal άνοιξε αποθήκη στην αγγλια??γιατί έχει επιλογή είτε απο China είτε απο United kingdom για τα ακουστικά Piston 3 στην βασική εκδοσή. Θα έρθουν πιο γρήγορα απο Αγγλία ή το ιδιο είναι σε χρόνο παραλαβής.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση των μελών, προχώρησα στην αγορά του Lg g2 απο το fastcardtech με την χρήση του εκπτωτικού κωδικού και την χρήση 10 δολαρίων που είχα στον λογαριασμό του Fastcardtech και ενώ η τελική τιμή ήταν 89 δολάρια και στην σελίδα του PayPal που ανοιξε για να πληρωσω η τιμή ήταν 89 δολάρια..

 

Αφού πλήρωσα ειδα στο email μου οτι με χρεωσε 108 usd χωρίς λόγο.. μπηκα στον λογαριασμο του fastcardtech και ειδα οτι για ανεξηγητο λογο δεν χρησιμοποιηθηκε ουτε το κουπονι, ουτε τα 10usd που ειχα στο site τους ενω υποτιθετε οτι τα χρησιμοποιησα.. ευτυχώς κράτησα τα screens και από το PayPal και από το site.. Τους έστειλα mail με συνημμένα τα πάντα και τώρα περιμένω..

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64954&d=1453888413

 

(update αφαιρεσα τα pdf δυμφωνα με τις συμβουλες των μελων καθως ειχα πολλα προσωπικα στοιχεια)

 

 

εδω τα pdf με το paypal και το fastcardtech

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτό το κατάστημα το fastcardtech είναι εμπιστοσύνης?? γιατί είδα οτι κάνει πολύ μεγάλες προσφορές,και σε γνώστες μάρκες.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση των μελών, προχώρησα στην αγορά του Lg g2 απο το fastcardtech με την χρήση του εκπτωτικού κωδικού και την χρήση 10 δολαρίων που είχα στον λογαριασμό του Fastcardtech και ενώ η τελική τιμή ήταν 89 δολάρια και στην σελίδα του PayPal που ανοιξε για να πληρωσω η τιμή ήταν 89 δολάρια..

 

Αφού πλήρωσα ειδα στο email μου οτι με χρεωσε 108 usd χωρίς λόγο.. μπηκα στον λογαριασμο του fastcardtech και ειδα οτι για ανεξηγητο λογο δεν χρησιμοποιηθηκε ουτε το κουπονι, ουτε τα 10usd που ειχα στο site τους ενω υποτιθετε οτι τα χρησιμοποιησα.. ευτυχώς κράτησα τα screens και από το PayPal και από το site.. Τους έστειλα mail με συνημμένα τα πάντα και τώρα περιμένω..

 

 

εδω τα pdf με το paypal και το fastcardtech

Καλύτερα να κρύβεις στοιχεία όπως διεύθυνση σπιτιού στις εικόνες που ανεβάζεις δημοσίως.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτό το κατάστημα το fastcardtech είναι εμπιστοσύνης?? γιατί είδα οτι κάνει πολύ μεγάλες προσφορές,και σε γνώστες μάρκες.

 

Εμπιστοσυνης ειναι σχετικο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα παρεις καινουργιο τηλεφωνο.

Μεταχειρισμενο ή ανακατασκευασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση των μελών, προχώρησα στην αγορά του Lg g2 απο το fastcardtech με την χρήση του εκπτωτικού κωδικού και την χρήση 10 δολαρίων που είχα στον λογαριασμό του Fastcardtech και ενώ η τελική τιμή ήταν 89 δολάρια και στην σελίδα του PayPal που ανοιξε για να πληρωσω η τιμή ήταν 89 δολάρια..

 

Αφού πλήρωσα ειδα στο email μου οτι με χρεωσε 108 usd χωρίς λόγο.. μπηκα στον λογαριασμο του fastcardtech και ειδα οτι για ανεξηγητο λογο δεν χρησιμοποιηθηκε ουτε το κουπονι, ουτε τα 10usd που ειχα στο site τους ενω υποτιθετε οτι τα χρησιμοποιησα.. ευτυχώς κράτησα τα screens και από το PayPal και από το site.. Τους έστειλα mail με συνημμένα τα πάντα και τώρα περιμένω..

 

εδω τα pdf με το paypal και το fastcardtech

Φίλε μου οπως σου λέει και ο junglist καταρχήν κρύψε τα προσωπικά σου στοιχεία. Απο εκεί και περα, το μαγαζί χρεώνει λίγο παραπάνω από 3% για έξοδα συναλλαγής, αλλά και πάλι στα 99$ είναι πιο πολλα αυτά που χρεωθηκες. Λογικά για κάποιο λόγο δεν σου πήρε το κουπόνι. Όσον αφορά το υπόλοιπο ποσο, μήπως στο balance είχες ευρώ και τα υπόλοιπο ποσό που χρεωθηκες είναι έξοδα μετατροπής συναλλάγματος από το paypal? Σε κάθε περίπτωση είσαι καλλυμενος με τα screenshots, μπραβο ήσουνα προνοητικος. Λογικά πρέπει να σου επιστρέψει το μαγαζί τη διαφορά. Προσωπικά ποτέ δεν έχω τραβήξει screenshots σε αυτό το στάδιο πληρωμής.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το coolicool έβγαλε το Homtom ht3 στα 40$ και όχι να προλάβεις να βάλεις καλαθι, μέχρι και το site έχει πέσει :lol:

Ιερά τέρατα αξιοπιστιας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...