Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί, σου είπε κανένας ότι έκλεισαν τα ταχυδρομεία;;; :p

 

οχι αλλά βαριούνται τις άλλες μέρες, φαντάσου τώρα...

Και όσες φορές έχω παραγγείλει (συνήθως minideal και tinydeal) την επόμενη μέρα έρχεται το email οτι έφυγε το κινητο και μου λένε tracking number κλπ.. Και απο το ebay που παρήγγειλα κάτι πραγγματάκια την παρασκευή ήρθε χθές email..

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλά βαριούνται τις άλλες μέρες, φαντάσου τώρα...

Και όσες φορές έχω παραγγείλει (συνήθως minideal και tinydeal) την επόμενη μέρα έρχεται το email οτι έφυγε το κινητο και μου λένε tracking number κλπ.. Και απο το ebay που παρήγγειλα κάτι πραγγματάκια την παρασκευή ήρθε χθές email..

 

Φίλε μου αν αναφέρεσαι στα ελληνικά ταχυδρομεία, θα διαφωνήσω μαζί σου κάθετα, χωρίς να ξέρω την προσωπική σου εμπειρία βέβαια.

Η δική μου εμπειρία πάντως είναι άψογη εξυπηρέτηση, όσες φορές έχω πάει να πάρω δέμα από εκεί, είτε είναι στις 7:30 το πρωί είτε είναι στις 2:30 το μεσημέρι.

Πολλές φορές πάω χωρίς καν να δω το ειδοποιητήριο, με το που βλέπω από το τράκινγκ νάμπερ πως το δέμα μου είναι στο κέντρο διανομής πάω από εκεί το παίρνω και πάντα με εξυπηρετούν με τον καλύτερο τρόπο, μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

Και από ταχύτητα επίσης, συνήθως την μία μέρα το βλέπω το δέμα μου να εμφανίζεται στο Βενιζέλο, την επόμενη είναι στην Ηλεία και μπορώ να πάω να το πάρω.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Απλά υπάρχει υπερβολική καθυστέρηση. Είχα παραγγείλει κάι μεμβράνες για το κινητό και μου έδωσε κανονικά το κινεζάκι tracking number...Περνάνε 5-6 μέρες και μπαίνω να το κοιτάξω και είχε έρθει αθήνα. Α, ωραία λέω, την κάναμε λαχείο, αύριο θα'ναι εδώ. Που όμως, για να έρθει απο την κίνα έκανε 5-6 μέρες και μετα για να έρθει μέχρι το αγρίνιο (300χμ) έκανε 8 μέρες.
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

 

Απάντησε πριν λίγο πως τα δύο από τα τρία προϊόντα που παράγγειλα δεν τα έχε σε στοκ, αλλά η σελίδα όταν έκανα την παραγγελία δεν έλεγε κάτι τέτοιο. Και ακόμα αναφέρει "Dispatch:Ships within 3-5 business days" χωρίς να ξεκαθαρίζει αν το έχει η όχι το προιόν.

Δεν μου κάνει και τόσο καλή πρακτική πώλησης αυτή.

Αν είχα παραγγείλει από banggood τουλάχιστον τώρα θα είχαν αποσταλεί και θα μου έρχονταν ενώ τώρα ακόμα περιμένω την αποστολή τους. Ας τα στείλει εντός εβδομάδας, (για παραπάνω με βλέπω να ζητάω επιστροφή χρημάτων) και ποτέ ξανά από αυτόν.

 

Παναγιώτης

 

Ότι νά ναι είναι το Gearbest, μου απαντάνε από το δικό τους νήμα στο φόρουμ χθες ότι δύο από τα τρία προιόντα που έχω παραγγείλει δεν τα έχουν προς το παρόν σε στοκ, και σήμερα που στέλνουν μειλ ότι τα δύο αυτά προιόντα μου τα έχουν στείλει (σήμερα) και αναμένεται η αποστολή του τρίτου (το οποίο υποτίθεται είχαν σε στοκ πριν) :blink::wacko::confused:

Άβυσσος η ψυχή του κινέζου!!!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τέτοια ξεφτίλα απάντηση από Κινέζικο μαγαζί.

30+ μέρες αναμονής από GEARBEST και τώρα μου λένε ότι δεν βρίσκουν την παραγγελία μου στο σύστημα.

 

Καλύτερα να το κλείσουν.

Τα τελευταία ποστ στο νήμα τους είναι μόνο παράπονα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τέτοια ξεφτίλα απάντηση από Κινέζικο μαγαζί.

30+ μέρες αναμονής από GEARBEST και τώρα μου λένε ότι δεν βρίσκουν την παραγγελία μου στο σύστημα.

 

Καλύτερα να το κλείσουν.

Τα τελευταία ποστ στο νήμα τους είναι μόνο παράπονα.

 

Δεν έχεις άδικο και εγώ την πάτησα με δαύτους,

Για να γλιτώσω λίγα χρήματα τους προτίμησα και είμαι τώρα δέκα μέρες και περιμένω (ευτυχώς τα δύο από τα τρία αντικείμενα τα έστειλαν χθες) ενώ από αλλού θα κόντευα να τα παραλάβω.

Το πάθημα γίνεται μάθημα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τέτοια ξεφτίλα απάντηση από Κινέζικο μαγαζί.

30+ μέρες αναμονής από GEARBEST και τώρα μου λένε ότι δεν βρίσκουν την παραγγελία μου στο σύστημα.

 

Καλύτερα να το κλείσουν.

Τα τελευταία ποστ στο νήμα τους είναι μόνο παράπονα.

Αν και εχω κανει αρκετες παραγγελιες απο το εν λογω καταστημα και μεχρι τωρα ημουνα αρκετα ευχαριστημενος, θα προστεθω και εγω σε αυτους που κανουν παραπονα τον τελευταίο καιρό λόγω της εξυπηρέτησης τους στις 2 τελευταιες παραγγελιες που περιμενω. Στην πρωτη παραγγελια, αντικειμενο αξιας πανω απο 40$ το οποιο με κουπονι πηγε στα 39.80$, κατα το check out το συστημα μου εδειξε οτι θα σταλει κανονικα με free tracking number, πραγμα το οποιο μου φανηκε φυσιολογικο γιατι εχει ξανατυχει και σε αλλες παραγγελιες οπου το ποσο πηγαινε κατω απο 40$ με κουπονι. Στο email που με ενημερωσαν οτι εγινε shipped, δεν υπηρχε tracking και μετα απο 5 μερες που μου απαντησαν η αιτιολογια ηταν οτι το προιον ηταν αξιας μικροτερης των 40$. Φυσικα ειχε ηδη φυγει και δεν γινοταν να στειλουν tracking. Σε δευτερη παραγγελια, ενω πληρωνω για tracking με nl post, το στελνουν με sweden post το οποιο μετα απο 20 μερες ειναι ακομα pre advised χωρις να εχω πληροφορια για το ποια ειναι η χωρα προορισμου και που βρισκεται το δεμα.

Βεβαια, τετοιες μερες, τετοια λογια.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει μια παραγγελία στο banggood στις 13/6, την έσπασαν σε 2 δέματα και αποστάλθηκαν και τα 2 στις 16/6.

 

Όποτε είναι να έρθει θα έρθει ...περιμένω.

Απλώς από καθαρή περιέργεια να σας ρωτήσω κάτι...

στο ένα δέμα όλες αυτές τις μέρες το link για το tracking έδειχνε"The shipment item is under transportation, Item received for processing"

το άλλο λινκ δεν δούλευε μετά από κάποιο σημείο και τους ζήτησα βοήθεια οπότε το φτιάξαν και φαίνονται πια (σε αυτό μόνο) και οι εξής πληροφορίες:

2015-06-30 11:21The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Direct Link's international terminal for onward transport to the country of destination

2015-06-30 11:21MALMO UTR/MMAH,Sverige, The item has been dispatched from Direct Link's international terminal for onward transport to the country of destination

 

για ξεκάρφωμα είναι αυτή η πληροφορία; για να φαίνεται ότι άλλαξε κάτι; ήταν ήδη σε μεταφορά ή δεν ήταν;

μήπως όλες αυτές τις μέρες περιόδευε μέχρι να το παραλάβει πια η Sweden Post;

Edited by jospi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Τι παιζει με το gearbest ?

Ολοι παραπονιομαστε για καθυστερησεις κλπ ενω στο νημα του δεν απανταει :wacko:

Λετε να μας αντιμετωπιζει ως χρεωκοπημενους?

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Τι παιζει με το gearbest ?

Ολοι παραπονιομαστε για καθυστερησεις κλπ ενω στο νημα του δεν απανταει :wacko:

Λετε να μας αντιμετωπιζει ως χρεωκοπημενους?

Τα λεφτά μια χαρά τα πήραν όμως.

Οπότε τι σχέση έχει αυτό που Ρωτάς.

Είναι απαράδεκτο να φέρονται έτσι σε ανθρώπους που έχουν ξοφλήσει τις παραγγελίες τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάποιος κάτι ή έχει φύγει προς εδώ δέμα κανενός απο geekbuying; Έκανα κανονικά την παραγγελία μου και μου λένε κάτι ******** και στο θέμα τους εδώ και στα e-mail. Προσωπικά, δεν θα με ξαναδούν...
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο τις 23 ιουνιου το elephone p4000 που ηταν σε προπωληση στο gearbest. πληρωσα 89,46 ευρω και απο εχθες μου γραφει οτι η πληρωμη απετυχε αλλα τα χρηματα δεν μου εχουν επιστραφει......
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο τις 23 ιουνιου το elephone p4000 που ηταν σε προπωληση στο gearbest. πληρωσα 89,46 ευρω και απο εχθες μου γραφει οτι η πληρωμη απετυχε αλλα τα χρηματα δεν μου εχουν επιστραφει......

Πως σου πηραν τα χρηματα αφου γραφεις οτι η πληρωμη απετυχε ?

Τα χρηματα σιγουρα τα εχουν ''τραβηξει'' ?

Στο λογαριασμο σου στο paypal τι γραφει ? Completed ,,, Denied ή Pending ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο τις 23 ιουνιου το elephone p4000 που ηταν σε προπωληση στο gearbest. πληρωσα 89,46 ευρω και απο εχθες μου γραφει οτι η πληρωμη απετυχε αλλα τα χρηματα δεν μου εχουν επιστραφει......

Το πιο πιθανό είναι ότι δεν έχουν πάρει τα χρήματα. Οταν ένα προϊόν είναι σε προπωληση το gearbest δεσμεύει τα χρήματα μέχρι να είναι διαθέσιμο προς αποστολή. Τώρα που προσπαθεί να "τραβήξει" τα χρήματα για να στείλει την παραγγελία, δεν έχει την δυνατότητα λόγο capital control. :cool:

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal μπλοκάρει τις συναλλαγές στην Ελλάδα

http://www.iefimerida.gr/news/215243/paypal-mplokarei-tis-synallages-stin-ellada?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

 

οποτε προς το παρων συναλλαγες μεσω paypal δεν μπορουμε να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal μπλοκάρει τις συναλλαγές στην Ελλάδα

http://www.iefimerida.gr/news/215243/paypal-mplokarei-tis-synallages-stin-ellada?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

 

οποτε προς το παρων συναλλαγες μεσω paypal δεν μπορουμε να κανουμε

 

Ούτε εντός Ελλάδος?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εντός Ελλάδος?

 

Εντος δεν υπαρχει προβλημα...αγορασα βιταμινες απο καταστημα on line και παρελαβα κανονικα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

To to2c (μαζί με merimobiles και Pandawill) έχει γίνει η UMI των καταστημάτων.

 

Αν Gearbest και GeekBuying άρχισαν λαμογιές, στην μαύρη λίστα.

Πατήστε τους κι ένα claim στο Paypal να στανιάρουν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal μπλοκάρει τις συναλλαγές στην Ελλάδα

http://www.iefimerida.gr/news/215243/paypal-mplokarei-tis-synallages-stin-ellada?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

 

οποτε προς το παρων συναλλαγες μεσω paypal δεν μπορουμε να κανουμε

 

Ούτε εντός Ελλάδος?

Συναλλαγες που το χρημα θα περασει μεσω paypal δεν μπορουν να γινουν.

Δεν γινεται να αγορασουμε ουτε απο ελληνικα καταστηματα μεσω paypal.

Εντος δεν υπαρχει προβλημα...αγορασα βιταμινες απο καταστημα on line και παρελαβα κανονικα...

Εκανες πληρωμη Μεσω paypal ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συναλλαγες που το χρημα θα περασει μεσω paypal δεν μπορουν να γινουν.

Δεν γινεται να αγορασουμε ουτε απο ελληνικα καταστηματα μεσω paypal.

 

Εκανες πληρωμη Μεσω paypal ?

 

Ναι ρε παιδιά ... 51,80...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ποσό.. το κατάστημα ήταν Ελληνικό.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εντός Ελλάδας μπορείς μέχρι το όριο που έχει βάλει η κάθε τράπεζα ( όχι το όριο των 60 ευρώ ανάληψης αλλά το όριο αγορών )
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά ... 51,80...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ποσό.. το κατάστημα ήταν Ελληνικό.

Ενδιαφερον ! Ποτε ακριβως εγινε η πληρωμη ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον ! Ποτε ακριβως εγινε η πληρωμη ?

 

Δευτερα μεσημερι.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δευτερα μεσημερι.

Δευτερα βραδυ εκανα και εγω δυο πληρωμες και ''περασαν'' κανονικα. Απο την τεταρτη το μεσημερι που ξανα-προσπαθησα δεν ''περναει'' τιποτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...