Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να θυμάσαι ότι έχεις 45 μέρες από την πληρωμή για να κάνεις dispute και 20 μέρες από το dispute για να το κάνεις claim.

Οι ημέρες από την πληρωμή γιά dispute είναι 180 και όχι 45 ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε δίκιο για τις 180 μέρες, από βιασύνη έγραψα 45 επειδή ακόμα τόσες λέει στο λινκ που έδωσα παραπάνω (το οποίο είναι από το επίσημο σαιτ του paypal!! Απορώ πως τους ξέφυγε, μεγάλη γκάφα).

 

@adversus: μην ανησυχείς, έτσι γίνεται. Το tracking number το παίρνεις όταν παραδίδεις το πακέτο στην ταχυδρομική εταιρεία. Η αποστολή όμως μπορεί να γίνει αργότερα την ίδια μέρα, μπορεί ομως και την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

@adversus: μην ανησυχείς, έτσι γίνεται. Το tracking number το παίρνεις όταν παραδίδεις το πακέτο στην ταχυδρομική εταιρεία. Η αποστολή όμως μπορεί να γίνει αργότερα την ίδια μέρα, μπορεί ομως και την επόμενη.

Ναι νταξει τωρα ειμαι χαλαρος,αφου ειδα οτι εδειξαν ενδιαφερον εστω κι αργα εχω υπομονη

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η postNL ειναι πιό γρήγορη από την sing post ή μία από τα ίδια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά. Το κατάστημα να εξυπηρετεί σύντομα την παραγγελία και να μην την κρατάει ημέεεερες (με έχουν καθυστερήσει ως και πολλές εβδομάδες (το to2c)) μέχρι να φιλοτιμηθεί να την στείλει.

Την Πέμπτη (25-5) παρέλαβα μέσω SingPost παραγγελία που είχε σταλεί στις 22-5 από VickMall. Πάντα προτιμώ αυτό επειδή λειτουργεί καλά το tracking number, ενώ οι Ολλανδοί δεν παρουσιάζουν τίποτα ώσπου να φτάσει στην χώρα τους. Από χρόνους, ήταν η 1η φορά που παρέλαβα τόσο σύντομα, αφού συνήθως κάνουν και τα 2 ταχυδρομεία λίγο πάνω από 20 ημέρες.

Εν κατακλείδι, αν έχουν κέφια οι ενδιάμεσοι και το κατάστημα, έρχεται γρήγορα. Αν όχι, δεν έχει σημασία όποιο ταχυδρομείο κι αν διαλέξεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά. Το κατάστημα να εξυπηρετεί σύντομα την παραγγελία και να μην την κρατάει ημέεεερες (με έχουν καθυστερήσει ως και πολλές εβδομάδες (το to2c)) μέχρι να φιλοτιμηθεί να την στείλει.

Την Πέμπτη (25-5) παρέλαβα μέσω SingPost παραγγελία που είχε σταλεί στις 22-5 από VickMall. Πάντα προτιμώ αυτό επειδή λειτουργεί καλά το tracking number, ενώ οι Ολλανδοί δεν παρουσιάζουν τίποτα ώσπου να φτάσει στην χώρα τους. Από χρόνους, ήταν η 1η φορά που παρέλαβα τόσο σύντομα, αφού συνήθως κάνουν και τα 2 ταχυδρομεία λίγο πάνω από 20 ημέρες.

Εν κατακλείδι, αν έχουν κέφια οι ενδιάμεσοι και το κατάστημα, έρχεται γρήγορα. Αν όχι, δεν έχει σημασία όποιο ταχυδρομείο κι αν διαλέξεις.

εχω κανει παραγγελια απο tp2c.

στις 27-5 εκαναν shiping και στις 29 -5 στο track checker μου βγαζει"the item is pre-advided greece".

εννοεί ότι έφυγε γιά ελλάδα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει 1 βδομαδα που παρελαβα απο pandawil το Νεκεν Ν6 GB2 (πολυ καλο κινητο) κανενα αξιοπιστο site για θηκες αμα εχει για το συγκεκριμένο κινητό ???
Link to comment
Share on other sites

Πού πήγε το θέμα του gearbest;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

 

γιατί δεν υπάρχει το θέμα του Gearbest; Διαγράφηκε;

 

Κάποιος από το myphone να μας ενημερώσει;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ψαχνω και εγω....υπαρχει καποια ενημερωση;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Παει και MINIDEAL....

TO2C, GEARBEST, MINIDEAL....

Την κάνανε....

Περαστικά μας

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

πάντως σαν μαγαζιά λειτουργούν κανονικά.έχει δοθεί καμμια εξήγηση γιατί έφυγαν τα άλλα πριν το Τ02c?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παει και MINIDEAL....

TO2C, GEARBEST, MINIDEAL....

Την κάνανε....

Περαστικά μας

Κάποια λογική εξήγηση θα υπάρχει, δεν γίνεται ξαφνικά να έφυγαν από το φόρουμ όλα μαζί..συνεννοημενοι ήταν?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

λογω πληρωμη...

 

Ηταν πολλά τα λαλακια για ενοίκιο????

πεφτει και η ζητησις....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια παραγγελία απο gearbest και μου ζητάει ταυτότητα αποδεικτικό πληρωμης να επιβεβαιώσω την διεύθυνση μου και φωτο την καρτα.... εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παλια..προ paypal. Μηπως δεν εχεις κανει λογαριασμο και δεν παρηγγειλες μεσω paypal?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια παραγγελία απο gearbest και μου ζητάει ταυτότητα αποδεικτικό πληρωμης να επιβεβαιώσω την διεύθυνση μου και φωτο την καρτα.... εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο?

 

Πώς πλήρωσες;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

με paypal πληρωσα τους εστειλα φωτο απο το paypal τη συναλλαγή

 

πολλοί ζητάνε paypal verified address

εμένα δεν μου τα έχουν ζητήσει μιας και έχω και τις 2 διευθύνσεις που παραλαμβάνω στο paypal

μπορεί έτσι να είναι για τους περισσότερους από εμάς..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει γιατί σταμάτησε η εκπροσώπηση του to2c στο φόρουμ?

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα?Συνεχίζει να θεωρείτε αξιόπιστο κατάστημα για αγορές?

:X
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να θεωρείτε αξιόπιστο κατάστημα για αγορές?

Αξιόπιστο ήταν μόνο για όσους δεν είχαν το παραμικρό (και το εννοώ) πρόβλημα.

Το δικό μου δεν το είχαν σε απόθεμα (αν και το site έλεγε το αντίθετο) και μου έβγαλαν το λάδι ώσπου να μου στείλουν άλλο μοντέλο που ήθελα. Όλο τους χαζούς έκαναν και συνολικά πήρε πάνω από ένα μήνα η διαδικασία.

Αν έχεις και πρόβλημα στην συσκευή, κλάφτα! Θα ψάχνεις να την διορθώσεις μόνος σου.

Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι δεν παίρνουν από εκεί ούτε τσίχλες (κι εγώ ανάμεσά τους).

 

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, παίρνεις από VickMall. Τίμιοι και με εξυπηρέτηση ως εκεί που δεν πάει άλλο.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αυτου του ειδους οι ερωτήσεις δε νομίζω οτι μπορούν να απαντηθούν. Η υπαρξη ή οχι στο φόρουμ δεν ειναι ενδεικτικό αξιοπιστίας, ειναι μαρκετινιστικοι οι λογοι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε και τα καλα πηρα ενα doogee titans2 για ενα φιλο απο vickmall το οποιο μετα απο καμια 20αρια μερες νεκρωσε και δεν δουλευε. Μιλαω μαζι τους και το στελνω κινα το παραλαμβανουν το φτιαχνουν και το εστηλαν πισω σε μενα. Ολα μια χαρα πηρε περιπου 2 μηνες μεχρι να παει και να ερθει αλλα δεν νομιζω οτι μια αντιπροσωπια εδω θα το εφτιαχνε σε λιγοτερο χρονο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...