Jump to content

All about BMW


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels ( 2 Ιούλ. 2004 , 17:12)

 

Σωστάαα, τη σκ@τα έχει το golf και είναι τόσο ακριβό, μάλλον επειδή γαμήθκε να πουλάει το προηγούμενο μοντέλο ξεψάρωσε η vw.Πάντως καλά θα κανει η μπεμπέ να κρατήσει επείπεδο και στη σειρά 1, μακάρι να ξεκινάει και απο 25000. Άκου εκεί προσιτή bmw :blink:

 

 

 

mpes stin ousia pou kribete piso apo to golf kai isos apantithi to erotima sou..........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό θα πει κομπλεξισμός να ζητάτε εσείς οι ίιοι οι επίδοξοι αγοραστές να είναι ακριβό το αυτοκίνητο για να μη χαλάσει "το όνομα" :blink:

 

Εντιτ: Μετά κι από αυτό τα έχω δει όλα :alien:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είανι κομπλεξισμός ρε συ, αν πέσει η τιμή του αυτοκινήτου δεν θα σημένει μόνο ότι θα χαλάσει το όνομα τις εταιρίας αλλά και η ποιότητα κατασκευής-υλικών κτλ.

Δηλαδή πως θα σου φενόταν να βγάλει η ferrari αυτοκίνητο με 20000 Ευρώ?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic ( 1 Ιούλ. 2004 , 01:08)

 

Μα η bmw φταίει; το golf φτάει που έχει πάρει την ανηφόρα στις τιμές. Ακόμα και να ήθελε η bmw, δεν είναι σωστή κίνηση marketing να το χρεώσει λιγότερο από ένα golf!

 

ελα ρε rigasnic...αν ηθελε η bmw δεν μπορουσε να το βγαλει κοντα στις 21.000-22.000?δηλαδη το καινουργιο το astra που ειναι πολυ πιο φθηνο απο το golf αλλα ειναι αντατγωνιστες?....Απλα η bmw εχει μυριστει τη δουλεια και παει να βγαλλει χρημα...και καλα κανει!

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i ( 2 Ιούλ. 2004 , 20:00)

 

Αυτό θα πει κομπλεξισμός να ζητάτε εσείς οι ίιοι οι επίδοξοι αγοραστές να είναι ακριβό το αυτοκίνητο για να μη χαλάσει "το όνομα" :blink:

 

Εντιτ: Μετά κι από αυτό τα έχω δει όλα :alien:

 

συμφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα!Αν ειναι δυνατον ρε jackdaniels οταν περνεις ενα τουτου δεν το περνεις για το ονομα αλλα για τα χαρακτηριστηκα του σαν αυτοκινητο!οσο για την ποιοτητα που λες το αφηνω να περασει ετσι.....

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Ρε είμαστε με τα καλά μας? Κατ'αρχην η 1 θα ξεκινάει απο 22400. Δέυτερον αυτο που αφήνεις ασχολιάστο περι ποιότητας, θα πρέπει να βάλεις δίπλα δίπλα μια Bmw με 100.000km και ένα golf και θα δεις γιατή οι Bmw επιβάλεται να είναι πιο ακριβές και τρίτων σε λίγο θα συγkρίνεται τις μπέμπες με Hyundai έτσι όπως πάει. Σιγά μην βάλουμαι δίπλα δίπλα Bmw και Mercedes με VW και Opel, μην τρελαθούμαι τελίως τώρα :!: :!:

Δεν υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη που θα προτειμούσαι golf η astra σε ίδια τιμή με Bmw, μην τρελαθούμαι τελίως, δεν το πιστέυω!!!!Κάνεται απίστευτες συγκρίσης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ela re san paidakia kanete.Eipame einai ta shmeia twn kairwn:

H ferrarri agorazetai apo th FIAT

H seat ftiaxnei dhmofilh(!) sport autokinhta

H Bugatti den mporei na poulhsei th Veyron ths

H dacia bgazei neo amaksi (Logan)

H Renault rixnbei gyrous sth Jagura(sthn F1)

......

na synexisw?

H seira 1 einia aplws logikh

Link to comment
Share on other sites

Και η williams-bmw παλευει με τις sauber και jaguar για να μπει στη βαθμολογουμενη οκταδα-give us a break-ολα ειναι σημεια των καιρων lol
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels ( 2 Ιούλ. 2004 , 17:12)

 

Σωστάαα, τη σκ@τα έχει το golf και είναι τόσο ακριβό, μάλλον επειδή γαμήθκε να πουλάει το προηγούμενο μοντέλο ξεψάρωσε η vw.Πάντως καλά θα κανει η μπεμπέ να κρατήσει επείπεδο και στη σειρά 1, μακάρι να ξεκινάει και απο 25000. Άκου εκεί προσιτή bmw :blink:

 

 

Καταρχήν μίλα καλύτερα...

 

Στα υπόλοιπα πιστέυω οτι έχεις παρεξηγήσει την αγορά σήμερα. Επειδή οι εταιρίες έχουν βρει θύματα σαν και εμάς και τα σκάμε χοντρά, και μας έχουν φλόμώσει στο παραμύθι για την αξία των οχημάτων... αυτό πάει να πει οτι πρέπει να τους τα σκάμε και από μόνοι μας;

 

Δηλαδή αν η BMW βγει με 22.000 ευρώ θα είναι φτηνιάρικο αμάξι; 7.500.000 ευρώ δε σου φτάνουν δηλαδή για να έχεις υψηλή ποιότητα... θες να σκάσεις άλλο ένα εκατομμύριο για να είσαι σίγουρος; Ε στην τσέπη του κατασκευαστή πάει... και το ίδιο αμάξι θα πάρεις. Ετσι είναι η αγορά... υπερτιμημένη σε ΟΛΑ... και έχει περάσει το παραμύθι σε όλους...

 

Ντροπή...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (16 Ιούλ. 2004 , 11:27)

 

Καταρχήν μίλα καλύτερα...

 

Στα υπόλοιπα πιστέυω οτι έχεις παρεξηγήσει την αγορά σήμερα. Επειδή οι εταιρίες έχουν βρει θύματα σαν και εμάς και τα σκάμε χοντρά, και μας έχουν φλόμώσει στο παραμύθι για την αξία των οχημάτων... αυτό πάει να πει οτι πρέπει να τους τα σκάμε και από μόνοι μας;

 

Δηλαδή αν η BMW βγει με 22.000 ευρώ θα είναι φτηνιάρικο αμάξι; 7.500.000 ευρώ δε σου φτάνουν δηλαδή για να έχεις υψηλή ποιότητα... θες να σκάσεις άλλο ένα εκατομμύριο για να είσαι σίγουρος; Ε στην τσέπη του κατασκευαστή πάει... και το ίδιο αμάξι θα πάρεις. Ετσι είναι η αγορά... υπερτιμημένη σε ΟΛΑ... και έχει περάσει το παραμύθι σε όλους...

 

Ντροπή...

 

Μπραβο ρε Mythozz.σαν να εξηγεις γιατι 5+3=8 σε 5χρονο!ελεος δηλαδη βγαλτε τις παρωπιδες ρε και μην αποδεχεστε οτι οι εταιρειες μας πλασαρουν!!

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε επαναστάτες, ας ρίξουμαι τις τιμές των mercedes στα επίπεδα των hyundai, άλλωστε όλα τα υλικά κατασκευής ίδια είναι, δεν αλάζη η τιμή τους :blink:

ΝΑΙ ενα εκκατομύριο παραπάνω σημαίνει καλύτερη ποιότητα υλικών, για να πέσει η τιμή τις πρωτάρας θα πρέπει να ρίξουν την ποιότητα κατασκευής τις, πράγμα ανεπίτρεπτο για Bmw.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, με τέτοιους αγοραστές είναι απόλυτα λογικο να έχουν τις τιμές τους εκεί που τις έχουν οι γνωστές "πολυτελείς" εταιρίες :whistle:

 

Είναι πολύ εύκολο να αναφέρεις ένα ακραίο παράδειγμα (hyundai) για να μας πείσεις ότι είναι λογικό να ναι πανάκριβες οι BMW.

 

Ευτυχώς όμως πολλές εταιρίες (όπως η alfa romeo πχ) έχουν αποδείξει ότι μπορούν να τα συνδιάσουν όλα (ποιότητα κατασκευής, υπέροχο σχεδιασμό, επιδόσεις και αξιοπιστία) και μάλιστα σε λογικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Πριν πάρω τη μπέμπα σκεφτόμουν την Α147. Έχει πραγματικά όμορφο εσωτερικό, πιο ενδιαφέρων σε παρουσιαστικό απ'την Bmw μου, είναι αποδεκτό απ'όλους ότι είναι πολλύ όμορφη εξωτερικά και είναι και πιο γρήγορη απ'τη Bmw που πήρα τελικά. Γιατή δεν την πήρα?

 

1. Έχω γνωστούς στο εμπόριο αυτοκινήτων που με αποθάρυναν πλήρως απ'το να πάρω ιταλικό αυτοκίνητο και με κατέυθηναν στο νέο Golf (που δεν μου αρέσει καθόλου) και το οποίο πίγα και είδα τελικά. Οι λόγοι που με αποθάρυναν είναι επειδή όπως λένε, τα μέταλλα τους προέρχονται απ'οτι περισέυη απ'την γερμανική αυτοκινητοβιομηχανία με 2η επεξεργασία με αποτέλεσμα να σκουριάζουν γρήγορα και να βγάζουν τριγμούς. Οι παλιές φήμες που ακολουθούσαν πάντα τις Alfa romeo δηλαδή.

2. Επειδή τους έλεγα ότι μου έλεγαν μ@λακίες και δεν τους ποληπίστευα αρχισα να παρατηρώ μερικές Alfa στο δρόμο. Δεν μπορείς με τίποτα λοιπόν να συγκρίνης Alfa με Bmw 10 ετίας. Ψάξτε το και θα δείτε αφού κι εγώ γούσταρα πολλύ τις 156 και 147 κι έχω ξενερώσει τελίως!

3.Πάρτε γερμανικό περιοδικό να δείτε σε τιμές πολλούνται τα ιταλλικά μεταχειρισμένα στη γερμανία, και τη τιμές έχουν τα ανοίστιχα γερμανικά. Προφανός σε χώρες που πετάνε αλάτι στο δρόμο για να λιώνουν τα χιόνια το πρόβλημα τις σκουριάς φένεται περισότερο.

4. Παρατήρησα επίσης ότι τα ιταλικά βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρικά τους και τα μαζέυουν οι οδηκές βοήθειες κάθε τρεις και λίγο. Δεν θυμάμαι να είδα ποτέ Mercedes η Bmw πάνω σε φορτηγο οδικής βοήθειας!

Αυτα ενοώ όταν λέω ποιότητα υλικών και κατασκευής, και νομίζω ότι τα γερμανικά αξίζουν μέχρι τελευταίας δραχμής τα λεφτά τους γιατή οι περισότερη αγοραστές Bmw Και mercedes τα πέρνουν για μια δεκαετία και πάνω.

Ξέρω ότι θα ξεσηκώσο θύελλα αντιδράσεων μ'αυτά που γράφω και μακάρι να έχω λάθος γιατή γουστάρο τις ALfa, αλλά συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels (16 Ιούλ. 2004 , 17:50)

 

Μπράβο ρε επαναστάτες, ας ρίξουμαι τις τιμές των mercedes στα επίπεδα των hyundai, άλλωστε όλα τα υλικά κατασκευής ίδια είναι, δεν αλάζη η τιμή τους :blink:

ΝΑΙ ενα εκκατομύριο παραπάνω σημαίνει καλύτερη ποιότητα υλικών, για να πέσει η τιμή τις πρωτάρας θα πρέπει να ρίξουν την ποιότητα κατασκευής τις, πράγμα ανεπίτρεπτο για Bmw.

 

ΑχΕτσι εξηγειτε αυτη η θεοποιηση.... αν δεν παινεψεις το σπιτι σου....Συμφωνα με τη θεωρια σου καθε ευρω που δινουμε εχει αμεσο αντικτυπο και στη ποιοτητα .... :eek: :confused: :worry: :wacko: :blink:

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάντε ένα απλό τεστ και θα καταλάβεται. Πάρτε Bmw ή mercedes δεκαετίας και συγκρίνεται το με άλλα αυτοκίνητα, ποιο καινούργια αν θελεται. Δεν έχω λόγω να υποστηρίζω καμία μάρκα, απλά καταναλωτής είμαι, δεν είμαι έμπορως! Στο κάτω κάτω κάθε εταιρία βγάζει ένα όνομα ανάλογω των προιώντον τις, δεν το έβγαλαν τυχαία το καλό όνομα αυτές οι εταιρίες!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (16 Ιούλ. 2004 , 17:59)

 

Πω πω, με τέτοιους αγοραστές είναι απόλυτα λογικο να έχουν τις τιμές τους εκεί που τις έχουν οι γνωστές "πολυτελείς" εταιρίες :whistle:

 

Είναι πολύ εύκολο να αναφέρεις ένα ακραίο παράδειγμα (hyundai) για να μας πείσεις ότι είναι λογικό να ναι πανάκριβες οι BMW.

 

Ευτυχώς όμως πολλές εταιρίες (όπως η alfa romeo πχ) έχουν αποδείξει ότι μπορούν να τα συνδιάσουν όλα (ποιότητα κατασκευής, υπέροχο σχεδιασμό, επιδόσεις και αξιοπιστία) και μάλιστα σε λογικές τιμές.

 

To oti sidiazei kai provlimata i alfa den to egrapses omos. ;)

2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σκεφτόμουν, ότι ενώ μ' αρέσει και η compact και η 1άρα. Στα

ίδια λεφτά παίρνω corolla 1.8 ts με ηλιοροφή full.. ;)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηγα Γερμανια και ρωτησα εναν εκει (γνωστη του θεματος) αν εχει κυκλοφορησει η 1 και μου λεει '' ναι,την αγοραζουν πολλοι''...

Αλλα εγω τρεις μερες δεν ειδα καμια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (25 Ιούλ. 2004 , 21:29)

 

niko min to KANIS.............

 

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα..

Όπως και να 'χει δεν έχω την οικονομική δυνατότητα..

Είδα το 6 στα 1.8 με τα πάντα στα 23000 ευρώ,

τι παραπάνω έχει η 1άρα..

Είμαι fun του group BMW, αλλά από τιμές απαράδεκτοι..

Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε test drive σε όλα τα αυτοκίνητα..

Να αναφέρω επειδή το θέμα είναι μεγάλο, ότι ας πούμε για την

εταιρεία με το αστέρι, "ΕλληνοΓερμανοί" που έχουν σε όλα τα αυτοκίνητα της. Μπορούν να ξεχωρίσουν τις σειρές με κλειστά τα μάτια, αν καθήσουν μέσα και το αυτοκίνητο τσουλίσει..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΛΗΓΕΙ ΠΟΤΕ..

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΙ Ο ΑΛΛΩΣ, ΔΗΛ. ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ..

Τέλος η πληγή - για μένα - της BMW είναι το ανελέητο φτιάξιμο,

οπότε συνέχεια είμαι πίσω..

Δεν πρόκειται να επανέλθω, διότι σε τέτοια θέματα δύσκολα αλλάζει κανείς άποψη..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το 3 στα 2.0.. :)

Τι λέει έχει οδηγήσει κανείς το 3;

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα..

Δεν ήθελα να δημιουργήσω νέο θέμα,..

6 ή 3 στα ίδια χρήματα;;; (να το πάω στους διαξιφισμούς);

Αν βγει 3θυρο 3, τότε θα ονειρεύομαι περισσότερο.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

niko to odigisa kai pistepse me aksizi.......mpori na min exi ta frou frou kai ta aromata sto esoteriko alla sto dromo apla gami kai derni.....kai xorous piso apletous exei........ mono port mpagkaz den exi.....

tora gia pio apo ta dio : auto eiani kathara thema protereotiton.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...