Jump to content

All about BMW


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard (26 Ιούν. 2004 , 20:55)

 

...χάνει απίστευτα πολύ σε σχέση με το A3 Sportsback που κι αυτό μόλις βγήκε...

 

 

audi, audi... xm.. ti mou thimizei afti i marka... A! nai... pou evgazes diakopti apo to tamblo kai egrafe seat apo piso... kapoia alla komatia skoda... tora thimithika...

nai exeis dikio... i seira 1 tha exei antimetopo sta poiotika compact stil A3... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (27 Ιούν. 2004 , 00:52)

 

audi, audi... xm.. ti mou thimizei afti i marka... A! nai... pou evgazes diakopti apo to tamblo kai egrafe seat apo piso... kapoia alla komatia skoda... tora thimithika...

nai exeis dikio... i seira 1 tha exei antimetopo sta poiotika compact stil A3... :wacko:

 

LOL... Έχεις μείνει κάτι δεκαετίες πίσω αλλά δεν περίμενα να είσαι ενημερωμένος, έτσι κι αλλιώς... ;)

 

BTW, αυτές οι ατασθαλίες γίνανε όταν πέρασε η διοίκηση στο VW-Group, πριν ξεκαθαρίσουν το segment που χτυπάει η κάθε μάρκα της συμμαχίας: πχ. VW γενικά, SEAT σπορτίβ, Audi κυριλέ... Ιστορικά (50 χρόνια πριν) η Audi μέσω της Horch έβγαζε απίστευτες λιμουζίνες και πλέον- εν έτοι 2004- είναι ιδανικός ανταγωνιστής των κλασικών του τομέα (Merc, BMW).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (27 Ιούν. 2004 , 02:52)

 

audi, audi... xm.. ti mou thimizei afti i marka... A! nai... pou evgazes diakopti apo to tamblo kai egrafe seat apo piso... kapoia alla komatia skoda... tora thimithika...

nai exeis dikio... i seira 1 tha exei antimetopo sta poiotika compact stil A3... :wacko:

 

 

Αστοχο...Εντελώς ομως.... :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Κάτσεται ρε λίγο, το έχεται δει χαμηλωμενο με καλά ζαντολάστιχα κτλ κτλ?? Ακομα δεν τον είδαμε γιάννη των βαφτίσαμε δηλαδή?? Πως ξέρεται ότι το Α3 είναι πιο ωραίο, απ'τις φοτογραφίες σκατά φενόταν και το Α3 στην αρχή! Πιστέυω ότι οι sport εκδόσης τις 1 θα μαμάνε απ'τη μαμά τους κιόλας, χωρίς μετατροπές, ξέρη η μαμά να βγάζει sport πακέτα που τα κοιτάνε όλοι. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels (27 Ιούν. 2004 , 13:56)

 

Κάτσεται ρε λίγο, το έχεται δει χαμηλωμενο με καλά ζαντολάστιχα κτλ κτλ?? Πιστέυω ότι οι sport εκδόσης τις 1 θα μαμάνε απ'τη μαμά τους κιόλας, χωρίς μετατροπές, ξέρη η μαμά να βγάζει sport πακέτα που τα κοιτάνε όλοι. :cool:

 

Γιατί εσύ είδες ήδη μετατροπές της 1; :confused:

Μόλις τώρα μου έκανες παρατήρηση αν το έχω δει και αμέσως μετά μιλάς για τα 'sport packets' της 1... :wacko:

 

Πιστεύω ότι θα είναι καλά τα της Sportback αν λάβω υπόψην απ'το τρίθυρο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου έκαναι παρατήρησει? :wacko: Εγω είπα μην κρίνεται προτου να δείτε, κι εγώ όπως κι εσυ πιστέυω ότι τα σδπορτ πακέτα τις 1 θα είναι καλά με βάσει παλιότερες δημιουργίες τις bmw, και τέλος ξαναλέω, ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΩΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΜΠΡΑΒΟ BMW!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (27 Ιούν. 2004 , 02:52)

 

audi, audi... xm.. ti mou thimizei afti i marka... A! nai... pou evgazes diakopti apo to tamblo kai egrafe seat apo piso... kapoia alla komatia skoda... tora thimithika...

nai exeis dikio... i seira 1 tha exei antimetopo sta poiotika compact stil A3... :wacko:

 

Αχ το ειδαμε και αυτο σημερα.....προσεχετε τι λετε ρε.....

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pipitop@pi (27 Ιούν. 2004 , 23:32)

 

Αχ το ειδαμε και αυτο σημερα.....προσεχετε τι λετε ρε.....

 

 

nai ksero einai ipervoliko... alla meta tis 12iouniou (premiera sto graz/afstrias) (http://www.bmw.at/bmwd/popup/1roadshow/roadshow.html) pou mpika mesa se mia BMW 120... to A3 mou thimizei pragmatika fthino kai ligo... distixos itan apli parousiasi kai den epitrepotan ton test-drive...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels (27 Ιούν. 2004 , 20:11)

ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΩΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΜΠΡΑΒΟ BMW!

Πισωκίνητο αυτοκίνητο δεν είναι πανάκεια. Εγώ έχω πολλούς λόγους ΑΚΡΙΒΩΣ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ να το προτιμώ προσθιοκίνητο ή τετρακίνητο. Αν θες να 'παίξεις' με το αυτοκίνητο δεν παίρνεις 1-κλάση... παίρνεις ένα Speedster με τα ίδια λεφτά.

 

Βέβαια μπορούμε ν'ανοίξουμε νέο thread με τα καλά και τα κακά της πισωκίνησης, δεν είναι ο σωστός τόπος εδώ.

 

jackdaniels εγώ σου απάντησα απλά με τον ίδιο τρόπο για να σου δείξω πως κι εσύ δεν ξέρεις πως θα είναι τελικά η κατάσταση 'Sport' μέχρι να κυκλοφορήσει η 1-κλάση, δε συμβαίνει μονάχα με το A3 Sportback. Ίσα ίσα, το Sportback μοιράζεται 90% τα μηχανικά μέρη και αξεσουάρ του κανονικού Α3 οπότε έχω πιο πολλά τεκμήρια να περιμένω ότι θα είναι όντως πολύ σπορτίβικο εν τέλει.

Link to comment
Share on other sites

I bmw 1 kata tin gnomi mou tha skisei kai kirios giati tha prosferei ola ta pleonektimata tis bmw. To A3 einai ena poli kalo amaksi alla den sou prosferei aftin tin spor aisthisi stin odigisei pou sou prosferoun ta oximata tis bmw, kai ekei einai i megali diafora.

Parte tora kai merika foto apo tin 1 me M-packet:

http://www.channel4.com/4car/gallery/spy-shots-2004/B/bmw-1-series-mdesign/1-series-mdesign_page_3.html

2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που λέω ρε προφέσορα είναι ότι επιτελους εχει και καποιος την επιλογή για πισοκούνητο, πισωγλέντικο κτλ κτλ αυτοκίνητο σ'αυτην την κατηγορία, εμένα ας πόύμαι όλοι μου ελεγαν γιατή δεν πήρα το Α3 αντί τις κομπακτ επειδή δείχνη πιο φτηνή, ειδικά στο εσωτερικό τις, απ'οτι το Α3, και απαντούσα ότι ήθελα πισωκίνητο. (Εκτός του ότι την προπελίτσα στο καπό ήταν παιδικό μου όνειρο να την αποκτήσο κάποτε :D )

 

ΩΧ, tupac έγραψες πάλι, μιλάμε πανέμορφή!!!

Πωωωωωωωωωω, καλά η δικιά μας δείχνη χάλια μπροστά τις!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kat arxas kollate oloi sthn 5thyrh hatchback.Mega lathos.Auth pou tha anadeixei to sport xarakthra ths seiras einai h coupe(otan erthei)Oso gia emfanish den nomizw pws H 5thyrh 147 oso kia na krybei ta pisw pomola einai poly omorfoterh.Sto profil h maska ths ! moiazei KATAPLHKTIKA sthn Z4 ki auto den einai ligo.KAi telos H Alfa BMW de ginetai.Kai na einia frapedotrapezo alla to pa pio ekleptysmena logw epipedou
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tupac (28 Ιούν. 2004 , 07:35)

 

...den sou prosferei aftin tin spor aisthisi stin odigisei pou sou prosferoun ta oximata tis bmw, kai ekei einai i megali diafora.

 

Αυτή είναι η κλασική απάντηση που δέχομαι πάντα και χωρίς παρεξήγηση... γελάω. Δηλαδή δεν κατάλαβα, δεν είναι δυνατόν να έχει κλείσει η ψαλίδα της διαφοράς με τις "lesser" μάρκες (πρόσεξε τα εισαγωγικά, δεν είναι τυχαία); H Audi έχει κάνει βήματα γίγαντα σε όλους τους τομείς τα τελευταία χρόνια και το A3 είναι από τότε που βγήκε το αυτοκίνητο to-beat στην κατηγορία.

 

@jackdaniels, αν το πας στο υποκειμενικό τώρα πάσο, αλλά μη μου λες για πισωκίνητα-πισωγλέντικα αυτοκίνητα γιατί όπως είπα δεν είναι πάντα ότι καλύτερο, εκτός κι αν είναι πανάλαφρα (πχ βλέπε Smart Roadster) ή πολύ δυνατά (βλέπε μεσαίες-μεγάλες κατηγορίες). Προτιμώ χίλιες φορές το Audi A3 (Sportback) με τετρακίνηση και Direct Shift Gearbox. Κι όσο για sport packets, αναμένουμε το S3 αν και ήδη υπάρχουν τα βελτιωτικά S-Packet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard (29 Ιούν. 2004 , 10:53)

 

Κι όσο για sport packets, αναμένουμε το S3 αν και ήδη υπάρχουν τα βελτιωτικά S-Packet.

 

 

 

έεεετσιι.... ;)

και θα είναι μμμμμ....θάνατος... :)

Link to comment
Share on other sites

Min gelas file mou giati prepei na ta odigiseis kai ta 2 gia na katalaveis. Tora teleftea malista eixa tin efkairia na odigiso tin A3 me ton 1.600fsi stin spor ekdosi. Poli kalo amaksi file mou alla den sou kanei afto to klik gia na to odigiseis sta oria . Megalo meionektima gia mena einai to timoni pou distixos apo aisthisi miden . Pare kai odigise kamia bmw kai kalitera tin compact pou einai kai to antagonistiko montelo tou a3 kai tha katalavis tis leptomeries pou kanoun tin diafora ;)
2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Φτου γαμώτ, ξαναδιάβασε το προηγούμενο post μου σε παρακαλώ. ΛΕΩ ότι ΥΠΑΡΧΕΙ πλεον η επιλογή αν κάποιος θέλει πισωκίνητο. Εντάξει εσύ επιλέγης τετρακινητο αλλά καλό είναι να υπάρχει η επιλογή για ανθρώπους σαν εμένα που τα γουστάρουν, και ξαναλέω μπράβο στη μπεμπέ πρώτον επειδή έδωσε αυτήν την επιλογή σε αυτή την κατηγορία και δέυτερον επειδή δεν πρώδοσε τα ιδανικά τις ακόμα, (αν και λίαν συντόμος θα υποκείψη κι αυτή :devil: )
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tupac (29 Ιούν. 2004 , 15:17)

 

Min gelas file mou giati prepei na ta odigiseis kai ta 2 gia na katalaveis. Tora teleftea malista eixa tin efkairia na odigiso tin A3 me ton 1.600fsi stin spor ekdosi. Poli kalo amaksi file mou alla den sou kanei afto to klik gia na to odigiseis sta oria . Megalo meionektima gia mena einai to timoni pou distixos apo aisthisi miden . Pare kai odigise kamia bmw kai kalitera tin compact pou einai kai to antagonistiko montelo tou a3 kai tha katalavis tis leptomeries pou kanoun tin diafora ;)

 

 

αν αναφέρεσε σε μένα ,απλά να σου πω ότι εκτός του δικού μου αυτοκινήτου ,ένα από τα ελάχισα αυτοκίνητα που ένιωθα 100% ασφαλής όντας μέσα και πηγαίνοντας στο όριο ήταν ένα Α3 1.6 Αmbition ενός φίλου.. .Όσο για BMW που λες,στην οικογένεια υπάρχει μία (αρκετά μεγαλύτερη από 316) και την οδηγώ καθημερινά.. :rolleyes: ;) (και εννοείται ότι δεν την συγκρίνω με το δικό μου.. :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (29 Ιούν. 2004 , 16:01)

 

pote ta audi (Ta teleutea) den ixane aisthisi sistimatos dieuthinsis......... kai auto einai pou kobei polous pontous odigikis euxaristisis.......

 

 

το αφήνω ασχολίαστο...την έχουμε κάνει πολλές φορές την κουβέντα και δεν κατέληξε πουθενά...ίσως το δικό μου και άλλων 10 να έγιναν ειδική παραγγελία με άλλο σύστημα διεύθυνσης.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα και με αλλο περιοδικο του ειδικου τυπου η σειρα 1 θα αρχιζει απο 24000-25000 ευρα......Και τι δεν θα εδινα για να πατωνε η σειρα 1 μπας και η bmw βαλλει λιγο μυαλο και διορθωσει την πολιτικη της οσον αφορα την τιμολογηση των αμαξιων της.....

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Kapoioi eixan stin arxi elpides oti isws kai na ksekinage h 116i apo kamia 19 000 evrw,alla mallon eyseveis po8oi htan.Edw pou ta leme siga min ekane i BMW oso kanei ena 1600ri golf.Akoma kai kalo vasiko eksoplismo na exei,pou den pistevw na exei tipota to tromero,me ayta ta xrimata den pavei na einai amaksi gia ligous...krima giati polys kosmos perimene mia pio prositi BMW.

Kai oson afora tin piswkinisi,nai men einai sigoura kati to ksexwristo alla as min to paratravame,den arkei ayto apo mono tou gia na kanei to amaksi na paizei se dikia tou katigoria...den einai oloi en8ousiwdeis odigoi...

Link to comment
Share on other sites

Μα η bmw φταίει; το golf φτάει που έχει πάρει την ανηφόρα στις τιμές. Ακόμα και να ήθελε η bmw, δεν είναι σωστή κίνηση marketing να το χρεώσει λιγότερο από ένα golf!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Σωστάαα, τη σκ@τα έχει το golf και είναι τόσο ακριβό, μάλλον επειδή γαμήθκε να πουλάει το προηγούμενο μοντέλο ξεψάρωσε η vw.Πάντως καλά θα κανει η μπεμπέ να κρατήσει επείπεδο και στη σειρά 1, μακάρι να ξεκινάει και απο 25000. Άκου εκεί προσιτή bmw :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...