Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες "αρχάριων" χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 531
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα θεματακι...με καποια κολληματα στον τηλεφωνικο καταλογο που σερνεται καποιες φορες. Επισης τρεμοπαιζει η οθονη οταν κανω κλησεις κλπ. Το περιεργο ειναι οτι οταν το κινητο βρει wi-fi ολα σταματανε και κυλανε ρολοι χωρις προβλημα!

 

Οποτε υποθετω οτι αυτα τα κολληματα οφειλονται ισως σε καποιες εφαρμογες που προσπαθουν να τραβηξουν κατι απο net και δεν μπορουν.

 

Σημειωση : Εχω κλειστο 3G + Cecullar Data(για να μην χρεωνομαι), και οποτε αυτα τα κολληματα που περιγραφω βρισκονται σε ισχυ με πεταει εξω απο το menu του Network.

Μπας και εχει να κανει με οτι εχω συγχρονισει τα Contacts με gmail ;

 

Οποιος εχει καμια ιδεα...εδω ειμαι.

thanks.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άραγε η πληροφόρηση για το ποια από τις 3 εταιρείες πουλάει τα περισσότερα iPhone ?

 

Οι επίσημοι εισαγωγείς είναι η Vodafone και η Cosmote. H Wind λογικά από αυτούς αγοράζει. Γιατί ρωτάς ποιός πουλάει περισσότερο;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά περισσότερο.

Αλλα και επειδή η εταιρεία που πουλάει περισσότερα, θα φέρνει και περισσότερα και αρα δεν θα περιμένεις να πάρεις κάποια συσκευη με το σταγονόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

 

Σημειωση : Εχω κλειστο 3G + Cecullar Data(για να μην χρεωνομαι), και οποτε αυτα τα κολληματα που περιγραφω βρισκονται σε ισχυ με πεταει εξω απο το menu του Network.

 

thanks.

δεν χανεις σε ποιοτητα των κλησεων αν εχεις το 3G κλειστο?

το 3G απο οτι ξερω δεν ειναι μονο για ιντερνετ ειναι και για μεταφορα φωνης.

κανω λάθος?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις σε ποιοτητα των κλησεων αν εχεις το 3G κλειστο?

το 3G απο οτι ξερω δεν ειναι μονο για ιντερνετ ειναι και για μεταφορα φωνης.

κανω λάθος?

 

ισα ισα το δικτυο 3G σε αρκετα μερη της Ελλαδας ειναι πολυ ασθενες..εγω το δουλευω παντα σε gsm και οταν το γυρναω σε 3G πεφτει το σημα κατακορυφα.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χθες .ωραιο ειναι αλλα θελω τις παραπανω δυνατοτηττες του ..

υπαρχει καπου οδηγος πως θα ξεκινησω για jb ?η διαδικασια ειναι ιδια με τα 3gs ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ισα ισα το δικτυο 3G σε αρκετα μερη της Ελλαδας ειναι πολυ ασθενες..εγω το δουλευω παντα σε gsm και οταν το γυρναω σε 3G πεφτει το σημα κατακορυφα.

 

αυτο που λες το εχω παρατηρησει και εγω αλλα δεν ξερω αν ισχυει οντως. καποιος που να ξερει περισσοτερα???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος οταν μου στελνουν μηνυμα να μην εμφανιζεται το μηνυμα στην οθονη του κινητου???

να λεει π.χ οτι εχω μηνυμα αλλα να μην εμφανιζει και τι λεει το μηνυμα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος οταν μου στελνουν μηνυμα να μην εμφανιζεται το μηνυμα στην οθονη του κινητου???

να λεει π.χ οτι εχω μηνυμα αλλα να μην εμφανιζει και τι λεει το μηνυμα.

Για να εμφανίζει μόνο το όνομα του αποστολέα θα πας settings > messages > show preview > off.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι τελειως ασχετος απο i-phone!Εδω και 10 μερες εχω το 4-αρι ! πως μπορω να εγκαταστεισω το i-tunes?οταν κανω συνδεση wi-fi γιατι δεν μπορω να δω you-tube?:(Θελει καποιο προγραμμα?Πως εγκαταστω προγραμματα?κατεβασα καποια,αλλα δεν μου δινει επιλογη instal( εχει αγγλικο μενου!)!!Αν μπορει καποιος να με βοηθησει...
:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνετε να κάνεις διαγραφή μιας μόνο κλήσης απο της πρόσφατες κλήσης? γιατι εμένα μου τις διαγράφει όλες......
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνετε να κάνεις διαγραφή μιας μόνο κλήσης απο της πρόσφατες κλήσης? γιατι εμένα μου τις διαγράφει όλες......

Όχι δεν γίνεται να διαγράψεις μία μόνο κλήση από τις πρόσφατες κλήσεις. Στις σβήνει όλες όπως είπες και εσύ.

Για να σβήσεις μια μόνο κλήση πρέπει να κάνεις jailbreak και να περάσεις εφαρμογή όπως είναι π.χ. το Recent/CallLog Delete.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανίζει μόνο το όνομα του αποστολέα θα πας settings > messages > show preview > off.

 

εισαι ωραιος σε ευχαριστω πολύ

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως γίνεται οταν δεχεσαι μια κλήση να εκφωνειται κ το ονομα του καλούντος.

Ειναι πολυ βολικο

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως γίνεται οταν δεχεσαι μια κλήση να εκφωνειται κ το ονομα του καλούντος.

Ειναι πολυ βολικο

Ευχαριστώ

 

εισαι jb..?

Link to comment
Share on other sites

εισαι jb..?

 

Την ίδια ερώτηση και από μένα.. Αλλά δεν είμαι jb :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως γίνεται οταν δεχεσαι μια κλήση να εκφωνειται κ το ονομα του καλούντος.

Ειναι πολυ βολικο

Ευχαριστώ

 

Την ίδια ερώτηση και από μένα.. Αλλά δεν είμαι jb :)

Αν δεν έχετε jb τότε δεν μπορείτε να έχετε εκφώνηση ονόματος του καλούντος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε μου σας παρακαλώ ένα link για να ρωτήσω κάτι για το Navigon, γιατί έχω χαθεί και δεν μπορώ να βρω το θέμα...:O

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το κινητο να μην κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο αλλα η οθονη μενει συνεχως αναμενη.

υπαρχει καποια ρυθμιση να την κανω να σβηνει σε 1 λεπτο και να μην κλειδωνει το πληκτρολογιο????

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εγκαθιστω το i-tune στο PC,αλλα δεν βρισκω πουθενα το divices για να βρω τη συσκευη μου!Εκτος αυτου μερικες φορεσ οταν βαζω στο playlist τραγουδια η ringtones μου γραφει οτι δεν εχω μνημη !Τις περισσοτερες φορες ομως μου γραφει οτι υπαρχει σφαλμα 7 και οτι δεν εχω εγκαταστισει σωστα το i-tune ! Εχω φαει αμετρητες ωρες στο PC και δεν εχω βγαλει ακρη!Το i-tune το κατεβαζω απο την επισημη σελιδα της apple.Mηπως φταινε τα Windows?Εχω τα ΧΡ!!Βοηθηστε γιατι θα το πεταξω....:chair::angry:
:shoot:
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το κινητο να μην κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο αλλα η οθονη μενει συνεχως αναμενη.

υπαρχει καποια ρυθμιση να την κανω να σβηνει σε 1 λεπτο και να μην κλειδωνει το πληκτρολογιο????

 

κανενας δεν γνωριζει???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το κινητο να μην κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο αλλα η οθονη μενει συνεχως αναμενη.

υπαρχει καποια ρυθμιση να την κανω να σβηνει σε 1 λεπτο και να μην κλειδωνει το πληκτρολογιο????

κανενας δεν γνωριζει???

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Αν δεν κλειδώνεις την οθόνη τότε αυτή θα ενεργοποιείται με το παραμικρό. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε jb iPhone με το ScreenDimmer.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οτι ενεργοποιειτε με το παραμικρο απλα ειναι συνεχως αναμενη.

τελος παντων αφου δεν γινετε...

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...