Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος, να φορτίσει iPhone 5s με uncertified καλώδιο; Ξέχασα το καλώδιο μου ενώ βρίσκομαι σε ταξίδι, και προς το παρόν στα χέρια μου έχω μόνο ημιτασιόν καλώδιο. Αύριο το πρωί θα πάω να πάρω ένα αυθεντικό, αλλά μέχρι τότε είναι σχετικά επείγον να φορτίσω το κινητό. Έχω κάνει αναβάθμιση σε iOS 9 οπότε τα παλιά κολπάκια που κάναμε στο 7 δεν δείχνουν να πιάνουν.. Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς tempered glass σε 6S; Επηρεάζει το 3D touch;

 

 

Όχι δεν επηρεάζει καθόλου το 3D touch. Επίσης για αυτούς που ψάχνουν tempered glass ρίξτε μια μάτια σε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν επηρεάζει καθόλου το 3D touch. Επίσης για αυτούς που ψάχνουν tempered glass ρίξτε μια μάτια σε αυτό.
καλή φάση αυτή η πρόσοψη και παίρνοντας την μαύρη, μπορεί αν καλύπτει πλήρως την επιφάνεια του κινητού, να αλλάξει την όψη του από white silver ας πούμε σε...space grey, λέω εγώ τώρα.. Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς tempered glass σε 6S; Επηρεάζει το 3D touch;

 

Όχι άλλα υπάρχουν 2 τύποι τζαμιού με λίγο διαφορετικό πάχος οπότε καλύτερα να βάλεις το λίγο πιο λεπτό.

Έχω απάνω το x-one 2/10 που έχει άμεση ανταπόκριση και παράλληλα παρέχει καλή ασφάλεια σε περίπτωση πτώσης.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Apple-iPhone-6-4-7-X-one-Premium-tempered-Glass-panels-0-2mm-Prostasia-Othonis.1250438.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ξέρεις κάνεις που μπορώ να βρω μεμβράνη πλάτης για plus???

Εννοείται Ελλάδα για άμεσα διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας κακή εμπειρία από τη δερμάτινη θήκη της Apple για το iPad Air 2(σημάδια, γρατζουνιές με ελάχιστη χρήση μόνο μέσα στο σπίτι) προτίμησα την Silicone της Apple για το 6s Plus και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Δεν αυξάνει τον όγκο του τηλεφώνου σχεδόν καθόλου και το σημαντικότερο δεν κάνει σημάδια..

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας κακή εμπειρία από τη δερμάτινη θήκη της Apple για το iPad Air 2(σημάδια, γρατζουνιές με ελάχιστη χρήση μόνο μέσα στο σπίτι) προτίμησα την Silicone της Apple για το 6s Plus και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Δεν αυξάνει τον όγκο του τηλεφώνου σχεδόν καθόλου και το σημαντικότερο δεν κάνει σημάδια..

 

Εμένα πάντως, στο 6αρι που έχω την Silicone της Apple έχει κάνει σημάδια.. Όχι τπτ σημαντικό, έτσι κ αλλιώς θήκη είναι, τη δουλειά της κάνει!

Αλλά σαν εμπειρία χρήσης ΔΕΝ θα την πρότεινα. Δύσκολα βγαίνει από τσέπες κτλ, και μαζεύει αρκετά σκόνη κ χνουδάκια λόγω υλικού. Θα πήγαινα/πάω σε δερμάτινη την επόμενη φορά ;)

 

 

Ρε παιδιά!! Για καλώδιο φόρτισης/μεταφοράς πλην του αυθεντικού, έχετε να προτείνετε κάποιο;

Ή δεν αξίζει να ψαχτώ για κάτι άλλο; Έχω ακούσει πως σταματάνε να δουλεύουν σε κάποια iOS, ακόμη κ αυτά που είναι MFi.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά!! Για καλώδιο φόρτισης/μεταφοράς πλην του αυθεντικού, έχετε να προτείνετε κάποιο;

Ή δεν αξίζει να ψαχτώ για κάτι άλλο; Έχω ακούσει πως σταματάνε να δουλεύουν σε κάποια iOS, ακόμη κ αυτά που είναι MFi.

Εγώ έχω αυτό και αυτό. Και τα 2 λειτουργούν κανονικά. Επίσης είναι πιο ανθεκτικά από το αυθεντικό. Το πρώτο είναι από σκληρό υλικό με μεταλλικές άκρες και το 2ο είναι flex και επιτρέπει στο να το λυγίζεις και να το στρίβεις χωρίς να κόβεται. Τα έχω σε χρυσό και γαλάζιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό και αυτό. Και τα 2 λειτουργούν κανονικά. Επίσης είναι πιο ανθεκτικά από το αυθεντικό. Το πρώτο είναι από σκληρό υλικό με μεταλλικές άκρες και το 2ο είναι flex και επιτρέπει στο να το λυγίζεις και να το στρίβεις χωρίς να κόβεται. Τα έχω σε χρυσό και γαλάζιο.

 

Thanks! Μου φαίνεται τα είδα κ στα public (βέβαια με ισοτιμία 1-1...) !!

Για το 2ο με βλέπω. Πιο φθηνές λύσεις τύπου πλαισίου δεν συνίστανται, ε;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Μου φαίνεται τα είδα κ στα public (βέβαια με ισοτιμία 1-1...) !!

Για το 2ο με βλέπω. Πιο φθηνές λύσεις τύπου πλαισίου δεν συνίστανται, ε;

Ναι έχουν 25 και 20 ευρώ αντίστοιχα. Δεν έχω δοκιμάσει για να σου πω αν όντως δουλεύουν. Εγώ πρότεινα αυτά γιατί αυτά τα έχω εδώ και κάποιους μήνες και δεν έχω κανένα θέμα. Τώρα κάποιος άλλος μπορεί να έχει δοκιμάσει κάτι πολύ φθηνότερο και να δουλεύει το ίδιο σωστά.

 

Εγώ διάλεξα αυτά γιατί ήθελα να αντέχουν στον χρόνο και να μην διαλύονται όπως αυτά που δίνει η apple.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, στο 6αρι που έχω την Silicone της Apple έχει κάνει σημάδια.. Όχι τπτ σημαντικό, έτσι κ αλλιώς θήκη είναι, τη δουλειά της κάνει!

Αλλά σαν εμπειρία χρήσης ΔΕΝ θα την πρότεινα. Δύσκολα βγαίνει από τσέπες κτλ, και μαζεύει αρκετά σκόνη κ χνουδάκια λόγω υλικού. Θα πήγαινα/πάω σε δερμάτινη την επόμενη φορά ;)

 

 

Ρε παιδιά!! Για καλώδιο φόρτισης/μεταφοράς πλην του αυθεντικού, έχετε να προτείνετε κάποιο;

Ή δεν αξίζει να ψαχτώ για κάτι άλλο; Έχω ακούσει πως σταματάνε να δουλεύουν σε κάποια iOS, ακόμη κ αυτά που είναι MFi.

 

Για καλώδιο φόρτισης εγώ έχω τις nilkin και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Apple-iPhone-5-5s-6-6s-Nillkin-Lightning-Cable-1-2m.1227071.html

Link to comment
Share on other sites

κάποια καλά ακουστικά για μουσική, με δυνατό ήχο? μπάτζετ 70-80 ευρώ. και κατά προτίμηση ψείρες. έχετε να προτείνετε? μια ματιά που έριξα σε κάποια sites, αναφέρουν AKG,Beyerdynamic,Sennheiser. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

κάποια καλά ακουστικά για μουσική, με δυνατό ήχο? μπάτζετ 70-80 ευρώ. και κατά προτίμηση ψείρες. έχετε να προτείνετε? μια ματιά που έριξα σε κάποια sites, αναφέρουν AKG,Beyerdynamic,Sennheiser. Ευχαριστώ :)

Εγώ έχω αυτά: Sennheiser MM 70s αλλά είναι in ear

Κάνε μια έρευνα, κάπου εκεί πρέπει να είναι η τιμή τους. εγώ είμαι υπέρ-ευχαριστημένος αν και θα ήθελα λίγο μεγαλύτερο καλώδιο (είμαι 1,90)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτά: Sennheiser MM 70s αλλά είναι in ear

Κάνε μια έρευνα, κάπου εκεί πρέπει να είναι η τιμή τους. εγώ είμαι υπέρ-ευχαριστημένος αν και θα ήθελα λίγο μεγαλύτερο καλώδιο (είμαι 1,90)

 

βλέπω 2 μοντέλα έχουν τα S και τα Ι. να υποθέσω τα Ι είναι πιο συμβατά για iphone? :)

Link to comment
Share on other sites

βλέπω 2 μοντέλα έχουν τα S και τα Ι. να υποθέσω τα Ι είναι πιο συμβατά για iphone? :)

 

 

 

Να σου πω δεν το ήξερα αυτό ή όταν τα πήρα εγώ δεν είχε το I.

3>4
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

ψάχνω μια θήκη η οποία να είναι αρκετά ασφαλείας. Πήρα μια puro αλλα είναι τόσο λεπτή...σαν τσιγαρόχαρτο την έβγαλα αμέσως. Αφ'ηστε που ενώ έγραφε iphone 6 μου είπαν οτι κάνει και για 6s και την πίεσα πολύ για να μπει τρόμαξα να την βγάλω μετά.

 

μετά μου έδωσε μια φιή μου μια σαν λαστιχένια αλλα κι αυτή είναι απίστευτα λεπτή και δεν την εμπιστεύομαι.

 

Τι προτείνετε?]

 

ΥΓ μην είναι καμία σαν ρόμποκοπ? είμαι και κορίτσι :)

Edited by vickylsls
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

ψάχνω μια θήκη η οποία να είναι αρκετά ασφαλείας. Πήρα μια puro αλλα είναι τόσο λεπτή...σαν τσιγαρόχαρτο την έβγαλα αμέσως. Αφ'ηστε που ενώ έγραφε iphone 6 μου είπαν οτι κάνει και για 6s και την πίεσα πολύ για να μπει τρόμαξα να την βγάλω μετά.

 

μετά μου έδωσε μια φιή μου μια σαν λαστιχένια αλλα κι αυτή είναι απίστευτα λεπτή και δεν την εμπιστεύομαι.

 

Τι προτείνετε?]

 

ΥΓ μην είναι καμία σαν ρόμποκοπ? είμαι και κορίτσι :)

 

 

Spigen προτείνω και συγκεκριμένα την ultra hybrid

Το μεγαλώνει ελάχιστα και ειναι διαφανή και φαινεται και το τηλέφωνο.

Προσοχή η πλάτη δεν σιλικόνη και έτσι εχει πολύ ωραία αφή. Το γυρω γύρω ειναι σιλικόνη για να απορροφά τους κραδασμούς.

Στο εσωτερικό περιμετρικά αφήνει αέρα πάλι για απορρόφηση κραδασμών στις γωνιές.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Spigen προτείνω και συγκεκριμένα την ultra hybrid

Το μεγαλώνει ελάχιστα και ειναι διαφανή και φαινεται και το τηλέφωνο.

Προσοχή η πλάτη δεν σιλικόνη και έτσι εχει πολύ ωραία αφή. Το γυρω γύρω ειναι σιλικόνη για να απορροφά τους κραδασμούς.

Στο εσωτερικό περιμετρικά αφήνει αέρα πάλι για απορρόφηση κραδασμών στις γωνιές.

 

αα ωραία είναι! Είναι λίγο ακριβούτσικη αλλά είναι και κομψή και ασφαλής. Για μεμβράνη έχεις να προτείνεις κάτι?

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

ψάχνω μια θήκη η οποία να είναι αρκετά ασφαλείας. Πήρα μια puro αλλα είναι τόσο λεπτή...σαν τσιγαρόχαρτο την έβγαλα αμέσως. Αφ'ηστε που ενώ έγραφε iphone 6 μου είπαν οτι κάνει και για 6s και την πίεσα πολύ για να μπει τρόμαξα να την βγάλω μετά.

 

μετά μου έδωσε μια φιή μου μια σαν λαστιχένια αλλα κι αυτή είναι απίστευτα λεπτή και δεν την εμπιστεύομαι.

 

Τι προτείνετε?]

 

ΥΓ μην είναι καμία σαν ρόμποκοπ? είμαι και κορίτσι :)

 

http://www.mobilefun.co.uk/spigen-neo-hybrid-iphone-6s-6-case-infinity-white-p49716.htm

 

http://www.mobilefun.co.uk/spigen-crystal-iphone-6s-6-screen-protector-three-pack-p48866.htm

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

αα ωραία είναι! Είναι λίγο ακριβούτσικη αλλά είναι και κομψή και ασφαλής. Για μεμβράνη έχεις να προτείνεις κάτι?

 

 

Εγώ την πήρα απο Amazon uk στα 19 ευρώ.

Δεν ασχολήθηκα ούτε με το site τους ούτε με Ελλάδα.

Απο προστασία οθόνης πήρα γυαλί της xone στα 10 ευρώ απο Σκρουτζ.

Έχω 6αρι εγώ αλλα τα ίδια ειναι.

 

Δες πως φαινεται στο χέρι μου.

https://drive.google.com/open?id=0B2JBCwvXIaojdXdWb2RYdEpfSlE

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Σορυ για το διπλό ποστ.

Η συγκεκριμένη θήκη εχει ένα θέμα που το έχουν πάθει οι περισσότεροι.

Σπάει το πλαστικό bumber γυρω γυρω. Δεν θα την πρότεινα για αυτό τον λόγο. Αυτή ήθελα και εγώ και τα έψαξα παρά πολύ και διάβασα όλα τα σχόλια. 5 στους 10 είχαν σπασίματα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν αγοράζετε την silicone case της apple? 2 τέτοιες έχω και είναι πολύ καλές. :)

 

δες και αυτή http://www.public.gr/product/apple/aksesoyar-iphone/thikes/thiki-iphone-66s-sgp-thin-fit-mayro/prod6950109pp/

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν αγοράζετε την silicone case της apple? 2 τέτοιες έχω και είναι πολύ καλές. :)

 

δες και αυτή http://www.public.gr/product/apple/aksesoyar-iphone/thikes/thiki-iphone-66s-sgp-thin-fit-mayro/prod6950109pp/

 

 

Ωραία και τις Apple αλλα δεν νομίζω να δίνει τόση προστασία όσο της spigen ή κάποια άλλη αντίστοιχης.

Απλα είπε πως ψάχνει θήκη ασφαλείας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tpal την ειχα πολυ καιρο με αρκετα βαλε-βγαλε και δεν επαθε τιποτα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tpal την ειχα πολυ καιρο με αρκετα βαλε-βγαλε και δεν επαθε τιποτα...

 

Σε πιστευω οκ παντως με πηρε απο κατω με σχολια αλλων και δεν την επελεξα αφου εισαι κομπλε εσυ οκ. :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ την πήρα απο Amazon uk στα 19 ευρώ.

Δεν ασχολήθηκα ούτε με το site τους ούτε με Ελλάδα.

Απο προστασία οθόνης πήρα γυαλί της xone στα 10 ευρώ απο Σκρουτζ.

Έχω 6αρι εγώ αλλα τα ίδια ειναι.

 

Δες πως φαινεται στο χέρι μου.

https://drive.google.com/open?id=0B2JBCwvXIaojdXdWb2RYdEpfSlE

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Σορυ για το διπλό ποστ.

Η συγκεκριμένη θήκη εχει ένα θέμα που το έχουν πάθει οι περισσότεροι.

Σπάει το πλαστικό bumber γυρω γυρω. Δεν θα την πρότεινα για αυτό τον λόγο. Αυτή ήθελα και εγώ και τα έψαξα παρά πολύ και διάβασα όλα τα σχόλια. 5 στους 10 είχαν σπασίματα.

 

Εχω τη συγκεκριμενη Neo Hybrid της Spigen σε κοκκινομαυρη, και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα εδω και 10 μηνες περιπου. Το μονο ελαττωμα που μου εχει βγαλει ειναι πως στα σημεια του κουμπιου της αθορυβης λειτουργιας, οπως και της θεσης του βυσματος φορτισης εχει ξεβαψει το χρωμα και εχει γινει ασπρο. Κατα τα αλλα με ενα καλο "γυαλι" στην οθονη εχει πολυ καλη προστασια. Η συγκεκριμενη θηκη δεν δινει ογκο στο τηλεφωνο, αυξανει ομως το μεγεθος.

 

Προσωπικα παρηγγειλα απο την Catalyst την Marsala βεβαια ειναι για πιο αγρια χρηση, αλλα κυριως τη θελω για την θαλασσα που ειμαι συχνα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό και αυτό. Και τα 2 λειτουργούν κανονικά. Επίσης είναι πιο ανθεκτικά από το αυθεντικό. Το πρώτο είναι από σκληρό υλικό με μεταλλικές άκρες και το 2ο είναι flex και επιτρέπει στο να το λυγίζεις και να το στρίβεις χωρίς να κόβεται. Τα έχω σε χρυσό και γαλάζιο.

 

Αυτά (το 2ο με ενδιαφέρει συγκεκριμένα) από Ελλάδα τα πήρες;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...