Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα smartphones όπως και το iPhone αντλούν την ενέργεια που χρειάζεται κι όχι παραπάνω. εγκυκλοπαιδικά το iPhone ειναι 1A και το iPad 2.1. Εάν το power bank έχει usb port, είναι συμβατό και με iPhone.

 

Ναι το ξέρω, έλεγα μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό με το iPhone.. Μου την έλυσες την απορία thanks

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, έλεγα μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό με το iPhone.. Μου την έλυσες την απορία thanks

 

Παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους!!!!!

Να κάνω μια ερώτηση.... Σε iPhone 6 plus βάζω τα ακουστικά αλλα οι ήχοι του κινητού ακούγονται μόνο από εκεί πχ όταν χτυπάει και δεν το έχω στο αυτί το ακουστικό δεν ακούγεται... Μπορώ να το ρυθμίσω να ακούγονται και από το τηλέφωνο οι ήχοι;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους!!!!!

Να κάνω μια ερώτηση.... Σε iPhone 6 plus βάζω τα ακουστικά αλλα οι ήχοι του κινητού ακούγονται μόνο από εκεί πχ όταν χτυπάει και δεν το έχω στο αυτί το ακουστικό δεν ακούγεται... Μπορώ να το ρυθμίσω να ακούγονται και από το τηλέφωνο οι ήχοι;;;

 

Ρυθμίσεις/Γενικά/Προσβασιμότητα/Δρομολόγηση ήχου κλήσεων και επέλεξε όποιο σε βολεύει.

Καλή χρονιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα! Θελω να παρω δωρακι μια θηκη και προστατευτικο οθονης για iPhone 5S σε ενα ξαδερφο μου! Στο public γνωριζετε εχει καλες θηκες και screen protectors Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα! Θελω να παρω δωρακι μια θηκη και προστατευτικο οθονης για iPhone 5S σε ενα ξαδερφο μου! Στο public γνωριζετε εχει καλες θηκες και screen protectors

 

Καλές έχει,αν δεν βιάζεσαι παίρνεις και απο skroutz τις ίδιες σε λίγο πιο χαμηλή τιμή.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλές έχει,αν δεν βιάζεσαι παίρνεις και απο skroutz τις ίδιες σε λίγο πιο χαμηλή τιμή.

Βιαζομαι βασικα γιαυτο ρωταω για public! Eiναι ακριβες εε?(προφανως) προστατευτικο εχεις να προτεινεις καποιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Βιαζομαι βασικα γιαυτο ρωταω για public! Eiναι ακριβες εε?(προφανως) προστατευτικο εχεις να προτεινεις καποιο συγκεκριμενο?

 

Προστατευτικό πάρε καλό ,τα φθηνά χάνουν σε ανάλυση ,όχι ότι και το καλό δεν χάνει,απλά λιγότερο.Θηκες όσες και αν πήρα κατέληξα να τις βγάζω,γιατί να χάνω την αίσθηση του μεταλλικού για το πλαστικό;

Link to comment
Share on other sites

Προστατευτικό πάρε καλό ,τα φθηνά χάνουν σε ανάλυση ,όχι ότι και το καλό δεν χάνει,απλά λιγότερο.Θηκες όσες και αν πήρα κατέληξα να τις βγάζω,γιατί να χάνω την αίσθηση του μεταλλικού για το πλαστικό;

Καταλαβα οκ! Προστατευτικο εχεις να προτεινεις καποιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα οκ! Προστατευτικο εχεις να προτεινεις καποιο συγκεκριμενο?

 

Κατι συγκεκριμένο όχι,λογικά τα παιδιά στο κατάστημα θα έχουν να προτείνουν κατι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Κατι συγκεκριμένο όχι,λογικά τα παιδιά στο κατάστημα θα έχουν να προτείνουν κατι καλό.

Οκ! Μηπως εχεις να προτεινεις κατι απο σκρουτζ η απο καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/membrani-othonis-iphone-55s5c-iluv-clear-protective-ica7f301/prod3190023pp/

Από public, πες να στο περάσουν εκεί, αν δεν το περάσουν καλά, σου βάζουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/membrani-othonis-iphone-55s5c-iluv-clear-protective-ica7f301/prod3190023pp/

Από public, πες να στο περάσουν εκεί, αν δεν το περάσουν καλά, σου βάζουν άλλο.

Να σε καλα φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά. Ψάχνω μία θήκη για το iPhone 5 που έχω η οποία θέλω να μου βελτιώσει την αίσθηση του κινητού όταν το πιάνω. Πριν είχα το 3GS το οποίο λόγω ότι ήταν καμπυλωτό ήταν έυκολο στο να το πιάσω και να το σηκώσω. Τώρα με το 5άρι ήδη μου έχει πέσει 2 φορές κάτω και όπως πάω θα το διαλύσω.

Μία θηκούλα διακριτική αλλά να βελτιώνει το πιάσιμο μπορείτε να προτείνετε;

Ευχαριστώ...

 

ΥΓ

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα γνήσια ακουστικά του iPhone 5;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά. Ψάχνω μία θήκη για το iPhone 5 που έχω η οποία θέλω να μου βελτιώσει την αίσθηση του κινητού όταν το πιάνω. Πριν είχα το 3GS το οποίο λόγω ότι ήταν καμπυλωτό ήταν έυκολο στο να το πιάσω και να το σηκώσω. Τώρα με το 5άρι ήδη μου έχει πέσει 2 φορές κάτω και όπως πάω θα το διαλύσω.

Μία θηκούλα διακριτική αλλά να βελτιώνει το πιάσιμο μπορείτε να προτείνετε;

Ευχαριστώ...

 

ΥΓ

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα γνήσια ακουστικά του iPhone 5;

Τα original έχουν 33 ευρώ.

 

Για θήκη δοκίμασε τις Ozaki, http://store.istorm.gr/ozaki-o-coat-0-3-jelly-orange-for-iphone-5-5s-1808.html. Βελτιώνουν το κράτημα αλλά δεν είναι για προστασία από πέσιμο.

 

Γενικά αν πας σε κάποιο κατάστημα θα βρεις πολλές θήκες ή αν ρίξεις μια ματιά στο skroutz.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλέον κάτοχος του iPhone 6 (space grey) αγόρασα μια θήκη της Bugatti και μου έδωσαν από το μαγαζί και δώρο μια θήκη της puro slim +screen protector.

Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να βάλω tempered glass ή να τοποθετήσω το screen protector.

 

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Apple-iPhone-6-4-7-Original-Bugatti-WATCH-Leather-Case-THiki-Brown.1073688.html

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/146142-puro-θήκη-ultra-slim-για-iphone-6-black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλέον κάτοχος του iPhone 6 (space grey) αγόρασα μια θήκη της Bugatti και μου έδωσαν από το μαγαζί και δώρο μια θήκη της puro slim +screen protector.

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να βάλω tempered glass ή να τοποθετήσω το screen protector.

 

 

 

 

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Apple-iPhone-6-4-7-Original-Bugatti-WATCH-Leather-Case-THiki-Brown.1073688.html

 

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/146142-puro-θήκη-ultra-slim-για-iphone-6-black

 

 

Το tempered glass είναι καλύτερο από το απλό screen protector αλλά δεν πιάνει άκρη όπως κάποια μεμβράνη, πιο χοντρό, αν πάρεις φθηνό μπορεί να μην σου αρέσει η αίσθηση στις άκρες, αλλά έχει καλύτερη ποιότητα από ένα screen protector. Με την Spigen Ultra Hybrid το γυαλί έχει δέσει καλά! Από εμένα tempered!! Απλά λόγω καμπυλότητας της οθόνης η μεμβράνη είναι πιο εύκολο να φτάσεις στις άκρες (όχι ότι φτάνει)

Link to comment
Share on other sites

Μετα την θετικότατη επι πάντως θέματος εμπειρία μου με τόνο iPad Air 2 εκανα την μετάβαση (επωφελούμενος απο επιδότηση,δωροεπιταγή και πώληση του πολυαγαπημένου μου g2) και ξαναγύρισα στο iOS και στο iPhone 6.

Η εμπειρία μου ειναι θετικότατη.τοποθετησα κιόλας tampered glass με στρογγυλεμένες άκρες περιμετρικά και στο Touch ID και όλα καλα..

Τα μοναδικά θέματα που έχω ειναι με την θήκη..εσείς τι θήκη έχετε? έχετε να προτείνεται κάποια καλή λεπτή διαφανή απο πλαστικό (εντελώς διαφανή όμως σα γυαλί )

Επισης ειμαι στην 8.1 12Β411 δεν έχω κανενα παράπονο η θεμα εκτός απο το σίγμα που αρκετές φορές μπαίνει σαν τελικό σιγμα μεςα στην λέξη, πράγμα που δεν μου συμβαίνει στο air 2 ( βέβαια εκει φοράω την 8.1 12Β410). Τι γίνεται με αυτο το θεμα ?Εχει περάσει κανεις την 8.2? λύνεται το προβλημα ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μετα την θετικότατη επι πάντως θέματος εμπειρία μου με τόνο iPad Air 2 εκανα την μετάβαση (επωφελούμενος απο επιδότηση,δωροεπιταγή και πώληση του πολυαγαπημένου μου g2) και ξαναγύρισα στο iOS και στο iPhone 6.

Η εμπειρία μου ειναι θετικότατη.τοποθετησα κιόλας tampered glass με στρογγυλεμένες άκρες περιμετρικά και στο Touch ID και όλα καλα..

Τα μοναδικά θέματα που έχω ειναι με την θήκη..εσείς τι θήκη έχετε? έχετε να προτείνεται κάποια καλή λεπτή διαφανή απο πλαστικό (εντελώς διαφανή όμως σα γυαλί )

Επισης ειμαι στην 8.1 12Β411 δεν έχω κανενα παράπονο η θεμα εκτός απο το σίγμα που αρκετές φορές μπαίνει σαν τελικό σιγμα μεςα στην λέξη, πράγμα που δεν μου συμβαίνει στο air 2 ( βέβαια εκει φοράω την 8.1 12Β410). Τι γίνεται με αυτο το θεμα ?Εχει περάσει κανεις την 8.2? λύνεται το προβλημα ?

 

εγω πηρα ενα σετακι που εχει η vodafone.μεσα εχει διαφανη θηκη ,φορτιστη αυτοκινητου και 3 ζελατινες.την θηκη μονο δοκιμασα και καθετε τελεια και ειναι σαν να μην φορας.τιμη 14.90.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το είδα το σετακι στο σάιτ τους φίλε μου.. Θα ήθελα να σε ρωτήσω.. Η θήκη ειναι εντελώς διαφανή σαν κρύσταλλο ας πουμε ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το σετακι στο σάιτ τους φίλε μου.. Θα ήθελα να σε ρωτήσω.. Η θήκη ειναι εντελώς διαφανή σαν κρύσταλλο ας πουμε ?

 

ναι φιλε .και ειναι tpu υλικο μαλακο δηλαδή σχετικά για να μην κανει ζημια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

.. Η θήκη ειναι εντελώς διαφανή σαν κρύσταλλο ας πουμε ?

Πριν 2 ωρες μας ηρθε...φανταζομαι οτι κατι τετοιο ψαχνεις http://www.amazon.com/gp/product/B00JH88D1O/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Απλα,τέλεια!! :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε .και ειναι tpu υλικο μαλακο δηλαδή σχετικά για να μην κανει ζημια.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Η αλήθεια ειναι ότι θελω σκληρή θήκη δεν μου αρέσει η αίσθηση της tpu. Το κινητό εχει προστασία μπρος πίσω όποτε δεν παίζει θεμα για γραντζουνιες κλπ..

 

@truckman ακριβώς κάτι τέτοιο ψάχνω.. Δεν ήξερα να σου έλεγα να πάρεις μια και για μένα :p

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

 

@truckman ακριβώς κάτι τέτοιο ψάχνω.. Δεν ήξερα να σου έλεγα να πάρεις μια και για μένα :p

Χτυπα την :) από τις καλύτερες που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Άλλη σκληρότητα στην πλατη,άλλη στα πλαϊνά και άλλη στις γωνίες.Λεπτη,με αψογα κοψίματα και εφαρμογή, και προπάντων. ...διαφανές σαν κρύσταλλο,γιατί το iphone 6 είναι συσκευή που πρέπει να φαίνεται και όχι να το κρύβουν οι θήκες :) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Χτυπα την :) από τις καλύτερες που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Άλλη σκληρότητα στην πλατη,άλλη στα πλαϊνά και άλλη στις γωνίες.Λεπτη,με αψογα κοψίματα και εφαρμογή, και προπάντων. ...διαφανές σαν κρύσταλλο,γιατί το iphone 6 είναι συσκευή που πρέπει να φαίνεται και όχι να το κρύβουν οι θήκες :)

 

Αυτο ακριβώς πιστεύω και εγω φίλε μου.. Ειναι συσκευη που κανονικά γυμνή πρέπει να μένει αλλα τι να κάνουμε..απο Ελλάδα μπορω να την βρω κάπου?

Εαν αλλάξεις γνώμη για την δίκη σου την αγοραζω:p

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...