Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν ειναι σε θηκη οχι γιατι δεν βγαινει το χρωμα και ειναι σαν ματ....

σε θηκη το ασπρο ειναι πιο ευαισθητο και ειδικα στην κορνιζα την νικελενια...βεβαια μιλαμε για αστειοτητες.. :D

Το μαυρο ειναι ευαισθητο οντως αν σου χτυπησει καπου ,που θα σου φυγει το χρωμα ,ενω εκει το ασπρο δεν εχει αναγκη γιατι απλα δεν εχει χρωμα να φυγει...

;)

 

Ησουν κατατοπιστικοτατος Δημητρη!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για την προστασία του 5s που σκοπεύω να αγοράσω σύντομα σκέφτομαι να τοποθετήσω screen protector. Πώς ακριβώς θα το επιλέξω και ποιο μπορεί να είναι το τίμημα στη χρήση του;
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω ενα belkin καλωδιο 3 μετρα, χρειαζομαι μακρυτερο και το Belkin ειναι πιο οικονομικο ακομα και απ το 2μετρο της apple και γνωριζω την κορυφαια ποιοτητα της Belkin! Το ερωτημα ειναι αν θα δουλεψει με iphone 5 και iOS 7. Αρκετα κινεζικα καλωδια φερμενα απο ebay ειτε δεν φορτιζουν στo pc, ειτε δεν συγχρωνιζουν την συσκευη με αποτελεσμα να κανουν μιση δουλεια. Υπαρχει περιπτωση η Belkin να μην εχει προβλεψει κατι τετοιο? Υπαρχει καποιο "διακριτικο" ωστε να μπορουμε να ξεχωρισουμε ποια καλωδια ειναι πληρως συμβατα (φόρτιση και συγχρονισμός) με ios7 και ποια οχι?

 

 

Ευχαριστω.

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αυτό. Αν είναι το ίδιο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, μιας και δεν θα έβαζε η Apple στο κατάστημά της αξεσουάρ που να μην είναι συμβατό.

 

 

Για την προστασία του 5s που σκοπεύω να αγοράσω σύντομα σκέφτομαι να τοποθετήσω screen protector. Πώς ακριβώς θα το επιλέξω και ποιο μπορεί να είναι το τίμημα στη χρήση του;

Δεν υπάρχει απολύτως κανένα τίμημα στη χρήση screen protector.

Μόνον αν πάρεις κάποιο antiglare, θα χάσεις λίγο από τη λεπτομέρεια που παρέχει η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, αυτο ειναι! Εφοσον υπαρχει και στο apple store θα ειναι εγκεκριμένο οποτε δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα! Ευχαριστω!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

και ομως...υπαρχει τιμημα στην χρηση του προστατευτικου οθονης...

 

η απωλεια της κορυφαιας αισθησης να ακουμπας την oleophobic επιφανεια.

Κατι που ,εκανα το λαθος,και εχασα τα τελευταια 3 χρονια απο τα κινητα μου.

Οχι πια! :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα ποιοτικό screen protector δεν σου στερεί αυτή την αίσθηση. Γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει συσκευή στην οποία το screen protector να μην είναι απαραίτητο. Εκτός και αν δεν σε απασχολούν οι οποίες γρατσουνιές προκύψουν, γιατί αργά η γρήγορα θα προκύψουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποιοτικό screen protector δεν σου στερεί αυτή την αίσθηση. Γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει συσκευή στην οποία το screen protector να μην είναι απαραίτητο. Εκτός και αν δεν σε απασχολούν οι οποίες γρατσουνιές προκύψουν, γιατί αργά η γρήγορα θα προκύψουν.

 

Τα Σονυ δεν χρειαζονται γιατι εχουν απο μονα τους ηδη τοποθετημενη!

Ομως ,γενικα,καλο ειναι να υπαρχει.

Θυμαμαι στο iPhone2g που χρησιμοποιησα 2,5 χρονια περιπου,δεν ειχα!

ειχα ελαχιστες μικρογρατζουνιες αλλα η αληθεια ειναι οτι το μεταχειριζομουν πολυ προσεκτικα.

 

Τωρα στο 5 δεν εχω ουτε θηκη ουτε screenprotector παρα ενα sleeve/pouch.

αυτο εδω το οποιο ειναι κορυφαιας ποιοτητας ,hand made και με μαλακο δερμα ενω εσωτερικα εχει microfiber.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα Σονυ δεν χρειαζονται γιατι εχουν απο μονα τους ηδη τοποθετημενη!

Ομως ,γενικα,καλο ειναι να υπαρχει.

Θυμαμαι στο iPhone2g που χρησιμοποιησα 2,5 χρονια περιπου,δεν ειχα!

ειχα ελαχιστες μικρογρατζουνιες αλλα η αληθεια ειναι οτι το μεταχειριζομουν πολυ προσεκτικα.

 

Τωρα στο 5 δεν εχω ουτε θηκη ουτε screenprotector παρα ενα sleeve/pouch.

αυτο εδω το οποιο ειναι κορυφαιας ποιοτητας ,hand made και με μαλακο δερμα ενω εσωτερικα εχει microfiber.

 

Εγώ έχω 3 χρόνια iPhone και στην οθόνη γρατζουνιά ποτέ δεν είχα και ποτέ δεν έβαλα screen protector. Βέβαια δεν το παρατάω από δώ κι από εκεί όσο να ναι το προσέχω.

Θήκη έχω bumper μόνο δεν έχω ολόκληρη να το βάζω μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3 χρόνια iPhone και στην οθόνη γρατζουνιά ποτέ δεν είχα και ποτέ δεν έβαλα screen protector. Βέβαια δεν το παρατάω από δώ κι από εκεί όσο να ναι το προσέχω.

Θήκη έχω bumper μόνο δεν έχω ολόκληρη να το βάζω μέσα

 

Πες μου τωρα οτι απο το bumper δεν εχεις και στιγματακιαμστο ασημενιο bezel....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μου τωρα οτι απο το bumper δεν εχεις και στιγματακιαμστο ασημενιο bezel....

 

Δεν έχει το 5αρι και δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τωρα οτι απο το bumper δεν εχεις και στιγματακιαμστο ασημενιο bezel....

 

Για την ακρίβεια χρησιμοποιώ ένα πλαστικό bumper που προεξεχει λίγο από την μπροστά πλευρά και λίγο από την πίσω και η συσκευή δεν έρχεται σε επαφή ας πούμε όταν το αφήνω στο τραπέζι. Μόνο το πλαστικό θα ακουμπήσει.

Δεν φαίνεται κιόλας αν θα δεις είναι σαν να μην έχω τίποτα αν το βλέπεις από μακριά. Ούτε δίνει όγκο στην συσκευή ούτε βάρος ούτε τίποτα γι αυτό με βολεύει.

Μόνο μ έχει πέσει καμία 4-5 φορές και μια από αυτές χτύπησε ακριβώς επάνω από την μπροστά κάμερα και έχει ένα μικρό σημάδι τις άλλες φορές έκανε δουλειά το πλαστικό. http://img850.imageshack.us/img850/8712/wafn.jpg

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το 5αρι και δεν έχει τέτοια προβλήματα.

 

Σε 4αρι την ειχα πατησει Γιαννη.

Το αυθεντικο bumper εκανε γρατζουνιες στο bezel. Υπηρχαν αρκετες αναφορες σε διαφορα φορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε 4αρι την ειχα πατησει Γιαννη.

Το αυθεντικο bumper εκανε γρατζουνιες στο bezel. Υπηρχαν αρκετες αναφορες σε διαφορα φορα.

 

Δεν έχω το 5άρι και δεν γνωρίζω. 4-4s είχα για πολλά χρόνια αλλά δεν είχα τίποτα τέτοια προβλήματα.

Βέβαια δεν έχω χρησιμοποιήσει original αξεσουάρ όπως αυτό που αναφέρεις για να ξέρω.

Πάντως με λίγο προσοχή ούτε το πίσω έχω χαλάσει ούτε screen protector είχα ποτέ αλλά ούτε γραντζουνιά έχω μπροστά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορω να βρω καπου εγχωρια την θηκη της Apple για το 5s;

 

Κανε λίγο υπομονή και θα κυκλοφορήσει και εδώ ευρέως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανε λίγο υπομονή και θα κυκλοφορήσει και εδώ ευρέως.

 

Η οποια λογικα θα κανει και στο 5.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ταιριάζει εξίσου άψογα.

 

Για τετοια τιμη μιλαμε; http://www.vodafone.gr/portal/eShop/iPhone-5s-Apple-leather-cases

 

 

Δεν υπάρχει απολύτως κανένα τίμημα στη χρήση screen protector.

Μόνον αν πάρεις κάποιο antiglare, θα χάσεις λίγο από τη λεπτομέρεια που παρέχει η οθόνη.

 

Ένα ποιοτικό screen protector δεν σου στερεί αυτή την αίσθηση. Γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει συσκευή στην οποία το screen protector να μην είναι απαραίτητο. Εκτός και αν δεν σε απασχολούν οι οποίες γρατσουνιές προκύψουν, γιατί αργά η γρήγορα θα προκύψουν.

 

Οι επιλογες ομως ειναι τοσες πολλες και ειναι η πρωτη φορά που αγοραζω iPhone. Ποια ειναι η χρυση τομη ποιοτητας-τιμης. Πως διαλεγω ενα ποιοτικο screen protector;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Για τετοια τιμη μιλαμε; http://www.vodafone.gr/portal/eShop/iPhone-5s-Apple-leather-cases

 

 

 

 

 

 

Οι επιλογες ομως ειναι τοσες πολλες και ειναι η πρωτη φορά που αγοραζω iPhone. Ποια ειναι η χρυση τομη ποιοτητας-τιμης. Πως διαλεγω ενα ποιοτικο screen protector;

Μην δώσεις λεφτά για protector.

Σε 2-3 μήνες θα έχει γεμίσει γρατζουνιές και περιμετρικά θα έχει γεμίσει σκόνη και θα θέλεις να το αλλάξεις. Πάρε κάτι με 5-6 ευρώ και άλλαζε τακτικά.

Όσο για την τιμή της θήκης...........οπωσδήποτε..... δεν πα να πάρω ένα κινητό με 43 ευρώ....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Ναι, και καθότι γνήσια της apple... είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αγόρασα ένα μούφα καλώδιο απο το ebay και δεν λειτουργεί μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι γνήσιο, υπάρχει τρόπος να προσπεράσουμε αυτήν την προστασία ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φορτίζει καν; Αν όχι να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω, αν ναι δεν υπάρχει κάτι να κάνεις γιατί σίγουρα δεν θα σου το πούλησε για γνήσιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το έλεγε οτι δεν είναι γνησιο, αλλά έλεγε οτι λειτουργεί με το ios7. απο ότι διαβάζω μετά την 7.0.2 τα περισσότερα σταματήσανε να δουλεύουν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πειτε μου ενα μαγαζι στην θεσσαλονικη, ψαχνω γισ bumper + ζελατινες ποιοτητος για ενα 4S.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...