Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ... δεν ξερω εαν θα στα εχει κρατήσει καπου αμα σβησεις την εφαρμογή. Πιθανώς και να μην στα κρατήσεις.

Δοκιμασες και με 3G και με WiFi ?

 

ναι με ολους τους τροπους... και restart το κινητο δοκιμασα να κανω και να συνδεθω μεσω facebook και με καθε πιθανο τροπο συνδεσης... κι ολα αυτα μετα την αναβαθμιση που εβγαλε αυτοματα χθες στο AppStore. Και στο iPhoneHellas που εκανα την σχετικη αναρτηση-ερωτηση ακομα ενας αντιμετωπιζει το ιδιο ακριβως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας στο εξής!

 

Τον τελευταίο καιρό..διότι παλαιότερα δεν το θυμάμαι.. μου κάνει το εξής, φτάνει η μπαταρία περίπου στο 3%, το κλείνω τελείως και το συνδέω στην πρίζα για να φορτιστεί, αμέσως μετά ενεργοποιείται η συσκευή και την ξανακάνω shut down διότι θέλω να φορτίζεται τελέιως κλειστό.. αφου φορτιστεί το επόμενο πρωί που το ξεσυνδέω απο τη πρίζα αμέσως ενεργοποιείται πάλι μόνο του... είναι λογικό? το κάνει σε όλους?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κανένας φίλος δεν γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας φίλος δεν γνωρίζει?

 

Οχι, δεν το κανει αυτο που λες συνήθως. Μολις το δοκιμασα με το iphone 4 μου, χωρις βεβαια να περιμενω να γεμισει φουλ οταν το ειχα κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν το κανει αυτο που λες συνήθως. Μολις το δοκιμασα με το iphone 4 μου, χωρις βεβαια να περιμενω να γεμισει φουλ οταν το ειχα κλειστο.

 

Μήπως το κάνει με το 3GS μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κάνει με το 3GS μόνο...

 

Τι να σου πω, περιεργο μου φαινεται... θα το δοκιμασω και σπιτι με ενα 3gs που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στην προσπαθεια επισκευης σου ξεφυγε καποιο καλωδιο ή καποια συνδεση;

 

Τελικα, αποφασισα να ξανα-αλλαξω τα παντα ( :P ) και αυτο που δημιουργουσε το προβλημα ειναι το digitizer (το γυαλι πανω σπο την lcd οθονη), το οποιο ενω δεν ειχε παθει εμφανη ζημια (σπασιμο, κτλ), προφανως λογω κακης κατασκευης των κινεζικων του ebay, ειχε καποια κακη επαφη. Μετα την αλλαγη δουλευουν ολα οκ. :D

 

Παρεμπιπτοντως, περασα απο apple store (Λονδινου) και οταν τους ειπα το προβλημα μου ειπαν να κλεισω ραντεβου για να μου αλλαξουν την οθονη με κοστος περιπου 89 λιρες )

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας στο εξής!

 

Τον τελευταίο καιρό..διότι παλαιότερα δεν το θυμάμαι.. μου κάνει το εξής, φτάνει η μπαταρία περίπου στο 3%, το κλείνω τελείως και το συνδέω στην πρίζα για να φορτιστεί, αμέσως μετά ενεργοποιείται η συσκευή και την ξανακάνω shut down διότι θέλω να φορτίζεται τελέιως κλειστό.. αφου φορτιστεί το επόμενο πρωί που το ξεσυνδέω απο τη πρίζα αμέσως ενεργοποιείται πάλι μόνο του... είναι λογικό? το κάνει σε όλους?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κι εγώ με 3GS το είχα πάθει 2 φορές αλλά από τότε δεν μου ξανασυνέβη.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κανένας φίλος δεν γνωρίζει?

 

Στο 3GS πάντα ανοίγει άμα είναι κλειστό και το βάλεις για φόρτιση. Για το δεύτερο δεν το πρόσεξα γιατί δεν το κλένω ποτέ το κινητό, αλλά φαίνεται λογικό και πρακτικό να ανοίγει όταν το βγάζεις από την φόρτιση.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν πιάνουν τα χέρια σου υπάρχουν video στο utube που μπορείς να δεις και να τα αλλάξεις μόνος σου...

τα αγοράζεις από ebay με 0,99 λεπτά και τα περνάς με λίγη προσοχή αλλιώς σε κάποιο τεχνικό θα σου πάρει πάνω από 50 ευρό σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Το νέο iOS 5 δεν κάνει για τα iPhone 3GS

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=80182&catid=14

 

Ελπίζω να κάνουν πλάκα! Αλλά θα είναι πολύ βαρύ προφανώς για το 3GS.. τεσπα we wait for official words!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάνουν πλάκα! Αλλά θα είναι πολύ βαρύ προφανώς για το 3GS.. τεσπα we wait for official words!

 

Μακάρι να κάνουν πλάκα, αλλα πολύ φοβάμαι οτι ετσι θα είναι... Αναμένουμε στην επίσημη θέση της Apple...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θεματάκι, γενικά πόσο κοστίζει η αλλαγή digitizer και dock σε 3gs και προτείνετε όποιος μπορεί ένα μαγαζί στην Αθήνα για επισκευή. Σώστε τον καταστροφέα :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το iOS 5 θα είναι συμβατό με το 3GS. Μένει να δούμε αν θα είναι και ομαλό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ξαδερφη μου εχει ακομα το iphone 3G και ειναι με jailbreak 3.1.2 και τωρα επειδη κολλαει τρελα θελω να του βαλω την τελευταια ενημερωση της apple αλλα την official οχι την "σπασμενη" ,αυτο που θα σας παρακαλουσα να μου πειτε ειναι μια καλη εφαρμογη απο το app store για να κανω backup τα μηνυματα και κυριως τις επαφες,οι εφαρμογες δε με νοιαζει να σβηστουν, μονο τις επαφες και τα μηνυματα,και το δευτερο που θελω να μου πω ειναι ,επειδη θα παω απο μια τοσο παλια ενημερωση που ειναι και με jailbreak στην πιο καινουργια υπαρχει περιπτωση να χαθει το backup που θα κανω; ;)ευχαριστω προκαταβολικα:)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού και αναρωτιέμαι το εξής. Μου έπεσε κάτω με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη σε όλη της την επιφάνεια. Παρόλα αυτά όμως τα πάντα απο πίσω φαίνονται κανονικά! Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διαπιστώσω αν έχει υποστεί πρόβλημα η μονάχα το digitizer ή η οθόνη;

Edited by georgep800
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

αν η οθονη δειχνει τα παντα κανονικα τοτε πας για αλλαγη digitizer.
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού και αναρωτιέμαι το εξής. Μου έπεσε κάτω με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη σε όλη της την επιφάνεια. Παρόλα αυτά όμως τα πάντα απο πίσω φαίνονται κανονικά! Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διαπιστώσω αν έχει υποστεί πρόβλημα η μονάχα το digitizer ή η οθόνη;

Το ίδιο έγινε και σε μένα. Μεγάλο λούκι. Όλα οκ τώρα αλλά μου χάλασε η μόνωση γύρω γύρω από την οθόνη σε ένα σημείο. Αυτό το digitizer πήρα.

 

clicky

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει συγχρονισμό το κινητό η ώρα ρυθμίζεται σύμφωνα με κάποιο συγκεκριμένο ρολόι μόνη της???

 

Γιατί το είχα 5-6 λεπτά μπροστά και τώρα "χάλασε".

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει συγχρονισμό το κινητό η ώρα ρυθμίζεται σύμφωνα με κάποιο συγκεκριμένο ρολόι μόνη της???

 

Γιατί το είχα 5-6 λεπτά μπροστά και τώρα "χάλασε".

Σύμφωνα με το ρολόι του υπολογιστή με τον οποίο συνδέεσαι στο iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Επίσης κάπου διάβασα σε άλλο τόπικ ότι καλό είναι να μην έχω επιλεγμένο τον αυτόματο συγχρονισμό με το που συνδέω το iphone στο itunes.

 

Για ποιό λόγο είναι καλύτερα?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθειά σας.Δύο θεματάκια.

 

1) Από χτες το κινητό έχει πρόβλημα στην αποστολή μηνυμάτων(sms).Έχω κανονικά χρήματα στη κάρτα.Χτες το βράδυ στέλνω ένα μήνυμα και πάει κανονικά.Απαντάω με ένα δεύτερο και ενώ το μήνυμα έδειχνε ότι στάλθηκε ο παραλήπτης με είπε ότι δεν έλαβε δεύτερο.Το ίδιο και σήμερα.Στέλνω δύο μηνύματα και φτάνουν κανονικά αλλά το τρίτό δεν έφτασε ενώ είναι κανονικά στα απεσταλμένα(δεν δείχνει δηλαδή θαυμαστικό όπως θα έπρεπε.).Τί παίζει?Έκανα reset σε όλες τις ρυθμίσεις αλλά ακόμα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι λύθηκε το πρόβλημα γιατί άλλα μηνύματα στέλνονται και άλλα όχι και μιλάμε για τον ίδιο παραλήπτη.

 

2)Πώς μπορώ να εξασφαλίσω ότι δεν θα παίρνει καμία ενημέρωση μέσω internet όταν δεν είμαι σε wifi?Εκεί που καθόμουνα σήμερα με ήρθε μήνυμα ότι μόλις συνδέθηκα στο ίντερνετ και έφυγε 1 ευρώ από τη κάρτα! Έχω βάλει χειροκίνητη ενημέρωση στο email και δεν μπήκα πουθενά εκτός wifi.Να απενεργοποιήσω την επιλογή δεδομένα στις ρυθμίσεις δικτύου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τόπικ, ήδη έχω ποστάρει στο σχετικό θέμα που αφορά τη wind. Το βάζω και εδώ μήπως είναι θέμα τηλεφώνου ή ios. Αν είμαι σε λάθος χώρο παρακαλώ κάποιον mod να το μεταφέρει όπου πρέπει. Ευχαριστώ

 

Αν κάποιος γνωρίζει ή έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με χρεώσεις δεδομένων που δεν έγιναν ή έγιναν εν αγνοία του, παρακαλώ ας ενημερώσει...

 

Το θέμα μου αφορά χρέωση από τη wind 130 ευρώ περίπου ΌΛΑ σε data και που συνολικά ο λογαριασμός ανήλθε σε 240 ευρώ (2 γραμμές, πάγια, φπα, τέλη κλπ) . Κατέβασα τον αναλυτικό από το site της wind (e-bill) , όπου με φρίκη διαπίστωσα χρεώσεις δεδομένων, το τηλέφωνο υποτίθεται κάποιες μέρες ήταν σχεδόν επί 24 ώρες On-line (σπασμένο σε 4ωρα) . Το πιο κουφό επίσης είναι ότι φαίνεται να γίνονται συνδέσεις στο facebook, τη στιγμή που ΔΕΝ έχω facebook, δεν έχω καν εγκατεστημένη την εφαρμογή του appstore (και δεν υπάρχει περίπτωση χρήσης του κινητού από άλλον) .

 

Έχω ενργοποιημένα 3g και δεδομένα χωρίς πρόβλημα μέχρι τώρα. Χρησιμοποιώ τα τηλέφωνα που κατά καιρούς είχα με τον ίδιο τρόπο τουλάχιστον 2 χρόνια, χωρίς ΠΟΤΕ να χρεωθώ ούτε σεντ (λόγω πακέτου WIND M δωρεάν mb τα οποία προφανώς και δεν ξεπερνούσα). Το δε iPhone 3GS που έχω από τον Οκτώβρη επίσης το χρησιμοποιώ με τον ίδιο τρόπο και κατά 90% με συνδέσεις wi-fi (και από αυτές πάλι κατά 90% στο σπίτι όπου έχω πάλι wind double play) και μέχρι τον προηγούμενο μήνα δεν χρεώθηκα ποτέ.

 

Επικοινώνησα σήμερα με wind τους έθεσα το θέμα, τους είπα ότι δεν αναγνωρίζω αυτές τις χρεώσεις και προωθήσανε το θέμα στους αρμόδιους. Είμαι βέβαιος ότι θα απαντήσουν βάζοντας τη γνωστή κασέτα που παίζει συνήθως σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

 

Φυσικά, επειδή πληρώνω με πιστωτική ήδη το ποσό χρεώθηκε οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι επ' αυτού.

 

Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος αλλά είναι βέβαιο ότι κάτι περίεργο συμβαίνει εδώ. Αν κάποιος μπορεί να υποψιαστεί κάτι, θα βοηθούσε.

Edited by kobourk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα απο εναν φιλο μου μεταχειρισμενο το μηλο(3gs)(σπασμενο) 150€ σε νορμαλ κατασταση.Παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας!Να το παρω ή να παω να παρω κανενα καινουργιο με τα ιδια λεφτα?Γενικα αξιζει η αγορα του?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...