Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω

 

επειδη ειμαι μελλοντικος κατοχος του ιφοουν, θελω να κανω μια ερωτηση που δεν καταλαβα καλα απο το φορουμ... αν θελω μονο ιντερνετ απο WIFI και καθολου απο 3G και το τηλεφωνο να μην συνδεετε ποτε μονο του γινεται?????

 

 

Άμα απενεργοποιησεις το 3G απλά θα μπαίνει με ταχύτητες απλού GPRS, δεν απενεργοποιειται η σύνδεση έτσι. Αν έχεις Wind δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί δεν περνιουνται οι ρυθμίσεις. Αν έχεις όμως Cosmote θα πρέπει να το κανείς j/b και να εγκαταστησεις κάποια εφαρμογή η να μπεις να αλλάξεις τις ρυθμίσεις. Στην Vodafone δεν ξέρω αν φαίνονται οι ρυθμίσεις.

 

Ευτυχώς η Vodafone σου δίνει το δικαίωμα να "κλείσουν" τις ρυθμίσεις στην γραμμή σου. :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη εγω που δε καιγομαι να το κανω jb αμεσως και θα το παρω απο cosmote θα μπαινει οποτε γουσταρει στο δικτυο και θα με χρεωνει....

αν απο την εξυπηρετηση πελατων σου απενεργοποιησουν το gprs τι χανει το κινητο???και μετα αν το θες το ξαναεργοποιεισ???

 

Ουσιαστικά iPhone χωρίς data είναι "άχρηστο" (θεωρητικά πάντα).Για την Vodafone ναι γίνεται αυτό , για άλλους παρόχους δεν το ξέρω :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που δε καιγομαι να το κανω jb αμεσως και θα το παρω απο cosmote θα μπαινει οποτε γουσταρει στο δικτυο και θα με χρεωνει....

αν απο την εξυπηρετηση πελατων σου απενεργοποιησουν το gprs τι χανει το κινητο???και μετα αν το θες το ξαναεργοποιεισ???

 

Aν στο κάνουν δεν θα μπαίνει στο internet χωρίς wifi (προφανώς μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά). Σε γνωστό μου που το είχε ζητήσει πάντως δεν το είχαν κάνει (απενεργοποίηση GPRS). Mπορείς όμως να ακολουθήσεις τις οδηγίες του link που δίνει παραπάνω ο kkalog για να σβήσεις τις ρυθμίσεις της Cosmote από τον υπολογιστή σου.

 

Πάντως εγώ προτείνω να ενεργοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για data, συμφέρει περισσότερο. Πχ τα προγράμματα Cosmote i. (http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=iPhone&breadcrumbTitle=Προγράμματα+COSMOTE+i).

Link to comment
Share on other sites

Aν στο κάνουν δεν θα μπαίνει στο internet χωρίς wifi (προφανώς μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά). Σε γνωστό μου που το είχε ζητήσει πάντως δεν το είχαν κάνει (απενεργοποίηση GPRS). Mπορείς όμως να ακολουθήσεις τις οδηγίες του link που δίνει παραπάνω ο kkalog για να σβήσεις τις ρυθμίσεις της Cosmote από τον υπολογιστή σου.

 

Πάντως εγώ προτείνω να ενεργοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για data, συμφέρει περισσότερο. Πχ τα προγράμματα Cosmote i. (http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=iPhone&breadcrumbTitle=Προγράμματα+COSMOTE+i).

 

Εάν το COSMOTE Internet On The Go είναι το ίδιο με το VODAFONE Mobile Internet & Email τότε η 2η είναι πολύ κλάσης ανώτερη και από θέμα τιμής αλλά και κάλυψης :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εάν το COSMOTE Internet On The Go είναι το ίδιο με το VODAFONE Mobile Internet & Email τότε η 2η είναι πολύ κλάσης ανώτερη και από θέμα τιμής αλλά και κάλυψης :cool:

 

προφανώς δεν έχεις κάνει καμιά βόλτα κατά Βορρά μεριά...

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχεις κάνει καμιά βόλτα κατά Βορρά μεριά...

 

Ως προς τι; Την τιμή ή την ποιότητα; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τι; Την τιμή ή την ποιότητα; :rolleyes:

 

η voda ήταν η αιτία που 1 iphone 3G κατέληξε με πολύ μεγάλη ταχύτητα (και υποβόσκων μίσος) στον τοίχο του Ιπποκρατείου νοσοκομείου... πρόσθεσε μόνος σου τους πιθανούς χαρακτηρισμούς που έδωσα πρίν, κατά τη διάρκεια και μετά την πτήση του κινητού σχετικά με την ποιότητα σήματος της συγκεκριμένης εταιρείας στη Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω vodafone. Εμένα στο κινητό έχει επιλογή για απενεργοποίηση του 3g. Εμένα τώρα δεν μεχρεώνει έτσι δεν είναι?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

η voda ήταν η αιτία που 1 iphone 3G κατέληξε με πολύ μεγάλη ταχύτητα (και υποβόσκων μίσος) στον τοίχο του Ιπποκρατείου νοσοκομείου... πρόσθεσε μόνος σου τους πιθανούς χαρακτηρισμούς που έδωσα πρίν, κατά τη διάρκεια και μετά την πτήση του κινητού σχετικά με την ποιότητα σήματος της συγκεκριμένης εταιρείας στη Θεσσαλονίκη...

 

Αλεξανδρούπολη κανένα πρόβλημα προσωπικά :p , Vodafone for ever :lol:

 

Γι αυτό υπάρχει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης για να επιλύουν τα προβλήματα :)

 

 

Ρε παιδιά έχω vodafone. Εμένα στο κινητό έχει επιλογή για απενεργοποίηση του 3g. Εμένα τώρα δεν μεχρεώνει έτσι δεν είναι?

 

Σε όλους έχει απλά τρέχειs με το GPRS :p

Edited by kormos

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

με χαρα ανακοινωνω οτι μολις τελειωσα την αναγνωση 168 σελιδων μηνυματων για το iphone!! ουτε εξετασεις να εδινα! αλλα αξιζε τον κοπο:) ! κ σιγουρα ηταν πολυ βοηθητικο κ επεξηγηματικο! τωρα αναμενω τη στιγμη που θα παρω κ εγω το ολοδικο μου μηλαρακι! ψαχνω να βρω μεσω χρησης ευκαιριας κ του aggeliopolis..αλλα μονο μαυρα κυκλοφορουν...! λευκο ουτε για δειγμα..εκτος απο καινουρια

 

 

 

ευχαριστω συνδετημονες!

Edited by nervous
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο!
Link to comment
Share on other sites

με χαρα ανακοινωνω οτι μολις τελειωσα την αναγνωση 168 σελιδων μηνυματων για το iphone!! ουτε εξετασεις να εδινα! αλλα αξιζε τον κοπο:) ! κ σιγουρα ηταν πολυ βοηθητικο κ επεξηγηματικο! τωρα αναμενω τη στιγμη που θα παρω κ εγω το ολοδικο μου μηλαρακι! ψαχνω να βρω μεσω χρησης ευκαιριας κ του aggeliopolis..αλλα μονο μαυρα κυκλοφορουν...! λευκο ουτε για δειγμα..εκτος απο καινουρια

 

 

 

ευχαριστω συνδετημονες!

 

Στην κατηγορία με τις αγοραπωλησίες δεν έχεις πρόσβαση ;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία με τις αγοραπωλησίες δεν έχεις πρόσβαση ;

 

Πρέπει νομίζω να έχεις συμπληρώσει ένα ελάχιστο πλήθος posts;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορούσα να θυμηθώ , τον αριθμό των ποστ :) , συνεπώς για τον πλήρη έλεγχο του φόρουμ όσοι είστε εγγεγραμμένα μέλη να συμμετέχετε :)

 

 

 

Χμμμ ο nervous όμως το ανέφερε στο μέλος να κοιτάξει στο buy & sell

Edited by kormos

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Για να έχει κάποιο μέλος πρόσβαση στην ενότητα Buy and Sell θα πρέπει να έχει κατώτατο όριο 150 μηνύματα και 100 ημέρες παραμονής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικοτατοι οπως παντα φιλτατοι! τελουμε εν αναμονη λοιπον..ευχαριστω. ειναι κ αυτο μια παρακινηση, να εμπλουτισει κανεις τις γνωσεις του κ να συμμετεχει παραπανω!
Link to comment
Share on other sites

hello παιδια!!! μολισ το παρηγγειλα κ σε δυο βδομαδες θα το εχω!!!

απο wind. 3γσ, 16 γιγα, ασπρουλιαρικο!!!

μια αποριουλα: υπαρχει προγραμματακι να μετραει λεπτα κλισεων & κοστος κλισεων??

θενκ κιου!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

hello παιδια!!! μολισ το παρηγγειλα κ σε δυο βδομαδες θα το εχω!!!

απο wind. 3γσ, 16 γιγα, ασπρουλιαρικο!!!

μια αποριουλα: υπαρχει προγραμματακι να μετραει λεπτα κλισεων & κοστος κλισεων??

θενκ κιου!!!

 

Για κόστος δεν ξέρω, αλλά από μόνο του το iPhone έχει μετρητή κλήσεων και internet.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρούπολη κανένα πρόβλημα προσωπικά :p , Vodafone for ever :lol:

 

Γι αυτό υπάρχει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης για να επιλύουν τα προβλήματα :)

 

 

 

 

Σε όλους έχει απλά τρέχειs με το GPRS :p

 

Κατσε ρε φίλε. Όταν πάω να μπω σε app που χρειάζεται net μου λέει δεν μπορώ να μπω. Άρα δεν πρέπει να χρησιμοποιέιται, έτσι δεν είναι???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχει. το πήρε από απλ κ το πήρα εγω 440 ευρώ με ενα προγραμματακι 200' ομιλιας με παγιο 35 ευρώ... :D Edited by DjArte
na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φίλε. Όταν πάω να μπω σε app που χρειάζεται net μου λέει δεν μπορώ να μπω. Άρα δεν πρέπει να χρησιμοποιέιται, έτσι δεν είναι???

 

Μπορεί απλά να μην έχει κάλυψη εκεί που είσαι. Με τον διακόπτη που έχει το κινητό κλείνεις μόνο το 3G όχι και την σύνδεση ή την προσπάθεια για σύνδεση στο internet. Ο μοναδικός τρόπος είναι αλλάξεις το user/pass της σύνδεσης, που σε συσκευή με Cosmote άνευ jailbreak δεν φαίνονται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το εφερε και η wind?? παραξενο αυτοι ειχαν πει οτι δεν θα το προμηθευαν.....

Έχει αρκετό καιρό που το φέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να μην έχει κάλυψη εκεί που είσαι. Με τον διακόπτη που έχει το κινητό κλείνεις μόνο το 3G όχι και την σύνδεση ή την προσπάθεια για σύνδεση στο internet. Ο μοναδικός τρόπος είναι αλλάξεις το user/pass της σύνδεσης, που σε συσκευή με Cosmote άνευ jailbreak δεν φαίνονται.

 

Έχω voda. Θα αλλάξω το APN και το MMS ??? (Όνομα χρήστη και συνθηματικό)??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...