Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΘΟΛΟΥ αξιόπιστος...εμένα μου έδειχνε οτι έχω καταναλώσει 600ΜΒ σχεδον,και η βοντα,μου ελεγε,εμεις στο συστημα μας βλεπουμε οτι σας απομένουν αλλα 1300 (δλδ εχω ξοδεψει μονο 200)

/QUOTE]

 

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο app;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΘΟΛΟΥ αξιόπιστος...εμένα μου έδειχνε οτι έχω καταναλώσει 600ΜΒ σχεδον,και η βοντα,μου ελεγε,εμεις στο συστημα μας βλεπουμε οτι σας απομένουν αλλα 1300 (δλδ εχω ξοδεψει μονο 200)

Κάποιο εναλλακτικό application λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Μετρητής:

Εμένα πάλι μετράει μια χαρά, εδώ και ένα χρόνο το ελέγχω κάθε μήνα και δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Είστε σίγουροι ότι τον μηδενίζετε σωστά (δηλαδή κάθε πρώτη του μήνα), πόσα είναι τα δωρεάν data του προγράμματός σας (πχ μετά που το έφερε η Cosmote, η Voda άλλαξε τα δωρεάν δεδομένα) κ.ο.κ.;

Το πόσα data σας μένουν δεν είναι τόσο ασφαλής δείκτης όσο το πόσα έχετε καταναλώσει, κάτι που φαίνεται από το λογαριασμό (ιδίως αν τον βλέπει κανείς από το MyAccount στο site της Vodafone που μπορείς να περιορίσεις και το τι είδους καταχωρήσεις βλέπεις).

Υπ'όψιν, ο μετρητής δεν μετράει wi-fi.

 

Για το logo της Vodafone, μάλλον ο maninearth εννοούσε μην τυχόν και το έχει πάνω στη συσκευή! Και όχι στο σημείο που δείχνει με ποιον πάροχο έχεις συνδεθεί.

Η συσκευή δεν έχει κανένα λογότυπο πάνω της πέραν του μήλου!

:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο εναλλακτικό application λοιπόν;

 

Εσυ Νικο ακομη δεν αλλαξες avatar :p? Η δεν το αλλαζεις, μηπως τυχον και συ σαν το Ζαχαρακη αλλαξεις το μηλο λιαν συντομως ? :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειχαν πει οτι θα αργησουν οι καινουριες παραλαβες επειδη η apple θελει να αλλαξει τις οθονες, ισχυει κατι τετοιο?
μαλλον αυτο ειναι μια δικαιολογια για την καθυστερηση η γραμμη παραγωγης δουλευει κανονικα εφοσον το δικο μου το πηρα πριν 2 μερες και ειναι εβδομαδα παραγωγης 32 οποτε φτιαχτηκε 3-αυγουστου με 9,ενω ειχε και αλλο ενα 33 οποτε 10 κατασ/νο με 16,σε 15 μερες ειναι ελλαδα

ps.παρατηρω ενα κλικ πιο ζεστα τα χρωματα απο το 3g αλλα τιποτα παραπανω,το ειδαν 3 φιλοι μου με 3g και κανενας δεν καταλαβε διαφορα παρα μονο οταν το εβαλα διπλα διπλα με λευκο φοντο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μετρητής:

Εμένα πάλι μετράει μια χαρά, εδώ και ένα χρόνο το ελέγχω κάθε μήνα και δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Είστε σίγουροι ότι τον μηδενίζετε σωστά (δηλαδή κάθε πρώτη του μήνα), πόσα είναι τα δωρεάν data του προγράμματός σας (πχ μετά που το έφερε η Cosmote, η Voda άλλαξε τα δωρεάν δεδομένα) κ.ο.κ.;

Το πόσα data σας μένουν δεν είναι τόσο ασφαλής δείκτης όσο το πόσα έχετε καταναλώσει, κάτι που φαίνεται από το λογαριασμό (ιδίως αν τον βλέπει κανείς από το MyAccount στο site της Vodafone που μπορείς να περιορίσεις και το τι είδους καταχωρήσεις βλέπεις).

Υπ'όψιν, ο μετρητής δεν μετράει wi-fi.

Και αξιόπιστος να είναι στην τελική, λοίπουν πολλές δυνατότητες. Για όποιον γνωρίζει το SPB Wireless Monitor για WM καταλαβαίνει τι εννοώ. Οπότε συμβιβαζόμαστε τώρα. :)

 

Εσυ Νικο ακομη δεν αλλαξες avatar :p? Η δεν το αλλαζεις, μηπως τυχον και συ σαν το Ζαχαρακη αλλαξεις το μηλο λιαν συντομως ? :lol:

Έχω και τις δύο προς το παρόν. Όταν φύγει το HD θα αλλάξω. Όσο για αλλαγή δεν την βλέπω σύντομα. Φαίνεται να με καλύπτει πλήρως εκτός από κανα-δυο μικρο ελλείψεις :)

 

edit.. Υπάρχει κάποιο apllication για μουσική εκτός από το ipod με το οποίο να μπορούμε να παίξουμε μουσική από φακέλους και όχι με playlist; Για παράδειγμα, έχω έναν φάκελο με 4Gb μουσική χύμα και θέλω να το ρίξω στη συσκευή και να παίζει με shuffle τα κομμάτια από τον φάκελο. Γίνεται ή πρέπει να δημιουργηθεί ένα Playlist με αυτά τα κομμάτια; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετρητής:

Εμένα πάλι μετράει μια χαρά, εδώ και ένα χρόνο το ελέγχω κάθε μήνα και δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Είστε σίγουροι ότι τον μηδενίζετε σωστά (δηλαδή κάθε πρώτη του μήνα), πόσα είναι τα δωρεάν data του προγράμματός σας (πχ μετά που το έφερε η Cosmote, η Voda άλλαξε τα δωρεάν δεδομένα) κ.ο.κ.;

Το πόσα data σας μένουν δεν είναι τόσο ασφαλής δείκτης όσο το πόσα έχετε καταναλώσει, κάτι που φαίνεται από το λογαριασμό (ιδίως αν τον βλέπει κανείς από το MyAccount στο site της Vodafone που μπορείς να περιορίσεις και το τι είδους καταχωρήσεις βλέπεις).

Υπ'όψιν, ο μετρητής δεν μετράει wi-fi.

 

Για το logo της Vodafone, μάλλον ο maninearth εννοούσε μην τυχόν και το έχει πάνω στη συσκευή! Και όχι στο σημείο που δείχνει με ποιον πάροχο έχεις συνδεθεί.

Η συσκευή δεν έχει κανένα λογότυπο πάνω της πέραν του μήλου!

:)

 

σε μένα δεν έπαιζε να μην μηδενίστηκαν...31/7 πήρε ολοκαίνουργιο το ιphone,έφυγα αμεσως για διακοπές,δεν ειχα ουτε wifi,ούτε τίποτα..τον μηδένισα 1/9 και είχε δείξει δε θυμάμαι ακριβως πόσα,νομίζω κοντά στα 600...απο 13830 μου έλεγαν άκυρα..περιμένω το λογαριασμό...

 

πάντως,για άλλο app δε έχω ψαχτεί,γιατι έτσι και αλλιώς σπίτι έχω wifi,και το 1,5GB ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ,οπότε και λάθος να κάνει,δε με νοιάζει ιδιαίτερα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Και εν τέλει τέτοιο app δεν υπάρχει γιατί δε μπορεί (επισήμως) να τρέχει στο background. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη για εορτολογιο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=302076052&mt=8

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και εν τέλει τέτοιο app δεν υπάρχει γιατί δε μπορεί (επισήμως) να τρέχει στο background. Κρίμα.

 

Ανεπισήμως όμως υπάρχει η δυνατότητα multitasking. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν βγάλει μια τόσο απλή εφαρμογή που στις άλλες πλατφόρμες (S60 κτλ) βρίθει ο τόπος.

NULix
Link to comment
Share on other sites

Ανεπισήμως όμως υπάρχει η δυνατότητα multitasking. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν βγάλει μια τόσο απλή εφαρμογή που στις άλλες πλατφόρμες (S60 κτλ) βρίθει ο τόπος.

Από τη στιγμή που το Multitasking δεν υποστηρίζεται επίσημα η apple δεν θα επέτρεπε ποτέ να ανέβει στο appstore τέτοια εφαρμογή. Μόνο μέσω Cydia θα μπορούσαμε ίσως κάποια στιγμή να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη μέρα πήγα σε 4 Γερμανούς και 3 Vodafone στο κέντρο της Αθήνας και είτε δεν τους είχαν στείλει κανένα είτε ότι είχαν ήταν κρατημένα!:mad: Τελικά πήγα στο Πλαίσιο όπου το συγκεκριμένο κατάστημα είχε δυο λευκά 16άρια και αυτό γιατί το κομμάτι που προοριζόταν όπως μου είπαν για το κατάστημα άλλης πόλης κατέληξε από λάθος σε αυτούς!:lol:

Τελικά πήρα το ένα σε λευκό χωρίς σύνδεση καθότι ενεργοποίησα το χοντρό βύσμα που είχα μια και η πανικόβλητη κοπέλα μου εξηγούσε οτι δεν το δείνουν χωρίς σύνδεση και με παρακαλούσε να μην τις βάλω τις φωνές γιατί από το πρωί όσοι ερχόντουσαν για το iphone φώναζαν και απειλούσαν με καταγγελίες και οτι της κανανε τρομερά σκηνικά. Την λυπήθηκα την καημένη, μόνο που δεν έκλαιγε!:(

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό, η οθόνη είναι μια χαρά, η εφαρμογή όλων των μερών κατόπιν ενδελεχούς ελέγχου είναι άψογη, ρωγμές δεν υπάρχουν και ένα μήνα τώρα το κινητό το έχω εκθέσει και σε πολλή ζέστη (ζεστενόταν αρκετά όπως είναι λογικό αλλά κρύωνε μόλις το έβαζα σε σκιερό μέρος) και το έχω και σε δερμάτινη θήκη που αγόρασα και το λευκό καπάκι επίσης είναι μια χαρά χωρίς κιτρινίλες (επειδή είχαν αναφερθεί κρούσματα). Ελπίζω να παραμείνει έτσι, πάντως τώρα ειδικά που διορθώθηκαν και οι περισσότερες ελλείψεις του δύσκολα θα το αλλάξω με άλλο κινητό!:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα το wind-i 300. Θάλω να με βοηθήσετε τι ρυθμίσεις να κάνω στο iphone ωστε να μπαίνω στο internet.

 

Ευχαριστώ!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βυσματικα πηρα χτες το νεο 3gs λευκο 16αρι, απο vodafone κρητης! ειναι οντως πιο γρηγορο, γι αυτο και δε θα πεσει jailbreak αρχικα...
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

κανε αφοβα εγω δεν ειδα καμια διαφορα πριν και μετα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

στο 3g ειχε σαφως διαφορα. καποια στιγμη που θα εχω διαθεση για πειραματισμο θα το κανω, αλλα νομιζω εχει διαφορα!!
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το jailbreak δεν επηρεάζει καθόλου την ταχύτητα! Τώρα αν εσύ το φορτώσεις με mobile substrate plugins κτλ. αυτό είναι άλλο θέμα...

 

Στο θέμα μας όμως παρακαλώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη μέρα πήγα σε 4 Γερμανούς και 3 Vodafone στο κέντρο της Αθήνας και είτε δεν τους είχαν στείλει κανένα είτε ότι είχαν ήταν κρατημένα!:mad: Τελικά πήγα στο Πλαίσιο όπου το συγκεκριμένο κατάστημα είχε δυο λευκά 16άρια και αυτό γιατί το κομμάτι που προοριζόταν όπως μου είπαν για το κατάστημα άλλης πόλης κατέληξε από λάθος σε αυτούς!:lol:

Τελικά πήρα το ένα σε λευκό χωρίς σύνδεση καθότι ενεργοποίησα το χοντρό βύσμα που είχα μια και η πανικόβλητη κοπέλα μου εξηγούσε οτι δεν το δείνουν χωρίς σύνδεση και με παρακαλούσε να μην τις βάλω τις φωνές γιατί από το πρωί όσοι ερχόντουσαν για το iphone φώναζαν και απειλούσαν με καταγγελίες και οτι της κανανε τρομερά σκηνικά. Την λυπήθηκα την καημένη, μόνο που δεν έκλαιγε!:(

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό, η οθόνη είναι μια χαρά, η εφαρμογή όλων των μερών κατόπιν ενδελεχούς ελέγχου είναι άψογη, ρωγμές δεν υπάρχουν και ένα μήνα τώρα το κινητό το έχω εκθέσει και σε πολλή ζέστη (ζεστενόταν αρκετά όπως είναι λογικό αλλά κρύωνε μόλις το έβαζα σε σκιερό μέρος) και το έχω και σε δερμάτινη θήκη που αγόρασα και το λευκό καπάκι επίσης είναι μια χαρά χωρίς κιτρινίλες (επειδή είχαν αναφερθεί κρούσματα). Ελπίζω να παραμείνει έτσι, πάντως τώρα ειδικά που διορθώθηκαν και οι περισσότερες ελλείψεις του δύσκολα θα το αλλάξω με άλλο κινητό!:D

α ρε καταντιααααα......να βαζουμε βισμα για να παρουμε κινητο....πως μας εχουν κανει ετσι βρε παιδια?!εικονικες αναγκες εχουμε!σε λιγο θα παιρνουμε και υπουργους για να αγορασουμε το 3gs.....!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα 3G και τώρα έχω 3GS. Στο 3G είχα εγκαταστήσει το Navigon και ήμουνα εξαιρετικά ευχαριστημένη. Σημειώστε, βέβαια, ότι πριν το Navigon δεν είχα άλλη εμπειρία από συστήματα ζωντανής πλοήγησης. Την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα (στο 3G) με πήγε από το ένα άκρο της Αττικής στο άλλο, σε μέρη που δεν είχα πάει ποτέ και δεν θα μπορούσα να βρω άκρη χωρίς τη βοήθειά του :rolleyes: Εξαιρετικό! Τώρα έχω το Navigon φορτωμένο στο 3GS και δεν βλέπω καμιά απολύτως διαφορά.. Συνεχίζει και κάνει την οδηγική μου εμπειρία απολαυστική ;)
Αννη
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν κάνει πλοήγηση ή όχι και αν είναι απολαυστική ή όχι ;)Αυτό που συζητάμε εδώ είναι κατά πόσο αργεί να βρει δορυφόρους, πόσο πιο γρήγορο είναι το 3GS (ειδικά στα στριψίματα) και ποιο από τα δύο σε βρίσκει ακριβώς εκεί που είσαι.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...