Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρα μιλας; :lol:

 

Εγω που πηγα σημερα στο γερμανο στην ΔΡΑΜΑ μου ειπε οτι δεν βγηκαν ακομα τα προγραμματα ολα και να παω αυριο...

 

Εκλεισα κιολας ενα... 16αρι. Μου ειπε οτι εφεραν 4. :)

 

'Ελα ρε πατριώτη! Κατέβασε εκείνη την ώρα η κοπέλα τον ανανεωμένο κατάλογο που είχε και τις επιδοτήσεις για το 3GS και μου το έδειξε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Ελα ρε πατριώτη! Κατέβασε εκείνη την ώρα η κοπέλα τον ανανεωμένο κατάλογο που είχε και τις επιδοτήσεις για το 3GS και μου το έδειξε.

 

 

Και εμενα ενα παλικαρι, εψαχνε κατι καταλογους, αλλα δε βγηκε τιποτα.... :!: :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,παίζει να μην το έχει καθόλου απο αύριο η βόντα;και να το φέρουν απο βδομάδα;

ειμαι σιγουρος οτι η βοντα θα εχει προβλημα διανομης.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

o γερμανός δεν εχει φέρει 32αρια μάυρα; 2 καταστηματα ειχαν ετοιμοπαράδοτο σήμερα και όλα λευκα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από την παρουσίαση της Vodafone που έγινε σήμερα στο balux στη Γλυφάδα με λίγους και εκλεκτούς καλεσμένους-πελάτες της εταιρίας. Όλοι οι καλεσμένοι που είχαν δικαίωμα επιδότησης (γύρω στα 150 άτομα) για ανανέωση συμβολαίου, πήραν εντελώς δωρεάν το iPhone 3G S στα 32 GB σε μαύρο χρώμα, υπογράφοντας την ανανέωσή τους!!! :):):)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από την παρουσίαση της Vodafone που έγινε σήμερα στο balux στη Γλυφάδα με λίγους και εκλεκτούς καλεσμένους-πελάτες της εταιρίας. Όλοι οι καλεσμένοι που είχαν δικαίωμα επιδότησης (γύρω στα 150 άτομα) για ανανέωση συμβολαίου, πήραν εντελώς δωρεάν το iPhone 3G S στα 32 GB σε μαύρο χρώμα, υπογράφοντας την ανανέωσή τους!!! :):):)

Για πες μας εσυ που εισαι εκ των εσω.Αυριο θα το εχει η vodafone ή όχι;

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι εκ των έσω βρε, πελάτης είμαι! :) Όταν με είχαν πάρει για να με καλέσουν, μου είχαν πει ότι η παρουσίαση θα γίνει μία μέρα πριν την επίσημη κυκλοφορία στα καταστήματα. Επίσης οι κούτες που είδα ότι είχαν, είχαν πάνω ταινίες vodafone, κάτι το οποίο σημαίνει ότι η εταιρία έχει απόθεμα και θα το κυκλοφορήσει κανονικά αύριο.
Link to comment
Share on other sites

βγήκαν και τα προγράμματα της βοντα

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7011

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

 

Τελικά τα 500MB είναι αρκετά ή καλύτερα να πάρω πακέτο με 1GB ??? Ας πει κάποιος την γνώμη του πάνω σε αυτό το θέμα... Βασικά ενδιαφέρομαι μόνο για σερφάρισμα ιστοσελίδων κατά 99% του χρόνου... Βέβαια σκοπεύω να σερφάρω αρκετό χρόνο διότι βρίσκομαι αρκετά συχνα εκτός σπιτιού... Υπάρχει κάποιος κανόνας για το πόσες σελίδες αντιστοιχούν στα περίπου στα 500MB και πόσα στο 1GB ???? Μιλάμε πάντα για ιστοσελίδες με νέα, μπλόγκς κτλ...

 

Ευχαριστώ για τις γνώμες...

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

 

Τελικά τα 500MB είναι αρκετά ή καλύτερα να πάρω πακέτο με 1GB ??? Ας πει κάποιος την γνώμη του πάνω σε αυτό το θέμα... Βασικά ενδιαφέρομαι μόνο για σερφάρισμα ιστοσελίδων κατά 99% του χρόνου... Βέβαια σκοπεύω να σερφάρω αρκετό χρόνο διότι βρίσκομαι αρκετά συχνα εκτός σπιτιού... Υπάρχει κάποιος κανόνας για το πόσες σελίδες αντιστοιχούν στα περίπου στα 500MB και πόσα στο 1GB ???? Μιλάμε πάντα για ιστοσελίδες με νέα, μπλόγκς κτλ...

 

Ευχαριστώ για τις γνώμες...

 

Γιώργος

 

Σου κανω copy paste μια απαντηση που ειχα δωσει κανα μηνα πριν σε ιδιο ερωτημα

 

Πιστευω οτι ο μονος τροπος να φτασεις τα 500ΜΒ το μηνα ειναι να ακους πολυ internet radio (α λα pandora, lastfm) καθως αυτο σημαινει οτι ακομα και με πολυ μεγαλη συμπιεση ενα τραγουδι δε θα ειναι κατω απο 2ΜΒ. Με κανονικο radio streaming τα πραγματα ειναι λιγοτερο απαιτητικα μια και το καλυτερο streaming ειναι γυρω στα 768Kbps.

 

Για ολες τις υπολοιπες χρησεις τα δεδομενα ειναι πολυ μετρημενα. Σκεψου οτι οι σελιδες στο internet για να γινεται ευκολα το browsing πρεπει να εχουν content το οποιο να μην απαιτει παρα πολυ χρονο να φορτωσει (με εξαιρεση flash content που ετσι και αλλιως δεν μπορουμε να δουμε). Ενας μεσος ορος θα ελεγα οτι ειναι το 1-2ΜΒ ανα σελιδα. Αυτο που λεω ειναι υπερβολικα γενικο. Πολλες σελιδες ειναι μικροτερες του ΜΒ και αλλες λογω εικονων ειναι πολυ μεγαλυτερες. Αλλα το λεω σαν μια γενικη εικονα του τι περιπου να περιμενεις. Βrowsing σε forums, για παραδειγμα οπως το myphone ειναι αρκετα light σε απαιτησεις.

 

Επισης το google maps που πολυς κοσμος το θεωρει ως την πηγη του κακου ως αναφορα το bandwidth θα ελεγα οτι ειναι το ακριβως αντιθετο. Φορτωνει δεδομενα μονο οταν ειναι απολυτως απαραιτητο και πολλες φορες κραταει σε cache τα προηγουμενα "τετραγωνα" του χαρτη. Γι'αυτο θα ελεγα οτι ενα session του στυλ, πηγαινω με το directions απο το point a στο point b δε ξεπερνα τα 5-6MB. Τις περισσοτερες φορες ειναι κατα πολυ λιγοτερο απο 6ΜΒ. Αυτο βεβαια οχι στο mode οπου γινεται overlay ο satelite αλλα απλα ο χαρτης. Και επισης οχι οταν το point A ειναι η Αθηνα και το point B η Θεσαλλονικη....

 

Οσον αφορα το you tube, αυτο κανει default σε stream που ειναι παρα πολυ compressed οταν δεν ειναι σε wifi. Σε σημειο εκνευρισμου θα ελεγα κιολας. Και εκει θα ελεγα οχι πανω απο 6ΜΒ ανα βιντεο. Και εδω παλι εξαρταται παρα πολυ και απο το ποια ειναι η διαρκεια του βιντεο.

 

Ανακεφαλαιωνοντας λοιπον. Δεν ειναι ιδιαιτερα ευκολο να πει κανεις οτι στα site θα ξοδευεις τοσα ΜΒ, στο youtube τοσα, κοκ. Αυτο εξαρταται απο τη χρηση που θα κανεις καθε μερα και το content που θα κοιτας.

Εγω που κανω συνεχη χρηση του googlemaps, youtube και browsing, δεν εχω ξεπερασει ποτε ολους αυτους τους μηνες τα 300MB. Συνηθως ειμαι στα 150ΜΒ το μηνα. Και μιλαμε για καθημερινη χρηση.

 

Επισης ειναι πολυ ευκολο να κανεις track, του ποσα δεδομενα εχεις χαλασει μεσα απο τα settings->general->usage. Βλεπεις αναλυτικα τι εχεις κανει download και upload και μπορεις καθε μηνα να το κανεις reset. Οποτε με πολυ μεγαλη δυσκολια θα ξεπερασεις συνειδητα το banwidth που θα εχεις καθε μηνα.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Για ολες τις υπολοιπες χρησεις τα δεδομενα ειναι πολυ μετρημενα. Σκεψου οτι οι σελιδες στο internet για να γινεται ευκολα το browsing πρεπει να εχουν content το οποιο να μην απαιτει παρα πολυ χρονο να φορτωσει (με εξαιρεση flash content που ετσι και αλλιως δεν μπορουμε να δουμε). Ενας μεσος ορος θα ελεγα οτι ειναι το 1-2ΜΒ ανα σελιδα. Αυτο που λεω ειναι υπερβολικα γενικο. Πολλες σελιδες ειναι μικροτερες του ΜΒ και αλλες λογω εικονων ειναι πολυ μεγαλυτερες. Αλλα το λεω σαν μια γενικη εικονα του τι περιπου να περιμενεις. Βrowsing σε forums, για παραδειγμα οπως το myphone ειναι αρκετα light σε απαιτησεις.

 

Αν είναι 1-2MB ανά ιστοσελίδα τότε πως μπορεί κάποιος να σερφάρει άνετα? Αν κάποιος διαβάζει την ημέρα κατά μέσω όρο 20 σελίδες του τύπου 1-2MB είναι την ημέρα 20-40MB... και τον μήνα βγαίνει 600MB-1200MB !!!

 

Σίγουρα τα 500MB είναι αρκετά μόνο για σερφάρισμα???

 

Ευχαριστώ...

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα πριν αυτο δε σημαινει οτι ολες οι σελιδες ειναι αναγκαιο να ειναι 1ΜΒ-2ΜΒ. Μπορει να ειναι πολυ λιγοτερο. Οπως πχ 500KB και πολλες φορες 200ΚΒ.

Μια μεση σελιδα ειναι αναμεσα στα 150-350ΚΒ.

Εγω σαν χρηστης forum με graphic content απο αλλους χρηστες (στο οποιο πρεπει να κλικαρεις για να δεις την φωτο με μεγαλυτερη αναλυση-ΚΒ) μπορω να φτασω το 1-2ΜΒ. Αυτο ομως δεν ειναι το νορμαλ και παντοτε μπορεις να επιλεξεις να μην δεις τις εικονες υψηλοτερης αναλυσης. Απλα σου δινω μια extreme τιμη οπου μπορει να φτασει μια σελιδα.

Οποτε αν βαλεις 20 σελιδες των 350ΚΒ μας κανει 7ΜΒ την ημερα. Αυτο μας κανει 210ΜΒ το μηνα. Και αυτο χωρις να υπολογισουμε και πιθανως μικροτερες σελιδες.

Και εχεις και αλλα 290ΜΒ για ολα τα υπολοιπα. Και πιστεψε με δε θα χρησιμοποιεις συχνα το youtube σε 3g. Πρωτον γιατι η καλυψη της vodafone δεν ειναι και η καλυτερη, οποτε θα περιμενεις πολυ ωρα και αν εχεις την υπομονη η ποιοτητα των βιντεο πεφτει αυτοματα για να κανει compensate για το μικροτερο δικτυο σε σχεση με το wifi. Oποτε απλα θα ξενερωνεις με την πολυ κακη εικονα.

Χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια το iPhone. Ποτε δεν εχω ξεπερασει τα 500ΜΒ. Αντε ισως μια φορα...

 

Παραδειγματα σελιδων:

Αυτη η σελιδα του myphone που βρισκομαστε τωρα εχει μεγεθος 608ΚΒ (παραδοξως.... μηπως παιδια πρεπει να το ελαφρυνετε λιγο???)

Η σελιδα στο zbrushcentral που επισκεπτομαι συχνα εχει μεγεθος 184ΚΒ

Η αρχικη του cgtalk 584KB.

H αρχικη του engadget που ειναι πολυ graphic heavy 2.2MB αλλα ειναι σαν να εχεις επισκεφθει καμμια 4αρια σελιδες μιας και κανεις αρκετο χρονο για να τη διαβασεις απο την αρχη ως το τελος.

Τελοσπαντων πιστευω οτι εχεις μπει στο νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!! Λοιπον εγω βαρεθηκα την απαραδεκτη αντιμτωπιση των καταστηματων vodafone - cosmote (δεν ξερω αν θα εχω αυριο, δεν ξερω ακομα και που εχεις κανει κρατιση αν θα το παρεις γιατι ΔΕΝ ξερω ποσα κοματια θα φερω κ.τ.λ) και πηρα στα κεντρικα του Γερμανου μου δωσαν 3 τηλ. και πηγα και το πηρα απο Αγ.Ιερωθεο στο Περιστερι !!! Δεν ξερω τι να πω για την συσκευη εκτος το οτι μου αρεσει (απαρνηθηκα τα windows mobile) και θα ψαχτω τωρα για jailbreak και ο Θεος βοηθος !!! Καλη τυχη στην αναζητηση σας σημερα !!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω μη σου πω και στα μακρυνα μαγαζια ... :lol:

 

 

Η Vodafone δε βλεπει οτι η Cosmote εδωσε 150/250mms αναλογως το προγραμμα "i" ;

 

Αυτη δινει σαν ΠΡΟΣΦΟΡΑ 50 mms για 2 μηνες;

 

 

Ελεος..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι η περιφημη μερα.Πααααααααααααααραλαβη 16GB μαυρο.

Δεν ξερω αν το εχετε ξανα-αναφερει αλλα το ασπρο εχει προβληματα....

Και τι προβληματα?

Δειτε εδω:http://mstsearchers.info/?p=62 κ' εδώ:http://mstsearchers.info/?p=41

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι η περιφημη μερα.Πααααααααααααααραλαβη 16GB μαυρο.

Δεν ξερω αν το εχετε ξανα-αναφερει αλλα το ασπρο εχει προβληματα....

Και τι προβληματα?

Δειτε εδω:http://mstsearchers.info/?p=62 κ' εδώ:http://mstsearchers.info/?p=41

 

Μάλλον απροσεξία των χρηστών ήταν τελικά Λευκό iPhone 3GS: Σημάδια αποχρωματισμού· από υπερβολική θερμότητα; [E]

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το αγορασε κανενας σημερα? εντυπωσεις?

 

Κομοτηνή:Τρέχω πρωϊ πρωϊ σε τρία καταστήματα Vodafone(τόσα έχει).Αποτέλεσμα:Δύο στα τρία μου είπαν πως θα το έχουν προς το τέλος της άλλης εβδομάδας διαθέσιμο(υπάρχει μόνο ένα για το κατάστημα λένε),το τρίτο μου είπε σε 2-3 εβδομάδες:wacko:.Στο ένα από τα δύο πρώτα μου είπαν ότι επειδή έχω κάρτα Wind δεν θα δουλεύει το internet :wacko:και όταν επέμεινα πως το wifi είναι free μου είπαν πως τους είπαν από το τεχνικό(να το κάνει ο Θεός) κεντρικό τμήμα στην Αθήνα λέει, πως δεν δοκιμάστηκε και δεν ξέρουν αν θα δουλεύει το τηλέφωνο με κάρτα άλλης εταιρίας:wacko:

ΟΤΕshop:Σαφέστατοι,δεν γνωρίζουμε θα σας ειδοποιήσουμε(όπως πάντα...)

Γερμανός:Δύο καταστήματα(τόσα έχει .......,τα έχει το ίδιο αφεντικό...)Μου λένε στο ένα μόλις ήρθε,μου λένε στο άλλο θα έρθει το μεσημέρι,μου λένε και τα δύο:πολιτική του αφεντικού...πωλούνται μόνο με συμβόλαιο:lol:;Πήγα να τους ψαρώσω και τους λέω μα στην ιστοσελίδα έχει τιμή σκέτης συσκευής..με αγριοκοιτάζει η πωλήτρια και λέει:πολιτική του αφεντικού λέμε...

Ένα θετικό από όλους ,όταν ρώτησα για το service όλοι μου είπαν η Apple στην Αθήνα!!!!!

Άντε ρε αθάνατη Ελλάδα,τζάμπα ξύπνησα και ίδρωσα πρωϊ πρωϊ:lol:

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κ εκανα ενεργοποιηση.. φοβερο :)

 

Kαλορίζικο,παραπέμπω πρωϊνές περιπέτειες γέλιου που είχα στην Κομοτηνή από το διπλανό thread

 

 

Κομοτηνή:Τρέχω πρωϊ πρωϊ σε τρία καταστήματα Vodafone(τόσα έχει).Αποτέλεσμα:Δύο στα τρία μου είπαν πως θα το έχουν προς το τέλος της άλλης εβδομάδας διαθέσιμο(υπάρχει μόνο ένα για το κατάστημα λένε),το τρίτο μου είπε σε 2-3 εβδομάδες.Στο ένα από τα δύο πρώτα μου είπαν ότι επειδή έχω κάρτα Wind δεν θα δουλεύει το internet και όταν επέμεινα πως το wifi είναι free μου είπαν πως τους είπαν από το τεχνικό(να το κάνει ο Θεός) κεντρικό τμήμα στην Αθήνα λέει, πως δεν δοκιμάστηκε και δεν ξέρουν αν θα δουλεύει το τηλέφωνο με κάρτα άλλης εταιρίας

ΟΤΕshop:Σαφέστατοι,δεν γνωρίζουμε θα σας ειδοποιήσουμε(όπως πάντα...)

Γερμανός:Δύο καταστήματα(τόσα έχει .......,τα έχει το ίδιο αφεντικό...)Μου λένε στο ένα μόλις ήρθε,μου λένε στο άλλο θα έρθει το μεσημέρι,μου λένε και τα δύο:πολιτική του αφεντικού...πωλούνται μόνο με συμβόλαιο;Πήγα να τους ψαρώσω και τους λέω μα στην ιστοσελίδα έχει τιμή σκέτης συσκευής..με αγριοκοιτάζει η πωλήτρια και λέει:πολιτική του αφεντικού λέμε...

Ένα θετικό από όλους ,όταν ρώτησα για το service όλοι μου είπαν η Apple στην Αθήνα!!!!!

Άντε ρε αθάνατη Ελλάδα,τζάμπα ξύπνησα και ίδρωσα πρωϊ πρωϊ

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...