Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλά τα λες αλλά δεν μπορώ να διαθέσω πάνω από 70 ευρώ....

 

Άρα Έκ των προτέρων δεν υπήρχε περίπτωση να πλησιάσεις την αγορά ενός νεότερου iPhone ή iPod!

Με το πόσο που διαθέτεις θα βρεις στην αγορά αρκετά ικανοποιητικά tablet, μέτριων επιδόσεων!

 

Δε σου μένει παρα μια επίσκεψη στα πολυκαταστήματα ηλεκτρονικών συσκευών :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με τα χρήματα αυτά δεν θα πάρεις κάτι αξιόλογο. Κανά κινέζικο tablet χαμηλής ποιότητας. Από apple ίσως κανένα 3gs που μπορεί να τρέξει 6.1.3 και μερικά παιχνίδια φυσικά όχι πολύ άνετα. Ipod πάλι μεταχειρισμένο βέβαια δεν ξέρω ποιάς γενιάς.

Γενικότερα νομίζω οτί θα πετάξεις τα 70 ευρώ άδικα γιατί σε λίγο καιρό θα χρειαστεί να πάρεις κάτι άλλο.

Αν το θέλεις μόνο για παιχνίδια και για λίγο ίντερνετ για τα μωρά καλύτερα να πάρεις κανένα ipod προτελευταίας γενιάς να κάνεις την δουλεία σου άψογα γιατι να πάρεις iphone 4 και να μην βάλεις κάρτα πληρώνεις άδικα παραπανισια χρήματα.

Θα ακούσεις πολλές απόψεις εδώ. Ζύγισε τα πράγματα και αποφάσισε. Το 3g σίγουρα όμως είναι μόνο για το χρονοντούλαπο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, μάλλον σε ipod 4 καταλήγω....

Ευχαριστώ όλους για τις γνώμες και τη βοήθεια.

 

Πιστεύω θα κανεις την δουλειά σου και με το παραπάνω.

Καλή επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα iphone 3g και προσπαθώ εδώ και μήνες να του βάλω την whited00r ειδικά η 7 είναι πολύ όμορφη , αλλά έχω θέμα με το service δεν έχω καθόλου σήμα , μπορεί κανένασ να βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή στο app store που να μπορώ να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το wifi, 3G, flight mode κτλ από την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στις ρυθμίσεις;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή στο app store που να μπορώ να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το wifi, 3G, flight mode κτλ από την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στις ρυθμίσεις;

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Αυτό γίνεται αν κάνεις jailbreak και περάσεις το sbsettings ή κάποια παρόμοια εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή το κινητό το χρησιμοποιώ και σαν ξυπνητήρι όταν το έχω στο κομοδίνο το γυρίζω σε air mode. Σε αυτή την επιλογή δεν εκπέμπει ακτινοβολία έτσι δεν είναι;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το χρησιμοποιώ και σαν ξυπνητήρι όταν το έχω στο κομοδίνο το γυρίζω σε air mode. Σε αυτή την επιλογή δεν εκπέμπει ακτινοβολία έτσι δεν είναι;

Ναι δεν εκπέμπει, γιατί έχεις κλειστή την σύνδεση με τον πάροχο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

έχω ένα παλιό 3gs που θέλει αλλαγή το home button (κλασσικό θέμα) και έχει ραγίσει το γυαλί της οθόνης (η οθόνη και το touch δουλεύουν κανονικά).

Τις προάλλες έσβησε τελείως και δεν μπορώ με τίποτα να το ανάψω πάλι. Έχω δοκιμάσει και ταυτόχρονα πατημένα τα κουμπιά και σύνδεση με itunes αλλά τίποτα.

Πιθανολογώ ότι τα έπαιξε τελείως η μπαταρία.

έχετε ιδέα υποψη σας κάποιον αξιόπιστο τεχνικό και πόσο μπορεί να κοστίσει;

 

Θα ήθελα να το φτιάξω (για συλλεκτικούς λόγους) αλλά φοβάμαι ότι δεν θα συμφέρει γιατί τα ανταλλακτικά είναι ακόμα ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το στο φορτιστη για κανά μισάωρο μήπως ξυπνήσει γιατι μαλλον θέλεις μπαταρία , κουμπί, τζαμί .

Υπάρχουν ανταλλακτικά όχι και πολυ ακριβά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στο φορτιστή δοκίμασα ολο το βράδυ αλλά δυστυχώς τίποτα

είμαι διατεθειμένος να δοκιμάσω μόνος μου αλλά υπάρχουν τόσα είδη και διαφορετικές ποιότητες με τα ανταλλακτικά έχω ψιλοχαθεί...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω θέλει κάποιες γνώσεις ίσως κανεις ζημιά στην προσπάθεια σου.

Ανταλλακτικά πάλι θα κρίνεις ανάλογα έχει και πολυ φθηνά έχει και πιο ακριβά διαλέγεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

έχω ένα παλιό 3gs που θέλει αλλαγή το home button (κλασσικό θέμα) και έχει ραγίσει το γυαλί της οθόνης (η οθόνη και το touch δουλεύουν κανονικά).

Τις προάλλες έσβησε τελείως και δεν μπορώ με τίποτα να το ανάψω πάλι. Έχω δοκιμάσει και ταυτόχρονα πατημένα τα κουμπιά και σύνδεση με itunes αλλά τίποτα.

Πιθανολογώ ότι τα έπαιξε τελείως η μπαταρία.

έχετε ιδέα υποψη σας κάποιον αξιόπιστο τεχνικό και πόσο μπορεί να κοστίσει;

 

Θα ήθελα να το φτιάξω (για συλλεκτικούς λόγους) αλλά φοβάμαι ότι δεν θα συμφέρει γιατί τα ανταλλακτικά είναι ακόμα ακριβά.

 

σου στέλνω pm

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ενα 3gs 16gb το οποιο πηρα σε πολυ καλη τιμη και ελεγε unlocked που τελικα δεν ηταν (ειναι κλειδωμενο στη orange)..

Το παλικαρι μου προτεινε να το παρει πισω και να μου κανει refund αλλα αν υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω θα ηθελα να το κρατησω..

Ειναι restored και δεν δεχεται καμια καρτα που εχω βαλει για να το ενεργοποιησω..

Μπορειτε να με βοηθησετε?Διαβαζω γενικα οτι θελειredsnow και μετα jailbreak αλλα τα εχω μπερδεψει λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ενα 3gs 16gb το οποιο πηρα σε πολυ καλη τιμη και ελεγε unlocked που τελικα δεν ηταν (ειναι κλειδωμενο στη orange)..

Το παλικαρι μου προτεινε να το παρει πισω και να μου κανει refund αλλα αν υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω θα ηθελα να το κρατησω..

Ειναι restored και δεν δεχεται καμια καρτα που εχω βαλει για να το ενεργοποιησω..

Μπορειτε να με βοηθησετε?Διαβαζω γενικα οτι θελειredsnow και μετα jailbreak αλλα τα εχω μπερδεψει λιγο..

 

Καλησπέρα σας διαβάστε προσεκτικά τον παρακάτω οδηγό κι ανάλογα με ποια έκδοση έχετε δείτε εάν κάνει για τη συσκευή σας!

 

http://www.evasi0n.bz/2013/05/use-ultrasn0w-for-ios-613-unlocking-on.html

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εμενα δεν περναει καν την αρχικη ενεργοποιηση καθως ειναι απο restore..υπαρχει κατι γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να κανετε jailbreak ως εχει η συσκευη σας; Αν οχι θα χρειαστειτε activated sim card
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο διαβασμα καταφερα και εκανα το redsn0w και εκανα jailbreak το κινητο..

Το κινητο μου ειναι 2010 40week και εχει ios 6.0 με 05.16.18 baseband

 

Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να κανω ουσιαστικα carrier unlock. υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο το ipad baseband που αν δεν κανω λαθος χαλαει και το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο διαβασμα καταφερα και εκανα το redsn0w και εκανα jailbreak το κινητο..

Το κινητο μου ειναι 2010 40week και εχει ios 6.0 με 05.16.18 baseband

 

Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να κανω ουσιαστικα carrier unlock. υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο το ipad baseband που αν δεν κανω λαθος χαλαει και το GPS?

 

Καλημέρα σας, έαν δεν έχετε πρόβλημα στείλτε μου το IMEI της συσκευής με ένα PM να δούμε άν και πoιο είναι το κόστος για factory unlocked!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το topic και περιγράφω το πρόβλημα ζητώντας βοήθεια.

 

Μέχρι το τέλος του ΙΑΝ 2014 χρησιμοποιούσα το παλιό καλό iphone 3GS και το έβαλα στην άκρη επειδή αγόρασα ένα δίκαρτο (Wiko Darkmoon, για το οποίο έχω αναρτήσει περιγραφή).

 

Προχθές ξεκίνησα να το φορτίσω για να το δώσω στη γυναίκα μου, σαν πρώτο smartphone.

Αν και είχε περάσει μόνο ένας μήνας, η φόρτιση φάνηκε να ξεκίνησε από μια άδεια μπαταρία (μια κόκκινη γραμμή στην εικόνα της μπαταρίας) και μετά από αρκετές ώρες προχώρησε η φόρτιση (πράσινο χρώμα) και ολοκληρώθηκε στο 100%. Πέρασα τις επαφές και μετά από λίγη εκμάθηση το έδωσα προχθές στο νέο του κάτοχο.

 

Σήμερα μου παραπονέθηκε ότι δεν ανοίγει, δοκίμασα και δεν άνοιγε, το έβαλα στη φόρτιση και φάνηκε πάλι η προχθεσινή εικόνα της άδειας μπαταρίας (!!!). Το άφησα στη φόρτιση από το μεσημέρι αλλά δεν άλλαξε τίποτε. Άλλαξα καλώδιο φόρτισης και πηγή (ρεύμα αντί usb/pc) αλλά και πάλι δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στις 2 τελευταίες ώρες.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον τα έφτυσε η μπαταρία αλλά και πάλι αναρωτιέμαι πως άλλαξε συμπεριφορά μέσα σε διάστημα ενός μηνός αχρησίας.

 

Η ερώτηση είναι αν αξίζει τον κόπο να το πάω για μπαταρία (δεν είμαι βέβαιος αν θα τα καταφέρω έχοντας δει μερικά tutorials, αν και πιάνουν τα χέρια μου) ή να αρχίσω να σκέφτομαι άλλες λύσεις.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το topic και περιγράφω το πρόβλημα ζητώντας βοήθεια.

 

Μέχρι το τέλος του ΙΑΝ 2014 χρησιμοποιούσα το παλιό καλό iphone 3GS και το έβαλα στην άκρη επειδή αγόρασα ένα δίκαρτο (Wiko Darkmoon, για το οποίο έχω αναρτήσει περιγραφή).

 

Προχθές ξεκίνησα να το φορτίσω για να το δώσω στη γυναίκα μου, σαν πρώτο smartphone.

Αν και είχε περάσει μόνο ένας μήνας, η φόρτιση φάνηκε να ξεκίνησε από μια άδεια μπαταρία (μια κόκκινη γραμμή στην εικόνα της μπαταρίας) και μετά από αρκετές ώρες προχώρησε η φόρτιση (πράσινο χρώμα) και ολοκληρώθηκε στο 100%. Πέρασα τις επαφές και μετά από λίγη εκμάθηση το έδωσα προχθές στο νέο του κάτοχο.

 

Σήμερα μου παραπονέθηκε ότι δεν ανοίγει, δοκίμασα και δεν άνοιγε, το έβαλα στη φόρτιση και φάνηκε πάλι η προχθεσινή εικόνα της άδειας μπαταρίας (!!!). Το άφησα στη φόρτιση από το μεσημέρι αλλά δεν άλλαξε τίποτε. Άλλαξα καλώδιο φόρτισης και πηγή (ρεύμα αντί usb/pc) αλλά και πάλι δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στις 2 τελευταίες ώρες.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον τα έφτυσε η μπαταρία αλλά και πάλι αναρωτιέμαι πως άλλαξε συμπεριφορά μέσα σε διάστημα ενός μηνός αχρησίας.

 

Η ερώτηση είναι αν αξίζει τον κόπο να το πάω για μπαταρία (δεν είμαι βέβαιος αν θα τα καταφέρω έχοντας δει μερικά tutorials, αν και πιάνουν τα χέρια μου) ή να αρχίσω να σκέφτομαι άλλες λύσεις.

 

Καλησπέρα σας, το πιο πιθανό είναι να θέλει αντιακατάσταση η μπαταρία της συσκευής σας. Έαν έχετε κάποιον τεχνικό να το διαγνώσει και να το επισκευάσει θα σας πρότεινα να ακολουθήσετε αυτή τη λύση παρά να το κάνετε μόνος σας, το κόστος της μπαταρίας δεν ξεπερνα τα 10€.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...