Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Σκεφτομαι να αγορασω εντος των ημερων ενα iphone 4s απο το εξωτερικο και επειδη δεν ξερω και πολλα απο iphone (blackberry x-user) θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποια ερωτηματα. Θα εχει ελληνικα στο ΙOS 5 to iphone 4s αν το παρω απο το εξωτερικο? Αν οχι, μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα για να εχει? Να περιμενω μηπως να βγει το iphone 4s στην Ελλαδα πρωτα κ μετα να το παρω?

Για μερικους μπορει να ειναι χαζες αυτες οι ερωτησεις αλλα ειλικρινα δε γνωριζω κ την Κυριακη πεταω για Γαλλια.Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω την εντυπωση ότι από το Ios4 και έπειτα υπάρχουν όλες οι γλωσσες στο λειτουργικό.

απλά να προσέξεις μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου αλλα αν παω ας πουμε στο καταστημα της apple Παρισι πως θα ξερω αν ειναι κλειδωμενο η' οχι? Αν ρωτησω θα μου πουνε? Επισης, ειδα ενα βιντεακι πριν λιγο απο καποιον στο Μοναχο που αγορασε το 4s αλλα στις γλωσσες δεν εχει ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Σκεφτομαι να αγορασω εντος των ημερων ενα iphone 4s απο το εξωτερικο και επειδη δεν ξερω και πολλα απο iphone (blackberry x-user) θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποια ερωτηματα. Θα εχει ελληνικα στο ΙOS 5 to iphone 4s αν το παρω απο το εξωτερικο? Αν οχι, μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα για να εχει? Να περιμενω μηπως να βγει το iphone 4s στην Ελλαδα πρωτα κ μετα να το παρω?

Για μερικους μπορει να ειναι χαζες αυτες οι ερωτησεις αλλα ειλικρινα δε γνωριζω κ την Κυριακη πεταω για Γαλλια.Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Όλα τα iphones απ' άκρη σ' άκρη της γης έχουν ελληνικά. Μη σε ανησυχεί αυτό.

Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να είναι Unlocked, δλδ να μη δουλεύει μόνο με sim κάποιου από τους παροχους της Γαλλίας. Φυσικά και αν ρωτήσει στο apple store θα στο πούνε.

Δυστυχώς από ό,τι βλέπω στο site της apple στην Γαλλία όλες οι συσκευές είναι κλειδωμένες στον εκάστοτε παροχο.

http://support.apple.com/kb/HT1937

Εγώ στην θέση σου δεν θα το έπαιρνα, είναι μπελάς το unlock. Άσε που δεν έχει βγει ακόμα για το 4S και δεν είναι σίγουρο αν θα βγει κιόλας.

Αν μπορείς όμως να πεταχτείς μέχρι Βέλγιο ή Λουξεμβούργο, χτύπα ένα από εκεί. Είναι σίγουρα ξεκλείδωτα.

Το ίδιο αν περάσεις από Ιταλία πηγαίνοντας ή γυρνώντας. :D

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω μέσω Ευρωπαϊκού eBay. Εγώ περιμένω ένα 32άρι λευκό από Αγγλία.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον τέλειωσε η δημοπρασία. δες τα παρακάτω αποτελέσματα.

Apple iPhone 4s 32gb white, Unlocked, New, European Union

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να αγορασω το iPhone 4S απο ebay uk και να μου το στειλουνε αντικαταβολη με ups ? ξερει κανεις ?

αν δεν υπαρχει, καποιος καλος seler δηλαδη αξιόπιστος έστω και paypal ,επειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο ebey ,ευχαριστω

Edited by b_bil2
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να αγορασω το iPhone 4S απο ebay uk και να μου το στειλουνε αντικαταβολη με ups ? ξερει κανεις ?

αν δεν υπαρχει, καποιος καλος seler δηλαδη αξιόπιστος έστω και paypal ,επειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο ebey ,ευχαριστω

 

Μην φοβάσαι το ebay ΕΑΝ πληρώνεις με paypal. Εγώ π.χ. είχα κλείσει αρχικά το τηλέφωνο με έναν πωλητή ο οποίος τελικά δεν πήγε να το παραλάβει την πρώτη μέρα πρωί αλλά απόγευμα και είχαν δώσει την προπαραγγελία του. Οπότε μου επέστρεψε τα λεφτά που είχα πληρώσει και το έκλεισα με άλλον πωλητή ο οποίος το είχε άμεσα. Βέβαια πάντα με paypal.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ Μ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ I-PHONE ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΜΕ ΣΥΝΕΦΕΡΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ? ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ UNLOCK Η ΣΥΣΚΕΥΗ? ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΡΟΧΟ ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΤΣΙ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ IPHONE 4 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ SIM ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙΝΑ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ FORUM ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΙΣΧΥΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΤΣΙ? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΕΔΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ? ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΤ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ....!:)
Link to comment
Share on other sites

Μικρή Αννούλα, γράφε και με μικρά γράμματα γιατί τα κεφαλαία κουράζουν στην ανάγνωση...

Όσο για αυτό που ρωτάς, από Κίνα το πρώτο που θα πρέπει να προσέξει είναι να είναι γνήσιο, και μετά να είναι unlocked. Αν και μπορεί να το ξεκλειδώσει αν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τιμούλα απο Αμερικη μεριά;

Πάω σε 10 μέρες Νεα Υόρκη , Σικάγο.

 

Αν πας σε καταστημα Apple store 99% θα ειναι Unlock.. Αλλα δεν χανεις να ρωτησεις..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τιμούλα απο Αμερικη μεριά;

Πάω σε 10 μέρες Νεα Υόρκη , Σικάγο.

ειναι διαθεσιμα απο χθες και μπορεις να τα αγορασεις απο 649$ αν δεν κανω λαθος....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να μπορέσει κάποιος εδώ στην ελλαδα να ξεκλειδώσει συσκευή της Αμερικής? και αν όχι ξεκλείδωτη στην Αμερική ποσό κοστίζει?
Link to comment
Share on other sites

πλέον και επίσημα ειναι ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΑ

κάνει 650 750 και 850 για 8 16 και 32 αντίστοιχα!

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s

 

βασικό να αγοράσετε και το apple care αν το πάρετε από έξω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest kvargiam
πλέον και επίσημα ειναι ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΑ

κάνει 650 750 και 850 για 8 16 και 32 αντίστοιχα!

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s

 

βασικό να αγοράσετε και το apple care αν το πάρετε από έξω!

 

 

ναι οντως, ετσι ειναι.

Εγώ το παρήγγειλα στις 14Νοε απο το "store.apple.com/us"

το 16αρι και μου βγήκε 690δολλαρια τελικη τιμη, με φπα δηλαδη.

το 649 ειναι παραπλανητικο. πρεπει να προσθεσεισ και το φπα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...