Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέος χρήστης ενός iphone 4s. Αυτό που παρατήρησα και διαπίστωσα πως την ίδια απορία έχουν και άλλοι 2 φίλοι που δεν το είχαν συνειδητοποιείσει, είναι η αύξηση του μεγεθους σε mb του fb app για παραδειγμα. Ενώ το app είναι γύρω στα 10mb μέσα σε 3-4 μερες μέσα από το usage φαίνεται ότι καταλαμβάνει πάνω από 40mb πλέον. Αν συνεχιστεί αυτό θα φτάσει το fb app να χρησιμοποιεί 500 και 600mb της μνήμης μου. Η ερώτηση είναι αν υπάρχει καποιος τρόπος να κάνεις clear/delete το cache ή το documents and data όπως τα αναφέρει στο iphone. Αναλογα threads εχω δει και σε forums του εξωτερικού αλλά δεν είδα να υπάρχει προς το παρόν καποια ξεκάθαρη απάντηση και λύση στο "προβλημα", οπότε το μόνο που λογικά μπορεί να σκεφτώ είναι να κανεις delete app & re-install. Any ideas...?

 

το δικο μου εχει φτασει τα 459mb τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει εφαρμογή blacklist όπου να μπορούμε να μπλοκάρουμε συγκεκριμένη επαφή? Αυτές που βρήκα μπλοκάρουν "μαζικά" νούμερα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά δεν είναι free.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια, εγκατεστησα εχθες το winterboard για να βαλω θεματα στο iphone 4 (4.3.3 εχω πανω) και δεν δουλευουν τα θεματα δεν τα φορτωνει. Γνωριζει καποιος τι φταιει, ή εαν υπαρχει αλλη παρομοια εφαρμογη για τα θεματα? Ευχαριστω
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εγκατεστησα εχθες το winterboard για να βαλω θεματα στο iphone 4 (4.3.3 εχω πανω) και δεν δουλευουν τα θεματα δεν τα φορτωνει. Γνωριζει καποιος τι φταιει, ή εαν υπαρχει αλλη παρομοια εφαρμογη για τα θεματα? Ευχαριστω

 

τα θεματα που εχεις κατεβασει ειναι συμβατα μετο firmaware που εισαι?

πολλλα θεματα ειναι μονο για την 5.0 και μετα

δοκιμασε να κανεις απεγκαταση του winterboard μετα reboot και ξανα εγκατασταση

υπαρχει και το dreamboard http://dkgadget.com/how-to-install-dreamboard-on-iphone-ipad-ios-4-3-3/ δεν ειναι σαν το winterboard

Με το winterboard μπορεις να κανεις πολλα πραγματα να ενεργοποιησης δικα σου θεματα- δικες σου lockscreen

και διαφορα αλλα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά μια ερώτηση. Πως μπορώ να γκρουπάρω προγράμματα και να τα βάλω σε φακελάκια? Απο μόνο του εχει τον φάκελο βοηθήματα και παιχνίδια, εγώ θέλω να βάλω και άλλους φακέλους για να μην τα έχω όλα χύμα... Γίνεται? Εχω ipod touch 4g, και ios5.01
Link to comment
Share on other sites

Συρε ενα εικονιδιο πανω σε ενα αλλο και θα δημιουργηθει αυτόματα

 

thanx τελικά ήταν χαζομάρα που δεν το ειχα βρει μόνος μου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης iPad και παρατήρησα τα εξής και θα ήθελα τη βοήθεια σας.. Υπάρχει πολύ μεγάλη διάφορα στο μέγεθος που δίνει το app store για τις εφαρμογές και στο χώρο που στη πραγματικότητα καταλαμβάνουν. Το fruit ninja he lite για παράδειγμα έχει μέγεθος 23.3 mb αλλά πιάνει στο iPad 89!!!!!!! Γενικά παρατηρώ μεγάλες διάφορες σε όλες τις εφαρμογές. Και μια δεύτερη ερώτηση ίσως λίγο off topic.. Στο φάκελο others που εμφανίζεται στο iTunes υπάρχει τρόπος να διαγράφουν τα δεδομένα του?ώσπου μάλιστα διάβασα σε ξένα φόρουμ αντιμετωπίζουν πρόβλημα με αυτόν αφού ξαφνικά παρουσιάζεται με πολλά gb μεγεθος
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Προσπάθησα από το app store να κάνω αναζήτηση το "google latitude".

Το βρίσκω στο app store, όμως, όταν το κατεβάζω μου βγαίνει τελικά ένα χαζό παιχνίδι.

 

Από το PC μου, βέβαια, δείχνει ότι υπάρχει διαθέσιμο στο itunes.

Υπάρχει κάποιος από εσάς που να το έχει χρησιμοποιήσει;

 

Αυτό που θέλω να κάνω, είναι να το χρησιμοποιήσω όπως σε συσκευές android, όπου δείχνει που είσαι και βλέπεις και τους φίλους σου που βρίσκονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα απέκτησα το iPhone 4 εδω και μερικούς μήνες και σημερα έμαθα ότι υπάρχει μια εφαρμογη για το iPhone σύμφωνα με την οποία δεν χρησιμοποιείς το κεντρικό κουμπί και όλα γίνονται με την αφή !εννοω το home bottom !έτσι δεν προκαλείται κάποια φθορά με τον καιρο σε αυτο το κουμπί !!μηπως ξέρει κανείς το όνομα της εφαρμογής γιατι δεν μπόρεσα να την βρω ;το κινητο μου δεν είναι σπασμένο παρεμπιπτόντως !

Φιλικά ,

Αγγελος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απέκτησα το iPhone 4 εδω και μερικούς μήνες και σημερα έμαθα ότι υπάρχει μια εφαρμογη για το iPhone σύμφωνα με την οποία δεν χρησιμοποιείς το κεντρικό κουμπί και όλα γίνονται με την αφή !εννοω το home bottom !έτσι δεν προκαλείται κάποια φθορά με τον καιρο σε αυτο το κουμπί !!μηπως ξέρει κανείς το όνομα της εφαρμογής γιατι δεν μπόρεσα να την βρω ;το κινητο μου δεν είναι σπασμένο παρεμπιπτόντως !

Φιλικά ,

Αγγελος

 

Δεν φθείρεται ποτέ το κουμπί. Εκτός και άμα έχεις σκοπό να το κρατήσεις το iPhone 10χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φθείρεται ποτέ το κουμπί. Εκτός και άμα έχεις σκοπό να το κρατήσεις το iPhone 10χρόνια.

 

Μη το λες... Στα 2 χρόνια περίπου αρχίζει να μην αποκρίνεται καλα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην θέλω να το κράτησω δέκα χρόνια αλλα έδωσα και ποσα χρήματα να το απόκτησω μετα απο πόσο κόπο,ασε που είμαι και ψιρας με την τεχνολογία ,κακο αυτο βεβαια αλλα το να κάνω :·)αλλα το θεωρώ μείον σε ότι και να θέλεις να κανεις να πατάς το home buttom:·(έτσι έμαθα ότι υπάρχει μια εφαρμογη αλλα δεν ξέρω όνομα και μηπως πρέπει να έχω σπασμένο το κινητο .οποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει :·)καλο ξημέρωμα και σας ευχαριστω για το άμεσο ενδιαφέρον σας :·)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μια παρατήρηση ότι το ποστ μου είναι άσχετο θα ήταν καλύτερα από το να διαγραφεί εντελώς. :O:O:O

 

Αν και ταίριαζε αφού ήταν απορία για το Home Button πράγμα που σχετίζεται με την εφαρμογή που ψάχνει ο φίλος.

 

Τέσπα καλό μήνα.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απέκτησα το iPhone 4 εδω και μερικούς μήνες και σημερα έμαθα ότι υπάρχει μια εφαρμογη για το iPhone σύμφωνα με την οποία δεν χρησιμοποιείς το κεντρικό κουμπί και όλα γίνονται με την αφή !εννοω το home bottom !έτσι δεν προκαλείται κάποια φθορά με τον καιρο σε αυτο το κουμπί !!μηπως ξέρει κανείς το όνομα της εφαρμογής γιατι δεν μπόρεσα να την βρω ;το κινητο μου δεν είναι σπασμένο παρεμπιπτόντως !

Φιλικά ,

Αγγελος

 

H εφαρμογή ονομάζεται zephyr και πρέπει το IPhone να είναι jailbroken. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειάζεται να είναι jailbroken το iPhone για να μην πατάς συνεχώς το home buttom:·)πας ρυθμισεις ,γενικά,προσβασιμότητα ,σωματικά και κίνηση και κανεις ενεργοποίηση του assistive touch:.με ικανοποιεί 100% φτιαχνεις και δικα σου gestures:)καλο απόγευμα . Edited by angelo1
Link to comment
Share on other sites

Καλά πόσα πράγματα δεν ξέρουμε για το ρημάδι τελικά!!!

 

Angelo μπράβο για την πληροφορία σου.

 

Πολύ χρήσιμη και κάνεις όλες τις δουλειές που χρειάζονται κουμπί.

 

Είτε το home button είτε τα πλαινά!!!

 

:):):)

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

καλο δεν το ηξερα. δεν μ φαινεται πολυ βολικο. αν χαλασει το home button μονο τοτε θα το χρησιμοποιουσα.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δεν ειμαι jb

υπάρχει εφαρμογή να απαγγελει το ονομα αυτού που με καλεί?

πληκτρολόγιο να φανταστώ οτι μονο με jb μπορώ να περασω διαφορετικό ή λεω #$%$κίες ?:D

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια να κανω μια ερωτηση, εχω λογαριασμο στο itunes και εχω περασει και μια visa electronη οποια ειναι στο ονομα μου. μεχρι εδω ολα μια χαρα.

Ο θειος μου πηρε ενα ipad και θελει να κατεβασει κατι εφαρμογες, οταν κανει εγγραφη στο itunes store, και βαλει το ονομα του κ τα λοιπα στοιχεια που χρειαζεται, μπορει να χρησιμοποησει τον αριθμο της δικης μου καρτας γιατι δεν εχει δικη του?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, εχω λογαριασμο στο itunes και εχω περασει και μια visa electronη οποια ειναι στο ονομα μου. μεχρι εδω ολα μια χαρα.

Ο θειος μου πηρε ενα ipad και θελει να κατεβασει κατι εφαρμογες, οταν κανει εγγραφη στο itunes store, και βαλει το ονομα του κ τα λοιπα στοιχεια που χρειαζεται, μπορει να χρησιμοποησει τον αριθμο της δικης μου καρτας γιατι δεν εχει δικη του?

 

Ναι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κατεβάσω δωρεάν εφαρμογές για το iphone 3; Είναι για μια φίλη και δεν έχω ιδέα από εφαρμογές για iphone.:O
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...