Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια για ποιο λογο μερικεσ εφαρμογεσ ποθ καπω να κατεβασω απο το appstore μου λεει πως δεν ειναι συμβατες με το iphone mou?????ξερετε?????

 

μερικα προγραμματα που παω να κατεβασω απο το application store μου γραφει πως ''this application is not compatible with this iphone''τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να την κατεβασω.????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για ποιο λογο μερικεσ εφαρμογεσ ποθ καπω να κατεβασω απο το appstore μου λεει πως δεν ειναι συμβατες με το iphone mou?????ξερετε?????

 

μερικα προγραμματα που παω να κατεβασω απο το application store μου γραφει πως ''this application is not compatible with this iphone''τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να την κατεβασω.????

 

Είσαι κάτοχος iphone πρώτης γενιάς? Μία πιθανή αιτία είναι ότι μπορεί οι συγκεκριμένες εφαρμογές να κάνουν χρήση του CoreLocation Service για παράδειγμα το οποίο όπως είναι φυσικό προϋποθέτει iphone 3g με ενσωματωμένο δέκτη gps.

 

Βεβαιώσου ότι οι εφαρμογές που κατεβάζεις είναι συμβατές όσον αφορά το απαιτούμενο hardware με το κινητό σου...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετα απο καιρο να αγορασς μια εφαρμογη απο το Appstore και εγω...αλλα υπαρχει ενα προβλημα...στις χωρες δεν μου βγαζει Greece για να αλλαξω το λογαριασμο μου....τοι φταιει???πρεπει να κανω αλλο λογαριασμο??εσεις πως το κανατε ρε παιδες???

 

Επισης βαζω την καρτα μου,Prepaid απο Πειραιως,ειναι Mastercard και δεν την δεχεται,γραφει...YOUR PAYMENT METHOD WAS DECLINED....

Link to comment
Share on other sites

πας στο itunes συνδέεις το κινητό και πατάς restore...σημείωση,θα χαθούν τα πάντα από το κινητό για αυτό κάνε ένα μπακαπ πρωτα
Link to comment
Share on other sites

Είσαι κάτοχος iphone πρώτης γενιάς? Μία πιθανή αιτία είναι ότι μπορεί οι συγκεκριμένες εφαρμογές να κάνουν χρήση του CoreLocation Service για παράδειγμα το οποίο όπως είναι φυσικό προϋποθέτει iphone 3g με ενσωματωμένο δέκτη gps.

 

Βεβαιώσου ότι οι εφαρμογές που κατεβάζεις είναι συμβατές όσον αφορά το απαιτούμενο hardware με το κινητό σου...

 

εχω iphone 2g...οι εφαρμογες που κατευαζω ειναι μερικα παιχνιδακια για παραδειγμα μια εφαρμοφη που πηγα να κατεβασω ειναι το facebook...ε????τι πιστευεισ πωσ φταιει?

Link to comment
Share on other sites

εχω iphone 2g...οι εφαρμογες που κατευαζω ειναι μερικα παιχνιδακια για παραδειγμα μια εφαρμοφη που πηγα να κατεβασω ειναι το facebook...ε????τι πιστευεισ πωσ φταιει?

 

Το πιθανότερο είναι οτι έχεις firmware προηγούμενο απο αυτό που θέλει η εκάστοτε εφαρμογή.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι οτι έχεις firmware προηγούμενο απο αυτό που θέλει η εκάστοτε εφαρμογή.

 

 

και πωσ μπορω να αλλαξω to firmware????/

Link to comment
Share on other sites

και πωσ μπορω να αλλαξω to firmware????/

 

Με restore κ πάλι jailbrake και unlock! Κοίτα εδώ κ ότι οδηγίες υπάρχουν εδώ!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μπορεί όποιος έχει το beejive να λειτουργεί κανονικά να κάνει το ψυχικό να μου το δωσει?Κρακαρισμένο δε δουλεύει και δεν έχω φράγκο στην prepaid μου να το αγορασω...plzzz:D ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω αν θπαρχει η δυνατοτητα να μας ανοιξη αρχειο το iphon 2ης γενιασ που εχει φτιαχτει στον υπολογιστη σε περιβαλλον access ?????

eyx.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μπορεί όποιος έχει το beejive να λειτουργεί κανονικά να κάνει το ψυχικό να μου το δωσει?Κρακαρισμένο δε δουλεύει και δεν έχω φράγκο στην prepaid μου να το αγορασω...plzzz:D ευχαριστώ πολύ..

 

Γιατί δε βάζεις κανένα άλλο; fring ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με το Beejive όσοι προσπαθούν να το σπάσουν μετά το PC load letter τότε τους κανουν blacklist από τον server τους και καπούτ...

 

Το κόλπο με το metadata πιάνει ΜΟΝΟ αν δεν είσαι blacklisted

Link to comment
Share on other sites

Με restore κ πάλι jailbrake και unlock! Κοίτα εδώ κ ότι οδηγίες υπάρχουν εδώ!

 

ομος φιλε μου αμα κνω restore απο το itune δεν θα μου βαλει το καινουργιο λογισμικο 3.0 το οποιο δεν εχει ξεκλειδωθει ακομα...τα λεω καλα ή κανω λαθος.ε???

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με το Beejive όσοι προσπαθούν να το σπάσουν μετά το PC load letter τότε τους κανουν blacklist από τον server τους και καπούτ...

 

Το κόλπο με το metadata πιάνει ΜΟΝΟ αν δεν είσαι blacklisted

 

δηλαδή τώρα και να πληρώσω δε θα το έχω?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω για το wifinder. Είναι ένα app το οποίο το είχα εγκαταστήσει και το οποίο σου έβγαζε διαθέσιμα wi-fi πέρα από αυτά που σου έβγαζε το iphone. Δεν το βρίσκω πλέον στο iphone!!!! Και ψάχνω και στο appstore και δεν μπορώ να το βρω. Η ερώτηση λοιπόν είναι η εξής. Υπάρχει περίπτωση να το βγάλανε από το appstore και έτσι να βγήκε από μόνο του και από το iphone μου;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω για το wifinder. Είναι ένα app το οποίο το είχα εγκαταστήσει και το οποίο σου έβγαζε διαθέσιμα wi-fi πέρα από αυτά που σου έβγαζε το iphone. Δεν το βρίσκω πλέον στο iphone!!!! Και ψάχνω και στο appstore και δεν μπορώ να το βρω. Η ερώτηση λοιπόν είναι η εξής. Υπάρχει περίπτωση να το βγάλανε από το appstore και έτσι να βγήκε από μόνο του και από το iphone μου;

 

Και να αφαιρέσουνε μια εφαρμογή απο το AppStore, δε γίνετε να "βγει" μόνη της απο το κινητό σου! Μάλλον την έσβησες κατά λάθος. Για τσέκαρε μήπως την έχεις στο iTunes για να την ξανακάνεις sync. Αλλιώς ξανά κατέβασέ την!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω και εγώ οτι είναι απίθανο να σβήστηκε από μόνο του. Το θέμα είναι όμως οτι δεν υπάρχει πια στο appstore. Και όσο για το itunes δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω μιας και όλα τα app τα κατεβάζω από το iphone.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Παιδες αμα πουλησεις το iphone σου και μετα ισως τυχει να ξαναπαρεις αλλο οτι εχεις αγορασει και εχεις μεσα στο itunes (προγραμματα κτλ.) παραμενουν εκει και μπορεις να τα ξαναπερασεις? Πριν ομως θα πρεπει σε αυτο που πουλησες να τα εχεις σβησει?

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Παιδες αμα πουλησεις το iphone σου και μετα ισως τυχει να ξαναπαρεις αλλο οτι εχεις αγορασει και εχεις μεσα στο itunes (προγραμματα κτλ.) παραμενουν εκει και μπορεις να τα ξαναπερασεις? Πριν ομως θα πρεπει σε αυτο που πουλησες να τα εχεις σβησει?

Κανεις ρε παιδια δεν μπορει να με διαφωτισει?

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι παραμένουν...Απλά ο άλλος ας κάνει καλύτερα ας κάνει ένα δικό του λογαριασμό...
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia

exw ena iphone apo ameriki

einai spasmeno me yellowsnow kai exei kai cydia pano

tora ekana ena account sto itunes..mporoun na doun oti einai spasmeno kai na mou to klisoun?

to account otan kanw login apo to kinito..pos mporo na kanw logout?

einai sigouro? i mporei na mou klepsei kapios meso tou iphone ta stoixeia mou kai na katebasei olo to itunes?

 

thanks

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι όχι σε όλα. Σε καμμία περίπτωση η Apple δε θα σου κλείσει την πρόσβαση στο iTunes Store. Και σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί κάποιος να κατεβάσει όλο το iTunes Store. Νομίζω κάνει Logout σχεδόν αμέσως.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το skype.

 

Η εφαρμογή crashάρει συχνά σε jailbroken εφαρμογές και πιθανή αιτία είναι το mobile substrate. Αυτό σημαίνει ότι όσοι χρησιμοποιούν τα iKeyEx πληκτρολόγια, το Clippy, το Winterboard, το SBSettings και γενικά όσες εφαρμογές στηρίζονται στο substrate για τη λειτουργία τους θα αντιμετωπίσουν τα crashαρίσματα εκτός εάν απενεργοποιήσουν τα πληκτρολόγια/clippy/winterboard keyboard sounds/SBSettings.

 

Αναμένουμε αναβάθμιση του mobile substrate...

 

Η εφαρμογή πάντως φαίνεται αξιόλογη!

 

Σημ. Στη δική μου συσκευή έχω εγκατεστημένο από όσα ανέφερα πιο πάνω μόνο το iKeyEX. Crashαρίσματα παρατήρησα μόνο όσες φορές χρειάστηκε να πληκτρολογήσω κάτι ενώ όταν απενεργοποίησα εντελώς όλα τα iKeyEx πληκτρολόγια η εφαρμογή λειτουργούσε χωρίς προβλήματα. Είναι προτιμότερο να μην πραγματοποιήσετε απεγκατάσταση του mobile substrate, απλά προσπαθήστε να απενεργοποιήσετε τις εφαρμογές που το χρειάζονται όταν χρησιμοποιείτε το skype.

 

Update: Jay Freeman (saurik) has responded stating that he is aware of this problem and will be working on a fix in the near future. Thank you saurik!

 

Update 2: Quick Fact: The voipover3g string for Skype is: com.skype.skype -All lowercase

 

http://thebigboss.org/2009/03/30/new-skype-app-having-problems-on-jailbroken-phones/

Link to comment
Share on other sites

Πώς και πως περίμενα το SKYPE στο iPhone! Έκανα αρκετές κλήσεις αλλά ποτέ δν κατάφερα να μιλήσω παραπάνω από 30-40sec καθώς κρασάρει. Μάλιστα μια φορά αναγκάστηκα να κάνω hard reset, και μια άλλη φορά άκουγα τη φωνή μου μόνο πριν κρασάρει. Άντε να διορθωθούν αυτά τα μικρά bugs και να μας δώσουν και push notification!!!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...