Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω αυτο φοβάμαι. Είναι σίγουρο ότι θα εχω πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω αυτο φοβάμαι. Είναι σίγουρο ότι θα εχω πρόβλημα;

 

Μέχρι πρόσφατα είχα ενα jailbroken 3GS που είχα κάνει restore απο backup όταν έκανα αναβάθμιση. Πριν λίγες μέρες έκανα update στην 6.0.1 χωρίς jailbreak και set as new. Δεν μπορώ να εκφράσω το πόσο καλύτερα συμπεριφέρεται σε σχέση με πριν. Είχε τρελό lag λόγω "σκουπιδιών" πριν. Καλό είναι που και που να κάνουμε ένα set as new...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προσφατα απεκτησα ενα Iphone 4(Neo v η παλια μου συσκευη).To iphone μου αρεσε πολυ αλλα απο δυνατοτητες δεν το εχω ευχαριστηθει ακομη.Εκανα τη βλακεια και το εκανα update σε ios 6 μολις το πηρα ενω ειχει ios 5.1.1.Εγω δεν γνωριζα ουτε τι ειναι το jailbreak τοτε.Θα ηθελα μια βοηθεια και να μου πει καποιος αμα μπορω να γυρησω σε ios 5 για να προσπαθησω να κανω ενα untethered jb.Σας τα λεω ολα αυτα διοτι χωρις jb δεν εχω ευχαριστηθει καθολου το κινητο,ουτε ηχο κλησης δεν μπορω να βαλω δικο μου κτλ.Αυτα παιδια,συγνωμη αν σας κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προσφατα απεκτησα ενα Iphone 4(Neo v η παλια μου συσκευη).To iphone μου αρεσε πολυ αλλα απο δυνατοτητες δεν το εχω ευχαριστηθει ακομη.Εκανα τη βλακεια και το εκανα update σε ios 6 μολις το πηρα ενω ειχει ios 5.1.1.Εγω δεν γνωριζα ουτε τι ειναι το jailbreak τοτε.Θα ηθελα μια βοηθεια και να μου πει καποιος αμα μπορω να γυρησω σε ios 5 για να προσπαθησω να κανω ενα untethered jb.Σας τα λεω ολα αυτα διοτι χωρις jb δεν εχω ευχαριστηθει καθολου το κινητο,ουτε ηχο κλησης δεν μπορω να βαλω δικο μου κτλ.Αυτα παιδια,συγνωμη αν σας κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δυστυχώς untethered σε iOS 6 δεν έχει βγει και δε μπορείς να το γυρίσεις σε 5.1.1.

Όσο για τον ήχο κλήσης και αναφέρομαι επειδή αναφέρθηκες χαρακτηριστικά, υπάρχουν οδηγοί για να κάνεις με το δικό σου τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

ok.Μια ακομη ερωτηση.Μπορω να περασω siri χωρις να ειμαι jb?

 

Μόνο με jailbreak μπορείς. Οπότε ξεχνάς την siri.

Link to comment
Share on other sites

Iphone χωρις JB ειναι ενα dumb phone.Μακαρι να βγει JB για οσους εχετε ios 6 γιατι πραγματικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα χωρις αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone 4 εχει βγει tethered jb παντως.

Μεχρι να βγει untethered κανε ετσι τη δουλεια σου.

Το ιδιο λαθος εκανε κι ο ξαδερφος μου κι εβαλε io6 και για την ωρα εχει βολευτει ετσι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αργήσει πολύ ακόμα. Οπου ναναι έρχεται κανε υπομονή λίγο ακόμα και την επόμενη φορά πριν κανείς το update σκέψου το καλύτερα.
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα jb το iPhone 4 (GSM Model) με 5.0.1 έκδοση αλλά ανοίγοντας το Cydia, τα μόνα SHSH που έχει κρατήσει είναι της 6.0.1

Κανονικά δε θα έπρεπε να έχει όλες τις εκδόσεις από την 5.0.1 έως και την 6.0.1; :worry:

 

Κι επειδή έχω GSM Model βρίσκω 2 εκδόσεις firmware

5.1.1 (4 GSM): iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw

5.1.1 (4 GSM Build 9B208): iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore.ipsw

 

Ποια από τις 2 να διαλέξω και γιατί;

Edited by sakiss

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή έχω GSM Model βρίσκω 2 εκδόσεις firmware

5.1.1 (4 GSM): iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw

5.1.1 (4 GSM Build 9B208): iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore.ipsw

 

Ποια από τις 2 να διαλέξω και γιατί;

Δεν έχουν γίνει γνωστές ποιες είναι οι διαφορές τους, τουλάχιστον εγώ δεν τις ξέρω, αλλά απ' όσα έχω διαβάσει όποια και να περάσεις το ίδιο είναι. Πάντως και τα jb tools έχουν αναβαθμιστεί ώστε να υποστηρίζουν και την 206 και την 208.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ηello παιδες, πως καταλαβαινουμε οτι ενα ''μηλον'' 4 ειναι ξεκλειδωτο απο carrier ?

 

τωρα φοραει 5.1.1 και ειναι jb.... Θελω να το κανω update στο τελευταιο (6) , και φοβαμαι μην κλειδωσει.

 

τωρα το λειτουργω κανονικα με cosmote, χωρις Gevey.

 

thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ελληνικο ειναι ξεκλειδωτο.δες αν χρησιμοποιεις gevey sim.αν οχι τοτε το τηλ ειναι ξεκλειδωτο.αλλιως δωσε 2,5 ευρω και μπες στην σελιδα ιmei.info να δεις αν ειναι κλειδωμενο και σε ποιον παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα ipad 3 jailbroken σε 5.1.1 και θελω να το αναβαθμισω στο 6 αλλα να παραμεινει το jb ή να εχω την δυνατοτητα να το ξανακανω..Μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τα βηματα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα ipad 3 jailbroken σε 5.1.1 και θελω να το αναβαθμισω στο 6 αλλα να παραμεινει το jb ή να εχω την δυνατοτητα να το ξανακανω..Μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τα βηματα?

Ευχαριστω!

 

Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται Jb μετά(ακόμη)

 

αλλο εννοω..προσπαθω να το κανω update και εκεινη την στιγμη που παει να το εγκαταστησει μου λεει σφαλμα,προεκυψε ενα σφαλμα και διακοπηκε η εγκατασταση..το χω ξαναπροσπαθησει αλλες 5 φορες αλλα τιποτα ολο μου βγαζει σφαλμα!:mad:..Γιατι τι κανω λαθος??πρεπει μηπως να το κανω unjailbrake?

Link to comment
Share on other sites

αλλο εννοω..προσπαθω να το κανω update και εκεινη την στιγμη που παει να το εγκαταστησει μου λεει σφαλμα,προεκυψε ενα σφαλμα και διακοπηκε η εγκατασταση..το χω ξαναπροσπαθησει αλλες 5 φορες αλλα τιποτα ολο μου βγαζει σφαλμα!:mad:..Γιατι τι κανω λαθος??πρεπει μηπως να το κανω unjailbrake?

Over the air? Δοκίμασε μέσω iTunes.

Link to comment
Share on other sites

αλλο εννοω..προσπαθω να το κανω update και εκεινη την στιγμη που παει να το εγκαταστησει μου λεει σφαλμα,προεκυψε ενα σφαλμα και διακοπηκε η εγκατασταση..το χω ξαναπροσπαθησει αλλες 5 φορες αλλα τιποτα ολο μου βγαζει σφαλμα!:mad:..Γιατι τι κανω λαθος??πρεπει μηπως να το κανω unjailbrake?

 

Πρέπει πρώτα να κάνεις set up as new και μετά γίνεται η αναβάθμιση σε iOS 6.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μεγάλη βοήθεια, έχω την 5.1.1. jb και έχω βάλει την εφαρμογή IAQ Weather που ενεργοποιώ από το springboard, η εφαρμογή διαβάζει τον καιρό για να τον έχω στην οθόνη κλειδώματος. όμως δεν βλέπω που θα αλλάξω την τοποθεσία και δεν ξέρω που να πάω μέσα από το Ifile να το φτιάξω. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Μόλις εγινα κάτοχος ενός κλειδωμενου iPhone 4 σε αυστριακό δίκτυο αλλά δεν είναι επί της παρούσης αυτό το πρόβλημα . Το πρόβλημα μου είναι ότι αναβαθμισα το κινητό στην τελευταία έκδοση κ τώρα μου λεει να βάλω μια έγκυρη σιμ. Προσπάθησα να κάνω jailbrake tathered με redsn0w και ipsw αλλά μου λεει ότι η παρούσα έκδοση δεν το υποστηριζει αν και έχω κατεβάσει την τελευταία !! Μπορεί Κάποιος να με βοηθήσει γιατί τα μάτια μου 'γιναν σαν σταφίδες από το διάβασμα . Είπα και εγώ μετά από το πρώτο iPhone να ξαναπάω στο ios glory αλλά δεν μου βγαίνει !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπωσ γνωριζει καποιοσ μηπωσ τι αλλο περα απο appcake και vshare υπαρχει πιο κοντινο στο instalous???εχω κατεβασει και τα 2 αλλα και τα 2 ειναι πολυ

χαλια.ευχαριστωωωωωω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. δοκιμασα να κανω την αναβαθμιση σε iphone 3 gs του αδερφου μου στην εκδοση 6.1. πιο πριν ειχε την 5.1 untethered μεσω redsnow με την γνωστη διαδικασια.. το κινητο κολησε τελειως και δεν γινεται επαναφορα ουτε μεσω itunes. τι μπορω να κανω για να το επαναφερω? ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις. Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...