Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με το 3g και την Vodafone στην pwned 2.2? γιατί και εγώ δεν πέρνω Ip ενώ μπορώ να μιλήσω κανονικά....

 

 

Προσωπικα δεν εχω προβλημε με vodafone 3G IP και με την 2.2

Το εγγυωμαι γιατι περισοτερο δουλευω 3G στο σπιτι παρα WiFi. (Κ**ο Asus Wi-Fi AP Solo)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα δεν εχω προβλημε με vodafone 3G IP και με την 2.2

Το εγγυωμαι γιατι περισοτερο δουλευω 3G στο σπιτι παρα WiFi. (Κ**ο Asus Wi-Fi AP Solo)

 

Άκυρο το ποστ, τώρα παίζει κανονικά.. μάλλον θα ήταν κάποιο παροδικό θέμα...:rolleyes:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι ξερουμε ποτε και αν θα βγει ελληνικο πληκτρολογιο για την 2.2 ευχαριστω πολυ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι ξερουμε ποτε και αν θα βγει ελληνικο πληκτρολογιο για την 2.2 ευχαριστω πολυ!!!!!

 

Λειτουργει το ηδη υπαρχον ...

Διαβασε το σχετικο θεμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επείγον την βοήθειά σας παρακαλώ.

 

Κάνω πρώτη φορά jailbrake το iphone 3g. Εχω την 2.2.

Έκανα restore μέσω itunes στην 2.2.

Ετρεξα το quickpawn 2.2 και ακολούθησα όλες τις διαδικασίες που λέει.

Εφτασα στην τελευταία οθόνη του quickpawn που έλεγε ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Στην οθόνη του iphone έδειξε πρώτα το σκληρό δίσκο με το βελάκι, μετά τον ανανά.

Ξεκίνησε να κάνει restart, και φτάνει στο μήλο και δεν κάνει τίποτα από εκείνη την ώρα.

Από ότι βλέπω προσπαθεί να κάνει restart, αλλά πάντα κολάει στην οθόνη με το μήλο και κάπου κάπου ενεργοποιείται η δόνηση.

Τι μπορώ να κάνω? Είναι πάνω από δέκα λεπτά που δείχνει την οθόνη με το μήλο και δεν κάνει τίποτα.

 

Edit: Το αποσύνδεσα από το usb, του έκανα reset (με home+sleep buttons) και πάλι κολάει στην οθόνη με το μήλο.. πως μπορώ να το ξεκολήσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

1.Oσοι κανατε αναβαθμιση ειστε ευχαριστημενοι σε σχεση με πριν?

2.Οι εντολες στο gps λειτουργουν καλα?

3.Εχουν βαλει copy paste?

4.Λειτουργουν σταθερα τα προγραμματα στο background με το backgrounder γιατι στον τομεα αυτο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενοσ π.χ στο Skype πεφτουν συνεχεια οι συνδεσεις ως τωρα.

5.Σε συσκευη αγορασμενη απο Βονταφον προχωραμε αφοβα με Quickpwn η περιμενουμε το Win?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επείγον την βοήθειά σας παρακαλώ.

 

Κάνω πρώτη φορά jailbrake το iphone 3g. Εχω την 2.2.

Έκανα restore μέσω itunes στην 2.2.

Ετρεξα το quickpawn 2.2 και ακολούθησα όλες τις διαδικασίες που λέει.

Εφτασα στην τελευταία οθόνη του quickpawn που έλεγε ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Στην οθόνη του iphone έδειξε πρώτα το σκληρό δίσκο με το βελάκι, μετά τον ανανά.

Ξεκίνησε να κάνει restart, και φτάνει στο μήλο και δεν κάνει τίποτα από εκείνη την ώρα.

Από ότι βλέπω προσπαθεί να κάνει restart, αλλά πάντα κολάει στην οθόνη με το μήλο και κάπου κάπου ενεργοποιείται η δόνηση.

Τι μπορώ να κάνω? Είναι πάνω από δέκα λεπτά που δείχνει την οθόνη με το μήλο και δεν κάνει τίποτα.

 

Edit: Το αποσύνδεσα από το usb, του έκανα reset (με home+sleep buttons) και πάλι κολάει στην οθόνη με το μήλο.. πως μπορώ να το ξεκολήσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πάτησε home+power μέχρι να δεις την οθόνη να ξεθωριάζει. Άφησε τα πλήκτρα και σιγά σιγά η συσκευή θα κλείσει. Μην τα κρατήσεις περισσότερο γιατί θα κάνει πάλι επανεκκίνηση. Μετά κάνε restore μέσω iTunes (κράτα πατημένο το home και σύνδεσε το στον υπολογιστή για να μπει σε recovery mode).

 

Έκλεισες iTunes και iTunes helper πριν τρέξεις το quickpwn;

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε home+power μέχρι να δεις την οθόνη να ξεθωριάζει. Άφησε τα πλήκτρα και σιγά σιγά η συσκευή θα κλείσει. Μην τα κρατήσεις περισσότερο γιατί θα κάνει πάλι επανεκκίνηση. Μετά κάνε restore μέσω iTunes (κράτα πατημένο το home και σύνδεσε το στον υπολογιστή για να μπει σε recovery mode).

 

Έκλεισες iTunes και iTunes helper πριν τρέξεις το quickpwn;

 

Οκ, κατάφερα να το ανοίξω σε DFU mode και αυτή τη στιγμή κάνω recover μέσω itunes στην 2.2.

 

Ναι είχα κλείσει το itunes και το itunes helper service (μέσω του task manager) όπως λέει στις οδηγίες.

Το μόνο που έκανα διαφορετικά ήταν, ότι μετά το restore αντί να τρέξω to quickpwn 2.2, έκανα και restore τις εφαρμογές και τα αρχεία μου πρώτα. Και μετά έτρεξα το quickpwn. Λές να έχει σημασία?

Αυτή τη φορά μόλις τελειώσει το restore θα τρέξω κατευθείαν το quickpwn και θα δω τι θα κάνει.

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση

 

Edit: Λοιπόν αυτό έφταιγε. Έπρεπε αμέσως μετά το firmware restore να τρέξω το quickpwn και όχι να κάνω restore τις εφαρμογές μου. Δούλεψε κανονικά και τώρα έχω jailbroken το iphone (βλέπω τον installer και το cydia).

Υποθέτω πως τώρα μπορώ να κάνω restore και τις εφαρμογές μου (που είχα αγορασμένες) από το itunes σωστά?

Και πάλι ευχαριστώ :)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως τώρα μπορώ να κάνω restore και τις εφαρμογές μου (που είχα αγορασμένες) από το itunes σωστά?

Και πάλι ευχαριστώ :)

 

Εάν είναι αγορασμένες από το Itunes και όχι "σπασμένες" προχώρα άφοβα....;)

 

Αλλιώς θα πρέπει να περάσεις μέσω Cydia το IPA PREP 2 από το repo του Xsellize και μετά να εγκαταστήσεις μια free εφαρμογή από Itunes για να παίξουν οι "πειραγμένες" εφαρμογές...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι αγορασμένες από το Itunes και όχι "σπασμένες" προχώρα άφοβα....;)

 

Αλλιώς θα πρέπει να περάσεις μέσω Cydia το IPA PREP 2 από το repo του Xsellize και μετά να εγκαταστήσεις μια free εφαρμογή από Itunes για να παίξουν οι "πειραγμένες" εφαρμογές...

 

Μια ερώτηση πάνω σ'αυτό(αν κ νομίζω οτι θα έπρεπε να την κάνω στο άλλο thread) μιας κ το ανέφερες. Για τις "σπασμένες" που έχουμε στο iTunes το update του iTunes σας δουλεύει? Εμένα όχι. Κ δεν έχω κ κάποια official un-updated για να τεστάρω αν μου δουλεύει σ'αυτές.

 

 

EDIT: μόλις τέσταρα official εφαρμογή κ μου κάνει κανονικά update το iTunes(απο iPhone δε δοκίμασα). Άρα μόνο τις σπασμένες είναι σαν να μην τις βλέπει. Σε εσάς έτσι κάνει?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πάνω σ'αυτό(αν κ νομίζω οτι θα έπρεπε να την κάνω στο άλλο thread) μιας κ το ανέφερες. Για τις "σπασμένες" που έχουμε στο iTunes το update του iTunes σας δουλεύει? Εμένα όχι. Κ δεν έχω κ κάποια official un-updated για να τεστάρω αν μου δουλεύει σ'αυτές.

 

 

EDIT: μόλις τέσταρα official εφαρμογή κ μου κάνει κανονικά update το iTunes(απο iPhone δε δοκίμασα). Άρα μόνο τις σπασμένες είναι σαν να μην τις βλέπει. Σε εσάς έτσι κάνει?

 

Για τις "σπασμένες" εφαρμογές από ότι ξέρω δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις Update μέσω Itunes ή μέσω AppStore στο κινητό...;)

 

Εάν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Για τις "σπασμένες" εφαρμογές από ότι ξέρω δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις Update μέσω Itunes ή μέσω AppStore στο κινητό...;)

 

Εάν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

 

Ούτε απλώς να βρει το iTunes οτι υπάρχει update? Μετά την "κάνουμε εμείς" update.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε απλώς να βρει το iTunes οτι υπάρχει update? Μετά την "κάνουμε εμείς" update.

 

Νομίζω πως όχι, μην σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια...:)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αντί login (και για να μαθαίνει και ο Περικλής καμμιά εντολή :devil:) μπορείς να γράψεις:

su

(δλδ. superuser a.k.a. root) και μετά κατευθείαν:

alpine

;)

Kαι όμως ξες τι σκάλωμα είχα φάει ένα απόγευμα με αυτό;

Έκανα ssh στο iphone σαν mobile και μετά έδινα su (ως γνώστης που είμαι), έβαζα κωδικό του root και φαινόμουν ως τέτοιος. Έλα όμως που δεν μπορούσα ούτε permissions να αλλάξω ούτε να μεταφέρω αρχεία.

Όταν έμπαινα εξαρχής ως root, μπορούσα να κάνω τα πάντα...

Μου είχε σπάσει τα .....φρύδια ένα ολόκληρο απόγευμα...

Link to comment
Share on other sites

Για τις "σπασμένες" εφαρμογές από ότι ξέρω δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις Update μέσω Itunes ή μέσω AppStore στο κινητό...;)

 

Εάν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

 

Ούτε απλώς να βρει το iTunes οτι υπάρχει update? Μετά την "κάνουμε εμείς" update.

 

Νομίζω πως όχι, μην σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια...:)

 

Αν μπορεί ας μας επιβεβαιώσει κ κάποιος άλλος!

Ευχαριστώ DjArte! Τώρα ξέρω ότι δεν το έχω μόνο εγώ το "πρόβλημα" .

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Οι σπασμενες εφαρμογες ΔΕΝ γινονται update απο το itunes.

 

-Ο μονος τροπος να αναβαθμισεις ειναι να παρακολουθεις τι βγαινει σε σπασμενο :shifty: ,και αν καποια απο τις σπασμενες που εχεις , βγαλει καποια ενημερωση, την κατεβαζεις :cool: ,.... κανεις διπλο κλικ πανω στο ipa και το itunes ανιχνευει την παλαιοτερη και σε παροτρυνει να την αντικαταστησεις,... πατας ok και η εφαρμογη εχει ενημερωθει. :happy:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Οι σπασμενες εφαρμογες ΔΕΝ γινονται update απο το itunes.

 

-Ο μονος τροπος να αναβαθμισεις ειναι να παρακολουθεις τι βγαινει σε σπασμενο :shifty: ,και αν καποια απο τις σπασμενες που εχεις , βγαλει καποια ενημερωση, την κατεβαζεις :cool: ,.... κανεις διπλο κλικ πανω στο ipa και το itunes ανιχνευει την παλαιοτερη και σε παροτρυνει να την αντικαταστησεις,... πατας ok και η εφαρμογη εχει ενημερωθει. :happy:

 

Ωραία, το επιβεβαιώσαμε και αυτό...:)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οι σπασμενες εφαρμογες ΔΕΝ γινονται update απο το itunes.

 

-Ο μονος τροπος να αναβαθμισεις ειναι να παρακολουθεις τι βγαινει σε σπασμενο :shifty: ,και αν καποια απο τις σπασμενες που εχεις , βγαλει καποια ενημερωση, την κατεβαζεις :cool: ,.... κανεις διπλο κλικ πανω στο ipa και το itunes ανιχνευει την παλαιοτερη και σε παροτρυνει να την αντικαταστησεις,... πατας ok και η εφαρμογη εχει ενημερωθει. :happy:

 

OK! Κρίμα πάντως που δε σε ειδοποιεί τουλάχιστον οτι υπάρχει:(. Κ ας τη κατεβάζαμε απο αλλού.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ειδοποιούσε θα μπορούσες και να την κατεβάσεις.

 

Κι αν την κατέβαζες τότε δεν θα δούλευε πλέον.

 

You win some, you lose some :)

 

Παρεμπιπτόντως, το App Store στη συσκευή δεν σε αφήνει καν να αναβαθμίσεις δωρεάν τις εφαρμογές τις οποίες έχεις εξουσιοδοτήσει τη συσκευή να διαχειρίζεται αλλά έχουν αγοραστεί με λογαριασμό ο οποίος είναι διαφορετικός από αυτόν που έχεις ενεργό εκείνη τη στιγμή στη συσκευή. Θα πρέπει να κάνεις login στο iTunes με τα στοιχεία του λογαριασμού εκείνου, να αναβαθμίσεις και να συγχρονίσεις για να περάσεις την αναβαθμισμένη εφαρμογή στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ειδοποιούσε θα μπορούσες και να την κατεβάσεις.

 

Κι αν την κατέβαζες τότε δεν θα δούλευε πλέον.

 

You win some, you lose some :)

 

Μα πως να κάνει update από την στιγμή που δεν την ξέρει το itunes..

Από εκεί κατέβηκε??:shifty:

 

Παρεμπιπτόντως, το App Store στη συσκευή δεν σε αφήνει καν να αναβαθμίσεις δωρεάν τις εφαρμογές τις οποίες έχεις εξουσιοδοτήσει τη συσκευή να διαχειρίζεται αλλά έχουν αγοραστεί με λογαριασμό ο οποίος είναι διαφορετικός από αυτόν που έχεις ενεργό εκείνη τη στιγμή στη συσκευή. Θα πρέπει να κάνεις login στο iTunes με τα στοιχεία του λογαριασμού εκείνου, να αναβαθμίσεις και να συγχρονίσεις για να περάσεις την αναβαθμισμένη εφαρμογή στη συσκευή.

 

Λογικό...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα. Εκανα update και jailbrake στην 2.2. Εβαλα τα ελληνικά ολα οκ.

Στην συνεχεια εκανα sync με το itunes και ολως περιεργως δεν εχασα τις σπασμενες εφαρμογές. Ολα καλα μεχρι εδω.

 

Για κακή μου τυχη χρειάστηκε να κανω format στο laptop. Αφου τα περασα ολα συνδεσα και το iphone. Στον συνχρονισμο μου έσβησε κάποιες (οχι ολες) απο τις σπασμενες εφαρμογες αλλα το κουφό ειναι οτι εχει εξαφανιστει η επιλογή applications από το itunes με αποτελεσμα να μην μπορω να τις ξαναβάλω. Εβαλα το winscp αλλαξα τα permissions τιποτα.

 

Πως μπορώ να το ξαναεμφανισω ή πως μπορώ να ξαναβάλω τις εφαρμογες που εχω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Pedes,kalimera...eimai neos ston xwro tou iphone...h suskeuh mou einai se 2.2 edosh kai tp winpwn exei mexrei thn 2.0.2 ekdosh...8a mou dhmiourghsei kapoio problhma h yparxei tropos na ginei pwn kai h2.2???

 

asxeto molis bazw thn suskeuh se DFU mode kai ksekinaei to pwnage mou kleinei to winpwn2.5 beta..ti na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε Windows μόνο το QuickPwn θα σου δουλέψει... Υπάρχουν όμως από εδώ και εκεί και custom ipsw... Αν όμως έχεις 3G αγορασμένο από βόντα, το quick θα σε βολέψει μια χαρά...

Μπορείς να το βρεις κάπου σε αυτή τη σελίδα--> http://blog.iphone-dev.org/

Link to comment
Share on other sites

ekana QuickPwn kai me exei sthn o8onh pou leei "plz w8 while your iphone is been jailbroken "kanena 20lepto...eida to logo tou quickpwn sthn o8onh tou kinhtou alla sto 10lepto h suskeuh mou anoikse kanonika kai to programma exei meinei sthn idia o8onh...kati den paei kala?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...