Jump to content

[Επίσημο] Motorola AURA


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://farm4.static.flickr.com/3188/2963948952_039dcdd7d5.jpg?v=0

Πατησε στον γερμανο! (πανακριβο:X)

 

δειτε εδω!

 

Ενδεικτική τιμή: 1.350€

Αναμένεται: 10/12/2008 :X

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με το επόμενο εξαψήφιο τζάκποτ σε λόττο/πρότο/τζοκερ/λαχείο θα το πάρω. Πάντως το κορμί μου δεν το βγάζω στο κλαρί, πώς να αντέξει το καημένο (το κλαρί) :p
Link to comment
Share on other sites

να δείτε που θα ο πάρουν κάποιοι σίγουρα.

έχω δει iphone μόνο για κλήσεις! ούτε ipod ούτε τπτ άλλα.

iphone australia πιο πολλές γυναίκες, έχει γίνει fashion item!..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα το πάρουν κάποιοι είναι σίγουρο, όπως πήραν και το Porsche και το Armani και το V8 Luxury και άλλα. Πάντως είναι πανέμορφο το άτιμο!:D
Link to comment
Share on other sites

Παντώς το νέο είναι ότι υπάρχει στρογυλη οθόνη με ενδείξεις/pixel σε ολόκληρη την οθόνη. Αυτό σε κάνα 6μηνο θα μπεί σε νέο μοντέλο. Προσωπικά το V70, πρόγονος του AURA μου άρεζε.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο!

γιατι ειναι τοσο ακριβο? το υλικο του ευθυνεται για την τιμη του?

 

edit: Όντως....

 

" Χρησιμοποιεί μέταλλο, κρύσταλλο και ολοκληρώνεται με πάνω από 200 επιμέρους εξαρτήματα που τοποθετούνται με το χέρι. Ακόμα και η συσκευασία με το ξύλο τριανταφυλλιάς και το δέρμα αποπνέει prestige. "

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα γιατι το expansys το εχει 1999!!!:X

 

καλα αυτο το expansys ειναι απιστευτα ακριβο!ελεος δηλαδη!λενε οτι το nokia 5800 xpress η tube δεν θα εχει πανω απο 400 ευρω και το εχει βαλει 655 ευρω (το ειχε ξεκινησει με 540 αλλα το θεωρησε πολυ οικονομικο και το ανεβασε)

 

 

Ε Λ Ε Ο Σ!

η τεχνητη νοημοσυνη δεν μπορει να νικησει την φυσικη ηλιθιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/11/motorola-aura-high-quality01.jpg

 

photo 2...

photo 3 (compare with nokia sirocco) ...

 

Motorola AURA is a luxury handset that not only looks unique, but is manufactured uniquely as well - with high-end materials. It has anodized aluminum buttons, stainless steel with chemically etched textures, grade 1 sapphire crystal over the display and its opening mechanism is said to work flawlessly more than 100,000 times.

 

Motorola Aura is a simple quad-band GSM device, with a basic 2 megapixel digital camera and 2GB of internal memory. The AURA lacks 3G support, WiFi or GPS.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εκμεταλλευονται την καταναλωτικη μανια του κοσμου και μας πλασαρουν τετοιες πανακριβες συσκευες χωρις πραγματικη ουσια παρα μονο για μουρη. Το κινητο ειναι πανω απ'ολα τηλεφωνο και οχι κοσμημα. Απ'οτι φαινεται ομως πλεον λιγοι αγοραζουν κινητο επειδη το εχουν πραγματικα αναγκη σαν τηλεφωνο. Αν το κερδιζα μπορει και να το κραταγα αλλα να δωσω τοσα λεφτα οχι παιδια λυπαμαι. Οτι υλικα κατασκευης και να εχει ακομα και το χερι του θεου να το εφτιαξε δεν παυει να ειναι ενα κινητο τηλεφωνο κι εγω ουτε συλλεκτης ειμαι ουτε τοσο αρρωστος πια με τα κινητα!
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα να κανω μια ερωτηση που εχω δει σε πολλα mototrola. γραφουν διπλα οτι ειναι πρωτοτυπα και οχι για πουλημα. η εταιρεια τους τα δινει για να τα παρουσιασουν; η απο καπου τα βρισκουν;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εκμεταλλευονται την καταναλωτικη μανια του κοσμου και μας πλασαρουν τετοιες πανακριβες συσκευες χωρις πραγματικη ουσια παρα μονο για μουρη. Το κινητο ειναι πανω απ'ολα τηλεφωνο και οχι κοσμημα. Απ'οτι φαινεται ομως πλεον λιγοι αγοραζουν κινητο επειδη το εχουν πραγματικα αναγκη σαν τηλεφωνο. Αν το κερδιζα μπορει και να το κραταγα αλλα να δωσω τοσα λεφτα οχι παιδια λυπαμαι. Οτι υλικα κατασκευης και να εχει ακομα και το χερι του θεου να το εφτιαξε δεν παυει να ειναι ενα κινητο τηλεφωνο κι εγω ουτε συλλεκτης ειμαι ουτε τοσο αρρωστος πια με τα κινητα!

 

Αυτό είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό......Άλλοι έχουν αντίθετη άποψη σχετικά με το αν τα κινητά μπορούν να είναι κοσμήματα ή όχι(αν και εγώ δεν πολυσυμφωνώ)....Ωστόσο τα κινητά δεν είναι πλέον μόνο τηλέφωνα μην το ξεχνάς.......Ποιός θα επιλέξει ένα απλό κινητό όταν υπάρχουν κάποια με προηγμένες λειτουργίες;;Αλλού όμως είναι το θέμα με το AURA .....η σκοπιμότητά του!;)Η ΜΟΤΟ πρέπει να επικεντρωθεί σε πιο επικερδή και εμπορικά σχέδια και τέτοια κινητά ας τααφήσει για αργότερα............

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι οτι ειναι θεμα υποκειμενικο αλλα εφοσον το συγκεκριμενο κινητο δεν προσφερει και τοσο εξελιγμενες πια δυνατοτητες θα προτιμησω με αυτα τα λεφτα να παρω εναν υπολογιστη που θα ειναι και τελευταιας τεχνολογιας. Και με λιγοτερα απο 200 ευρω παιρνω κινητο που εχει καλυτερη καμερα(σαν το LG KC550 που πηρα).

Τωρα αν ειναι αποκλειστικα και μονο θεμα αισθητικης για καποιους τι να πω.. αν χαλαει τοσο πολυ την αισθητικη σας ενα "θνητο" κινητο με πλαστικο και μεταλλο τοτε παρτε μια συσκευη με ρουμπινια, δερμα καμηλοπαρδαλης και αλεξισφαιρη οθονη για να μη σπαει με τιποτα!!(Αν μας πυροβολησει καποιος να γλιτωσει τουλαχιστον το κινητο..:p)

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνήθως μοντέλα προπαραγωγής για δοκιμές.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι οτι ειναι θεμα υποκειμενικο αλλα εφοσον το συγκεκριμενο κινητο δεν προσφερει και τοσο εξελιγμενες πια δυνατοτητες θα προτιμησω με αυτα τα λεφτα να παρω εναν υπολογιστη που θα ειναι και τελευταιας τεχνολογιας. Και με λιγοτερα απο 200 ευρω παιρνω κινητο που εχει καλυτερη καμερα(σαν το LG KC550 που πηρα).

Τωρα αν ειναι αποκλειστικα και μονο θεμα αισθητικης για καποιους τι να πω.. αν χαλαει τοσο πολυ την αισθητικη σας ενα "θνητο" κινητο με πλαστικο και μεταλλο τοτε παρτε μια συσκευη με ρουμπινια, δερμα καμηλοπαρδαλης και αλεξισφαιρη οθονη για να μη σπαει με τιποτα!!(Αν μας πυροβολησει καποιος να γλιτωσει τουλαχιστον το κινητο..:p)

 

Ναι ρε και εγώ συμφωνώ,απλά μεταφέρω και την αντίθετη άποψη,γιατί υπάρχουν κινητά πραγματικά κοσμήματα(θα εξαιρούσα το αμφιλεγόμενο AURA),αλλά εκτός από την εμφάνιση δεν υπάρχει κάτι ουσιαστικό σε αυτά...........

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό......Άλλοι έχουν αντίθετη άποψη σχετικά με το αν τα κινητά μπορούν να είναι κοσμήματα ή όχι(αν και εγώ δεν πολυσυμφωνώ)....Ωστόσο τα κινητά δεν είναι πλέον μόνο τηλέφωνα μην το ξεχνάς.......Ποιός θα επιλέξει ένα απλό κινητό όταν υπάρχουν κάποια με προηγμένες λειτουργίες;;Αλλού όμως είναι το θέμα με το AURA .....η σκοπιμότητά του!;)Η ΜΟΤΟ πρέπει να επικεντρωθεί σε πιο επικερδή και εμπορικά σχέδια και τέτοια κινητά ας τααφήσει για αργότερα............

Καλά εγώ θα προσπεράσω το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι διατεθιμένοι να αγοράσουν τόσο πανάκριβα κινητά.Εδώ ακούω 300 ευρώ κινητό και λέω πολλά είναι.Αλλά αν έχεις την άπλα θα μου πεις τι σε νοιάζει πόσο κοστίζει το κινητό

 

Θα επιμείνω όμως όπως πολύ σωστά προανέφερες ότι δεν γίνεται να πέφτει τόσο πολύ διαφήμιση για το AURA.Ειδικά στην Ελλαδίτσα που έχει αρχίσει να σφίγγει το ζωνάρι με την οικονομική κρίση.Σαν κίνηση της motorola να φτιάξει ένα τόσο "εκλεκτό" κινητό για λίγους μου φαίνεται χαζό.Αν θέλει να επιβιώσει πρέπει να κατεβάσει ιδέες όπως αυτές που κάναν το v3 το πιο πολυπωλημένο κινητό στο κόσμο.Αλλά κινητά της moto που θα βγάλουν εν τέλη περισσότερο κέρδος από το Aura και δεν βλέπεις ούτε μία διαφήμιση για αυτά.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Ασχολίαστο το γεγονός πως η ελληνική σελίδα της motorola το παρουσιάζει σαν hsdpa 3.6 mbps....

 

http://www.motorola.com/consumer/v/index.jsp?vgnextoid=5eb24b8d15fad110VgnVCM1000008206b00aRCRD&prodGroup=All+Phones&show=fullSpecification

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κινητά είναι για λίγους που έχουν τη δυνατότητα και τη μανία να αγοράζουν συλλεκτικά μοντέλα.

 

Συμφωνώ όμως με τον Rey,δεν μπορείς να προωθείς τόσο ένα τόσο ιδιαίτερο κινητό όταν έχεις θάψει αξιόλογα μοντέλα (Ζ6 πχ) που απευθυνονταν στο ευρύ κοινό λόγω μηδενικής προώθησης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...