Jump to content

Προβλήματα αυτονομίας ελληνικών OMNIA


oregon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα οτι στη samsung ειναι καραγκιοζηδες, οτι αλλα λεει ο ενας, αλλα ο αλλος και γενικα τα λεγομενα τους προκαλουν, το εχουμε καταλαβει εδω και καιρο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το θεμα τελικα με την αναμονη της μπαταριας λυθηκε ή οχι και εαν ναι τι προβλημα υπηρχε rom ή hardware τελικα?

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα και δεν ξερω τι να κανω......ειμαι κολλημενος......τι πρεπει τελικα να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καινούργιος στο ΟΜΝΙΑ και γενικά στα mobile phones. Sorry για την ερώτηση αλλά πως βρίσκουμε την ver του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο ΟΜΝΙΑ και γενικά στα mobile phones. Sorry για την ερώτηση αλλά πως βρίσκουμε την ver του κινητού?

 

Συστημα, εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το θεμα τελικα με την αναμονη της μπαταριας λυθηκε ή οχι και εαν ναι τι προβλημα υπηρχε rom ή hardware τελικα?

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα και δεν ξερω τι να κανω......ειμαι κολλημενος......τι πρεπει τελικα να προσεξω?

Με το καινούριο λειτουργικό κρατάει 4-5 μέρες άνετα κι μάλιστα με κανονική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 μερες;:blink: εισαι βεβαιος;πρωτη φορα ακουω τετοια αυτονομια

 

Eksartatai pws orizei o kathenas tin "kanoniki xrisi".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο λειτουργικό κρατάει 4-5 μέρες άνετα κι μάλιστα με κανονική χρήση.

Όταν λες "καινούργιο λειτουργικό" ποιά έκδοση εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα οποιαδηποτε ρομ πλην της ελληνικης I2 θα ειναι οκ με τη μπαταρια.

Δε θα ξαναπω ποσο ζωα ειναι στην ελληνικη σαμσουνγκ γιατι πλεον τους δινω και αξια. Παντως το οτι υπαρχουν εκατονταδες πωλησεις με Ι2 κι ακομα δεν εχουν δωσει επισημα μεσω ιντερνετ νεοτερη ρομ στο κοινο και ταλαιπωρειται με τη μπαταρια αυτο τα λεει ολα.

Εγω ειχα πειστει οτι ειναι προβλημα συσκευης. Δε μπορουσα να διανοηθω οτι θα υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα αυτονομιας μονο απο τη ρομ.

Εβαλα την αγγλικη Κ1 και σωθηκα !!

Link to comment
Share on other sites

http://omniacs.net/showthread.php?t=911

 

ριξτε μια ματια... ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δεν έχουν τρόπο στο service να δουν τι έχεις κάνει στο κινητό σου δηλαδή; Απλά βλέπουν ποιο ROM φοράει το κινητό τη στιγμή που το παίρνουν;

 

Πολύ ωραίο για να είναι αληθινό! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

 

Μάλλον ο φίλος εννοεί ότι με αλλαγή radio λύνεται μεγάλο μέρος του προβήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον ολα αυτα που θα σου πω ειναι δοκιμασμενα...γιατι και εγω ειχα προβλημα με την μπαταρια οταν το αγορασα. Καθε μερα ηθελε φορτιση.

 

1) Το πηγα στο service ενω ειχα official Rom και μου αλλαξαν μπαταρια και φυσικα μου καναν και update στην Rom.

Eιδα διαφορα αμεσως αλλα και παλι με πηγενε 2 μερες πες.

2) Αλλαζεις οποσδιποτε σε Kustom Rom!!!!!!! και σε συνδιασμο με τα Radio...

3)...με τα Radio που δοκιμαζεις μεχρι να βρεις το καταλληλο για το οποιο ξοδευει λιγοτερο μπαταρια.

 

Το βημα 3) αμα θες το παραλειπεις απλα ρωτωντας καποιον να σου πει που τα εχει δοκιμασει ειδη....

 

Ριξε ενα ματι εδΩ:

 

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=43

 

Μετα απο ολα αυτα 3 μερες ΧΑΛΑΡΑ με πηγενε! Ξεχνουσα να το φορτησω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για να μην ψάχνετε σε όλο το site μπορώ να σας πω με τι συνδυασμό έχω πετύχει αυτονομία 4-5 μέρες (με αρκετή χρήση) και με πάρα πολύυυυυ χρήση 3!!!!

 

-Για ROM ψάξτε στο site που σας έδωσε ο φίλος πιο πάνω για την "Καλύτερη Ελληνική 133ΜΒ".

Εκεί διαβάστε τις οδηγίες για την εγκατάστασή της!Στην ουσία θα βάλετε πρώτα μια "ξένη" ρομ για να μεγαλώσετε την μνήμη και μετά θα περάσετε την ελληνική που βασίζεται στην Ελληνική J3 (η συγκεκριμένη έχει αυξημένη ευαισθησία,ταχύτητα κ.α.)

 

-Όσον αφορά το Radio....η συγκεκριμένη έχει ενσωματωμένο το D1!Εσείς ψάξτε και βρείτε το XBIC1!!!Απλά το καλύτερο σε συνδυασμό λήψης(σήμα gps,wifi,κινητή κ.α.),ποιότητας συνομιλίας και χωρίς διακοπές και ταυτόχρονα πολύ καλύ αυτονομία συσκεύης!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

-Όσον αφορά το Radio....η συγκεκριμένη έχει ενσωματωμένο το D1!Εσείς ψάξτε και βρείτε το XBIC1!!!Απλά το καλύτερο σε συνδυασμό λήψης(σήμα gps,wifi,κινητή κ.α.),ποιότητας συνομιλίας και χωρίς διακοπές και ταυτόχρονα πολύ καλύ αυτονομία συσκεύης!!

 

Παντος και εγω στο XBIC1 κατεληξα...ηταν οντος αρκετα καλλο radio...βεβαια ξοδευε λιγο περισσοτερο μπαταρια απο το PUIE1 αλλα οπω λες και εσυ ηταν καλυτερο σε συνδιασμο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το C1 έχει καλύτερη αυτονομία και από το Ε1!!!!Το Ε1 ρουφάει τρελά μπαταρία!Αν διαβάσεις εντυπώσεις και από άλλους χρήστες αυτό το συμπέρασμα βγαίνει!

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται έχει βγει καινούριο radio και οι πρώτες εντυπώσεις από χρήστες είναι πολύ ενθαρρυντικές!Δηλαδή....ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και από το XBIC1 ΣΕ ΟΛΑ!!!!Κλείδωμα δορυφόρων στον μισό χρόνο σε σχέση με το C1(που υποτίθεται ότι ήδη έχει φοβερό κλείδωμα αυτό!) κ.α.!Είναι το JJIA1!

 

Περιμένω λίγες μέρες να ακούσω κι άλλα σχόλια και θα το δοκιμάσω έπειτα κι εγώ!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...