Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ηχείο δεν ενθουσιάζει. Δεν είναι κακό αλλά σε καμία περίπτωση δεν κρίνεται επαρκές.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ολοκλήρωσα την αναβάθμιση του W705 στην τελευταία έκδοση του firmware του και αφού έπρεπε να περάσω όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή, είπα να ασχοληθώ λίγο με το IM (instant messaging) στο μενού "Μηνύματα".

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε ποιος είναι ο διακομιστής του Windows Live Messenger, μιας και αυτό είναι που χρησιμοποιώ συχνότερα στο PC μου. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα εφαρμογές τρίτων για να μπαίνω στο Windows Live λογαριασμό μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε eretzum33[/member], η συγκεκριμένη λειτουργία αφορά mobile chatting μέσω του πρωτοκόλλου IMPS.

Όπως καταλαβαίνεις χρειάζεται συνδεθείς με ειδικούς servers που να το υποστηρίζουν. Αυτοί μπορούν να κάνουν και αυτόματα porting στις γνωστές υπηρεσίες IM, όπως το Windows Live Messenger που ζητάς. Ένας τέτοιος δωρεάν server είναι ο http://www.yamigo.com/

 

Προσωπικά θα σου πρότεινα να αποφύγεις τέτοιες «αλχημείες» και να χρησιμοποιήσεις μια εξειδικευμένη IM Java εφαρμογή, όπου θα κάνεις εύκολα, γρήγορα και πιο αποτελεσματικά τη δουλειά σου. Για παράδειγμα το ebuddy, είναι ένας τέτοιος πολύ βολικός clien που υποστιρίζει tMSN, Yahoo!, AIM, Gtalk, ICQ and Facebook chating, και με δυνατότητες που ξεφεύγουν κατά πολύ της λύσης του IMPS Porting. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες πολλές παρόμοιες, μια μεγάλη λίστα υπάρχει στο Getjar.com.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το w705 εδώ και τρείς μήνες και όλα είναι μια χαρά.Χθές όμως,ξαφνικά μου έβγαλε το εξής μήνυμα "Σφάλμα διαμόρφωσης.Επικοινωνήστε με το λειτουργό του δικτύου σας ή με το κέντρο υπηρεσιών σας."Μου εμφανίζεται ακριβώς μετά την εισαγωγή του pin και ουσιαστικά μπλοκάρει το κινητό μου και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω :wacko: Ξέρει καποιος πώς να το διορθώσω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις μια άλλη κάρτα SIM να δεις αν θα σου κάνει το ίδιο και κάνε μια αναβάθμιση στο κινητό.

 

Καλώς ήρθες στο forum!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!:)

Το δοκίμασα αλλά δεν γίνεται τίποτα.Σκέφτηκα να κάνω αναβάθμιση,αλλά θα χάσω ό,τι έχω μέσα,έτσι;Δοκίμασα να κάνω ένα backup με το myphoneExplorer αλλά δεν συνδέεται σε phone mode.:wacko: Τι μπορώ να κάνω για να μην χάσω τισ επαφές και τα υπόλοιπα στην μνήμη τηλεφώνου;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε είναι μονόδρομος το πράγμα. Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι χάνεις ότι έχεις στο κινητό γιατί η εγκατάσταση του λογισμικού το επαναφέρει στις αρχικές του ρυθμίσεις.

 

Δες αυτό και ρίξε μια ματιά δεξιά που λεει "Πρίν ξεκινήσετε"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως, λέω εγώ μήπως πήγες να το κάνεις debrand; :)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι ? το κινητό αυτό λειτουργεί σε wifi PEAP ??? Θέλω να μπαίνω μέσω ενός Windows 2003 Server IAS, ο οποίος χρησιμοποιεί πρωτόκολλο PEAP...
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κανένα site με το οποίο μπορώ στο w705 να αλλάξω απο το μενού τα εικονίδια; Δηλαδή να τα κάνω πιο μοντέρνα και κτλ:D thanks.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κανένα site με το οποίο μπορώ στο w705 να αλλάξω απο το μενού τα εικονίδια; Δηλαδή να τα κάνω πιο μοντέρνα και κτλ:D thanks.

αν καταλαβα καλα θες να αλλαξεις τα θεμ%u

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσει κανείς το flash player στο W705?Μερικες σελιδες στο ιντερνετ δεν ανοιγουν χωρις αυτο.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το κινητο αλλα παιζει να ευθυνεται και η cosmo....Πριν 3 μερες το H αντικατασταθηκε με το 3G και απο τοτε δε μπορω να κανω τπτ οσον αφορα υπηρεσιες.Φραγη,προωθηση,videoκληση,κλπ τι εγινε;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενας φιλος μου εχει αυτο το κινητο και ακουστε τι προβλημα υπαρχει:δεν εχει αναφορα παραδοσης sms!Και εννοω οτι δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ στο μενου η ρυθμιση αυτη!Πιστευετε οτι με μια αναβαθμιση λογισμικου μεσω του site της sony ericsson θα λυθει το προβλημα?Ομως δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αυτο με επιτυχια,γιατι το κινητο το εχει παρει απο καταστημα wind και εχει μεσα ενσωματωμενο το wind+!Θα αντιμετωπισει προβλημα λετε?.Ευχαριστω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εχει αυτο το κινητο και ακουστε τι προβλημα υπαρχει:δεν εχει αναφορα παραδοσης sms!Και εννοω οτι δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ στο μενου η ρυθμιση αυτη!Πιστευετε οτι με μια αναβαθμιση λογισμικου μεσω του site της sony ericsson θα λυθει το προβλημα?Ομως δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αυτο με επιτυχια,γιατι το κινητο το εχει παρει απο καταστημα wind και εχει μεσα ενσωματωμενο το wind+!Θα αντιμετωπισει προβλημα λετε?.Ευχαριστω...

Αμα διαβασεις παλιοτερες σελιδες αυτου του θεματος θα βρεις την λυση.

εχω την εντυπωση οτι βαζεις καρτα κοσμοτε μεσα και θα εμφανιστει η ρυθμιση.κανε τον κοπο και διαβασε απο την αρχη την ενοτητα αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθεισει καποιος?να μου πει βημα βημα πως δουλευει το sence me? δεν το καταλαβαινω και ας ακουγεται χαζο
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση? Οι συντομεύσεις του δεξιού και αριστερού πλήκτρου επιλογής δεν αλλάζουν? Μόνο του στρογγυλού πλήκτρου?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν αλλάζουν. Το λογισμικό δεν σου επιτρέπει κάτι τέτοιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να κάνω και μία ακόμη ερώτηση. Η έκδοση λογισμικού που έχει το τηλέφωνο είναι : 1211-9608 R1FA035 090723. Το pcsuite μου λέει ότι υπάρχει νεότερη έκδοση. Επειδή διαβάζω διάφορα για την αναβάθμιση, αξίζει τον κόπο να την κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...