Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν καλώς σας βρήκα!:D

Ρε παιδιά,ακούστε!Έχω το w705 και μια ωραία μέρα σταμάτησαν να λειτουργουν τα βασικά πλήκτρα,εκτός από το κόκκινο(!) ενώ το numbad είναι μια χαρα! Τι μπορεί να φταίει?Η ταινία μέσα?

 

Και μετά..Έχω περάσει τα πάντα όλα του κινητού στο MyphoneExplorer, και θέλω να κάνω format.Υπάρχει τρόπος να κρατήσω τα δεδομένα χώρις τη μεσολάβηση του κινητού?Δε βρίσκω το αρχειάκι του που είναι αποθηκευμένα!!!

 

plz..help!!!:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες!

 

Μάλλον έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο και η μεμβράνη που υπάρχει κάτω από αυτό. Απευθύνσου σε κάποιο Sony Ericsson Service Point.

 

Αν δεν βρίσκεις το αρχείο που έχεις κάνει backup κάνε μια αναζήτηση μέσα από τα Windows βάζοντας όνομα αρχείου το *.mpb

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

thnx για την άμεση απάντηση!:)

Μπα,δε νομίζω να φταίει το πληκτρολόγιο..Βρήκα ανταλλακτικό και το άλλαξα και συνέχισε να μη δουλεύει:wacko:

Σκέφτομαι μήπως είναι η ταινία, αλλά έχω λιώσει τις πίνες και θα δυσκολευτώ πολύ να τη βγάλω και δε θα ήθελα να παιδευτώ άδικα!Και προσπαθώ να σκεφτώ κάτι άλλο πιο προφανές και πιο εύκολο στην αντικατάσταση!

 

Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο στο πισί μου!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια αξιζει να το δωσω για 70 ευρω?

Αν εχεις καποιο καλυτερο δωστο. Εγω θα το εδινα για 120 με 160 αναλογως τις ατελιες του. Αν σκεφτεσαι να αγορασεις ενα καλυτερο τοτε πουλατο ακριβοτερα. Σιγουρα τα μαγαζια της αθηνας δεν το πουλανε 70 ευρω μεταχειρισμενο.. οποτε γιατι να το πουλησεις εσυ τοσο? Εκτος..

Link to comment
Share on other sites

120 με 160 δεν πρόκειται να το πάρει κανένας. Είναι σχεδόν 3 χρόνια κινητό και με λίγα χρήματα παραπάνω παίρνεις smartphone πλέον!

 

Παρεπιπτόντως το δικό μου έκοψε την καλωδιοταινία του από το άνοιξε-κλείσε του slide. Το άνοιξα, παρήγγειλα καινούρια με 6Ευρώ και περιμένω να μου έρθει για το κλείσω. Ελπίζω να πετύχει η εγχείρηση!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα και καλη χρονια!!! Ειναι η πωτη φορουμ, αν και σας εχω συμβουλευτει σε ολες τις αγορες κινητου! Εχω ενα w705 με το οποιο τα πηγαιναμε μια χαρα! Ξαφνικα εβγαλε ενα θεματακι και δε ξερω τι φταιει... ενεργοποιω το wifi και ενω ψαχνει ασυρματα δυκτια δε βρισκει-ενω υπαρχουν! Πριν λιγες μερες ολα καλα! Καμμια βοηθεια?????? Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα!!! Έχω 2 ίδια w705. Το ένα πρίν ένα χρόνο ξαφνικά χωρίς να έχει πέσει νερό, σταμάτησαν να λειτουργούν τα βασικά πλήκτρα εκτός από το κόκκινο! Το πήγα στο γερμάνο, μου το έκαναν αναβάθμιση και ενώ λειτουργούν τα πλήκτρα δεν ακούγεται καθόλου ήχος! (τι μπορώ να κάνω?) Το δεύτερο ίδιο κινητό ξαφνικά χτές αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με τα πλήκτρα... Του έκανα αναβάθμιση από το site της sony ericsson δούλεψε κανονικά για 1 τέταρτο και πάλι τα ίδια!! Έχω αγανακτήσει ψάχνοντας.... Αν μπορεί κάποιος ασ με βοηθήσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πρόβλημα hardware; Το έχουμε συζητήσει μερικά post πιο πάνω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καμιά πρόταση για μαγαζί που να έχει διαθέσιμη καλωδιοταινία "Καλωδιοταινία Flex Cable Sonyericsson W705":(

 

H' μπορώ να κάνω πατέντα να δουλέψει λίγο να πάρω τις επαφές γιατί έτσι και αλλιώς δεν το θέλει ο κατοχός του, θα το γυρίσει επιτέλους σε android phone..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει αυτή, την άλλαξα με βάση αυτό [ame=http://www.youtube.com/watch?v=3S9KWAnZDT8]αυτό[/ame] και δουλεύει σαν καινούριο.

 

Για τις επαφές MyPhoneExplorer και σύνδεση με καλώδιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον mod!!

Πήρα και εγώ ανταλλακτικό το έδωσα σε ένα φίλο που (παρα)πιάνουν τα χέρια του και voila δουλεύει ρολόι!!

την καλωδιοταινία την βρήκα σε μαγαζάκι στην Ομόνοια άμεσα διαθέσιμη με 8 γιούρια..

διαφήμιση δεν κάνω όποιος θέλει πμ!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός w705 και θα ήθελα να με βοηθήσετε στο να βρώ για ολο το κινητό μαύρα καπάκια ,γιατι έχουν χτυπήματα και πίσο απο το ακουστικό το μάυρο το πλαστικό εκεί που είναι τετράγονο έχει σπάσει και ως αποτέλεσμα εχει να μην έχω ακουστικό :( λογικά χάλασε η καλοδιοταινια αφου εκεινο το τετραγονάκι που έσπασε βγένει και μπαίνει :P . Αρα για να μην σας ζαλίζω αλλο :P θέλω λινκ απο ebay λογικα για καπάκια και καλοδιοταινία , και επίσης μπορώ να το κάνω μόνος και τα καπάκια θα είναι καλά ? η θα σπάνε ευκολα κτλπ ? ευχαριστώ για τον χρόνο σας . :) καλο μεσημέρι απο ΣΑΛΟΝΙΚΗ :P
Link to comment
Share on other sites

Ένα, μόλις ένα (!!!!!!!!!), post πιο πάνω δίνω link και βίντεο για να αγοράσεις και να αλλάξεις την καλωδιοταινία.

 

Housing

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένα, μόλις ένα (!!!!!!!!!), post πιο πάνω δίνω link και βίντεο για να αγοράσεις και να αλλάξεις την καλωδιοταινία.

 

Housing

Ευχαριστώ για την βοήθεια απλά στο λίνκ όταν το άνοιξα έγραφε οτι δεν υπάρχει πλεον αυτη η λίστα και κάτι τέτοια και δεν ήξερα απλα για να μην κανω κανενα λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τι λέει σαν κινητό;είναι αξιόπιστο;το θέλω μεταχ για έναν φίλο

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το κινητό χρόνια αλλά δυστυχώς τελείως ξαφνικά (υποψιάζομαι λόγο της τελευταίας αναβάθμισης.. δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς..) εξαφανίστηκε το μενού τον αναφορών.

Διαβάζοντας ένα παλαιότερο ποστ, είδα ότι έχοντας cosmote ίσως να προκύπτει κάποιο πρόβλημα (αν και πάντα cosmote κάρτα είχα μέσα, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα). Έβαλα μια κάρτα vodafone και όντως εμφανίζει κανονικά τις αναφορές αλλά δεν μου κρατάει τις ρυθμίσεις, όταν βάζω τη δικιά μου εξαφανίζετε και πάλι από το μενού. Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το κινητό χρόνια αλλά δυστυχώς τελείως ξαφνικά (υποψιάζομαι λόγο της τελευταίας αναβάθμισης.. δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς..) εξαφανίστηκε το μενού τον αναφορών.

Διαβάζοντας ένα παλαιότερο ποστ, είδα ότι έχοντας cosmote ίσως να προκύπτει κάποιο πρόβλημα (αν και πάντα cosmote κάρτα είχα μέσα, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα). Έβαλα μια κάρτα vodafone και όντως εμφανίζει κανονικά τις αναφορές αλλά δεν μου κρατάει τις ρυθμίσεις, όταν βάζω τη δικιά μου εξαφανίζετε και πάλι από το μενού. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Επιδιόρθωση από το pc companion.αν δεν κάνω λάθος χάνονται όλα τα δεδομένα σού.οπότε πάρε ένα back up πριν...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα σας. Λογο αναγκης αναγκαζομαι να ξεθαψω αυτο το θεμα αναζητωντας τα φωτα σας.. Στο εν λογο κινητο s.e. w705 μετα απο μια απλη επανεκκινηση το λεντακι διπλα απο το ηχειο εχει μεινει αναμενο και δεν σβηνει με τιποτα. Κλειδωνεις τη συσκευη και σβηνει. Πατας ενα κουμπι να δεις εστω την ωρα και αναβει μαζι κ αυτο. Σας παρακαλω πειτε μου πως να απενεργοποιησω αυτο το διαολο που με στραβωνει καθε φορα. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους !

 

Ξέθαμμα Νο.2 για το συγκεκριμένο topic !

 

Έχω ένα W705 με το εξής πρόβλημα :

Δεν λειτουργεί το ακουστικό και το μεγάφωνο. Δηλαδή δεν ακούω ομιλία όταν με καλούν ούτε στο ακουστικό ούτε στο μεγάφωνο και δεν ακούγονται ringtones, ήχοι του κινητού και τραγούδια.

 

Δεν έχω ακουστικά αλλά με BlueTooth ακουστικό ακούω μια χαρά ...

 

Πήρα καλωδιοταινία και την άλλαξα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Έκανα και ένα καλό καθάρισμα σε επαφές .. Καμμία αλλαγή ...

 

Αν υπάρχει καμία ιδέα θα σας ήμουν ευγνώμων ... !

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχει κάψει το ηχείο. Πάει καιρός που είχα ανοίξει το δικό μου για να αλλάξω καλωδιοταινία και δεν θυμάμαι αν μπορείς να το αλλάξεις. Ίσως να μην γίνεται εκτός κι αν ρισκάρεις και παίξεις με κολλήσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...