Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θες να σου σκανάρω το μονόφυλλο (φωτοτυπία) με τα προγράμματα και τιμοκατάλογο, που μου 'χε δώσει τον Αύγουστο ένα κατάστημα που πωλεί CYTA;

Το "ΠΟΤΕ" να προσέχουμε όταν το βάζουμε.

Επειδή είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουρος, ότι ΠΟΤΕ η cyta δεν χρέωνε 70 ευρώ τη νέα αριθμοδότηση, αλλά την είχε 50 ευρώ ΠΑΝΤΑ, θα πρότεινα να μας παραθέσεις το φυλλάδιο, το οποίο φυσικά περιμένω να είναι φυλλάδιο της εταιρίας και όχι δημιούργημα του συνεργάτη-καταστήματος.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω conn-x και σκέφτομαι να βάλω cyta.

Πιστεύετε ότι συμφέρει?

 

και το ρωτάς; ναι συμφέρει παρά πολύ!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω conn-x και σκέφτομαι να βάλω cyta.

Πιστεύετε ότι συμφέρει?

 

χωρις δευτερη κουβεντα. κανε αιτηση αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λετε λόγω ικανοποίσης από την cyta ή λόγω ανικανοποίησης από το conn-x.

Τέλος θα ήθελα να μάθω αν το πακέτο της cyta(τηλεφωνία,internet) συμφέρει πιο πολύ από τα άλλα των ανταγωνιστών της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λετε λόγω ικανοποίσης από την cyta ή λόγω ανικανοποίησης από το conn-x.

Τέλος θα ήθελα να μάθω αν το πακέτο της cyta(τηλεφωνία,internet) συμφέρει πιο πολύ από τα άλλα των ανταγωνιστών της.

 

Το λέμε λόγω ικανοποίησης από την CYTA και ναι, η CYTA είναι η πιο οικονομική από όλες τις άλλες εταιρίες με πακέτα που τα διαμορφώνεις όπως εσύ θέλεις και κάθε 3μηνο τα αλλάζεις αν θέλεις!!!Με κλειστά ματια:up:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τέλος θα ήθελα να μάθω αν το πακέτο της cyta(τηλεφωνία,internet) συμφέρει πιο πολύ από τα άλλα των ανταγωνιστών της.

 

Δες τρέχουσες προσφορές σε άλλους πάροχους (υπάρχουν κάποια πολύ καλά πακέτα)

Link to comment
Share on other sites

Το λέμε λόγω ικανοποίησης από την CYTA και ναι, η CYTA είναι η πιο οικονομική από όλες τις άλλες εταιρίες με πακέτα που τα διαμορφώνεις όπως εσύ θέλεις και κάθε 3μηνο τα αλλάζεις αν θέλεις!!!Με κλειστά ματια:up:

Λοιπόν μου ακούγεται πολύ ωραίο για αληθινό. Θα τη δοκιμάσω και θα δω. Από ταχύτητες στο internet πως πάει?

Δες τρέχουσες προσφορές σε άλλους πάροχους (υπάρχουν κάποια πολύ καλά πακέτα)

 

Εννοείς να τις συγκρίνω με τις αντίστοιχες προσφορές της CYTA?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λετε λόγω ικανοποίσης από την cyta ή λόγω ανικανοποίησης από το conn-x.

Τέλος θα ήθελα να μάθω αν το πακέτο της cyta(τηλεφωνία,internet) συμφέρει πιο πολύ από τα άλλα των ανταγωνιστών της.

 

κονεξ δεν ειχα ποτε. οτι λεω το λεω επειδη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την cyta

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κονεξ δεν ειχα ποτε. οτι λεω το λεω επειδη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την cyta

 

Δεκτη η αποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου ακούγεται πολύ ωραίο για αληθινό. Θα τη δοκιμάσω και θα δω. Από ταχύτητες στο internet πως πάει?

 

 

Εννοείς να τις συγκρίνω με τις αντίστοιχες προσφορές της CYTA?

 

Εγώ έχω 4άρα ταχύτητα +200΄ προς σταθερά + 20' προς κινητά μόνο με 19ευρώ τελική τιμή!!!Δεν είχα ποτέ μου αποσυνδέσεις και κατεβάζω(torrent) με 421kbps!Ανάλογα τις ανάγκες σου επιλέγεις ταχύτητα και χρόνους ομιλίας κάτι που προσφέρει μόνο η CYTA και καμία άλλη εταιρία!!!Εκτός καρτέλ δηλαδή. Και του χρόνου που θα πλασάρει και τα πακέτα κινητής με βλέπω να την κάνω προς τα εκεί:p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4άρα ταχύτητα +200΄ προς σταθερά + 20' προς κινητά μόνο με 19ευρώ τελική τιμή!!!Δεν είχα ποτέ μου αποσυνδέσεις και κατεβάζω(torrent) με 421kbps!Ανάλογα τις ανάγκες σου επιλέγεις ταχύτητα και χρόνους ομιλίας κάτι που προσφέρει μόνο η CYTA και καμία άλλη εταιρία!!!Εκτός καρτέλ δηλαδή. Και του χρόνου που θα πλασάρει και τα πακέτα κινητής με βλέπω να την κάνω προς τα εκεί:p

 

Δηλαδη τριπλο πακετο:lol:

Παντως και αλλες εταιρειες προσφερουν ικανοποιητικα πακετα...

Θα περιμενω να δω και τις τιμες των πακετων κινητης, ωστε να αποφασισω αν θα την επιλεξω μελλοντικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4άρα ταχύτητα +200΄ προς σταθερά + 20' προς κινητά μόνο με 19ευρώ τελική τιμή!!!
19 ευρω ειναι η 4αρα+200 νπρος σταθερα.αν εχεις και κινητα εισαι στα 21 ευρω
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

19 ευρω ειναι η 4αρα+200 νπρος σταθερα.αν εχεις και κινητα εισαι στα 21 ευρω

 

Καλη τιμη.

Οι ανταγωνιστες ποσο εχουν στα αντιστοιχα πακετα?

Link to comment
Share on other sites

19 ευρω ειναι η 4αρα+200 νπρος σταθερα.αν εχεις και κινητα εισαι στα 21 ευρω

 

Έχω την προσφορά Αθήνας 1+1 που ότι χρόνο ομιλίας έχω σε σταθερά παίρνω το αντίστοιχο σε αξία πακέτο σε κινητά δώρο!!!;)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

19 ευρω ειναι η 4αρα+200 νπρος σταθερα.αν εχεις και κινητα εισαι στα 21 ευρω

 

Καλη τιμη.

Οι ανταγωνιστες ποσο εχουν στα αντιστοιχα πακετα?

 

Wind Double Play Small

15,17€ απεριόριστο internet (έως 24mbps)

+2€ μπορείς να έχεις 120 λεπτά προς σταθερά

+4€ μπορείς να έχεις 45' λεπτά προς κινητά

 

Χοντρικά οι χρεώσεις αν δεν βάλεις κανένα πακέτο αλλά μόνο internet:

1,8€/ΩΡΑ αστικά

3€/ΩΡΑ υπεραστικά

10€/ΩΡΑ κινητά

 

Οπότε:

15,17€ (internet έως 24mbps) + 2€ (120' σταθερά) +3,4€ (20' κινητά) = 20,57€ τελικό

 

Βέβαια στη WIND η χρέωση είναι ανά λεπτό, αλλά δεν έχεις περιορισμό ταχύτητας internet, λιγότερα λεπτά σε σταθερά (μικρή χρέωση αν τα ξεπεράσεις βέβαια) και αν έχεις κινητό WIND 5,17€ έκπτωση στο κινητό.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289

 

PS: Μπορεί να είναι off-topic... αλλά βαρέθηκα να γράφουν συνέχεια πόσο φτηνή είναι η CYTA χωρίς τουλάχιστον να έχουν δει αντίστοιχα πακέτα σε άλλες εταιρίες. Μπορεί να υπάρχουν αλλού προσφορές ακόμα και πιο φθηνές από αυτές της WIND. Καλό είναι να προσδιορίζουμε τις ανάγκες μας!

Link to comment
Share on other sites

PS: Μπορεί να είναι off-topic... αλλά βαρέθηκα να γράφουν συνέχεια πόσο φτηνή είναι η CYTA χωρίς τουλάχιστον να έχουν δει αντίστοιχα πακέτα σε άλλες εταιρίες. Μπορεί να υπάρχουν αλλού προσφορές ακόμα και πιο φθηνές από αυτές της WIND. Καλό είναι να προσδιορίζουμε τις ανάγκες μας!

 

Φίλε μου όταν η CYTA έχει τις χρεώσεις και την κατανάλωση δωρεάν χρόνου ομιλίας ανά δευτερόλεπτο από το ΠΡΩΤΟ δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης και όταν πληρώνεις την πραγματική ταχύτητα της γραμμής σου ως 4,8,24mbps και ΌΧΙ την τιμή της 24άρας και ας πιάνεις εσύ 5-6mbps, ε ναι τότε είναι Η ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ από ΟΛΕΣ τις άλλες.Και γίνεται ακόμα ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ μετά το έτος που σου κάνει εξτρά εκπτώσεις(-2ευρώ αν έχεις απεριόριστα σταθερά ή σου δίνει το πακέτο cyta to cyta δώρο+ μείωση τιμών στις χρεώσιμες κλήσεις).Επίσης όπου και να καλέσεις σε σταθερό στην Ελλάδα είναι ΑΣΤΙΚΗ χρέωση(Δεν έχει υπεραστικές χρεώσεις που είναι πιο ακριβές).Στην CYTA πληρώνεις αυτό ακριβώς που χρησιμοποιείς και όχι αέρα κοπανιστό όπως στις άλλες εταιρίες.Για αυτό έπελεξα την CYTA και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!!:D

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω και γω οτι στο θεμα ιντερνετ ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.εχω 8αρα και κατεβαζω μεχρι και με 800 και ανεβαζω μεχρι και με 100.

ουτε ενα diaconnect εδω και μισο χρονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ από ΟΛΕΣ τις άλλες.Και γίνεται ακόμα ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ μετά το έτος που σου κάνει εξτρά εκπτώσεις(-2ευρώ αν έχεις απεριόριστα σταθερά ή σου δίνει το πακέτο cyta to cyta δώρο+ μείωση τιμών στις χρεώσιμες κλήσεις)

 

Τα -2€ με την προϋπόθεση ανανέωση 12μηνου συμβολαίου;;;

Συνδυαστικά με τα πακέτα WIND κινητό-σταθερό δεν νομίζω πως είναι και πολύ πιο φθηνή...

 

Έγω απλώς το ανέφερα, διότι άλλες εταιρίες δίνουν π.χ 2-3 πάγια δώρο κτλ έτσι γλιτώνει αρκετά κάποιος, αρκεί να βρει αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες του.

 

Όσο για το internet εσύ με ταχύτητα έως 4mbps και εγώ έως 24 σίγουρα θα έχουμε κάποια διαφορά, τουλάχιστον στο παραπάνω παράδειγμα. Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές εταιρίες με αέρα κοπανιστό και να λειτουργούν ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Τα -2€ με την προϋπόθεση ανανέωση 12μηνου συμβολαίου;;;

Συνδυαστικά με τα πακέτα WIND κινητό-σταθερό δεν νομίζω πως είναι και πολύ πιο φθηνή...

 

Έγω απλώς το ανέφερα, διότι άλλες εταιρίες δίνουν π.χ 2-3 πάγια δώρο κτλ έτσι γλιτώνει αρκετά κάποιος, αρκεί να βρει αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες του.

 

Όσο για το internet εσύ με ταχύτητα έως 4mbps και εγώ έως 24 σίγουρα θα έχουμε κάποια διαφορά, τουλάχιστον στο παραπάνω παράδειγμα. Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές εταιρίες με αέρα κοπανιστό και να λειτουργούν ακόμα...

 

Mετά τον χρόνο έχεις τις εκπτώσεις χωρίς καμία δέσμευση!Σε εμένα πχ η γραμμή μου πιάνει λίγο πιο πάνω από 9mbps.Οπότε γιατί να βάλω την 24άρα και να την πληρώνω 23ευρώ.Αν θέλω ταχύτητα θα πάω στην 8άρα στα 19ευρώ και αν δεν έχω τρελές απαιτήσεις από την ταχύτητα όπως τώρα έχω την 4άρα στα 16ευρώ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.Όχι προσφορά για περιορισμένο χρόνο και μετά η τιμή στα ύψη.

Αλλα γενικά πάντως θα συμφωνήσω στο οτι ο καθένας με τις ανάγκες του.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.Όχι προσφορά για περιορισμένο χρόνο και μετά η τιμή στα ύψη.

 

Σε αυτό δεν θα συφωνήσω μαζί σου. Όταν μια εταιρία σου κάνει συμβόλαιο για ένα χρόνο και σου λέει για 12 μήνες απεριόριστο internet έως 24mbps 15,17€ τί σε νοιάζει μετά το χρόνο τι θα γίνει. Εκμεταλλεύεσαι την προσφορά και μετά άλλαξε πάροχο αν θες.

Δεν είναι ισόβια τα συμβόλαιο.

 

Από την άλλη δεν είναι ΠΡΟΣΦΟΡΑ να σου λέει θα πληρώνεις π.χ 20€ τους 4 πρώτους μήνες και μετά πας στα 28€ (12 συμβόλαιο)

 

PS: Σίγουρα οι χαμηλές τιμές της CYTA στην Αθήνα έχουν αυξήσει τον ανταγωνισμό, και θετικό εκτός από χαμηλές τιμές, αρχίζουν να ασχολούνται με την ποιότητα των υπηρεσιών...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν θα συφωνήσω μαζί σου. Όταν μια εταιρία σου κάνει συμβόλαιο για ένα χρόνο και σου λέει για 12 μήνες απεριόριστο internet έως 24mbps 15,17€ τί σε νοιάζει μετά το χρόνο τι θα γίνει. Εκμεταλλεύεσαι την προσφορά και μετά άλλαξε πάροχο αν θες.

Δεν είναι ισόβια τα συμβόλαιο.

 

Από την άλλη δεν είναι ΠΡΟΣΦΟΡΑ να σου λέει θα πληρώνεις π.χ 20€ τους 4 πρώτους μήνες και μετά πας στα 28€ (12 συμβόλαιο)

 

PS: Σίγουρα οι χαμηλές τιμές της CYTA στην Αθήνα έχουν αυξήσει τον ανταγωνισμό, και θετικό εκτός από χαμηλές τιμές, αρχίζουν να ασχολούνται με την ποιότητα των υπηρεσιών...

 

στην θεσσαλονικη παντως,η cyta πηγαινει πολυ καλα.οι περισσοτεροι γνωστοι μου,επηρεασμενοι και απο μενα, πηγαν στην cyta και ειναι πολυ ικανοποιημενοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν θα συφωνήσω μαζί σου. Όταν μια εταιρία σου κάνει συμβόλαιο για ένα χρόνο και σου λέει για 12 μήνες απεριόριστο internet έως 24mbps 15,17€ τί σε νοιάζει μετά το χρόνο τι θα γίνει. Εκμεταλλεύεσαι την προσφορά και μετά άλλαξε πάροχο αν θες.

Δεν είναι ισόβια τα συμβόλαιο.

 

Από την άλλη δεν είναι ΠΡΟΣΦΟΡΑ να σου λέει θα πληρώνεις π.χ 20€ τους 4 πρώτους μήνες και μετά πας στα 28€ (12 συμβόλαιο)

 

PS: Σίγουρα οι χαμηλές τιμές της CYTA στην Αθήνα έχουν αυξήσει τον ανταγωνισμό, και θετικό εκτός από χαμηλές τιμές, αρχίζουν να ασχολούνται με την ποιότητα των υπηρεσιών...

 

Λέω για ΠΆΝΤΑ γιατί στην σταθερή τηλεφωνία εγώ προσωπικά δεν θέλω να πειραματίζομαι κάθε χρόνο και να αλλάζω εταιρία λόγω λήξης της προσφοράς.Έτσι πήγα στην CYTA γνωρίζοντας οτι θα έχω αυτές τις οικονομικές χρεώσεις για όσο χρονικό διάστημα μείνω στην εταιρία!Οπότε μακροπρόθεσμα από την στιγμή που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ποιότητα των υπηρεσιών της και δεν πρόκειτε να αλλάξω πάροχο θα πληρώνω λιγότερα σε σχέση με τις άλλες εταιρίες, μιας και ο βασικός τους τιμοκατάλογος είναι πιο ακριβός.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Η CYTA παρέχει πλέον και υπηρεσίες VDSL στα 35/3mbps με 37ευρώ και στα 50/10mbps με 45ευρώ.Αναμένουμε να δούμε και τιμές του ανταγωνισμού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...