Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία εταιρεία η Cyta

από τη μία αυξάνει το τιμολόγιο και από την άλλη μειώνει την ταχύτητα

για 8mbp/s ξεκίνησα και τώρα είμαι αισίως στα 4mbp/s και μερικές φορές κατά τη διάρκεια της μέρας φτάνει και 3mbp/s

ήρθε τεχνικός και είπε ότι φταίει το καλώδιο μου και καλύτερα να φωνάξουμε ηλεκτρολόγο να το δει;

μα δεν είχα πρόβλημα με τις προηγούμενες εταιρείες (έχω αλλάξει 2 φορές πάροχο και η cyta είναι ο τρίτος)

καμιά φορά κόβεται και τελείως το ίντερνετ για να επανέλθει αργότερα

άλλες φορές έχω ίντερνετ και δεν έχω τηλέφωνο

 

τεχνική υποστήριξη;

περίμενε στο τηλέφωνο και άμα το σηκώσουν σφύριξε μου

στείλε μήνυμα και αν απαντήσουν σφύριξε μου

 

θέλω να πάω στον ΟΤΕ αλλά είναι ακριβόοοος :p

 

άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

τεχνική υποστήριξη;

περίμενε στο τηλέφωνο και άμα το σηκώσουν σφύριξε μου

στείλε μήνυμα και αν απαντήσουν σφύριξε μου

 

θέλω να πάω στον ΟΤΕ αλλά είναι ακριβόοοος :p

 

άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης! :lol:

 

πολυ περιεργο παντως να παιρνεις τηλ και να μην σου απαντανε( καμια φορα περιμενεις 5-10 λεπτα αλλα απαντανε)

ιδιως με email την επομενη σε καλουνε η επιλύουν το προβλημα σου.

εχεις δοκιμασει ολες τις γνωστες τεχνικες για να δεις αν η καλωδίωση εντος σπιτιου σου ειναι οκ?

τετοια πτωση δεν στην κανει ουτε crosstalk !

εχεις βραχυκυκλωμα η υγρασια για να πεφτει τοσο η ταχυτητα ξαφνικα.

εκτος και αν καποιος κοντα σε σενα εχει βαλει isdn ote.

οποτε κλαφτα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ξύπνησε μια μέρα ένας τεχνικός, και είπε, "α αυτός έχει 8, κάτσε να του το ρίξω στο 4"...

Έχεις όντως διαπιστώσει ότι ο συγχρονισμός σου από τα 8 πέφτει στα 4; Το έχεις επιβεβαιώσει από το modem;

Μπορεί όντως να συμβαίνει, αλλά ήδη σου έχουν πει ότι έχεις προβληματική καλωδίωση, άρα όντως πολύ πιθανόν να έχεις μεταβαλλόμενα μέγιστα, και αν συμβαίνει κάτι τέτοιο (ή οτιδήποτε άλλο καλωδιακό), είναι πολύ λογικό να έχεις προβλήματα.

 

Το ότι με τους προηγούμενους παρόχους δεν είχες πρόβλημα, φυσικά και δεν λέει κάτι. Δηλαδή αν είχες 2 αυτοκίνητα που δεν έβγαλαν βλάβη, θα πρέπει και το τρίτο να μην βγάλει; Καλώδια είναι και χαλάνε. Κόβονται, σκουριάζουν και ένα σωρό άλλα. Το ότι κάτι δούλευε, και μετά χάλασε, είναι ο ορισμός της βλάβης. Αν δεν υπήρχαν βλάβες, δεν θα υπήρχε και η τεχνική υποστήριξη.

 

Crosstalk δεν μπορεί να συμβαίνει, επειδή δεν υπάρχει τηλ. σήμα πάνω στην γραμμή, μόνο DSL. Εκτός και αν υπάρχει επιστροφή σήματος, οπότε εκεί πάμε σε άλλες ιστορίες. Επιβεβαίωσε την εσωτερική σου με ηλεκτρολόγο όπως σε παρέπεμψαν, και μετά ξαναπάρ'τους.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ξύπνησε μια μέρα ένας τεχνικός, και είπε, "α αυτός έχει 8, κάτσε να του το ρίξω στο 4"...

 

Η ειρωνεία σου είναι πολύ μεγάλη "βοήθεια", συνέχισε την "καλή δουλειά"

κανονικά δεν έπρεπε να μπω στον κόπο να απαντήσω, αλλά τελοσπάντων έχω λίγο χρόνο

 

Έχεις όντως διαπιστώσει ότι ο συγχρονισμός σου από τα 8 πέφτει στα 4; Το έχεις επιβεβαιώσει από το modem;

Μπορεί όντως να συμβαίνει, αλλά ήδη σου έχουν πει ότι έχεις προβληματική καλωδίωση, άρα όντως πολύ πιθανόν να έχεις μεταβαλλόμενα μέγιστα, και αν συμβαίνει κάτι τέτοιο (ή οτιδήποτε άλλο καλωδιακό), είναι πολύ λογικό να έχεις προβλήματα.

 

επειδή το είπε ένας τεχνικός της Cyta ισχύει;

το πρόβλημα υπάρχει εδώ και μήνες. Και δεν είναι η γραμμή, ούτε η καλωδίωση μου

αν πας στη σελίδα της cyta στο facebook, θα δεις ότι υπάρχουν και άλλοι παθόντες

 

Το ότι με τους προηγούμενους παρόχους δεν είχες πρόβλημα, φυσικά και δεν λέει κάτι. Δηλαδή αν είχες 2 αυτοκίνητα που δεν έβγαλαν βλάβη, θα πρέπει και το τρίτο να μην βγάλει; Καλώδια είναι και χαλάνε. Κόβονται, σκουριάζουν και ένα σωρό άλλα. Το ότι κάτι δούλευε, και μετά χάλασε, είναι ο ορισμός της βλάβης. Αν δεν υπήρχαν βλάβες, δεν θα υπήρχε και η τεχνική υποστήριξη.

 

Crosstalk δεν μπορεί να συμβαίνει, επειδή δεν υπάρχει τηλ. σήμα πάνω στην γραμμή, μόνο DSL. Εκτός και αν υπάρχει επιστροφή σήματος, οπότε εκεί πάμε σε άλλες ιστορίες. Επιβεβαίωσε την εσωτερική σου με ηλεκτρολόγο όπως σε παρέπεμψαν, και μετά ξαναπάρ'τους.

 

όχι, δεν πρόκειται να φέρω ηλεκτρολόγο γιατί θα κοστίσει και το θέμα είναι αποκλειστικά και μόνο ευθύνη της εταιρείας.

ούτε τους ξαναπαίρνω γιατί είναι απλά χαμένος χρόνος με αυτούς

απλά θα περιμένω να τελειώσει το συμβόλαιο και μετά άλλος πάροχος

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία σου είναι πολύ μεγάλη "βοήθεια", συνέχισε την "καλή δουλειά"

κανονικά δεν έπρεπε να μπω στον κόπο να απαντήσω, αλλά τελοσπάντων έχω λίγο χρόνο

 

 

 

επειδή το είπε ένας τεχνικός της Cyta ισχύει;

το πρόβλημα υπάρχει εδώ και μήνες. Και δεν είναι η γραμμή, ούτε η καλωδίωση μου

αν πας στη σελίδα της cyta στο facebook, θα δεις ότι υπάρχουν και άλλοι παθόντες

 

 

 

όχι, δεν πρόκειται να φέρω ηλεκτρολόγο γιατί θα κοστίσει και το θέμα είναι αποκλειστικά και μόνο ευθύνη της εταιρείας.

ούτε τους ξαναπαίρνω γιατί είναι απλά χαμένος χρόνος με αυτούς

απλά θα περιμένω να τελειώσει το συμβόλαιο και μετά άλλος πάροχος

 

Ο τεχνικό της cyta , έρχεται με ενα μαραθέτι το λεγόμενο argus που εχει καποια ΧΧΧΧ ευρώ,το βαζει στην πριζα σου και μετράει τη γραμμη σου για συχρονισό , λάθη κτλ σε καθε πρίζα τηλεφώνου , μετά πάει στην εισαγωγή / κάθετη η αν δεν εισαι πολ/κοια στο 1ο χαλύβδινο (αυτο το γκρι κουτάκι π γράφει ΟΤΕ ) και παίρνει πάλι μετρήσεις , συγκρινει και σε ενημερώνει!Λες απλα να ηθελε να σε ξεπετάξει και σου πε φώναξε ηλεκτρολόγο? κατι θα υπάρχει και στο πε.Αν εβλεπε οτι υπάρχει πρόβλημα στο δικτυο θα το δινε βλάβη να το δει ο ΟΤΕ για αλλαγή ζεύγους η κάποια αλλαγή.Κατι π θα μπορούσε να το δει και με το όργανο του αν βλεπει καποιο πρόβλημα.

Στην τελική αν δε θες να πληρώσεις ηλεκτρολόγο βάλε ενα UTP μονος σου και φέρτο στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ειρωνεύομαι, δεν σε γνωρίζω καν. Προσπαθώ να σου εξηγήσω κάποια πράγματα, για να σε βοηθήσω να λύσεις το πρόβλημά σου.

Πάμε λοιπόν.

Το ότι το είπε ένας τεχνικός, όχι φυσικά και δεν ισχύει ότι επειδή στο είπε αυτός, ντε και καλά έτσι είναι. Εκεί όμως πάμε σε άλλα θέματα, όπου δεν θα βγάλεις άκρη. Φυσικά έχεις το κάθε δικαίωμα να αμφισβητήσεις τα λεγόμενα του οποιουδήποτε, απλά από το σημείο αυτό και πέρα δεν μπορεί να σε βοηθήσει η εταιρεία με την βλάβη σου, το καταλαβαίνεις αυτό φαντάζομαι.

Αφού δεν εμπιστεύεσαι τα λεγόμενα του τεχνικού, και δεν θες να χρεωθείς ηλεκτρολόγο άσκοπα, ζήτα άλλη μια επίσκεψη, και ζήτα του να σου δείχνει τις μετρήσεις του. Να πάτε στον κατανεμητή σου, και στην συνέχεια και στην πρίζα σου. Αν και το είδος της βλάβης σου, αν όντως έχεις μεταβαλλόμενα μέγιστα, είναι τέτοιο που 2 ώρες να κάτσει εκεί ο τεχνικός, μπορεί να μην δείξει και τίποτα. Για να σου είπε όμως προβληματική εσωτερική, λογικά βρήκε διακοπή από πρίζα μέχρι κατανεμητή. Στο ARGUS που είπε και ο φίλος, φαίνεται αυτό, ζήτα του να στο δείξει και να στο εξηγήσει.

 

Επίσης, αν το πρόβλημα είναι όντως καλωδιακό, είναι απόλυτα λογικό να είναι εδώ και μήνες. Και αν δεν αποκατασταθεί, μήνα με τον μήνα θα γίνεται χειρότερο, όπου μια μέρα θα κοπεί τελείως η γραμμή σου.

Έχω πάει στην σελίδα του facebook που λες, και όντως υπάρχουν 100άδες παράπονα και γκρίνια από πολλούς. Λογικό δεν είναι; Όταν έχεις βλάβη θα γκρινιάξεις, όχι ότι παίζει η γραμμή καλά και χωρίς πρόβλημα. Καλωδιακή βλάβη είναι η πιο συνήθης από όλες να ξέρεις. Όσες έχει η cyta, άλλες τόσες επί δέκα έχει ο ΟΤΕ, η HOL, η Forthnet και η Wind. Δεν είναι βλάβη υπηρεσίας στην οποία ευθύνεται ο πάροχος, προβληματικό καλώδιο έχεις, και δεν εννοώ απαραίτητα στο σπίτι σου, μπορεί και εξωτερικά.

 

Αν λοιπόν δεν είσαι διατεθειμένος να φέρεις ηλεκτρολόγο, και να ξανακαλέσεις για βλάβη, τότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Αλλάζεις πάροχο και βλέπεις εκεί αν το πρόβλημά σου επιλύθηκε η όχι. Αλλά θα το δεις με πραγματικά στοιχεία, εννοώντας ότι όταν νομίζεις ότι έχεις αργό internet, θα μπαίνεις να βλέπεις τον συγχρονισμό σου, και όχι "στο περίπου" τύπου speedtest, torrent κλπ...

 

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε. Και σε ότι γνωρίζω, προσπαθώ να βοηθήσω, δεν έχω ειρωνευτεί ποτέ κανέναν εδώ μέσα.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μας ανεβαζης στατιστικα να δουμε. Και επισης περιοχη που εισαι αλλα καιι αποσταση απο αστικκ κεντρο.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ερωτηση αντιστροφη.Αν υπαρχει προβλημα σε καλωδιο της κολωνας η μαλλον .... γενικα εκτος της καλωδιωσης του σπιτιου πως θα το δει ενας τεχνικος? Γιατι αυτος θα κανει την μετρηση οταν θα δηλωσεις το προβλημα θα σου πει "φερε ηλεκτρολογο να δει τα καλωδια" θα φερεις ηλεκτρολογο θα πληρωσεις κανα 100ρικο το λιγοτερο και θα δου πει "οκ ειναι τα καλωδια σου απο εξω ειναι το προβλημα."

Τι γινεται μετα θα ξαναρθει ο τεχνικος και οταν τον πεις οτι εφερες ηλεκτρολογο θα παρει σκαλα και θα ψαχνει τα καλωδια του δικτυου εξω? Γιαυτο καμια φορα μην σας φαινεται υπερβολη αυτα που λεει το παιδι απο κατω γιατι αν τα καλωδια "καλωδια ειναι και χαλανε" που λεει ο φιλος πιοοο κατω τοτε καλωδια ειναι ολα και μπορουν να εχουν χαλασει και του ΟΤΕ κτλ κτλ.

Και οι τεχνικοι καμια φορα ερχονται και τα βλεπουν επιπολαια γιατι οι βλαβες και οι παραγοντες ειναι πολλοι στο ιντερνετ δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει εναεριο καλωδιο που ερχετε στο σπιτι και δεν εχει αλαχτει ποτε (η δεν θυμαται αν και ποτε αλλαχτηκε) παιρνει τηλ στην cyta και τους λεει να δηλωσουν βλαβη για το εναεριο καλωδιο να ερθουν απο τον οτε να το αλλαξουν.

το θεμα ειναι να καθαριζουν τα καφαο τους ο οτε που και που γιατι αν τυχει να περασετε απο κανα ανοιχτο καφαο την ωρα που κατι διορθωνουν θα δειτε την μαυριλα του αιωνα....οχι απλα σκονη!

ακομα και αυτα τα κουτακια ( μινι καφαο να τα πω ? ) που βρισκονται επανω σε κολωνες η εξωτερικα των οικοδομων θελουν καθαρισμα.

σκονη,υγρασια αντε και κανα κεραυνος τον χρονο ,τα << τιναζει >>τα καλωδια!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ερωτηση αντιστροφη.Αν υπαρχει προβλημα σε καλωδιο της κολωνας η μαλλον .... γενικα εκτος της καλωδιωσης του σπιτιου πως θα το δει ενας τεχνικος? Γιατι αυτος θα κανει την μετρηση οταν θα δηλωσεις το προβλημα θα σου πει "φερε ηλεκτρολογο να δει τα καλωδια" θα φερεις ηλεκτρολογο θα πληρωσεις κανα 100ρικο το λιγοτερο και θα δου πει "οκ ειναι τα καλωδια σου απο εξω ειναι το προβλημα."

 

Πρώτο σημείο ελέγχου του τεχνικού είναι ο κατανεμητής, κάτω στην είσοδο δηλαδή όπου καταλήγουν οι γραμμές του ΟΤΕ. Αν λοιπόν υπάρχει πρόβλημα στο εναέριο καλώδιο, αυτό θα εμφανιστεί αμέσως στο ARGUS, και θα δηλωθεί βλάβη ΟΤΕ, είτε για διόρθωσή του, είτε για αλλαγή καλωδίου. Αλίμονο να μην μπορούσαν οι τεχνικοί να εντοπίσουν την βλάβη, και να λένε στον καθένα "φέρε ηλεκτρολόγο" χωρίς να ξέρει αν η βλάβη είναι εσωτερικά.

 

Αν όμως ο έλεγχος στον κατανεμητή δείξει ότι η γραμμή είναι ΟΚ από συγχρονισμό, λάθη, διακοπές, τότε κουμπώνει πάλι, ανεβαίνει στην πρίζα και παίρνει τις ίδιες μετρήσεις. Αν εκεί δείξει άλλα σε σχέση με τον κατανεμητή, τότε μετράει τις διηλεκτρικές σταθερές της γραμμής (χωρητικότητα, αντίσταση) και σου λέει αμέσως που υπάρχει η διακοπή. Αν η μέτρηση σου βγάλει 10-20μ, τότε προφανώς και έχεις πρόβλημα με την εσωτερική σου.

Αν δεν θέλεις να φωνάξεις ηλεκτρολόγο, τότε με 10€ περνάς δικό σου καινούργιο εξωτερικό UTP καλώδιο, που μπορείς να το βλέπεις και να το φτιάχνεις μόνος σου, και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

αν υπαρχει εναεριο καλωδιο που ερχετε στο σπιτι και δεν εχει αλαχτει ποτε (η δεν θυμαται αν και ποτε αλλαχτηκε) παιρνει τηλ στην cyta και τους λεει να δηλωσουν βλαβη για το εναεριο καλωδιο να ερθουν απο τον οτε να το αλλαξουν.

το θεμα ειναι να καθαριζουν τα καφαο τους ο οτε που και που γιατι αν τυχει να περασετε απο κανα ανοιχτο καφαο την ωρα που κατι διορθωνουν θα δειτε την μαυριλα του αιωνα....οχι απλα σκονη!

ακομα και αυτα τα κουτακια ( μινι καφαο να τα πω ? ) που βρισκονται επανω σε κολωνες η εξωτερικα των οικοδομων θελουν καθαρισμα.

σκονη,υγρασια αντε και κανα κεραυνος τον χρονο ,τα << τιναζει >>τα καλωδια!

Αν το εναέριο καλώδιο είναι μετά το ΒΟΧ του ΟΤΕ (αυτά τα κουτάκια στις κολόνες εξωτερικά που λες και εσύ) , αν και θα έπρεπε να το φτιάξουν από τον ΟΤΕ, δεν πρόκειται να ασχοληθούν. Θα χρειαστείς και πάλι ηλεκτρολόγο. Στην ουσία, έτσι όπως έχει γίνει η κατάσταση με τους εναλλακτικούς παρόχους, ο ΟΤΕ δεν δίνει την παραμικρή σημασία από το ΒΟΧ ή την εισαγωγή και μετά, αν και είναι υποχρεωμένοι, μιας και από τον ΟΤΕ περάστηκαν όλες αυτές οι εγκαταστάσεις, όταν χτιζόταν η οικοδομή. Και απλά σου λένε, "μίλα με τον πάροχό σου να στο φτιάξει", ρίχνοντας την ευθύνη στους τεχνικούς των παρόχων.

Εννοείται ότι θέλουν και αυτά την καθαριότητα και την συντήρησή τους. Αλλά μην περιμένεις ποτέ και από κανέναν Οτετζή (δική τους η ευθύνη) να κάνουν έστω και ένα "φου" στην σκόνη. Πάρε την σκαλίτσα σου, ανέβα και καθάρισέ το. Καλό στην δική σου γραμμή θα κάνεις.

Σε αυτά καμιά φορά η βροχή βοηθάει. Για άντε άνοιξε καμιά εισαγωγή σε παλιά πολυκατοικία, να αντικρίσεις την αποικιοκρατία και το βασίλειο της κατσαρίδας.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

οταν το box του οτε ειναι στην κολόνα πως το καθαριζουμε ομως?

εγω δεν εχω προβλημα να ανεβω με μια σκαλα να το ανοιξω και να το καθαρισω,αλλα το θεμα ειναι μην με κυνηγανε :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η CYTA ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕΡΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΕΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΤΛΕΦΩΝΟΥ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΩ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ.

ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΗ ΒΛΑΒΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8-15 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΗ. ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποϕεύγεις τα κεϕαλαία και να γράϕεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να ϕωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
dtf
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος με 3 play cytavision έαν έχει πρόβλημα με το τηλεκοντρόλ του Set Top Box (ADB) κάποιο application που να παίζει με IR codes για τον συγκεκριμένο τύπο? ( το έφαγε ο σκύλος το τηλεκοντρόλ!! )
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος με 3 play cytavision έαν έχει πρόβλημα με το τηλεκοντρόλ του Set Top Box (ADB) κάποιο application που να παίζει με IR codes για τον συγκεκριμένο τύπο? ( το έφαγε ο σκύλος το τηλεκοντρόλ!! )

 

Αν έχεις Samsung smartphone με IR, υπάρχει η εφαρμογή WatchOn.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα και αφού περίμενα 20 λεπτά έτοιμη να κοιμηθώ στο ακουστικό, μίλησα με μια άλλη κοπέλα η οποία μου είπε άλλα συγκριτικά με την προήγουμενη. Μου είπε πως φαίνεται η αίτηση διακοπής για 31.1.15 και η διακοπή οτι έγινε 2.2.15. Ρωτάω τι να κάνω με αυτό το λογαριασμό και μου έδωσε 2 επιλογές, να τον πληρώσω και να μου έρθει ο εκκαθαριστικός με επιστροφή χρημάτων που δεν έχει λογική να πληρώσω κάτι που δεν υπάρχει ή να περιμένω τον επόμενο εκκαθαριστικό. Αποφάσισα το δεύτερο. Ρωτάω την κοπέλα στον εκκαθαριστικό επειδή με διακόψανε 2.2.15 θα χρεωθώ το πάγιο όλου του μήνα ή των 2 ημερών μόνο και δεν ήξερε να μου απαντήσει, και όταν την ρώτησα αν υπάρχει κάποιος να μου πεί, μου είπε οτι δεν υπάρχει καποιος και πρέπει να περιμένω τον εκκαθαριστικό. Αυτά... έλεος ακρή ιδιαίτερα δεν έβγαλα και είχα 20 λεπτη αναμονή και τις 2 φορές... :blink:

 

το ιδιο ειχε συμβει και σε μενα οταν ειχα κανει διακοπη.

Ερχεται λογαριασμος,τον αγνοείς και μετα ερχεται ο τελικος.Θα πληρωσεις οσες μερες είχες τις παροχες τους.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το watch on δεν υπάρχει πια......

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.peel.samsung.app

 

Και γιατί υπάρχει ακόμα στο PlayStore; Εκτός και αν εννοείς, ότι λόγω Lolipop, δυσλειτουργεί. Αυτό είναι άλλο θέμα, και δεν είναι το μόνο που δυσλειτουργεί στο Lolipop. Εξάλλου, δεν θα αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές. Μια χαρά υπάρχει λοιπόν το watchon, και για όσους δέκτες είναι ενημερωμένο, λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Πριν τρέξουμε να αναβαθμίσουμε το οτιδήποτε καινούργιο βγαίνει, καλύτερα να το ψάχνουμε πρώτα. Η αναβάθμιση δεν σημαίνει απαραίτητα και βελτίωση. Το ίδιο είχε γίνει και από 4.2 σε 4.3 αν θυμάσαι, και η πραγματική έννοια της αναβάθμισης ήρθε με την 4.4. Η 5.0 προς το παρόν πιο πολλά αρνητικά έχει μαζέψει, παρά θετικά. Για αυτό και η φούρια για την 5.1.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.peel.samsung.app

 

Και γιατί υπάρχει ακόμα στο PlayStore; Εκτός και αν εννοείς, ότι λόγω Lolipop, δυσλειτουργεί. Αυτό είναι άλλο θέμα, και δεν είναι το μόνο που δυσλειτουργεί στο Lolipop. Εξάλλου, δεν θα αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές. Μια χαρά υπάρχει λοιπόν το watchon, και για όσους δέκτες είναι ενημερωμένο, λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Πριν τρέξουμε να αναβαθμίσουμε το οτιδήποτε καινούργιο βγαίνει, καλύτερα να το ψάχνουμε πρώτα. Η αναβάθμιση δεν σημαίνει απαραίτητα και βελτίωση. Το ίδιο είχε γίνει και από 4.2 σε 4.3 αν θυμάσαι, και η πραγματική έννοια της αναβάθμισης ήρθε με την 4.4. Η 5.0 προς το παρόν πιο πολλά αρνητικά έχει μαζέψει, παρά θετικά. Για αυτό και η φούρια για την 5.1.

 

Το είχα εγκατεστημένο στο Note 8.0. Κατοπιν το συγκεκριμενο app εγινε μη συμβατο με την τρεχουσα συσκευή. Η αρχική μ ο υ ερωτηση παντως ηταν εαν ο δέκτης adb cytavision περιλαμβανεται σε κάποιο app .

 

Ευχαριστώ. :)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λήγει το συμβόλαιο μου στον οτε (connx) που είχα και πλήρωνα για σταθερο Και ιντερνετ με 33 συν το φπα ευρω το μηνα Για απεριόριστες κλήσεις προς σταθερα Και ίντερνετ με ταχύτητα 4 μεγκαμπιπιες Και δεν μου κάνουν κάποια καλυτερη προσφορά για να μεινω, Σκέφτομαι να πάω Στην syta Για σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ wifi Για το σπίτι. Ποια η γνώμη σας για την εταιρια? Από ταχύτητες ιντερνετ Πως παει? Αξίζει και για σταθερο?

Επίσης σκέφτομαι και την forthnet. Τι μου προτείνετε? Αξιζουν??

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι κανει η μητρικη εταιρια εγω ξερω τι κανει η Cyta Hellas που ειναι για κλαμματα στην κυριολεξια.

Το ιντερνετ μου σερνετε ειχα 24 Mbps (υποτιθεται) το τηλεφωνο δεν το ακουγαν οι καλουντες πολλες φορες να κτυπα ασε την εξυπηρετηση πελατων που πρεπει να περιμενεις κανενα 20λεπτο για να σου απαντησουν. Πηγα σε αλλη εταιρεια και εκανα αναφορα την επιτροπη τηλεπικοινωνιων

dtf
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μείνω στον ΟΤΕ και στο connx . Μειωσα το πάγιο του μήνα μειώνοντας της κλίσεις προς όλους στο σταθερό. Αν και δίνουν μόνο 4mbps Για οικιακή χρήση και δεν έχω πιάσει ποτέ πάνω απο 2,40mbps.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγκατεστημένο στο Note 8.0. Κατοπιν το συγκεκριμενο app εγινε μη συμβατο με την τρεχουσα συσκευή. Η αρχική μ ο υ ερωτηση παντως ηταν εαν ο δέκτης adb cytavision περιλαμβανεται σε κάποιο app .

 

Ευχαριστώ. :)

 

Σε δοκιμαστικό set up υποθετικά ότι θέλω να συνδέσω κινητό με STB, μου το βγάζει σαν επιλογή το ADB το WatchOn κανονικά (Note 3 το κινητό). Δεν έχω cytavision εγώ για να το δοκιμάσω όμως. Δώσε μου 1-2 μέρες όμως και θα βρω. Θα επανέλθω για update.

Link to comment
Share on other sites

Σε δοκιμαστικό set up υποθετικά ότι θέλω να συνδέσω κινητό με STB,βγάζει σαν επιλογή το ADB το Watch on (Note 3 Δεν έχω cytavision εγώ να το δοκιμάσω όμως. Δώσε μου 1-2 μέρες όμως και θα βρω. Θα επανέλθω για update.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον:)

 

Edit: Το δοκίμασα με το S4 και λειτουργει άψογα! Απλα ο αποκωδικοποιητής ηταν κλειστός οταν καταστράφηκε το τηλεκοντρολ και η διαδικασία είναι να ειναι ανοιχτος . Λίγες προσπάθειες στα τυφλά και ολα μια χαρα!

Edited by jopilot
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη βοηθεια σας...ηρθε ο τεχνικος της cyta και μετρησε τη καθετη μεχρι εξω απο το σπιτι και μου ειπε οτι βγαζει 12 mb.και μεσα στο σπιτι δειχνει 3 και οτι καπου εχει βραγχυκυκλωμα.καλεσα ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι η μονη λυση ειναι να περασει ενα εξωτερικο καλωδιο και να παρει απο εκει το modem .το θεμα ειναι οτι εγω το εχω το modem στο τελοσ του σαλονιου .πειραζει αν βαλω μια εξωτερικη πριζα στην εισοδο και απο εκει να τραβηξω ενα καλωδιο τηλεφωνου στο modem γυρω στα 15 μετρα??ξερετε κανενα στη Θεσσαλονικη που να ασχολειται πραγματικα με δυκτια και να κανει μετρησειισ μεσα στο σπιτι να δει που βραγχυκυκλωνει??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη βοηθεια σας...ηρθε ο τεχνικος της cyta και μετρησε τη καθετη μεχρι εξω απο το σπιτι και μου ειπε οτι βγαζει 12 mb.και μεσα στο σπιτι δειχνει 3 και οτι καπου εχει βραγχυκυκλωμα.καλεσα ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι η μονη λυση ειναι να περασει ενα εξωτερικο καλωδιο και να παρει απο εκει το modem .το θεμα ειναι οτι εγω το εχω το modem στο τελοσ του σαλονιου .πειραζει αν βαλω μια εξωτερικη πριζα στην εισοδο και απο εκει να τραβηξω ενα καλωδιο τηλεφωνου στο modem γυρω στα 15 μετρα??ξερετε κανενα στη Θεσσαλονικη που να ασχολειται πραγματικα με δυκτια και να κανει μετρησειισ μεσα στο σπιτι να δει που βραγχυκυκλωνει??

 

δεν νομίζω να εχεις προβλημα να βάλεις προέκταση στο καλώδιο του οτε για να το φέρεις στο σαλόνι εξάλλου είναι καλώδιο. Εγώ σου προτείνω να το κανεις σαν πρώτη φάση πρωτα μεταφέρε του ρουτερ στην πρώτη μπριζα του τηλεφώνου στο σπίτι να δεις εάν αλλάζει κάτι και σύνδεσε πρωτα τον διακλαδωτη και στην επιλογή modem βάλε το μόντεμ και αποσύνδεσε όλα τα τηλέφωνα στο σπίτι να δεις τι γίνεται. Μπορεί να φταιει και κάποιο φίλτρο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...