Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον σταυρο μας...

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί απίστευτα εκτός της ανύπαρκτης εξυπηρέτησης είναι ότι χρεώνονται οι 801 όταν στη Net One ήταν δωρεάν. Βέβαια δίνω 6€ λιγότερα κάθε μήνα, μιας και δεν με νοιάζει αν θα έχω 4 ή 8 ή 24 Mbps και έχω και 80' προς κινητά που δεν τα είχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα της τηλεφωνίας πως είναι; Έβαλε πρόσφατα συγγενής (άλλαξε από wind) και μου είπε ότι το τηλέφωνο γενικά δεν ακούγεται καλά και φαντάζομαι φταίει το VoIP.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι έλεγα (τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα, το πόσο βολεύει να έχεις το τηλέφωνο πάνω στο router είναι άλλη ιστορία), αλλά το μόνο που μου είπε ήταν αυτό για τη φωνή. Λες να μη κάνει η συσκευή για voip και να της βγάζει προβλήματα; Έχει ένα παλιό -ενσύρματο φαντάσου- που το έχει βάλει εκεί πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περι VoIP είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχω ακούσει στα χρονικά της σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα.

 

:lol::lol:

λίγο το voip, λίγο ο μικρός αριθμός υπαλλήλων στην εξυπηρέτηση, τσουπ...να πως βγαίνουν οι μικρές τιμές

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

λίγο το voip, λίγο ο μικρός αριθμός υπαλλήλων στην εξυπηρέτηση, τσουπ...να πως βγαίνουν οι μικρές τιμές

Ολες οι εταιρείες πλην του πΟΤΕ VoIP έχουν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περι VoIP είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχω ακούσει στα χρονικά της σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα.

 

Μια χαρα ειναι με voip...Ειχα με netone και τωρα με cyta.

 

Ολες οι εταιρείες πλην του πΟΤΕ VoIP έχουν. :rolleyes:

 

Αυτο δεν το καταλαβα...Και με οσες το τηλ μπαινει σε πριζα στον τοιχο voip ειναι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα forthnet το τηλ το ειχα σε αλλη πριζα με φιλτρο,ειναι απαραιτητο στη cyta να το εχεις πανω στο ρουτερ????
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα forthnet το τηλ το ειχα σε αλλη πριζα με φιλτρο,ειναι απαραιτητο στη cyta να το εχεις πανω στο ρουτερ????

 

Ναι εκτος και αν τραβηξεις καλωδιο απο το router προς την πριζα οπως εχω κανει εγω. Αν μαλιστα ειναι προς την κεντρικη πριζα του σπιτιου θα εχεις σημα σε ολλες τις πριζες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκτος και αν τραβηξεις καλωδιο απο το router προς την πριζα οπως εχω κανει εγω. Αν μαλιστα ειναι προς την κεντρικη πριζα του σπιτιου θα εχεις σημα σε ολλες τις πριζες.

 

Πριζες υπαρχουν πολλες γραμμη ομως μονο μια,δεν το καταλαβαινω αυτο που λες,για να εχεις τηλεφωνο στη cyta πρεπει να εχεις το τηλεφωνο πανω στο ρουτερ???? δηλαδη εαν ειναι σε αλλη πριζα δε λειτουργει????

Link to comment
Share on other sites

Πριζες υπαρχουν πολλες γραμμη ομως μονο μια,δεν το καταλαβαινω αυτο που λες,για να εχεις τηλεφωνο στη cyta πρεπει να εχεις το τηλεφωνο πανω στο ρουτερ???? δηλαδη εαν ειναι σε αλλη πριζα δε λειτουργει????

 

Αν η πριζα αυτη δεν συνδεεται με το router δεν θα εχει σημα.Αυτα εχει η voip και ειναι το μονο μειονεκτημα της.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του ηχου κλησης ειναι αριστη στην cyta.

εαν καποιος εχει παρασιτα...τοτε η φταιει το ασυρματο του...η το σταθερο του(παλιο)...η να κοιταξει την καλωδιακη κατασταση του σπιτιου του!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του ηχου κλησης ειναι αριστη στην cyta.

εαν καποιος εχει παρασιτα...τοτε η φταιει το ασυρματο του...η το σταθερο του(παλιο)...η να κοιταξει την καλωδιακη κατασταση του σπιτιου του!

 

Εγω με τρια ασυρματα Panasonic και δυο σταθερα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο δεν το καταλαβα...Και με οσες το τηλ μπαινει σε πριζα στον τοιχο voip ειναι ?

 

απο το σπιτι σου μεχρι το αστικο κεντρο οχι. απο εκει και περα ναι! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σε φιλο μου στη θεσσαλονικη ηρθαν για τα συμβολαια και του ειπαν 5-7 βδομαδες!πανε καλα;

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο το σπιτι σου μεχρι το αστικο κεντρο οχι. απο εκει και περα ναι! :)

 

Αρα η διαφορα με την "καθαρη" voip ειναι απο το απιτι μεχρι το κεντρο.

 

Ααααα Και κατι που ισως δεν ξερουν οσοι εχουν voip αν και εφαρμοζεται και με "κανονικες' γραμμες.

 

Αν εχουμε ενα ασυρματο στο router μπορουμε να συγχρονισουμε και αλλα ασυρματα με αυτο χωρις να ειναι σε τηλεφωνικη πριζα !!! Κι εγω δεν το ηξερα αλλα γινεται πολυ ευκολα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τρια ασυρματα Panasonic και δυο σταθερα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

 

Εγώ με 1 ασύρματο πάνω στο ρούτερ και ένα ενσύρματο στην κρεβατοκάμαρα ο ήχος είναι πραγματικά κρύσταλλο!!!Μπορώ να πώ καλύτερος και από του ΟΤΕ.Επίσης γνωστός μου έκανε αίτηση να πάει cyta από ΟΤΕ 18/8 και θα ενεργοποιηθεί στις 1/9.Σήμερα παρέλαβε και το modem.Αρκετά γρήγορα μπορώ να πω. Όσο αφορά την εξυπηρέτηση διάβασα οτι η εταιρία κάνει μαζικές προσλήψεις για τηλεφωνική και τεχνική εξυπηρέτηση και υπάρχει σχετική αγγελία και στο site της.Ελπίζω να αλλάξει σύντομα η εξυπηρέτηση της γιατί έχει αρκετή αναμονή...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ν εχουμε ενα ασυρματο στο router μπορουμε να συγχρονισουμε και αλλα ασυρματα με αυτο χωρις να ειναι σε τηλεφωνικη πριζα !!! Κι εγω δεν το ηξερα αλλα γινεται πολυ ευκολα.

Αυτό νομίζω θα πρέπει να το υποστηρίζει και το ασύρματο για να το καταφέρεις... δε νομίζω ότι το κάνουν οοοολα τα τηλέφωνα.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιρείες πλην του πΟΤΕ VoIP έχουν. :rolleyes:

 

και όμως, Forthnet και HOL έχουν pots γραμμή μεταγωγής κυκλώματος

εγώ προσωπικά με το pirelli το λευκό είχα ΠΟΛΛΑ προβλήματα με την cyta τα οποία δεν διορθώθηκαν ποτέ

για κάποιον μέχρι 30 χρονών δεν τον επηρεάζει η ποιότητα του voip γιατί κατανοεί ότι θα έχει και παράσιτα και διακοπές αλλά όταν κάποιος μεγαλύτερος έχει τέτοια προβλήματα εξήγησέ του γιατί να πληρώνει και να έχει προβλήματα με το τηλέφωνο

τα προβλήματα με το voip στην Ελλάδα υφίστανται γιατί δεν υπάρχει σωστό QoS, το ότι κάποιοι ΔΕΝ έχουν προβλήματα, είναι τυχεροί αλλά δεν σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι...Το χουμε πει 1.000.000 φορές. Ολες έχουν VoIP, απλά κάποιες έχουν POTS over VoIP.

 

το πρόβλημα βλέπω ότι προκύπτει όταν η voip γραμμή παρέχεται από εξοπλισμό στο σπίτι και δεν υπάρχει το QoS, είναι τόσο απλό!

αν δώσεις προτεραιότητα στο voip παίζει τέλεια, αλλά ...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...