Jump to content

Η Πολυκατοικία (Mega)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η «κόλαση» είναι οι άλλοι (ένοικοι αυτής της πολυκατοικίας)

 

Απ' έξω όλα φαίνονται φυσιολογικά. Από μέσα όμως εκτυλίσσεται η Κόλαση του Δάντη... Μια πολυκατοικία στο κέντρο της Αθήνας, έξι διαμερίσματα, ένα θυρωρείο, ένα βίντεο-κλαμπ, ένα ετοιμόρροπο ασανσέρ και δεκαοκτώ ήρωες της διπλανής πόρτας σε κατάσταση παροξυσμού. Η όμορφη φιλενάδα και η άσχημη φιλενάδα, ο φαφλατάς διαχειριστής και η κουτσομπόλα γυναίκα του, η καλοκάγαθη αδερφή και η στριμμένη αδελφή στην τρίτη ηλικία, ο χωρισμένος γυναικάς με την μαμά- μέγαιρα, η δυναμική καριερίστα και ο ανώριμος άντρας, το γκέι ζευγάρι, η επαναστατημένη έφηβη, το εντεκάχρονο πειραχτήρι, ο «χύμα» θυρωρός... Και στην πορεία έρχονται κι άλλοι ένοικοι...Μένουν όλοι εδώ και όλοι κατά βάθος μοιράζονται την ίδια απορία: Να ζεις εδώ ή να μη ζεις; Η Πολυκατοικία είναι μια μοντέρνα ματιά στα αιώνια προβλήματα της συγκατοίκησης. Μια ανατρεπτική κωμωδία καταστάσεων, με τρελούς ρυθμούς και βιτριολικό χιούμορ.

 

Διασκευή Σεναρίου: Βασίλης Σπηλιόπουλος, Βίκυ Αλεξοπούλου

Σκηνοθεσία: Βασίλης Θωμόπουλος, Κατερίνα Καραγιάννη

Πρωταγωνιστούν: Παύλος Χαϊκάλης, Αντιγόνη Γλυκοφρύδη, Βίλμα Τσακίρη, Βασιλική Ανδρίτσου, Δημήτρης Κουρούμπαλης, Γιάννης Τσιμιτσέλης, Χάρης Ασημακόπουλος, Έλενα Ασημακοπούλου, Νίκος Πουρσανίδης, Βάσω Λασκαράκη, Νικολέττα Βλαβιανού, Αλέξανδρος Γιάννου, Χριστόδουλος Στυλιανού, Κώστας Φλωκατούλας, Αντρέας Κοντόπουλος, Δέσποινα Μπουγιατιώτη, Γιώργος Λιάτης

Και η Μάρθα Βούρτση

 

http://media.megatv.com/filesystem/images/20080829/low/mega_LARGE_t_31761_9601.JPG

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 534
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά το είχα ψυλλιαστεί ότι ο ένας gay είναι ο Πουρσανίδης...

 

Α ρε μαύρη ανεργία και καταραμένη ανάγκη - από τον Αγγελόπουλο και το "Λιβάδι που δακρύζει" στην "Πολυκατοικία"...

Κρίμα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος απο τους 2 ειναι ο Πουρσανιδης?

 

Και μη κανεις ετσι...Η σειρα ηταν πααααρα πολυ καλη!Πιστευω θα ειναι απο τις καλυτερες φετος!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνετε καλή σειρά μέχρι στιγμής.Εμένα με παραξενεύει η εμφάνιση της Δέσποινας Μπουγιατιώτη (Ρόζα Λεβί (υποτιθέμενη Εβραία) στο Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο)και τωρινή κόρη του διαχειριστή στη ''Πολυκατοικία''.Εγώ τουλάχιστον την περίμενα να παίξει πάλι σε κανένα σίριαλ που θα αναφέρετε στο παρελθόν.:)
Link to comment
Share on other sites

Εχει γελιο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσιασε εμενα προσωπικα... ειχα συνηθησει απο το Ευτυχισμενοι μαζι καθε βραδυ που εβλεπα και γελαγα παρα πολυ και αυτο μου φανηκε καπως χαζο. Ελπιζω να βγει καλη σειρα παντως..
Link to comment
Share on other sites

Απλά αναρωτήθηκα σε ποια πολυκατοικία συμβαίνει όλοι να γνωρίζονται με όλους. Εδώ δέκα χρόνια μένεις σε ένα διαμέρισμα και δεν ξέρεις ποιος είναι ο διπλανός σου.

Κατά τα άλλα είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κρίνουμε. Θα συμφωνήσω με mcDim ότι οι ηθοποιοί έπαιζαν υπερβολικά σαν να είχαν ένα άγχος να βγει το αστείο. Αλλά σιγά σιγά φαντάζομαι ότι θα στρώσουν.

Ο μόνος που είχε μέτρο ήταν ο Τσιμιτσέλης. Καλός κι αποτελεσματικός στην ατάκα με χαμηλούς τόνους ήταν μια χαρά.

Πάντως βλέπεται ευχάριστα. Ας παιχτούν 2-3 επεισόδια ακόμα και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φάνηκε. Αυτή η Τζίνα που χόρευε στην αρχή και ψάχνανε όλοι να βρούνε το όνομα από το νέο της γκόμενο, ποια είναι; Ξέρει κανείς;
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

ενω εχει απλο σεναριο μου αρεσε παρα πολυ.

ειναι και ο χαικαλης που οσο να ναι δινει αλλο χρωμα στη σειρα.

αντε να το δουμε και σημερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο επεισοδιο το σημερινο!! μου αρεσε αρκετα...
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι εκος απο τον εκπληκτικο Χαικαλη που δεν παιζετε ο ανθρωπος δεν με ενθουσιασε το επεισοδιο!:(

ασε που φωναζανε ΟΛΟΙ τους σε σημειο εκνευριστικο!!

κριμα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό σήμερα το επεισόδιο! Αξίζει η σειρά τελικά αλλά υπερβολή η προβολή δύο φορές την εβδομάδα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ασε που φωναζανε ΟΛΟΙ τους σε σημειο εκνευριστικο!!

 

Μπροστά σε διάφορες σειρές που έχουμε δει, ειδικά των Ρήγα-Αποστόλου (μου έρχονται στο μυαλό Δυο Ξένοι, Σταύλοι κλπ. για να μην αναφέρω το αποκορύφωμα με το Κόκκινο Δωμάτιο) οι φωνές του σημερινού επεισοδίου ήταν τιτίβισμα αηδονιού. :p

 

Γενικά τα επεισόδια ψιλο-αυτοτελή φαίνονται, και να μην παρακολουθείς ανελλιπώς το βλέπεις άνετα.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά σε διάφορες σειρές που έχουμε δει, ειδικά των Ρήγα-Αποστόλου (μου έρχονται στο μυαλό Δυο Ξένοι, Σταύλοι κλπ. για να μην αναφέρω το αποκορύφωμα με το Κόκκινο Δωμάτιο) οι φωνές του σημερινού επεισοδίου ήταν τιτίβισμα αηδονιού. :p

 

Γενικά τα επεισόδια ψιλο-αυτοτελή φαίνονται, και να μην παρακολουθείς ανελλιπώς το βλέπεις άνετα.

 

καλημερα!

τιτιβισμα αηδονιου....:lol::p

ναι οντως το οτι ειναι αυτοτελη ειναι πολυ θετικο!

εγω π.χ. την παρασκευη δεν ειχα δει το 2ο επεισοδιο,αλλα εχθες το ειδα χαλαρα σαν να μην τρεχει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει πολυ.

οι γιαγιαδες ειναι νομιζω ειναι οι πιο απιστευτες παρουσιες της σειρας.

και ο φιφης βεβαια ειναι απιστευτο σκυλακι, ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

38% εκανε χτες...Σε αντιθεση με κατι 12αρια που εκαναν οι απεναντι:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα παει καλα η σειρα και φαινεται και απο τα νουμερα!:rolleyes:

 

Εμενα παντος χθες μου αρεσε πολυ!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γελιο και το χθεσινο επεισοδιο(το μπλεξιμο αυτο που θεωρουσαν τις κοπελες πορνες:lol:)και γενικα μου αρεσε παλι!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...