Jump to content

Αυτοκινητιστικά Νέα / Δοκιμές / Συγκριτικά


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την σειρα 1 μπορει που την ειδατε?:blink:γιατι οσο το κοιταω&το ξανακοιταω μου θυμιζει ολο&ποιο πολυ το volvo c30...

 

- - - -- - - - - - -- - - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - -- - - - - -- - - - - -- - - - -- - - - - -- - - - -- - - - -- - - - -- - - -- - - --

 

+ο βασιλιας ερχεταιhttp://www.autoblog.com/2008/05/01/gt-r-drops-ring-time-down-to-7-29/:shifty:

 

μου φαινεται οτι τα τυπακια στο τσουφενχάουζεν πρεπει να αναθεωρησουν οτι ξερανε&να βγαλουνε ενα μοντελο αξιο να σταθει στον ανταγωνισμο:whistle::p

 

GT-R RULES

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχουμε ξαναπει οτι το GTR (θα) ειναι θεμα....ειδικα στη τιμη που λεγεται οτι θα βγει...ας δουμε τα πρωτα συγκριτικα με τα πορκι και τα αλλα και βλεπουμε...οι χρονοι στο ρινγκ παντως(και με ρανφλατ νομιζω) δινουν στιγμα...
Link to comment
Share on other sites

εχουμε ξαναπει οτι το GTR (θα) ειναι θεμα....ειδικα στη τιμη που λεγεται οτι θα βγει...ας δουμε τα πρωτα συγκριτικα με τα πορκι και τα αλλα και βλεπουμε...οι χρονοι στο ρινγκ παντως(και με ρανφλατ νομιζω) δινουν στιγμα...

 

Πράγματι, με Run flat ελαστικά ήταν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μαλιστααα,πολυ υψηλη τιμη για τα δικα μου δεδομενα.

 

Για των περισσότερο κόσμο, όχι μόνο για σένα ;).

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που ακουγονται ως τωρα θα παιζει απο 85 με 105 χιλιαρικα.

 

μαλλον κοντα στα 105,000 αν οχι παραπανω...

 

Για των περισσότερο κόσμο, όχι μόνο για σένα ;).

 

ναι αλλα φτηνο σε σχεση με τον ανταγωνισμο...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα ειναι πιο φτηνο απο 100Κ...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα ειναι πιο φτηνο απο 100Κ...

 

κοιτα αμα κρινω με τις αμερικανικες τιμες που εχει γυρω στα 67,000 δολαρια τοτε θα ειναι πιο ακριβο απο m3(59,000+ δολαρια) αλλα πιο φτηνο απο z06(72,000+ δολαρια)...

η m3 ελλαδα εχει γυρω στα 95,000 νομιζω&η z06 120,000

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες που εβαλα ειναι απ αυτα που λεγονται στα διαφορα φορα,τιποτα δεν εινα fixed φυσικα...αναλογα την εκδοση και τον (οποιο)εξοπλισμο μπει αλλαζει...εγω παντως δε πιστευω να κοστιζει πανω απο 100 χιλιαρικα...
Link to comment
Share on other sites

ποια θα ειναι η τιμη του GTR;

Aκουγεται για περι τα 120k στο elada...παραθέτω ενδεικτικα το ποσο αναμενεται να κοστιζει στο εξωτερικο.

70.000$ US

£52000 UK...οσο μια Μ3 ή μια μιση 911 Τurbo :p

80k-90k ιταλία-γερμανία etc

Link to comment
Share on other sites

Aκουγεται για περι τα 120k στο elada...παραθέτω ενδεικτικα το ποσο αναμενεται να κοστιζει στο εξωτερικο.

70.000$ US

£52000 UK...οσο μια Μ3 ή μια μιση 911 Τurbo :p

80k-90k ιταλία-γερμανία etc

 

kala milame sobara??:blink::blink::worry: 120k gia nissan????

Link to comment
Share on other sites

kala milame sobara??:blink::blink::worry: 120k gia nissan????

 

 

Άσε, έχει χαθεί κάθε σοβαρότητα πλέον.

15.000Ε και πολύ τους είναι.....

 

Αλήθεια τα τεχνικά χαρακτηριστικά του τα ξέρεις;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

kala milame sobara??:blink::blink::worry: 120k gia nissan????
Distixws oi eurwpaioi dealers fouskwsan arketa tin timi tou GT-R se sxesi me to poso kostizei stin iapwnia.Apo tin alli bebaia me 120k tha mporeis na tsagiazeis sxedon to 90% twn autokinitwn pou kikloforoun sto dromo...k den milaw mono gia dragster epidoseis kai kontres sta fanaria alla simfwna me ta prwta review to GT-R exei ekpliktiko kratima k eine eukolodigito.Btw exei 0-100 sta 3.5secs enw exei metrithei apo amerikaniko periodiko sta 3.3secs...den mou aresei se sxediasi mesa k eskw alla den mporeis na ta exeis k ola...Me liga logia akoma k se auti tin timi gia auta pou prosferei eine bargain...sou parathetw fresko girologio apo Ring.

 

GT-R - 7:29

Porsche 911 Turbo - 7:40

911 GT3 - 7:39

911 GT3 RS - 7:42

......................................

Gallardo Superleggera - 7:46

Z06 - 7:49

Pagani Zonda F - 7:27

Porsche Carrera GT - 7:28

Lamborghini LP640 - 7:40

Link to comment
Share on other sites

Λέει πολλά. Δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα, αλλά οι αλλαγές το έχουν κάνει πολύ όμορφο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το gtr ειναι καταπληκτικο αυτοκινητο. Πραγματι για τις δυνατοτητες που εχει ειναι φτηνο. (Aκου 3,3 sec...)

Αλλα:

1) Το εχω δει απο κοντα και ειναι ασχημο. Στις φωτογραφιες κι εμενα μου φαινοταν οκ, αλλα απο κοντα και ειδικα μεσα ηταν χαλια.

2) Εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα. Αν ειχα 120.000 ευρω να δωσω για αμαξι, ή θα εδινα λιγο παραπανω να παρω R8 ή θα επαιρνα οποια 911 ειναι στα ιδια λεφτα. Μπορει να ειναι πιο αργα αλλα ειναι πολυ πιο ομορφα, εχουν πιο πολλη "μουρη", και για να λεμε την αληθεια δεν εχω τις οδηγικες ικανοτητες να εκμεταλλευτω τις παραπανω δυνατοτητες του gt-r. Ουτε ειμαι απο αυτους που θα το πηγαιναν καθε σαββατοκυριακο σε πιστα.

Link to comment
Share on other sites

Λέει πολλά. Δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα, αλλά οι αλλαγές το έχουν κάνει πολύ όμορφο.

 

Κοίτα πολύ όμορφο είναι, όπως βέβαια και το προηγούμενο αλλά αυτό που του έκαναν είναι ο ορισμός του facelift και όχι ένα καινούργιο μοντέλο όπως το παρουσιάζουν... Ακόμη και οι κινητήρες είναι ακριβώς ίδιοι με τους προηγούμενους.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πολύ όμορφο είναι, όπως βέβαια και το προηγούμενο αλλά αυτό που του έκαναν είναι ο ορισμός του facelift και όχι ένα καινούργιο μοντέλο όπως το παρουσιάζουν... Ακόμη και οι κινητήρες είναι ακριβώς ίδιοι με τους προηγούμενους.

 

Βασικά αυτό που έκαναν ήταν να βάλουν τα led και σε φθηνότερο μοντέλο... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

GT-R - 7:29

Porsche 911 Turbo - 7:40

911 GT3 - 7:39

911 GT3 RS - 7:42

......................................

Gallardo Superleggera - 7:46

Z06 - 7:49

Pagani Zonda F - 7:27

Porsche Carrera GT - 7:28

Lamborghini LP640 - 7:40

αυτοι οι χρονοι ειναι εγκυροι? ισχυουν? μου κανει εντυπωση που η GT3 RS ειναι 3 δευτερα πισω απο την απλη....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι χρονοι ειναι εγκυροι? ισχυουν? μου κανει εντυπωση που η GT3 RS ειναι 3 δευτερα πισω απο την απλη....

 

Για να πω την αλήθεια κι εγώ διάβασα πως οι χρόνοι του στο Ring ήταν το λιγότερο εξαιρετική, αλλά ο πίνακας είναι λίγο περίεργος... Μήπως έχει ορθογραφικά; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...