Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου προτείνω το gravity. Σε περίπτωση που το θες νόμιμο είναι λίγο ακριβό. Αλλά σε άλλη περίπτωση θα το βρεις εύκολα σε κάποιο μαγαζάκι.

 

Φίλε μου το Gravity είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για symbian αλλά θέλουν 10€ (8€ στο σάιτ τους αν δε κάνω λάθος). Αναλογίσου πως TweetDeck και HootSuite προσφέρονται δωρεάν σε android και iOS.

 

Αυτό όμως που αναρρωτιέμαι είναι πως και για τη belle είναι οι ίδιες εφαρμογές; Γιατί αν ναι, θα κάνω χρόνια να ξαναπάρω νοκια (αν και το respect μου στη νοκια είναι η ποιότητα κατασκευής. Αυτά που έχει τραβήξει το δικό μου απ την κόρη μου, άλλο κινητό δε θα ζούσε τώρα).

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε νιώθω. Και εγώ γι'αυτό το λόγο είμαι ακόμα στη Νοκια. Το τι μπορούν να αντέξουν δεν λέγεται. Πρόσφατα το δικό μου έκανε "μπάνιο" και δεν κατάλαβε τίποτα. Πε΄ρα από αυτό όμως για να μην φεύγουμε και από το θέμα. Πιστεύω πως εφαρμογές του είδους λείπουν από την πλατφόρμα του Symbian επειδή είναι ένα λογισμικό που όπως και να το κάνουμε έχει αρχίσει να φθείνει. Κρίμα όμως γιατί και εμείς δεν έχουμε ότι οι υπόλοιποι και είναι λόγος να εγκαταλείψουμε τα κινητά που μας βολεύουν!

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

φίλε montblanc αν ο λόγος που δεν υπάρχουν εφαρμογές αντίστοιχου επιπέδου οφείλεται στο ότι το symbian είναι παρωχημένο, και αφού η νοκια το αναβαθμίζει σε belle ας το υποστηρίξει με δικές της official εφαρμογές. Δε λέω να γράψει εφαρμογές για τα πάντα αλλά να στηρίξει λίγο τα κυρίως θέματα. 1.facebook 2.tweeter 3.youtube
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Με το twitter πως την παλεύετε παιδιά; Τραγικό ότι έχει βγει μέχρι τώρα (Trill, Socially, Tweets60)

 

mobile.twitter.com :D εγω αυτο χρησιμοποιω απο οπερα μινι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γειά σας. Έχει δοκιμάσει κάποιος την εφαρμογή symsmb που για να βλέπεις το κινητό μέσω του pc και το αντίστροφο? Με αφήνει μόνο να δω το pc απο το κινητό όχι το ανάποδο, καμία βοήθεια κανείς?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Γνωρίζει μήπως κανείς κάποια εφαρμογή που να μηδενίζει αυτόματα τους counters του τηλεφώνου (Data, Call Duration);;;

Π.χ. κάθ 30 του μήνα να μηδενίζει την διάρκεια των κλήσεων (ώστε να μπορώ να παρακολουθώ την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου μου)

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη :D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα έχω εγώ ένα θεματάκι...Είχα βάλει το find me για να στείλει μήνυμα αν μου το κλέψουν,αλλά επειδή όταν άνοιγα το τηλ. έψαχνε δίκτυο να συνδεθεί και δεν μου άρεσε αυτό το έβγαλα.Εβαλα το mobitrack (από το ovi) και το τσέκαρα βάζοντας μια άλλη sim.Και όρισα να στέλνει το μήνυμα με το νούμερο του κλέφτη sto 1o μου νούμερο.Kαι αυτό κάθε λίγα λεπτά έστελνε μήνυμα! Επίσης δεν μπορώ να μπω στο μενού της εφαρμογής αυτής για να τη ρυθμίσω όπως θέλω.Έτσι είπα να το βγάλω! Αλλά έλα που δεν βγαίνει με τίποτα! Λεει ότι πρέπει κάποιες εφαρμογές πρέπει να κλείσουν πρώτα (χωρίς να έχω καμμία ανοιχτή) Πατάω οκ, αλλά δεν αφαιρείται!! πως στο καλό να τη βγάλω ρε παιδιά? Είναι στη μνήμη του τηλεφώνου. Επειδή έστελνε αβέρτα μηνύματα στα τηλέφωνα που είχα ορίσει, τελικά έκανα reset αφού έκανα αντίγραφο ασφαλείας.Μήπως ξέερει κανείς καμμιά απλή εφαρμογή για περιπτωση κλοπής? Έχω το Nokia E72. Ευχαριστώ! Edited by camerakias
οκ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα που να στελνω δωρεαν σμσ στο εξωτερικο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι :)

 

(10 χαρακτήρες)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει τροπος μεσο ΝΟΚΙΑ C6 00 να ακουμε οτι ραδιοφωνο θελουμε μεσο ιντερνετ? Υπαρχει κ η εφαρμογη απο το οvi stοre αλλα δεν εχει πολλους σταθμους.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

το Nokia Internet radio βαλε

 

εχει σταθμους απο ολη τη γη. 100αδες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το Nokia Internet radio βαλε

 

εχει σταθμους απο ολη τη γη. 100αδες

 

Ελληνικους εχει οτι να ναι. Καμια σχεση με android που εχει τα παντα απο Ελληνικα ραδιοφωνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πιστοποιητικό ρίξε μια ματιά σε ένα παλιό θέμα. Δεν θυμάμαι εάν λειτουργούσε σωστά ο coreplayer στα 5th νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με το radio με την αναπαραγωγή video ίσως να έχεις. Εάν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πιστοποιητικό ρίξε μια ματιά σε ένα παλιό θέμα. Δεν θυμάμαι εάν λειτουργούσε σωστά ο coreplayer στα 5th νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με το radio με την αναπαραγωγή video ίσως να έχεις. Εάν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

 

Το ειδα αυτο και το δοκιμασα πριν ποσταρο απο πανω! Δε δουλευει δυστηχως, δεν υποστηριζει το αρχειο, αν και ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ μου φαινεται οτι υστερει πλεον.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αυτο και το δοκιμασα πριν ποσταρο απο πανω! Δε δουλευει δυστηχως, δεν υποστηριζει το αρχειο, αν και ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ μου φαινεται οτι υστερει πλεον.

Εμενα μου λειτουργει μια χαρα. Τι αρχειο δεν υποστηριζει? url βαζεις του καθε σταθμου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα - μία άλλη ερώτηση:

Πως θα μπορούσα να βάλω αμέσως μετά από μία (και κάθε) εκκίνηση του τηλεφώνου το built-in player να παίζει μία Playlist από την Μουσική μου;

Εννοώ αυτομάτως ως startup.

(Έχω ενεργό και το widget μουσικής στην αρχική οθόνη.)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες το παρακάτω (δεν το έχω δοκιμάσει)!

http://mikie.iki.fi/symbian/autostart.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει δοκιμάσει κανείς το Rising Mobile Security;

http://www.rising-global.com/images/mobile.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα σας, έχω ένα Nokia 500 και του έκανα σήμερα αναβάθμιση σε Belle, όλα πήγαν καλά, αλλά είχα πριν (με άδεια - έχω τον κωδικό) το Kaspersky Mobile Security 9 και δεν μπορώ να βρω τώρα σε ποιο μενού θα κάνω εισαγωγή της άδειας μου, γιατί το έβαλα σε trial τώρα.

Το είχα κατεβάσει από την εφαρμογή (κατάστημα) με πληρωμή μέσο Vodafone.

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση εκ των πρότερων.

Edited by tsentzos
Nokia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήλθες στο myphone :)

 

Δες Εδώ λογικά η διαδικασιά είναι ίδια και στην συσκευή σου!

 

 

edit:

http://support2.kaspersky.com/3196

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα Nokia 5800 το οποίο δεν χρειάζομαι και θέλω να το δώσω στον ανιψιό μου. Το θέμα είναι ότι θέλουμε να βάλουμε ένα πρόγραμμα ώστε να μπορούμε να τον εντοπίζουμε (καθότι πιτσιρικάς και μάλιστα ζωηρός). Έψαξα στο nokia store και έβαλα το phonelocator (http://store.ovi.com/content/25892?clickSource=search&pos=1). Όσο όμως και να δοκίμασα δεν κλειδώνει τους δορυφόρους και η μόνη πηγή εντοπισμού είναι έστω και ανακριβής με βάση το δίκτυο. Το πραγματικό πρόβλημα ωστόσο, είναι ότι για να δεις που βρίσκεται κάποιος πρέπει να μπεις στη σελίδα της εφαρμογής και το κινητό να έχει κάνει συγχρονισμό με τη σελίδα. Έλα όμως που μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος να συγχρονιστεί είναι μέσω wi-fi...:mad: Έχω δοκιμάσει τα πάντα (εκτός από ULTREX ;)) cosmote internet, gprs τίποτα. Την έχει δουλέψει κανείς την εφαρμογή, ή ξέρει κανείς κάτι; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ.

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για Symbian που να κάνει την ίδια δουλειά;

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν κάποιος φίλος έχει το αρχείο sis "MobiLex v3.1.5 signed.sis" για συκευές αφής, ας μου στείλει ένα πμ γιατί δεν το βρίσκω πουθενά.

Την εγκυκλοπαίδεια την έχω από το παλιό s60v3. Το αρχείο εγκατάστασης μου λείπει.

Ευχαριστώ!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν υπαρχει flash player για symbian.

 

Παιδια εχω το satio

Αν δεν υπαρχει flash player ξεχναω την εφαρμογη top eleven απο το facebook ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλημερα σε ολους. Περασα την εφαρμογη joikuspot premium στο 5800 μου για να το κανω wifi hotspot. Το θεμα ομως ειναι οτι επειδη το hotspot που δημιουργει ειναι ελευθερο συνδεονται και αλλοι και μου τρωνε mb. υπαρχει κανενας τροπος να κλειδωσω το hotspot μεσω αυτης ή καποιας αλλης εφαρμογης οπως γινεται στο android?
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...