Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..πρόσφατα κατέβασα το Google Maps στο N97 μου...λειτουργει κανονικά όσο το κντ είναι συνδεμένο σε Wifi αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω gprs....καμία ιδέα για το τι μπορει να φταιει?

 

To Google Maps συνδέεται με την προεπιλεγμένη σου σύνδεση: Μενού>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Προορισμοί (η ομάδα που έχει το *τικ* στα δεξιά της) και με την πρώτη προτεραιότητα αυτής της ομάδας.

Όταν λοιπόν ανοίγεις το GM να επιλέξεις αλλαγή σύνδεσης από τις ρυθμίσεις. ;)

 

EDIT: Το τελευταίο θα χρειαστεί να το κάνεις μόνο μία φορά! Το GM συνδέεται πάντα με την τελευταίο "πετυχημένο" προορισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι σχετικό με το fring...το κατέβασα πρόσφατα στο κινητό μου αλλά δεν κατάλαβα κάτι...για να πάρω τηλέφωνο μέσω skype πρέπει να έχω αγοράσει credits? Το ρωτάω αυτό γιατί αν και έκανα register στο skype και προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο μέσω αυτού η γραμμή κλείνει αμέσως ...ή μήπως θα πρέπει και αυτός που παίρνουμε τηλ. να είναι στο skype;

Επίσης αν δοκιμάσω να πάρω τηλ. απευθείας από το fring έχω κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με τις χρεώσεις ή όχι;

Κάπου τα έμπλεξα μου φαίνεται...:wacko:

Αντώνης

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη θα πρεπει να σαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και να εχει λογαριασμο skype.

Για δωρεαν κληση θα πρεπει να χει και ο αλλος skype και να ναι συνδεδεμενος.

Για να παρεις τηλεφωνο σε τριτους θα πρεπει να αγορασεις credit.

Οι χρεωσεις ειναι καλυτερες αλλα θα πρεπει να σαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και θα ταν καλυτερα μεσω wifi διαφορετικα δεν ξερω αν συμφερει.:)

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη θα πρεπει να σαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και να εχει λογαριασμο skype.

Για δωρεαν κληση θα πρεπει να χει και ο αλλος skype και να ναι συνδεδεμενος.

Για να παρεις τηλεφωνο σε τριτους θα πρεπει να αγορασεις credit.

Οι χρεωσεις ειναι καλυτερες αλλα θα πρεπει να σαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και θα ταν καλυτερα μεσω wifi διαφορετικα δεν ξερω αν συμφερει.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αυτό μάλλον είχα καταλάβει και εγώ...ναι ΠΑΝΤΑ σύνδεση wifi αλλιώς δεν λέει..:(

Αλλά μπορώ να πάρω τηλ. και σε κάποιον που δεν είναι συνδεδεμένος στο skype έστω και με credits και αυτό είναι καλό..:D

Γνωρίζεις αν μέσω fring μόνο να έχω κάποιο πλεονέκτημα στην κλήση;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος ενα λινκ να κατέβασω το smartmovie , αλλά οχι την trial εκδοση,
Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος ενα λινκ να κατέβασω το smartmovie , αλλά οχι την trial εκδοση,

Έχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι απαγορεύεται να δημοσιοποιούμε links τα οποία οδηγούν σε παράνομο υλικό. Με μία απλή αναζήτηση στο google θα μας εμφανίσει αποτελέσματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αυτή τη στιγμη ειμαι στην ευχάριστη θέση (:rolleyes::rolleyes:) να δημοσιεύω την πρώτη μου απάντηση (ερώτηση για την ακρίβεια) στο φορουμ του μαϊ φόουν. Αν και συμβουλεύτηκα την ιστοσελίδα σας για την αγορα του Νοκια 5800 τώρα αποφάσισα να γίνω μέλος γιατι κατάλαβα πως εχώ πολλά ακομα να μάθώ σχετικά με τα συμπιαν κινητά μιας και αυτή είναι η πρώτη μου ΣΥΜΠΙΑΝ συσκευη!!!!:D:D Λοιπόν ας σας θέσω δύο ερωτήσεις:

 

1. Υπάρχει κάποιο πρόραμμα για το Νοκια 5800 με το οποίο θα μπορεί να διαβάζει αρχεία αντομπ ή αρχεια του Γουόρντ? Μήπως είναι προεγκατεστημένα?

 

2. Γνωρίζετε καποια εφαρμογή μεσω της οποίας μπορώ να μετατρέψω την συσκευή μου σε τηλεκοντρολ (π.χ. για τηλεοραση)?

 

Ευχαριστώ

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.

Σαν καινουργιος διαβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ .Θα σε βοηθησει πολυ και θα λυθουν πολλες αποριες σου.

1)Προεγκατεστημενα αυτα που ψαχνεις δεν ειναι.Κανε μια αναζητηση στο παρον θεμα με τις λεξεις που ψαχνεις καθως και στο :google:.

2)Δεν υπαρχει κατι τετοιο γιατι η συσκευη δεν εχει υπερυθρες.

Καλη διαμονη και καλη συνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.

Σαν καινουργιος διαβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ .Θα σε βοηθησει πολυ και θα λυθουν πολλες αποριες σου.

1)Προεγκατεστημενα αυτα που ψαχνεις δεν ειναι.Κανε μια αναζητηση στο παρον θεμα με τις λεξεις που ψαχνεις καθως και στο :google:.

2)Δεν υπαρχει κατι τετοιο γιατι η συσκευη δεν εχει υπερυθρες.

Καλη διαμονη και καλη συνεχεια.

 

Το 'ψαξα αλλά παντού μου λέει πως η εφαρμογη Adobe Reader είναι διαθέσιμη μόνο σε 3d edition κινητά (ακόμα και στην ιστοσελίδα της Adobe) :(¨Μπορεί κάποιος να μου δώσει συγκεκριμένο λινκ για να το κατεβάσω?

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ το forum. Ξέρει κανείς αν υπάρχει s60 VOIP client που να υποστηρίζει skype και να δέχεται ρυθμίσεις για proxy server? Τα nimbuzz και fring δεν μπορούν.

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ το forum. Ξέρει κανείς αν υπάρχει s60 VOIP client που να υποστηρίζει skype και να δέχεται ρυθμίσεις για proxy server? Τα nimbuzz και fring δεν μπορούν.

 

thanx

 

δεν σου δουλευει το fring:confused:? εντυπωση μου κάνει επειδή το fring ειναι σουπερ στο ΝΟΚΙΑ 5530...!!!:cool:

(λέμε με σύνδεση σε wifi)

Link to comment
Share on other sites

Το 'ψαξα αλλά παντού μου λέει πως η εφαρμογη Adobe Reader είναι διαθέσιμη μόνο σε 3d edition κινητά (ακόμα και στην ιστοσελίδα της Adobe) :(¨Μπορεί κάποιος να μου δώσει συγκεκριμένο λινκ για να το κατεβάσω?

Η έκδοση που δουλεύει είναι η Quick Office Adobe Reader LE 2.5.361.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν σου δουλευει το fring:confused:? εντυπωση μου κάνει επειδή το fring ειναι σουπερ στο ΝΟΚΙΑ 5530...!!!:cool:

(λέμε με σύνδεση σε wifi)

και το fring και το nimbuzz δουλευουν σε δίκτυα που δεν χρειάζονται proxy server, όπως π.χ. το δίκτυο ενός σπιτιού, αλλά δεν μπορούν σε δίκτυα που θέλουν proxy settings, όπως π.χ. σε ορισμένα πανεπιστήμια ή εταιρίες. Για αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι άλλο. ;-)

Link to comment
Share on other sites

και το fring και το nimbuzz δουλευουν σε δίκτυα που δεν χρειάζονται proxy server, όπως π.χ. το δίκτυο ενός σπιτιού, αλλά δεν μπορούν σε δίκτυα που θέλουν proxy settings, όπως π.χ. σε ορισμένα πανεπιστήμια ή εταιρίες. Για αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι άλλο. ;-)

 

αααα, οκεηκ... δεν το κατάλαβα σωστά το ερώτημα σου...

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που δουλεύει είναι η Quick Office Adobe Reader LE 2.5.361.

 

Στις οδηγίες εγκατάστασης λέει να ανοίξω με x-plore το folder "c:\sys\bin"

το δικό μου έχει μόνο το "c:\sys"

είναι λογικό ή έχει σβηστεί από λάθος;

 

Edit: ΟΚ το εγκατέστησα με άλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που δουλεύει είναι η Quick Office Adobe Reader LE 2.5.361.

 

Ευχαριστώ. (πρέπει να πληρώσω για να την αποκτήσω?)

 

 

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο σχετικά με τη συσκευή 5800? Οταν την συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει να επιλέξω εάν θα χρησιμοποιήσω το PC Suite, εάν θα κάνω μαζική μεταφορά αρχείων κτλ. Όταν επιλέγω πως θα χρησιμοποιήσω το PC Suite, μεταφέρω τα αρχεία που θέλω και μετά όταν πάω στην ασφαλή κατάργηση συσκευών υλικού δεν μου βγάζει την συσκευή. Αντιθέτως όταν επιλέγω μαζική μεταφορα απο το κινητό, όταν πάω στην ασφαλή κατάργηση μου εμφανίζει την συσκευή... Τι συμβαίνει? Ποια η διαφορά μεταξύ των διαφόρων επιλογών?

 

Ευχαριστώ

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο σχετικά με τη συσκευή 5800? Οταν την συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει να επιλέξω εάν θα χρησιμοποιήσω το PC Suite, εάν θα κάνω μαζική μεταφορά αρχείων κτλ. Όταν επιλέγω πως θα χρησιμοποιήσω το PC Suite, μεταφέρω τα αρχεία που θέλω και μετά όταν πάω στην ασφαλή κατάργηση συσκευών υλικού δεν μου βγάζει την συσκευή. Αντιθέτως όταν επιλέγω μαζική μεταφορα απο το κινητό, όταν πάω στην ασφαλή κατάργηση μου εμφανίζει την συσκευή... Τι συμβαίνει? Ποια η διαφορά μεταξύ των διαφόρων επιλογών?

 

Ευχαριστώ

Δεν συμβαίνει κάτι. Απλά όταν διαλέγεις μαζική αποθήκευση ο υπολογιστής διαβάζει το κινητό ως ένα εξωτερικό μέσο αποθήκευσης, όπως είναι π.χ. τα memory stick και γι΄αυτό σου εμφανίζει την επιλογή ασφαλή κατάργηση. Όταν το συνδέσεις με την επιλογή pc suite δεν το αναγνωρίζει ως εξωτερική μονάδα αποθήκευσης και λογικό είναι να μην σου βγάζει την επιλογή ασφαλή κατάργηση, απλά κάνεις αποσύνδεση μέσα από το pc suite (αν υπάρχει τέτοια επιλογή) αλλιώς αφαιρείς απλά το καλώδιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει κάτι. Απλά όταν διαλέγεις μαζική αποθήκευση ο υπολογιστής διαβάζει το κινητό ως ένα εξωτερικό μέσο αποθήκευσης, όπως είναι π.χ. τα memory stick και γι΄αυτό σου εμφανίζει την επιλογή ασφαλή κατάργηση. Όταν το συνδέσεις με την επιλογή pc suite δεν το αναγνωρίζει ως εξωτερική μονάδα αποθήκευσης και λογικό είναι να μην σου βγάζει την επιλογή ασφαλή κατάργηση, απλά κάνεις αποσύνδεση μέσα από το pc suite (αν υπάρχει τέτοια επιλογή) αλλιώς αφαιρείς απλά το καλώδιο.

 

Όσν αφορά το Adobe reader ξέρεις να μου πεις εάν πρέπιε να πληρώσω για να την αποκτήσω?:worry:

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω μια μικρη βοηθια,θελω να εγκαταστεισω το mobiLex και ενο εχω κανει εγκατασταση το python οπως λεει ο οδηγος εγκαταστασης στην πρωτη σελιδα στο 2ο βημα που λεει (Sign και εγκατάσταση του appuifw2 module)το κινητο μου γραφει (δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη)καμια ιδεα για το τι να κανω???Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Όσν αφορά το Adobe reader ξέρεις να μου πεις εάν πρέπιε να πληρώσω για να την αποκτήσω?:worry:

Θα πρεπει να πληρωσεις εκτος εαν θελεις να το βρεις σπασμενο..

Καλησπερα παιδια θελω μια μικρη βοηθια,θελω να εγκαταστεισω το mobiLex και ενο εχω κανει εγκατασταση το python οπως λεει ο οδηγος εγκαταστασης στην πρωτη σελιδα στο 2ο βημα που λεει (Sign και εγκατάσταση του appuifw2 module)το κινητο μου γραφει (δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη)καμια ιδεα για το τι να κανω???Ευχαριστω.

Δοκιμασε να το κανεις εγκατασταση αφου τρεξεις το patche installserver. Το συγκεκριμενο ειναι για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να πληρωσεις εκτος εαν θελεις να το βρεις σπασμενο..

 

Πού μπορώ να το βρω σπασμένο? Υπάρχει περίπτωση να μου προκαλέσει προβλήματα?

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την έκδοση (Quick Office Adobe Reader LE 2.5.361) που σου έδωσε ο Itchrist86 στο Google και θα την βρεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να το βρω σπασμένο?

Νομισα οτι το διαβασες :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2945602#post2945602

Υπάρχει περίπτωση να μου προκαλέσει προβλήματα?

Δεν νομιζω. Εαν εχεις καποιο προβλημα που δεν θα εχεις εδω ειμαστε :D

 

 

edit:

@stendor με προλαβες :O :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον x-plore πηγα σε ενα αρχειο video και το εκανα hidden, δεν μπορω ομως τωρα να το επαναφερω.:O Τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον x-plore πηγα σε ενα αρχειο video και το εκανα hidden, δεν μπορω ομως τωρα να το επαναφερω.:O Τι κανω τωρα?

Θα πας στις ρυθμίσεις του X-plore και θα επιλέξεις να φαίνονται τα κρυφά αρχεία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...