Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω μεγάλη απορία για αυτά τα 2

1.

αδύνατη εγκατάσταση

προστατευμένη εφαρμογη από

μη αξιόπιστο προμηφευτη

 

2.δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογη

 

έχω περάσει υπογραφή και αυτό σχεδόν σε 3/4 εφαρμογών δεν μπορώ να περάσω εξαιτίας αυτόν 2 ζητημάτων:mad:

 

χτες απο τα νευρα μου που δεν εκανε update εκανα φορματ και αποτελεσμα παλι τα ιδια ....

 

τι θελει δεν μπορο να καταλάβω:confused:

μηπως να στειλο email στην νοκια

 

μήπως το cer/key ειναι προβληματικό

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χτες απο τα νευρα μου που δεν εκανε update εκανα φορματ και αποτελεσμα παλι τα ιδια ....

 

τι θελει δεν μπορο να καταλάβω:confused:

μηπως να στειλο email στην νοκια

 

μήπως το cer/key ειναι προβληματικό

 

βασικα για το δευτερο νομιζω οτι πρεπει να εχει σχεση με permissions...γιατι οταν ειχα παει να εγκαταστησω μια εκδοση x-plore δεν με αφηνε ενω με μια παλαιοτερη τα καταφερα...μηπως τα προγραμματα που πας να εγκαταστησεις ζητουν προσβαση σε φακελους συστηματος/??

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι ζητάνε αυτή τη πρόσβαση αλλά πάντα πατάω ναι :worry:

 

εχεις χακαρει την συσκευη?εννοω προσβαση σε φακελους που γινεται μονο μεσω hacking και χρειαζεσαι special permissions..πχ "private".μου φαινεται οτι το προγραμμα παει να μπει εκει και το κινητο δεν το αφηνει..

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογές προσπαθείς να περάσεις...;

Τέτοια μηνύματα εμφανίζονται σε "περίεργες" εφαρμογές οι οποίες απαιτούν να έχεις χακάρει τη συσκευή και όχι στις συνηθισμένες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση μερικές freeware εφαρμογές από την πρώτη σελίδα και πες μας εάν κάνουν εγκατάσταση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά παρόμοια ανάρτηση δεν βρήκα. Υπάρχει μία δωρεάν εφαρμογή που λέγεται Widgetizer και μας δίνει τη δυνατότητα να προσθέσουμε οπουδήποτε στην αρχική οθόνη διάφορες συντομεύσεις (όποιες θέλουμε) αλλά και widgets! Η εφαρμογή απευθύνεται σε κινητά αφής που επισήμως δεν υποστηρίζουν widgets στην αρχική οθόνη (πχ 5800, Χ6 κλπ).

 

Το δοκίμασα στο δικό μου Χ6 και έμεινα έκπληκτος! Πλέον έχω κάπου 12 συντομεύσεις και 3 widgets στην αρχική μου οθόνη και η κατανάλωση μνήμης είναι 1ΜΒ!!

 

Η εφαρμογή χρειάζεται μόνον υπογραφή αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να αναρτηθεί εδώ. Κάντε μία αναζήτηση (είναι πλέον στην έκδοση 1.04)

 

 

πως γίνεται η διαδικασία υπογραφής, βρήκα την εφαρμογή Widgetizer_1.03.sis και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση στο Nokia Χ6 μου βγάζει, σφάλμα πιστοποιητικού επικοινωνήστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται η διαδικασία υπογραφής, βρήκα την εφαρμογή Widgetizer_1.03.sis και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση στο Nokia Χ6 μου βγάζει, σφάλμα πιστοποιητικού επικοινωνήστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω λιγο help, ψαχνω μια εφαρμογη που κλειδωνει το κινητο και δεν μπορει να μπει κανεις στα μνμ στις κλησεις γενικα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα που λες λέγεται "κλείδωμα τηλεφώνου" και υπάρχει στις ρυθμίσεις ασφαλείας του κινητού σου... :p :p :p

 

(πλακίτσα)

 

Υπήρχε κάποια στιγμή για παλιότερα μοντέλα ένα πρόγραμμα αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του... (smart lock, smart guard, κάπως έτσι)

Edited by gianpithio
link προς παράνομο υλικό

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Advanced Device Locks αλλά δεν είναι free.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

New YouTube Mobile Website Offers A Number Of Enhancements Including Faster

http://www.symbian-freak.com/news/010/07/introducing_the_new_youtube_mobile_website.htm

 

 

Features:

● It's really fast.

● The new user interface incorporates larger, more touch friendly elements, making it easier to access videos on the go.

● It incorporates many of the features you've come to expect from YouTube.com, such as search query suggestions, options to create playlists, and the ability to "favorite," "like," or "unlike" videos directly on your device.

● As we make improvements to YouTube.com, you'll see them quickly follow on the mobile website, unlike native apps which are not updated as frequently.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έκανα στο Χ6 αναβάθμηση στην 21.0.004 έκδοση.Και τώρα που πάω να εγκαταστήσω το Free Signer μου λέει το πιστοποιητικό έχει λήξει.Αλλάζω την ημερομηνία όπως έκανα και στην προηγούμενη έκδοση στην οποία γινόταν η εγκατάσταση αλλά τώρα πάλι μου εμφανίζει το μήνυμα το πιστοποιητικό έχει λήξει.Καμιά ιδέα να καταφέρω να το εγκαταστήσω.Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση του Free Signer;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έκανα στο Χ6 αναβάθμηση στην 21.0.004 έκδοση.Και τώρα που πάω να εγκαταστήσω το Free Signer μου λέει το πιστοποιητικό έχει λήξει.Αλλάζω την ημερομηνία όπως έκανα και στην προηγούμενη έκδοση στην οποία γινόταν η εγκατάσταση αλλά τώρα πάλι μου εμφανίζει το μήνυμα το πιστοποιητικό έχει λήξει.Καμιά ιδέα να καταφέρω να το εγκαταστήσω.Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση του Free Signer;

Καλημέρα. Δοκίμασε να γυρίσεις την ημερομηνία ακόμα πιο πίσω. Αν π.χ. γύρισες μόνο 6 μήνες ή 1 χρόνο πίσω την ημερομηνία δοκίμασε να την γυρίσεις ακόμα πιο παλιά. Για δοκίμασε και το παρακάτω αρχείο, http://www.symbian-freeware.com/download-free-signer-for-symbian.html

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αν σου λεει οτι το πιστοποιητικό έχει λήξει γυρνατω ακομα πιο πισω.

οχι πολυ πισω γιατι θα βγαλει μηνυμα οτι εχει οριστει λαθος ημερομηνια στο κινητο. θα το βρεις...

εγω αυτο εκανα σε καθε εφαρμογη που μου το λεγε...

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά.Θα το τσεκάρω.Αρχικά θα δω αυτό το αρχείο που μου είπες να κατεβάσω stendor

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο καιρο....

θελω να ρωτησω για εφαρμογη/ες που παιζουν διαφορα βιντεο...

 

το λεω διοτι σαν φανταρος το χρειαζομαι σε διαφορες ωρες που δεν ειναι και το πιο ευκολο να εχω το netbook ανοιχτο...

 

αλλα θελω προγραμματα που χρησιμοποιειτε και αν γινεται να μου πειτε και τι αρχεια παιζουν (ποιες καταληξεις) δηλαδη και αν χρειαζονται τιποτα προσθετο (κατι σε codec πχ που πρεπει να μπει εξτρα)...

το ρωταω γιατι θα εχω λιγο χρονο στη διαθεση μου να πειραματιστω και να περασω ταινιες ή σειρες οποτε θελω ετοιμες λυσεις για να γλυτωσω χρονο και να περασω αντιστοιχα αρχεια μεσα...

 

ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

stendor προσπάθησα να εγκαταστήσω το FreeSigner του αρχείου που μου είπες να κάνω λήψη.Άλλαξα πόσες ημερομηνίες και τίποτα.Ή θα λέει το πιστοποιητικό έχει λήξει ή το πιστοποιητικό δεν ισχύει ακόμα ή ορίστικε λάθος ημερομηνία στο τηλέφωνο.Τί μπορώ να κάνω τώρα.Είδα ότι βγήκε hack για την 21.0.004 αλλά δεν ξέρω ποιά αρχεία να κατεβάσω απο το navifirm δεν λέει κάπου EMEA Greece

 

edit:Τελικά βρήκα σε αυτό το link: http://www.ziddu.com/download/10185864/freesigner_tphc8suc.rar.html το FreeSigner που εγκαταστήθηκε με επιτυχία χωρίς να αλλάξω ημερομηνία.Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας το κατεβάσει.Αν υπάρχει πρόβλημα με το link ας το αφαιρέσουν οι διαχειριστές που γνωρίζουν καλύτερα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατήρησε κανείς αν υπάρχει, ακόμη, το skype στις διαθέσιμες υπηρεσίες του Fring;

Γιατί τις τελευταίες μέρες δε μου το βγάζει.Εκτός αν έγινε κάποιο λάθος στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο καιρο....

θελω να ρωτησω για εφαρμογη/ες που παιζουν διαφορα βιντεο...

 

Μετατροπή ταινιών για συσκευές Symbian S60 5th Edition :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αυτο θα το κοιταξω αλλα εγω μιλαω για εφαρμογη στο κινητο που να παιζει avi,mpeg πχ τετοιο εννοω και οχι να κανω convert στο pc...

γιατι με το ενσωματωμενο δε παιζει σχεδον τιποτα...

υπαρχει κατι γιαυτο που ρωταω ή ολα πρεπει να μετατρεπονται?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το SmartMovie αλλά δεν δουλεύει και πολύ καλά με τα 5th edition.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι το τσεκαρα αυτο αλλα πραγματικα δεν ελεγε πολλα...

προς το παρον με το total convert προσπαθω να φτιαξω τα αρχεια και βλεπουμε...

ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ξέρει κανένας αν υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για διακοπή καπνίσματος που να τρέχει ρε ν97? Έστω και java. Εχει μονο μια στο ovi αλλα ειναι τελειως χαζή. Θα προτιμούσα κατι σαν το my last cigarette αν θυμιζει σε κανεναν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

έχει δουλέψει κανείς καμιά εφαρμογή call manager που να δουλεύει και να μην κρεμάει? έχω το Nokia X6 και το Phonepilot που δοκίμασα (διάφορες εκδόσεις από τα μαγαζάκια..) μετά την 2-3η κλήση κρεμάνε και δεν διαχειρίζονται σωστά τις κλήσεις..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...