Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Q-Tracker v1.0 by Q-Stuff [Java]

 

Εφαρμογή που παίρνει δεδομένα από το GPS της συσκεύης και στέλνει σε μήνυμα ένα link με χάρτη στο Google Maps με την τοποθεσία σου σε όποιο αριθμό/επαφή επιλέξεις!

Τη χρησιμοποίησα και λειτουργεί άψογα!

Υπάρχει στο μαγαζάκι, για όποιον ενδιαφέρεται! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παλι register πρεπει να κανω ποοοο !!!!

 

μια εφαρμογη γιανα κανω το flass να λιτουργει ος φακος?

 

Brightlight, τρελλο interface και τζαμπα

Link to comment
Share on other sites

Brightlight, τρελλο interface και τζαμπα

 

Συμφωνω απολυτα, ειναι ο,τι πιο ευχρηστο και καλλοπισμενο εχει κυκλοφορησει για κινητα symbian ever!!!! (χωρις δοση υπερβολης). Κανεις την δουλεια σου απλα, γηγορα και ευκολα. και ειναι η εφαρμογη που την εχεις πρωτη μουρη, αν οχι στην αρχικη οθονη, τοτε στο κεντρικο μενου σιγουρα.

 

Βεβαια δεν ειναι "ακριβως" δωρεαν.. στο ovistores το βρηκα με 2€.. Αν βεβαια δεν ξερει καποιος τον "αλλον δρομο" να το βρει, ας το αγορασει και με 2€, πραγματικα αξιζει...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια δεν ειναι "ακριβως" δωρεαν.. στο ovistores το βρηκα με 2€.. Αν βεβαια δεν ξερει καποιος τον "αλλον δρομο" να το βρει, ας το αγορασει και με 2€, πραγματικα αξιζει...

Στην αρχή ήταν δωρεάν :)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές της Offscreen γενικά είναι πολύ καλογραμμένες και με καταπληκτικό interface. Εκτός από το BrightLight, δείτε το Strobe, το Converter και άλλα. Βάλτε Offscreen στο search του Ovi Store και θα ανακαλύψετε πολλές και ενδιαφέρουσες. Οι περισσότερες είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω κανενα game για το 5800 και μεσα στον φακελο εχει ενα αρχειο meta-inf και κατι σωρους απο κατι αλλα αρχεια...κανενα δεν εχει καταληξη sis η jar...τι πρεπει να κανω για να τα περασω στο κινητο????
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω κανενα game για το 5800 και μεσα στον φακελο εχει ενα αρχειο meta-inf και κατι σωρους απο κατι αλλα αρχεια...κανενα δεν εχει καταληξη sis η jar...τι πρεπει να κανω για να τα περασω στο κινητο????

 

Μήπως έχεις επιλέξει να μη φαίνονται οι καταλήξεις γνωστών αρχείων στο PC σου;

Το αρχείο meta-inf βρίσκεται μέσα στα jar αρχεία. Πέρασε το αρχείο στο κινητό σου και εγκατέστησέ το! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

μα εχει και αλλα αρχεια οπως a.class b.class c,j,f,e κτλ....θες να στο στειλω με pm να το δεις??

η να σου στειλω την σελιδα

Edited by fanis_club
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοίξει και βλέπεις τα αρχεία του jar.

Προφανώς έχεις ρυθμίσεις το WinRAR (ή όποιο άλλο πρόγραμμα zip) να αναγνωρίζει και τα αρχεία jar ως δικά του συμπιεσμένα αρχεία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μα δεν το κανει σε ολα τα παιχνιδια φιλε...σε μερικα παω να κανω αποσυμπιεση και εχει ενα σωρο αρχεια μεσα...

ειναι θεμα winrar και καποιας ρυθμισης??

Link to comment
Share on other sites

μα δεν το κανει σε ολα τα παιχνιδια φιλε...σε μερικα παω να κανω αποσυμπιεση και εχει ενα σωρο αρχεια μεσα...

ειναι θεμα winrar και καποιας ρυθμισης??

 

Μην κάνεις αποσυμπίεση το αρχείο αυτό!

Πέρασέ το στο κινητό σου και εγκατέστησέ το κανονικά.

Τα αρχεία που βλέπεις μέσα είναι αρχεία που περιλαμβάνονται σε εφαρμογές jar.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε την προβολή των επεκτάσεων των αρχείων και πες μου τι επέκταση έχει το αρχείου που αναφέρεσαι.

Αν είναι jar πέρνα το κατευθείαν στο κινητό και κάνε το εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δωρεάν προγράμματα για doc viewer? ή pdf viewer?

μόνο το acrobat PDF και το quickoffice που πληρώνεις?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

σορυ αν σας τα εξηγω λαθος..κατεβαζω ενα παιχνιδι σε μορφη winrar..οταν κανω αποσυμπιεση μου βγαζει αρχεια οπως εναν φακελο meta-inf και αλλα εικονιδια που γραφουν aclass b class κτλ...κανενα δεν εχει καταληξη sis η jar...
Link to comment
Share on other sites

Privacy μηδέν ο Skyfire. Ακόμη και τα settings δεν αποθηκεύονται τοπικά αλλά στο internet. Και από απόδοση, λειτουργίες, ταχύτητα και απεικόνιση απλά καμία σύγκριση με τον Opera. Έτη φωτός μακριά από τους άλλους ο Opera Mobile.

 

Συμφωνώ για τα περί privacy, αλλά μη ξεχνάς ότι ο Skyfire ποντάρει στο multimedia part, όπου δεν έχει καμιά σχέση με τον opera. Για δοκίμασε να δεις video στο Youtube ή ακομα χειρότερα στο Vimeo με τον Opera! Ή να ακούσεις streaming στο Soundcloud. :-)

Αν του κάνουν πιο γρήγορο το interface, και βελτιώσουν τα privacy, νομίζω δε θα του λείπει τίποτα.

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

σορυ αν σας τα εξηγω λαθος..κατεβαζω ενα παιχνιδι σε μορφη winrar..οταν κανω αποσυμπιεση μου βγαζει αρχεια οπως εναν φακελο meta-inf και αλλα εικονιδια που γραφουν aclass b class κτλ...κανενα δεν εχει καταληξη sis η jar...

 

Α, μάλιστα!

Αν το αρχείο που κατεβάζεις έχει κατάληξη .rar τότε άλλαξε την κατάληξη σε .jar,

γιατί επειδή κάποια forum δεν επιτρέπουν attachments με τη μορφή .jar, γίνεται μια μετονομασία σε .rar απλά για να ανέβει.

Μετά πέρασέ το στο κινητό σου και εγκατέστησέ το! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τπτ απο τα 2 απλα γραφει την διευθυνση του σαιτ...σορυ που σε παιδευω....εχει καταληξη zip......

σου στελνω σε pm το λινκ αν μπορεις να βοηθησεις

Edited by fanis_club
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα περί privacy, αλλά μη ξεχνάς ότι ο Skyfire ποντάρει στο multimedia part, όπου δεν έχει καμιά σχέση με τον opera. Για δοκίμασε να δεις video στο Youtube ή ακομα χειρότερα στο Vimeo με τον Opera! Ή να ακούσεις streaming στο Soundcloud. :-)

Αν του κάνουν πιο γρήγορο το interface, και βελτιώσουν τα privacy, νομίζω δε θα του λείπει τίποτα.

 

Σωστό αυτό καθώς για flash σελίδες ο skyfire είναι οτι πιο δυνατό κυκλοφορεί.

Looking for a free mobile video player? YouTube, Yahoo Video, any web video - you name it - it's playing on Skyfire. Skyfire is the only mobile browser that supports full Flash and Windows Media videos, including Flash 10 and Silverlight 2.0. You can even watch TV on your phone!
:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό καθώς για flash σελίδες ο skyfire είναι οτι πιο δυνατό κυκλοφορεί.

:happy:

 

Όχι απλα οτι δυνατό κυκλοφορεί-αλλά ότι πιο τέλειο έχω δει σε Browser στο 5800...

 

Ο Browser απλά πετάει- Και αυτό το λέω γιατι μπαίνει facebook και φορτώνει οποιαδήποτε flash εφαρμοφή-βίντεο χωρίς να καταλαβαίνει τίποτα...Κάτι που ο Opera ακόμα δεν κάνει.. Σε άλλους τομέις βέβαια υστερεί πάρα πολύ έναντι του Opera, αλλά για multimedia είναι ότι πρέπει!!!!

 

Οπότε μέχρι ο Opera να υποστηρίξει Flash lite ή να ενσωματωθεί flash 10.1 στο 5800 και γενικότερα στα smartphones, ο skyfire είναι ιδανική λύση για multimedia σελλίδες!!! :)

Link to comment
Share on other sites

XpressCut: Cut songs on your S60 5th Edition device

http://symbianworld.org/2998-xpresscut-cut-songs-on-your-s60-5th-edition-device/

 

Χρειάζεται Python

 

 

Ευχαριστωωωωωωωω... Απτο στόμα μου την πήρες. Ήμουν πολύ τυχερός, γιατί δυσκολεύμομαι με το search:bow:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!εχω το satio κ οταν παω να κανω εγκατασταση του python εχω μονιμως το ιδιο προβλημα!σφαλμα πιστοποιητικου!τι μπορω να κανω?εχω δοκιμασει να το εγκαταστησω κ στις δυο μνημες αλλα τπτ!μηπως το satio δεν το υποστηριζει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!εχω το satio κ οταν παω να κανω εγκατασταση του python εχω μονιμως το ιδιο προβλημα!σφαλμα πιστοποιητικου!τι μπορω να κανω?εχω δοκιμασει να το εγκαταστησω κ στις δυο μνημες αλλα τπτ!μηπως το satio δεν το υποστηριζει?

 

Παραθέτω από το forum της SE:

 

Sadly the Python for S60 runtime, currently maintained by Nokia, is signed only with Nokia cerificates. According to user reports I received this prevents the installation on the Satio.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ρατσιστές είναι στην Νοκια ή μου φαίνεται?. Η θα μοιράζεσαι το symbian η δεν θα το μοιράζεσαι:what:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

οποτε στη συγκεκριμενη περιπτωση δε μπορω να χρησιμοποιησω πολλες εφαρμογες!ευχαριστω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω στο 5800 το εορτολόγιο, αλλά δε μου δούλεψε (δε λειτουργούσε το scrolling). Υπάρχει περίπτωση να φταίει το kinetic scrolling; Επίσης κατά την εγκατάσταση της Python έλεγε πως δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο μου; Edited by axel12p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...