Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου πείτε ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για πρόγνωση καιρού και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στην επιφάνεια εργασίας πολλά εικονίδια. Ευχαριστώ... Το πρόβλημα με τον όπερα λύθηκε αλλα δεν κατάλαβα δυστυχως πως... :-(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να μου πείτε ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για πρόγνωση καιρού και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στην επιφάνεια εργασίας πολλά εικονίδια. Ευχαριστώ... Το πρόβλημα με τον όπερα λύθηκε αλλα δεν κατάλαβα δυστυχως πως... :-(

 

Για το καιρό: SPB Weather

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω ένα SATIO SE και θέλω να βάλω ένα πρόγραμμα να διαβάζω pdf αρχεία έχει μέσα το adobe reader άλλα έχει λήξει μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ένα πρόγραμμα αν όχι το adobe κάποιο άλλο ???? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω ένα SATIO SE και θέλω να βάλω ένα πρόγραμμα να διαβάζω pdf αρχεία έχει μέσα το adobe reader άλλα έχει λήξει μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ένα πρόγραμμα αν όχι το adobe κάποιο άλλο ???? ευχαριστώ

Προτείνω το Alternatereader.Αρκετά ελαφρύ.

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα για log κλησεων, sms και internet?

Δηλαδή να βλέπω σύνολο λεπτών κλήσεων που έχω κάνει ή έχω λάβει, αλλά και ανά χρήστη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για πρόγνωση καιρού και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στην επιφάνεια εργασίας πολλά εικονίδια. Ευχαριστώ... Το πρόβλημα με τον όπερα λύθηκε αλλα δεν κατάλαβα δυστυχως πως... :-(

 

Εγώ στο 5800 έχω το Accuweather

 

Είναι free αλλά χωρίς εικονίδια στην αρχική οθόνη (στο 5800, δεν ξέρω για άλλες συσκευές)

Μπορείς να το βρείς στο ovi store

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το forecasrweather. Πολυ καλο. Γιαυτο με τα εικονιδια που ειπα γινεται κατι;
Link to comment
Share on other sites

............................ αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στην επιφάνεια εργασίας πολλά εικονίδια. Ευχαριστώ... Το πρόβλημα με τον όπερα λύθηκε αλλα δεν κατάλαβα δυστυχως πως... :-(

 

Widgetizer και βαζεις οτι θελεις!

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη calculator επιστημονικο (με ημιτονα συνιμητονα κτλ) υπαρχει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Solution by Solution Group.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Widgetizer και βαζεις οτι θελεις!

 

ναι δοκίμασα 100 φορές και δεν λειτουργεί μαλών θα πρέπει να χακαρο το κινητό:(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα ενα προγραμμα για το nokia χ6 να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει απο την οθονη γιατι με το κουμπι που εχει διπλα κ το ανοιξε κλεισε κοντευει να βγει και μερικες φορες νομιζω οτι δεν πιανει.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή nUnlock.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3vD4oJr-V34]YouTube - nUnLock[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που σε αφηνει να δεις/διαχειρηστεις,

την μουσικη και τις φωτογραφιες,οπως τις δειχνει και η καρτα μνημης??

Γιατι και ας εχω βαλει τις φωτογραφιες σε φακελους (στην καρτα),

στο τηλεφωνο μου τις εμφανιζει ολες σε εναν φακελο και πρεπει να

τις μετακινησω μια-μια σε καινουριο φακελο!!Επισης τα τραγουδια

τα τακτοποιει κατα οπως θελει και δεν με αφηνει να τα δω οπως

ειναι στην καρτα μνημης!!Την βοηθεια σας!!

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που σε αφηνει να δεις/διαχειρηστεις,

την μουσικη και τις φωτογραφιες,οπως τις δειχνει και η καρτα μνημης??

Γιατι και ας εχω βαλει τις φωτογραφιες σε φακελους (στην καρτα),

στο τηλεφωνο μου τις εμφανιζει ολες σε εναν φακελο και πρεπει να

τις μετακινησω μια-μια σε καινουριο φακελο!!Επισης τα τραγουδια

τα τακτοποιει κατα οπως θελει και δεν με αφηνει να τα δω οπως

ειναι στην καρτα μνημης!!Την βοηθεια σας!!

 

Ευχαριστω

Καλημέρα.

Για την μουσική δοκίμασε το FolderPlay ή το Florin Lohan Music launcher. Για άλμπουμ φωτογραφιών δοκίμασε το Resco Photo Viewer.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω και εγω αυτο το προβλημα που αναφερεται στο παραπανω μηνυμα δηλ. θελω οι φωτογραφιες μου να ειναι σε φακελους και οχι ετσι που τις εχει ολες μαζι το nokia x6,δε μπορω να τις βαζω μια-μια στους φακελους. Υπαρχει κανενα προγραμμα σχετικο? εκετος απο το παραπανω, ψαχνω για free αν υπαρχει φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω δει επειδη αναφερθηκε το Widgetizer αλλα ειναι δυκσολο να το εγκαταστησω στο Nokai c6-00. Yπαρχουν αλλες λυσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω δει επειδη αναφερθηκε το Widgetizer αλλα ειναι δυκσολο να το εγκαταστησω στο Nokai c6-00. Yπαρχουν αλλες λυσεις?

 

To widgetizer δε ταιριάζει και τόσο στο C6-00 γιατί δεν έχει landscape mode, άλλες λύσεις είναι τα mobifun soft smart settings και cellphonesoft instant menu.

Link to comment
Share on other sites

Το widgetizer ειναι κυριος προγραμμα για κινητα που δεν εχουν homescreen σαν του n97.

Π.χ εγω που εχω το 5800 καποια στιγμη χρησιμοποιησα το widgetizer και ηταν αρκετα καλο. Απο εκει και περα εβαλα hacked firmware (που εχει homescreen σαν του n97, c6 κτλ) και δεν υπηρχε λογος να εχω και το widgetizer.

 

PuTTY v1.06(45) v0.86

 

http://mymobstuff.com/wp-content/uploads/2010/10/putty_profile.jpghttp://mymobstuff.com/wp-content/uploads/2010/10/puttytouch.jpg

 

Ένα απο τα καλυτερα προγραμματα για SSH, Telnet και Rlogin. Το γνωρισαμε σε ολα τα OS, καιρος να το δουμε και στο κινητο μας!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω τρια είδη εφαρμογών. Κάτι αντίστοιχο του tapatalk μία επιστημονική αριθμομηχανή με ωραίο interface και κάτι σαν το ThreadSMS αλλά σε πιο φτηνό.

 

Υ.Γ.: Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm κάποιο "μαγαζάκι"? Τα ακούω τόσο καιρό και δεν γνωρίζω κανένα...

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά, εχω το 5800 και θέλω να βρω ένα πρόγραμμα που θα μου δείχνει από ποια σημεία παίρνω σήμα για το δίκτυο. Εμφανίζει κάτι σαν χάρτη και σου δείχνει τη θέση των κεραιών. Το εχω δει σε ένα lg, αν θυμάμαι καλά. Ξέρετε κανένα αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω τρια είδη εφαρμογών. Κάτι αντίστοιχο του tapatalk μία επιστημονική αριθμομηχανή με ωραίο interface και κάτι σαν το ThreadSMS αλλά σε πιο φτηνό.

 

Υ.Γ.: Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm κάποιο "μαγαζάκι"? Τα ακούω τόσο καιρό και δεν γνωρίζω κανένα...

 

Σαν το ThreadSMS υπάρχει το Free iSMS που στην έκδοση 1.03 είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να εχω με pm κανενα μηνυμα για να ορισμενες εφαρμογες που χρειαζομαι για το κινητο γιατι δεν μπορω να ασχοληθω με ψαξιμο χωρις αποτελεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που μας επιτρέπει να ελέγξουμε το pc μέσω wi-fi;

Δηλ. κάτι σαν το UltraVNC που υπάρχει για τα windows (Remote Desktop).

 

Θέλω να εκτελώ απλές λειτουργίες, π.χ. να κλείνω το pc απ'το κινητό μου (Νοκια 5800).

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...