Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή εφαρμογή αλλά θα πρέπει μονιμα να τρέχει ετσι? Mπορείς όμως να την ανοίγεις όποτε χρειάζεται.

 

Το μόνο που έκανα ήταν να ορίσω τις γλώσσες και να κλείσω το autostart. Η εφαρμογή λειτουργεί μια χαρά και μάλιστα τη χρησιμοποίησα τώρα που έγραψα το μήνυμα.

 

εγώ πάντως την άφησα να τρέχει συνεχώς..:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως την άφησα να τρέχει συνεχώς..:cool:

 

Έτσι και εγώ, άσχετα αν απενεργοποίησα το autostart, είναι σα να μην υπάρχει δε τρώει μνήμη και πόρους.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δουλευει κανονικα.στις ρυθμισεις του προγραμματος ενεργοποιησα το support long press και στο support languages επελεξα ελληνικα και αγγλικα. καθε φορα που παταω μια φορα το κοκκινο δειχνει μια σημαιουλα και αλλαζει την γλωσσα.μια φορα πατημα,οχι συνεχομενα

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έτσι δούλεψε μια χαρά και πράγματι είναι απαραίτητη εφαρμογούλα! :happy:

Για όσους χρησιμοποιούν το MyKeyLock και κλειδώνουν με διπλό πάτημα του κόκκινου κουμπιού,

μπορούν να ορίσουν scan code 166 και έτσι η γλώσσα να αλλάζει με ένα πάτημα του κουμπιού ON/OFF και να μην παρεμβάλλεται

η μία εφαρμογή στη λειτουργία της άλλης. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Handwriting Calculator: THIS PROJECT HAS GRADUATED

http://betalabs.nokia.com/betas/view/handwriting-calculator

 

Nokia Handwriting Calculator graduates from Beta Labs

http://dailymobile.se/2009/12/08/nokia-handwriting-calculator-graduates-from-beta-labs/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Υπαρχει καποιο προγραμμα που συνεργαζεται με το συστημα bluetooth του αυτοκινητου? Συγκεκριμενα με ενδιαφερει για την Mercedes SLK200. Αυτο που ακριβως θελω ειναι να περασω τον καταλογο μου στο συστημα του αυτοκινητου ωστε να μπορω να κανω πιο ανετα τις κλησεις απο το Navigator του αμαξιου μου. Επισης λαβετε υπ'οψην σας πως ενας γνωστος μου ειπε οτι στην δικη του την C180 η δουλεια αυτη γινεται μονο με HTC κινητο (δηλαδη Windows Mobile) και οχι με ΝΟΚΙΑ ή αλλη μαρκα!!! Μου εκανε εντυπωση που δεν υπαρχει symbian προγραμμα για αυτην την ενεργεια και για αυτο σας ερωτω αν ξερετε κατι εσεις! θα ηταν πολυ useful παντως...:rolleyes:
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Υπαρχει καποιο προγραμμα που συνεργαζεται με το συστημα bluetooth του αυτοκινητου? Συγκεκριμενα με ενδιαφερει για την Mercedes SLK200. Αυτο που ακριβως θελω ειναι να περασω τον καταλογο μου στο συστημα του αυτοκινητου ωστε να μπορω να κανω πιο ανετα τις κλησεις απο το Navigator του αμαξιου μου. Επισης λαβετε υπ'οψην σας πως ενας γνωστος μου ειπε οτι στην δικη του την C180 η δουλεια αυτη γινεται μονο με HTC κινητο (δηλαδη Windows Mobile) και οχι με ΝΟΚΙΑ ή αλλη μαρκα!!! Μου εκανε εντυπωση που δεν υπαρχει symbian προγραμμα για αυτην την ενεργεια και για αυτο σας ερωτω αν ξερετε κατι εσεις! θα ηταν πολυ useful παντως...:rolleyes:

 

το αυτοκινητο πρεπει να ειναι συμβατο με το κινητο.π.χ. στο γολφ μου ηταν συμβατο το 6500 μονο και αναγκαστικα να το παρω:worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να παιζει ασυρματα σε τοπικο δικτυο τραγουδια που εχω στο PC? Μεσω τιποτα itunes κλπ?

 

EDIT

Ακυρο βρηκα δυο λυσεις..

 

EDIT2

Παιζει και ταινιες avi απ'ευθειας με ξεχωριστους υποτιτλους! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο βρηκα δυο λυσεις..

 

Γιάννη τι έβαλες τελικά? Το είχα ψάξει και γω παλιότερα αλλά κατι που είχα βρει δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τι έβαλες τελικά? Το είχα ψάξει και γω παλιότερα αλλά κατι που είχα βρει δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει.;)

 

Στεφανε χρησιμοποιουσα το orb.com απο παλια για streaming μεταξυ υπολογιστων..

το δικομασα και τωρα και υπαρχει mobile εκδοση της σελιδας και ειναι πολυ ευκολο! Μπες http://www.orb.com κανεις εγραφη και μετα απο κινητο(ή αλλη συσκευη ή υπολογιστη) στο mycast.orb.com και ακους και βλεπεις οτι Multimedia εχεις!

 

Η αλλη λυση ειναι η εφαρμογη Symplayer αλλα κατεληξα στο online orb!

 

EDIT

H νε αεκδοση 2,5 του orb δε λειτουργει καλα..οσι θελουν να το βαλουν ας δοκιμασουν την 2,01

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

http://img4.imageshack.us/img4/92/projectnokiadadscabmain.jpg

 

Kids treat you like a taxi service? Now you can act like one with a taximeter on your mobile. Use your Nokia’s GPS to rack up an accurate fare, then slap on a range of extra annoyance tolls, like a Squabbling over the front seat fee or a Mocking my music toll.

 

http://gickr.com/results2/anim_ca308ea2-388b-0064-1196-3f87460ae0aa.gif

 

And in case your passenger is short on pocket money, let them choose from a range of kid-friendly payment options, like kissing you in public or making them ring Gran.Dad ’s Cab – fuelled by Ovi maps.

 

Since it addition two months ago, Dad’s Cab has had over 40,000 downloads and is in the top 5 recent App adds for Nokia globally. We’re currently converting the miles and pounds into kilometres and euros for Dads (and Mums) across Europe.

 

Μια εφαρμογή για μπαμπάδες που θέλει GPS για να μετρήσετε τα χιλιόμετρα που κάνετε για μπαλέτα, καράτε, αγγλικά, κτλ κτλ!!!!:p:p:p

 

κυκλοφόρησε στο μαγαζάκι το γνωστό...;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη organizer περα απο την default που εχει η συσκευη?

 

τι εννοείς organizer? Το ημερολόγιο?

http://pimpsymbian.files.wordpress.com/2008/06/handy-calendar.jpg

 

Epocware Handy Calendar is a powerful calendar application that helps you to organize your schedule, reminds you of your special family days, and helps you to be on time for your meetings and tasks. It offers multiple views -- Day, Week, Month, and Task -- and you can open or preview any task or appointment from the Day and Task views. The Month and Week views show all of your meetings and events at a glance, and include busy bars or dots that help you to estimate your day loads. In the Task view, you can sort tasks by due date, subject, or priority, and you can filter the view by all, active, overdue, today, next seven days, updated, and complete filters.

 

The application has hot keys for all important operations to help speed input, as well as zooming of text sizes for better visibility. You can also synchronize your Handy Calendar entries with Microsoft Outlook entries, and vice versa.

 

 

................................................................................................................................................................................

 

 

Επίσης με αυτό το πρόγραμμα που είναι κορυφή http://farm3.static.flickr.com/2341/2387410539_144b212f38_o.png, ένα καλό site για Logos είναι αυτό: http://cooltext.com/

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς organizer? Το ημερολόγιο?

 

Epocware Handy Calendar is a powerful calendar application...

 

Ναι,κατι τετοιο εννοω, κατι πιο "επαγγελματικο" απο το calendar της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κατι τετοιο εννοω, κατι πιο "επαγγελματικο" απο το calendar της συσκευης

 

είναι πολύ καλό:)... το έχω δοκιμάσει αλλά δεν το κράτησα επειδή προτιμώ την ατζέντα μου σε χαρτί...:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγκατεστησα ενα προγραμματακι και αυτο αρνειται πεισματικα να απεγκατασταθει.λεγεται wave secure.υπαρχει καποιο "cleaner" η κατι τετοιο?

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγκατεστησα ενα προγραμματακι και αυτο αρνειται πεισματικα να απεγκατασταθει.λεγεται wave secure.υπαρχει καποιο "cleaner" η κατι τετοιο?

Δοκίμασε το ThinkChange Batch_Uninstall το οποίο είναι και freeware.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω τώρα μιας και εχω και γω κάποιες εφαρμογές που δεν λεν να φύγουν.

 

Edit: Σε εμένα δεν δούλεψε.:(

Τις εφαρμογές που θέλω να βγάλω δεν τις αναγνωρίζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Το Shazam είναι offline και σε εσάς?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Midomi, είναι πολύ πολύ καλύτερο, κατά τη γνώμη μου!

Και μπορείς ακόμα και να σφυρίξεις ένα τραγούδι και να προσπαθήσει να το εντοπίσει

(σε μένα έχει πετύχει αρκετές φορές)! Αν μη τι άλλο, έχει πλάκα! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ThinkChange Batch_Uninstall

 

Ούτε και σε μένα δούλεψε και εννοώ όταν το χρειάστηκα να απεγκαταστήσω εφαρμογές που είχα παρόμοιο πρόβλημα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Midomi, είναι πολύ πολύ καλύτερο, κατά τη γνώμη μου!

Και μπορείς ακόμα και να σφυρίξεις ένα τραγούδι και να προσπαθήσει να το εντοπίσει

(σε μένα έχει πετύχει αρκετές φορές)! Αν μη τι άλλο, έχει πλάκα! :lol:

 

+1 για το Midomi είναι πιο καλό από το Shazam αλλά λέει Midomi trial όταν το εγκατέστησα δεν ξέρω τι περιορισμούς έχει σε σχέσει με το full.

 

Προσωπικά μηνύματα

 

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μπορω να χρησιμοποιω το instant messaging του facebook στο ν97 και στο 5800?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

+1 για το Midomi είναι πιο καλό από το Shazam αλλά λέει Midomi trial όταν το εγκατέστησα δεν ξέρω τι περιορισμούς έχει σε σχέσει με το full.

 

Δεν έχει κανένα περιορισμό. Το έδιναν δωρεάν για μια περίοδο και τώρα έχει 5 ευρώ από Ovi Store. Αλλά "υπόγεια" κυκλοφορεί ακόμα η trial έκδοση, η οποία δουλεύει μια χαρά. Εγώ την έχω 2-3 μήνες στο κινητό μου.

 

υπαρχει τροπος να μπορω να χρησιμοποιω το instant messaging του facebook στο ν97 και στο 5800?

ευχαριστω

 

Nimbuzz! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μπορω να χρησιμοποιω το instant messaging του facebook στο ν97 και στο 5800?

ευχαριστω

Ebuddy.

Για msn, yahoo, icq, facebook κλπ..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανένα καλό παιδί μπορεί να φανταστεί γιατί το Mobilex v. 1.3.5 ενώ εγκαθίσταται κανονικά στο Ν97 μινι, δεν ξεκινάει;

Σημειωτέον ότι το κινητό έχει ένα Python μέσα, αλλά το appuifw2 module δεν το παίρνει (Δεν δόθηκε η ζητηθείσα προσβαση στην εφαρμογή) και τέλος είναι αχακάριστο (θα γίνει προσεχώς, μόλις βγεί το πράμα από το OBDA - ελπίζω).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανένα καλό παιδί μπορεί να φανταστεί γιατί το Mobilex v. 1.3.5 ενώ εγκαθίσταται κανονικά στο Ν97 μινι, δεν ξεκινάει;

Σημειωτέον ότι το κινητό έχει ένα Python μέσα, αλλά το appuifw2 module δεν το παίρνει (Δεν δόθηκε η ζητηθείσα προσβαση στην εφαρμογή) και τέλος είναι αχακάριστο (θα γίνει προσεχώς, μόλις βγεί το πράμα από το OBDA - ελπίζω).

Έχεις υπογράψει το appuifw2? Πρέπει πρώτα να το υπογράψεις και μετά να το κάνεις εγκατάσταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...