Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια εχω και εγω το kp500 και ψαχνω να βρω προγραμματακι για track id ξερεται αν υπαρχει? και αν ναι που μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

222 ευρω???????????

ρε παιδια εγω το πηρα 98 ευρω απο την mobile-hellas τι μ λετε τωρα;;;

και δεν ειναι το καλυτερο κινητο εγω λεω να παρω η το lg gt540 ή το nokia 5800 τι προτεινετε;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
λοιπον εχω το εξης θεμα. χαλασε το καλιμπραρισμα της οθονης και καταφερα να το επαναφερω μετα παλι μονο του χαλασε και αυτη τη φορα δε μπορω να πατησω το πληκτρο του μενου για να κανω ξανα καλιμπραρισμα. δοκιμασα να κανω συνδεση με bluetooth γιατι εχασα το καλώδιο συνδεσης με pc ενω το βλεπει στο LG Mobile update δεν συνδεεται. καμια ιδεα κανεις?? υπαρχει τροπος για hard reset??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις εδώ μέσα αν και πως γίνεται hard rerset (oπως πχ στο diamond poweron+v0lume down+home) πριν το στειλω στην lg??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα!! sos!! κατι επαθε το κινητο κ μου ανοιγοκλεινει! ενω περασα το θεμα που ελεγε πιο πανω επιτυχως(δουλευε για αρκετη ωρα) μετα στο ξαφνικο ανοιγοκλεινει! τι να κανω? αν πω στους γονεις μου οτι χαλασε θα με βρισουν κ θα εχουν κ δικιο!!(εγγυηση δεν εχω και οι γονεις ειναι ανεργοι...-.-) μπορω να κανω κατι μονη μου??? σας παρακαλω βοηθηστε!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

μηπως ξερει κανεις αν μπορει να γινει de-brand στο kp500

(ειναι cosmote τωρα) κ αν ναι πως

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια εχω το KP500 στο οποιο και ενω εκανα αναβαθμιση στο λογισμικο του επεσε το ρευμα και κοπηκε στη μεση! μετα απο τοτε το μονο που κανει οποτε ειτε το ανοιγω ειτε το συνδεω (χωρις την μπαταρια) στο pc για να μπορεσω να συνεχισω το upgrade του μου εμφανιζει το λογοτυπο.

 

 

Τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση..............?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια εχω και εγω το kp500 και ψαχνω να βρω προγραμματακι για track id ξερεται αν υπαρχει? και αν ναι που μπορω να το βρω?

 

φίλε ξερω ενα προγραμμα σαν αυτο αλλά δεν ειναι για το κινητο αλλα για τον υπολογιστη πολυ καλο οτι τραγούδι το έχω τεσταρει μου το εχει βρει!αρκει βεβαια να εχει μικρόφωνο,αλλα νομιζω οτι γινεται χωρις αλλα εγω παντος το κανω ετσι:lol:

 

ΕΙΝΑΙ FREE :p GOOGLE---> TUNATIC ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ!!

 

http://1.bp.blogspot.com/_QF74fqnNiwI/S9mjnPYd6dI/AAAAAAAAC3Q/xrgshrA9ssE/s320/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%B7.gif

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΕΧΕΙ MΠΛΟΚΑΡΕΙ Η ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ!

Άμα το κινητό σου παρουσιάζει κάποια προβλήματα όπως: Να κλείνει μόνο του να αναβοσβήνει να μην ακούγονται ο ήχοι ,κολάει και αλλα ακομη προβλήματα που μπορει να παθει το Cookie …

Πρώτου να το πας σε κάποιον ειδικό..

Τι πρεπει να κανεις:

1)Το ανοίγεις :p (PIN)

2) Έπειτα πληκτρολόγησε αυτόν τον αριθμο:1809#*500# (Calls Code)

3) Πατάς Factory Reset*

4)Επισκευαστηκε

 

Factory Reset=Hard Reset

 

{Μονο για LG}

 

 

 

*Factory Reset =επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,σε σε περιπτωση που κάποιος δεν το ξέρει..

Edited by sakiss
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως γινεται hard reset αν δεν ανταποκρινεται σωστα η καθολου η οθονη αφης και δε μπορει να πληκτρολογηθει αυτο το νουμερο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι καινούρια στο φόρουμ και χρειάζομαι τη βοήθεια σας!Προχθές μου έστειλε η vodafone τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για να ρυθμίσω το email στο κινητό.Χρησιμοποιώ το yahoo.Τις έκανα και μπορώ πλέον να στέλνω κανονικά email.Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν μπορώ να τα λάβω από το κινητό..:cry:Θα ήθελα να μου έρχονται σαν μήνυμα στο κινητό και να μη χρειάζεται να μπω στον υπολογιστή για να τα λάβω...Θέλω να επικοινωνώ με το αγόρι μου στο εξωτερικό κι έτσι μου είναι απαραίτητο!Παρακαλώ βοήθεια!!!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας, προσπαθώ να βάλω στο άμοιρο αυτό κινητό το opera mini 6, και κολλάει στην οθόνη της εγκατάστασης. Όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω κάποια παλιότερη έκδοση του εν λόγω προγράμματος (για την ακρίβεια δοκίμασα ΟΛΕΣ τις παλιότερες εκδόσεις που μου έβγαζε), έλεγε πως δέν έχω ίντερνετ... Αλλά ο browser του κινητού δουλεύει κανονικά. any help???:):)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι καινούρια στο φόρουμ και χρειάζομαι τη βοήθεια σας!Προχθές μου έστειλε η vodafone τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για να ρυθμίσω το email στο κινητό.Χρησιμοποιώ το yahoo.Τις έκανα και μπορώ πλέον να στέλνω κανονικά email.Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν μπορώ να τα λάβω από το κινητό..:cry:Θα ήθελα να μου έρχονται σαν μήνυμα στο κινητό και να μη χρειάζεται να μπω στον υπολογιστή για να τα λάβω...Θέλω να επικοινωνώ με το αγόρι μου στο εξωτερικό κι έτσι μου είναι απαραίτητο!Παρακαλώ βοήθεια!!!:)

δεν ειναι θεμα περιορισμων του κινητου σου ή αλλαγη των ρυθμισεων.

Για να εχεις αυτη την δυνατοτητα θα πρεπει να πληρωσεις στην yahoo και να αναβαθμισεις τον απλο λογαριασμο e-mail που εχεις.

Και επειδη δεν συμφερει κατι τετοιο, βρες αλλο mail service αλλα κοιτα να υποστηριζει αυτο που ζητας.

 

Γειά σας, προσπαθώ να βάλω στο άμοιρο αυτό κινητό το opera mini 6, και κολλάει στην οθόνη της εγκατάστασης. Όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω κάποια παλιότερη έκδοση του εν λόγω προγράμματος (για την ακρίβεια δοκίμασα ΟΛΕΣ τις παλιότερες εκδόσεις που μου έβγαζε), έλεγε πως δέν έχω ίντερνετ... Αλλά ο browser του κινητού δουλεύει κανονικά. any help???:):)

απο αυτο το link προσπαθησες να κανεις εγκατασταση?

http://www.opera.com/mobile/download/lg/kp500_cookie/

το jar φανταζομαι....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by mirrorofsorrow
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Αν έχουν τον ίδιο βύσμα να συνδεθούν δεν βρίσκω τον λόγο να μην παίζει.

Εκείνο για το volume που υπάρχει και εκεί και όχι στα μαμά handsfree δεν είναι τίποτα που να επηρεάζει κάτι άλλο,ένας απλός ροοστάτης για να ρυθμίζεις χειροκίνητα την ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα και μου ειπαν να παω απο το σερβις τους στους Αμπελοκηπους οπου εχουν και αξεσουαρ. Εκτος του οτι δεν μπορω να παω Αμπελοκηπους πιστευω οτι θα ειναι και ολιγον ακριβα. Δεν υπαρχει καποιος που αγορασε ακουστικα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πολυ ωραιο το κινητο στην αρχη αλλα εσβισε απο μπαταρια και μετα οταν το ξανα ανοιξα δν λειτουργουσε το touch screen.....αγορασα καινουργιο screen digitizer το αλλαξα αλλα παλι τα ιδια δν λειτουργουσε πηγα να το κανω αναβαθμιση αλλα εγραφε πως ειχε την νεοτερη εκδοση.....εχω πολλα αρχεια στο κινητο και θα τα ηθελα....υπαρχει καποια λυση????
Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοιξεις χωρις να εχεις ενδειξη στην οθονη και το συνδεσεις με τον υπολογιστη θα μπορεσεις να παρει τα αρχεια σου. Παντως καθε αλλο παρα καλο θα το ελεγα (ωραιο ναι) ακομα και καινουριο που ηταν.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά , ένας φίλος πήρε το κινητό και δεν ξέρει απο που μπορεί να κατεβάσει εφαρμογες και παιχνίδια !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , ένας φίλος πήρε το κινητό και δεν ξέρει απο που μπορεί να κατεβάσει εφαρμογες και παιχνίδια !

 

Για δοκίμασε εδώ : http://goo.gl/DBm87

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! τελικα μαλλον μονο το δικο μου cookie δεν εβγαλε προβλημα.. :). μετα απο δυο χρονια σκληρης χρησης το αλλαξα με ενα x10 mini pro. το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι θελω να αποθηκευσω τα παντα που εχει το τηλεφωνο, επαφες μηνυματα, εικονες, παιχνιδια, τραγουδια τα παντα ποσο ευκολο ειναι αυτο; με το pc suite δεν τα καταφερα μου καθυστερει υπερβολικα το πψ οταν το ανοιγω το προγραμμα. κυριως τα μηνυματα με ενδιαφερουν βεβαια με το smsexport δεν καταλαβα αν γινεται και πως γινεται. θελω να τα αποθηκευσω γιατι θα το δωσω να το χρησιμοποιει η μητερα μου το τηλεφωνο και θελω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για να το παρει.

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα!! τελικα μαλλον μονο το δικο μου cookie δεν εβγαλε προβλημα.. :). μετα απο δυο χρονια σκληρης χρησης το αλλαξα με ενα x10 mini pro. το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι θελω να αποθηκευσω τα παντα που εχει το τηλεφωνο, επαφες μηνυματα, εικονες, παιχνιδια, τραγουδια τα παντα ποσο ευκολο ειναι αυτο; με το pc suite δεν τα καταφερα μου καθυστερει υπερβολικα το πψ οταν το ανοιγω το προγραμμα. κυριως τα μηνυματα με ενδιαφερουν βεβαια με το smsexport δεν καταλαβα αν γινεται και πως γινεται. θελω να τα αποθηκευσω γιατι θα το δωσω να το χρησιμοποιει η μητερα μου το τηλεφωνο και θελω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για να το παρει.

ευχαριστω!!!

 

καμια γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...