Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια μηπως ξερετε κανενα προηγησης και πως μπορω να το εγκαταστησω? ευχαριστω

 

Πάρα πολλά. Ρίξε μια ματιά στο σχετικό section... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Tankwart
μολις τωρα το δοκιμασα κι εγω καλο ειναι....τον ογκο των δεδομενων 33sound files και new pois and sightseeing αξιζει να τα περασω για αθηνα ή ειναι τζαμπα mbytes?
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Εχω παρατησει εντελως το ναβιγκον αφου μονο ντεμο δουλεψε και οχι κανονικη πλοηγηση βεβαια δεν το δοκιμασα στο αυτοκινητο παρα μονο στο μπαλκονι.Ασχολουμαι με το igo primo ολη την ημερα σημερα,πραγματικα εχω προσπαθησει παρα πολυ,για να το κανω να δουλεψει,εγω γραφτει και σε αλλο φορουμ μονο γι αυτη τη δουλεια,εχω ριξει διαβασμα αρκετο,πιστευω οτι αξιζει τον κοπο αφου βλεπω τεραστια υποστηριξη απο ελληνες χρηστες.Βεβαια ακομα να φανταστειτε δεν εχω ελληνικο χαρτη,αλλα μολις μου δουλεψει το προγραμμα θα ασχοληθω και μ αυτο.Φτανει να δουλεψει για σημερα και θα μαι ευχαριστημενος,αφου εφαγα ολη τη μερα.....
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι στο iGo δεν μπορω να βρω ευκολα οδους.

Πως βαζεις πρωτα οδο κ μετα πολη?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω στο blackstone μου wm 6.1. Σκέφτομαι

να περάσω android, αξίζει η προσπάθεια και αν ναι από που να το κατεβάσω;

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=577

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Δεν μου σβηνει το backlight μετα απο 10 δευτερολεπτα.Παραμενει ανοικτο,και μου ρουφαει τη μπαταρια!Καποια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?Οι ρυθμισεις του backlight ειναι σωστες.Λετε να φταιει τιποτα απο navigon,igo-primo που περασα προσφάτως?

 

Edit Ουτε και ο καιρος κανει update απο wifi.

kwbr 5.7 sense com2

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν δούλευε σωστά; Δεν της κάνεις ένα hard reset; Ούτως ή άλλως τα προγράμματα πλοήγησης αν τα έχεις στην κάρτα δεν θέλουν πάλι στήσιμο, απλά θα φτιάξεις ένα shortcut στον φάκελο Programs για να τα τρέχεις. Πάρε φυσικά backup με το PIM Backup πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Ακριβως αυτο σκεφτομα να κανω.Ουτως η αλλως οπως λες τα προγραμματα πλοηγησης μπαινουν με ενα copy paste και αφετερου δε ,δεν εχει περασει καιρος απο ενα hard reset που εγινε απο μονο του !!! κατα τη διαρκεια μιας κλησης με αποκρυψη !!! οποτε δεν εχω περασει προγραμματα,αντε να ναι 2 η 3....Backup παντα με το Pimbackup!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Κι ομως...Και δεν το εχω ξαναακουσει απο κανεναν.Ειδα ομως την πορτοκαλι οθονη windows της εν λογω ρομ και μετα align screen.Ειχαπερασμενο το ACR(call recorder HD version) και δεχτηκα κληση με αποκρυψη.Αυτα.Κυριακη παω για hard reset. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Η οθόνη (?) τα έπαιξε!

Ενώ χειρίζομαι κανονικά τη συσκευή με το mymobiler, η οθόνη μια δουλεύει και μια όχι... (μάλλον μια δουλεύει και τρεις όχι...).

Όταν το χαιρίζομαι από το mymobiler, η οθόνη δουλεύει κανονικά, αλλά όταν ακουμπάω την οθόνη αυτή καθ΄ αυτή, τότε σβήνει!

 

Από μόνο του το κινητό, εκτός mymobiler, δε δουλεύει καθόλου η οθόνη.

 

Σας ακούγεται σαν πρόβλημα της οθόνης? Ξέρει κανείς πόσο πάει η αλλαγή οθόνης στην htc?

Ή να πάω αλλού?

 

Επίσης αν και το κινητό είναι εκτός εγγύησης, πριν από 1,5 χρόνο μου την είχα αλλάξει λόγω καμμένων pixel. Παίζει να έχω εγγύηση στην οθόνη? Πόσο δίνουν στα ανταλλακτικά που βάζουν?

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης αν και το κινητό είναι εκτός εγγύησης, πριν από 1,5 χρόνο μου την είχα αλλάξει λόγω καμμένων pixel. Παίζει να έχω εγγύηση στην οθόνη? Πόσο δίνουν στα ανταλλακτικά που βάζουν?

 

2 χρόνια εγγύηση από την ημέρα της τοποθέτησης του ανταλλακτικού. Κάνε hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω.

Για να βάλω την stock rom χρειάζομαι uspl?

 

 

Επανέρχεται το spl με την stock , καλού κακού όμως δες και εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με μια οθόνη που μισολειτουργούσε κατάφερα να περάσω την τελευταία stock rom (δεν μου χε λείψει καθόλου όμως!) και τώρα παίζει μια χαρά το κινητό. Τι τρελό κόλλημα ήταν αυτό...

 

Είμαι σε δίλλημα τώρα μετά από όλο αυτό αν θα ξαναβάλω cooked rom, και αν ποια :/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι σε δίλλημα τώρα μετά από όλο αυτό αν θα ξαναβάλω cooked rom, και αν ποια :/

 

Δώσε του λίγο χρόνο για να σιγουρέψεις ότι έφταιγε η rom που είχες και μετά βλέπουμε για την cooked.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο για να σιγουρέψεις ότι έφταιγε η rom που είχες και μετά βλέπουμε για την cooked.

 

 

Έτσι ακριβώς .

 

 

Είμαι σε δίλλημα τώρα μετά από όλο αυτό αν θα ξαναβάλω cooked rom, και αν ποια :/

 

 

Αν δεν παρουσιάσει κάτι σε λίγες μέρες ξαναπέρασε την rom που είχες χωρίς να προσθέσεις προγράμματα , έτσι θα δεις μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμα που εγκατέστησες .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μέχρι τώρα έμπαινα μόνο μέσω wifi internet και ποτέ μέσω 3g. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι χρέωση έχει το 3g της cosmote και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό..

 

Ευχαριστώ πολύ..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι χρέωση έχει το 3g της cosmote και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό..

 

Ανάλογα με το πρόγραμμα που έχεις, μπες στο site της cosmote για να ενημερωθείς για τις χρεώσεις.

 

Στη συσκευή σου λογικά δεν πρέπει να κάνεις τίποτα, τις παίρνει αυτόματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να έχουν πειραχθεί οι ρυθμίσεις και πρέπει να τις βάλω χειροκίνητα;;; γιατί ήμουν σε περιοχή με κάλυψη 3g, αλλά όταν άνοιξα τον browser δεν συνδεόμουν..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...