Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H τελευταία έκδοση διαφέρει κατά πολύ σε σχέση με εκείνη που χρησιμοποιούσες έχοντας γίνει εντελώς finger friendly και φυσικά παίζει σε όλες τις αναλύσεις.

 

Με πρόλαβες.... έχω πάθει πλάκα!!!! δεν έχω δει πιο γρήγορη εφαρμογή στο HD, όντως καμία σχέση με τα παλιά!!!! του κάνω test drive τώρα:)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=466274 τις νέες radio του htc. Φαντάζομαι θα προσφέρουν κάποιες βελτιώσεις στην συσκευή. Χρειάζεται να γίνει ΗSPL στην συσκευή ή αναβαθμίζεται έτσι; (σημειοτέον ότι οι radio αυτές είναι γνήσιες htc και όχι αλλαγμένες).

 

ειχα 1.12 οταν το πηρα

αναβαθμιζοντας στην ρομ 1.56 αναβαθμιστηκε και το ραδιο σε 1.13

πριν μερικες μερες εβαλα την 1.17 χωρις να εχω δει τρομερη διαφορα

την βαζεις με hspl ή usp (ετσι την εβαλα εγω) και δεν χρειαστηκε hard reset μετα

(οτι ειχα στησει εμεινε και μετα ,δε χαθηκε τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την βαζεις με hspl ή usp (ετσι την εβαλα εγω) και δεν χρειαστηκε hard reset μετα

(οτι ειχα στησει εμεινε και μετα ,δε χαθηκε τιποτα)

 

Εάν κάνεις χρήση του CustonmRUU.exe όχι δεν κάνει hard heset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Radio φυσικα

Power Radio (v1.5.0.5) - FM player with RDS decoding Link freewareeeee

 

και εχει παρα μα παρα πολλες επιλογες

το συνιστω... :D

 

Φανταστικη εφαρμογη,περιμενα κατι τετοιο πως και πως εδω και καιρο.....1000 ευχαριστουμε Alientech

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή ΕΔΩ τι λέτε ?? Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες που κάποιος έλεγε πως είναι αρκετά γρήγορη και μοιάζει και πολύ με το HD2. Θέλει HSPL μόνο έτσι (δηλαδή με USPL δεν μπένει)??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή ΕΔΩ τι λέτε ?? Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες που κάποιος έλεγε πως είναι αρκετά γρήγορη και μοιάζει και πολύ με το HD2. Θέλει HSPL μόνο έτσι (δηλαδή με USPL δεν μπένει)??

 

μια χαρα μπαινει και με uspl

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πάω να στείλω μήνυμα sms και μου εμφανίζει αυτο το μηνυμα!!!!

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs027.snc3/11456_1278725970254_1293161203_30817715_6727619_n.jpg

 

Και τί κανουμε τώρα αφεντικό?????? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πάω να στείλω μήνυμα sms και μου εμφανίζει αυτο το μηνυμα!!!!

 

Και τί κανουμε τώρα αφεντικό?????? :cry:

ποια ρομ εχεις ?

στο εχει ξανακανει με αυτη τη ρομ? αν οχι μηπωε εβαλες καποιο προγραμμα τελευταια που επηρεασε?

οταν εβαλες την καρτα πρωτη φορα σε ρωτησε για της ρυθμισεις της εταιρειας κιν. τηλ. που εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις ?

στο εχει ξανακανει με αυτη τη ρομ? αν οχι μηπωε εβαλες καποιο προγραμμα τελευταια που επηρεασε?

οταν εβαλες την καρτα πρωτη φορα σε ρωτησε για της ρυθμισεις της εταιρειας κιν. τηλ. που εχεις?

 

Βασικά το κινητό ειμαι μαμα τωρα!!! και του έκανα και hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν βάλεις την SIM σε άλλη συσκευή στέλνει κανονικά sms;

 

Κάνε το εξής: Βάλε μία SIM άλλου provider, συνδέσου κανονικά, και μετά βάλε αυτή που έχεις πρόβλημα και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν στελει ο καθενας απο ενα mail στην Htc για windows 6.5?

Τους Εστειλα και να οι απαντησεις τους:

Thank you for contacting our Customer Support Center. We are dedicated to providing you with the best quality service and answering all of your questions and concerns.

 

We apologize for the inconvenience. Kindly be informed that your device is manufactured in Greece and the ROM upgrade for the Touch HD has not been released yet for this region. Please check our website periodically for the latest updates.

 

If the above steps do not resolve your issue, we invite you to visit the support area on our Web site. Please go to: http://www.htc.com/www/support.aspx

 

Or you can go to: http://www.htc.com/select_country.htm, select your country and then click on the Support tab.

 

You can also call our Call Center if you have further questions.

 

Thank you once again for your continued patronage.

 

Best regards,

Julia Smith

HTC

 

και τοτε τους στελνω ξανα να θα δωθουν, ναι η οχι?

 

There is no confirmation yet that the upgrade will be released, please check our website periodically for the updates.

 

Δεν περιμενω οτι θα δωσουν τα 6.5 αλλα μια προσπαθεια ειπα να κανω!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι καινουριος στο forum γιατι μολις χτεσ απεκτησα απο αγγλια ενα htc hd μεταχερισμενο unlocked.

αφου ειχα διαβασει το φοουμ ( οσες σελιδεσ μπορουσα) αποφασισα να εγκαταστησω τη ρομ του πανου.

Εκανα upgrade τη ρομ απο ο site της htc europe και μετα δε μου λειτουργουσε το τηλεφωνο ωστε να μπορει να δεχτει κλησεισ και να κανει κλησεις.

Μηπως το ξανακλειδωσα? Η κεραια του σηματος εμφανιζεται στην οθονη με ενα χ και απο το conn mangr δε μου επιτρεπει να κανω on το τηλεφωνο.

Οποαιδηποτε βοηθεια θα ηταν εκτιμητεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ... δεν έχω δει και πολλά HD κλειδωμένα. Θα έλεγα να περάσεις (με τις γνωστές διαδικασίες) την ROM που θέλεις και ξαναδοκίμασε. Ίσως όντως να χρειάζεται ξανά sim unlock. Όταν δίνεις το pin, το δέχεται κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ , ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΡΙΝ.

 

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΟΝΟ ΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ , ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΡΙΝ.

 

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΟΝΟ ΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

 

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το τηλ πατώντας το πράσινο κουμπάκι.

 

Τότε ίσως σου ζητήσει και pin.

 

Την κάρτα sim την έχεις βάλει, υποθέτω...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ , ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΡΙΝ.

 

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΟΝΟ ΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

 

Αν δεν στο ζητάει όταν ανοίγεις το κινητό δοκίμασε να πατήσεις το κουμπί της κλήσης.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

To ειχα παθει οταν ειχα φλασαρει ρομ που βασιζοταν σε νεοτερο spl απο αυτο που ειχα χωρις πρωτα να εχω περασει την αντιστοιχη οεμ.

 

Οποτε περασε πρωτα μια oem που να εχει το ιδιο spl με αυτη του πανου και μετα περνα τη δικια του!

Κατα 99.9% θα δουλεψει!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα πριν περαασω του πανου περασα την 1.56.401 europe απο το επισημο σαιτ της htc. Και με αυτη μου δημιουργησε το προβλημα.

 

Δεν ξερω αν βοηθησε αυτο που ειπα 'η αν εχει καποια σχεση.

Link to comment
Share on other sites

περνα παλι την επισημη να δεις αν δουλευει...
Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα το κινητο στην αρχικη του επισημη rom και λειτουργησε.

 

Ευχαριστω. Θα προσπαθησω παλι οπως μου ανεφερατε παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

οτι χρειαζεται για ενα extremely fast HD by zaharakis

 

αν διαβασεις αυτο εδω θα καταλαβεις τι παιζει γενικα!!

Επισης δοκιμασε αυτην εδω τη ρομ αν δεν θες ελληνικα:

Topix 3.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης δοκιμασε αυτην εδω τη ρομ αν δεν θες ελληνικα:

Topix 3.1.2

 

Ελληνικά στο μενού, γιατί το πληκτρολόγιο γίνεται κανονικά και ελληνικό, καθώς και η μπάρα επαφών των windows, με τις κατάλληλες τροποποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το igo8 αλλα στο κατω μερος εχει ενα μεγαλο σχετικα μαυρο κενο μερος, δεν βγαινει δλδ σε ολη την οθονη το προγραμμα... καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει ? ρομ εχω την energy .
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αρχείο sys.txt είναι σεταρισμένο για διαφορετική ανάλυση. Βρίσκεται στον φάκελο του iGO. Μπορείς να το αλλάξεις ώστε να υποστηρίζει την ανάλυση της συσκευής σου ή απλά μπορείς να το σβήσεις για να δημιουργηθεί καινούργιο στην επόμενη εκκίνηση του προγράμματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...