Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω την τετριμμένη και απλή ερώτηση αν έχεις το τελευταίο SPL στην συσκευή σου. Δηλαδή αν φλασάρεις με USPL 2.5 ή με HSPL 1.56.Olinex.

 

το τελευταιο εχω....και εννοειται οτι φλασαρω τισ ρομ που βασιζονατι σε αυτο...μετα εκανα δοκιμεσ και αλλαξα και εβαλα το προηγουμενο και κανω τη διαδικαια κανονικα μετα βζω παλι την τελευταια επισημη και δεν μπορω να κανω to aling screen ολο μου το βγαζει να το κανς και παλι και παλι...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ενημερωσω πως βγηκε καινουριο spb mobile shell 3.5. Κατεβαινει και δοκιμαζετε και θα σας πω εντυπωσεις.... για οσους ενδιαφερονται και δε κανουν εμετο ακουγοντα mobile shell:lol::lol::X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει τρελές διαφορές.....facebook ενημέρωση του status σου, twitter το ίδιο και module καιρού δικού του και ξεχωριστό του spb weather....κατά τα άλλα όχι άλλες διαφορές....

Όλα τα παραπάνω με την μορφή καινούργιων widgets.....

αυτά για την ώρα ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω σε μια επαφη και παω ΑΠΟ ΕΚΕΙ να στειλω sms(send text message) μου γραφει 70 χαρακτηρες.οταν παω απο το κεντρικο μενου διαχειρησης λογαριασμων sms/mms >new sms τοτε ολα καλα γραφει 160 χαρακτηρες.αυτο γιατι γινεται?εχω την μαμα ρομ και εχω βαλει το φιξακι για τους 160 χαρακτηρες καθως και ενεργοποιημενη την επιλογη unicode when necessary.οποια βοηθεια δεκτη

μπορει καποιος να το δοκιμασει και να μου πει πλιζ?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να το δοκιμασει και να μου πει πλιζ?

 

Γιατί δεν βάζεις το Finger Keyboard. Είναι το καλύτερο on screen πληκτρολόγιο που έχω δοκιμάσει. Μακραν καλύτερο των Topaz πληκτρολογίων. Για το πληκτρολόγιο του HD στην εργοστασιακή μορφή που έχεις ούτε λόγος.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις το Finger Keyboard. Είναι το καλύτερο on screen πληκτρολόγιο που έχω δοκιμάσει. Μακραν καλύτερο των Topaz πληκτρολογίων. Για το πληκτρολόγιο του HD στην εργοστασιακή μορφή που έχεις ούτε λόγος.;)

 

μα το finger εχω :O .το ιδιο κανει και με το μαμισιο πληκτρολογιο!και εαν παω να συνταξω μηνυμα απο την ιδια την επαφη γραφει 70 χαρακτ. αν παω μεσω λογαριασμων sms/mms γραφει 160. για δοκιμασε και πες μου πλιζ

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτες , εσπασα το κεφαλι μου σημερα για να μπορεσω να κανω το ΗΤC το ΗD να κανει βιντεοκλησεις και δεν τα καταφερα...

Εννοειται πως ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια απο τον παροχο και πως ειναι καλυψη 3G στο σημειο που το δοκιμαζα.

Ενδεικτικα εμφανιζε και το γραμμα H πανω στην οθονη διπλα απο το σημα.

Καμμια ιδεα κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτες , εσπασα το κεφαλι μου σημερα για να μπορεσω να κανω το ΗΤC το ΗD να κανει βιντεοκλησεις και δεν τα καταφερα...

Εννοειται πως ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια απο τον παροχο και πως ειναι καλυψη 3G στο σημειο που το δοκιμαζα.

Ενδεικτικα εμφανιζε και το γραμμα H πανω στην οθονη διπλα απο το σημα.

Καμμια ιδεα κανεις ?

 

Σε αυτόν που πας να καλέσεις, είναι βέβαιο πως μπορεί να δεχθεί? Έχει ενεργοποιήσει αυτός την υπηρεσία? Και αν ναι, έχει κάλυψη 3G/HSDPA?:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει την Rom που βλέπετε στην υπογραφή μου,δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα,ειναι μια υπερπλήρης και καλοστημένη Rom,έκανα την γνωστή αλλαγή στη registry για να αλλάξω την γλώσσα του manila από αγγλικά σε ελληνικά και απο ότι είδα όλο το manila έγινε όντως ελληνικό χωρίς σχεδόν κανένα πρόβλημα ( σε άλλες Rom υπήρχαν κάποια κενά στη μετάφραση).

 

Επίσης για πρώτη φορά έιδα ότι και στις επαφές του manila υπήρχε και η κάθετη μπάρα στα ελληνικά!!!!!!!!!

 

Όμως ανακάλυψα ότι η μοναδική αλλά σοβαρή παρενέργεια απο την αλλαγή γλώσσας ήταν ότι δεν είχα κανένα ήχο στα εισερχόμενα sms.

Για να βεβαιωθώ το γύρισα πάλι στα αγγλικά και ήταν οκ.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια λύση για αυτό???????????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Είχα πάρει κάτι θέματα από μια ρομ που είχα περάσει στο Xperia που μου άρεσαν..

Τα περνάω στον φάκελο των Windows και τα βλέπει κανονικά. Αλλά όταν πάω να τα ενεργοποιήσω δεν γίνεται τίποτα. Απλά μου βάζει γαλάζιο bg στην today και τις μπάρες γκρι ποντικί ανοιχτό:lol:...

 

Γιατί?:blink::confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Είχα πάρει κάτι θέματα από μια ρομ που είχα περάσει στο Xperia που μου άρεσαν..

Τα περνάω στον φάκελο των Windows και τα βλέπει κανονικά. Αλλά όταν πάω να τα ενεργοποιήσω δεν γίνεται τίποτα. Απλά μου βάζει γαλάζιο bg στην today και τις μπάρες γκρι ποντικί ανοιχτό:lol:...

 

Γιατί?:blink::confused:

 

ειναι για vga η για qvga αναλυση Αλεξη,η ειναι (πιθανον) animated :)

 

ps

 

αλλαξε ραδιο.το 1.17 συστηνεται

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι για vga η για qvga αναλυση Αλεξη,η ειναι (πιθανον) animated :)

 

ps

 

αλλαξε ραδιο.το 1.17 συστηνεται

 

Δημήτρη. απο το xperia τα πηρα που ηταν μεσα σε Topaz ROM με WM6.5... Δεν ήταν κινούμενα.. Και επίσης, το ιδιο επαθα και με εναν φακελο με themes απο τα addons σου.;) Οποτε κατι αλλο παιζει. Δεν ξερω γιατι δεν μπορει να βάλει. Το ιδιο ειχα και στο xperia αλλα και εδω, σε οποιαδηποτε ρομ. Άβυσσος η ψυχή των WinMo...:lol::lol:

 

Οσο για το ραδιο που λες.. Δεν με τρελανε... Νομιζω οτι το 1.13 ήταν το καλυτερο. Θα το ξαναβαλω για δοκιμη σε συνδυασμο με την ρομ σου... Και βλέπουμε.:rolleyes:

 

Δοκιμασα και τον 9.7beta τον οπερα που ειχα λυσαξει..

Μου αρεσει εμφανισιακα. Μου αρεσει ο τροπος που δουλευει. Αλλα δεν μου γυρναει σε landscape και δεν δονείται όταν παταω ενα λινκ.. Οποτε μάλλον φεύγει...:rolleyes:

 

edit

υπηρχε ενα ωραιο φόρα που λεγοταν «Τι Today Screen έχετε στο ppc σας»... Εχω φαει το φορουμ και δεν το βρισκω... Που είναι? ΟΕΟ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=hellas200;293823

 

επειδη κατι εχει γινει στον opera σου προτεινω να κατεβασεις και να εγκαταστησεις (στην καρτα) τον νεο opera 9.7 beta και να τον δοκιμασεις αν δουλευει και σε καλυπτει τ'αφηνεις αλλιως κανεις ενα hard reset και πιστευω θα στρωσει

http://www.opera.com/download/get.pl?id=32083&location=270&nothanks=yes&sub=marine

 

Το εβαλα αλλα τα ιδια. Μαλλον δεν το γλυτωνω το χαρντ ρεσετ. Και πανω που το ειχα στησει καλα το ριμαδι!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

edit

υπηρχε ενα ωραιο φόρα που λεγοταν «Τι Today Screen έχετε στο ppc σας»... Εχω φαει το φορουμ και δεν το βρισκω... Που είναι? ΟΕΟ? :lol:

Καλημέρα σας. Δεν ασχολούμαι με τα windows mobile αλλά είπα να βοηθήσω. Ορίστε το θέμα που έψαχνες :), Τι Today Screen έχετε στο PPC σας;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν που πας να καλέσεις, είναι βέβαιο πως μπορεί να δεχθεί? Έχει ενεργοποιήσει αυτός την υπηρεσία? Και αν ναι, έχει κάλυψη 3G/HSDPA?:shifty:

Ναι φιλε μου κανονικα εχουν και τα δυο κινητα καλυψη 3G. Το ενα διπλα στο αλλο.

Οταν δοκιμασα απο την 2η συσκευη να κανω βιντεοκληση στο HTC αναψε μονο ο φωτισμος της οθονης χωρις να κανει κατι αλλο αλλα και χωρις να τερματιστει η κληση.

Οταν δοκιμασα να καλεσω απο το HTC στην αλλη συσκευη με βιντεοκληση χτυπουσε το αλλο κινητο με απλη κληση ομιλιας !!!

Καμμια ιδεα ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι μου βγαζει τα τρια πρωτα ψηφια μεσα σε παρενθεση οταν με καλουνε???

πως μπορω να το αποφυγω....?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Δεν ασχολούμαι με τα windows mobile αλλά είπα να βοηθήσω. Ορίστε το θέμα που έψαχνες :), Τι Today Screen έχετε στο PPC σας;

 

να εισαι καλα φιλε μου:)

 

 

παιδια γιατι μου βγαζει τα τρια πρωτα ψηφια μεσα σε παρενθεση οταν με καλουνε???

πως μπορω να το αποφυγω....?:)

 

αλλαξε τα regional settings σε Greek:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

αλλαξε τα regional settings σε Greek:)

 

 

ευχαριστω Δημητρη ....ειχα την εντυπωση οτι το ειχα κανει....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Δεν ασχολούμαι με τα windows mobile αλλά είπα να βοηθήσω. Ορίστε το θέμα που έψαχνες :), Τι Today Screen έχετε στο PPC σας;

 

Σε ευχαριστώ πολύ:)!!

 

Να σαι καλά Κωσταντίνε Και είχα φάει το φόρουμ να το βρω!

 

:happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ:)!!

 

Να σαι καλά Κωσταντίνε Και είχα φάει το φόρουμ να το βρω!

 

:happy: :happy:

Αν έβαζες στη Συνθετη Αναζήτηση τον τίτλο όπως τον έγραψες και ζητούσες αποτελέσματα μόνο από το θέμα και όχι το περιέχομενο θα την έβρισκες αμέσως ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε κινητό με windows mobile να βάλεις screensaver με password; Δώστε μου τα φώτα σας γιατί έχω κολλήσει !!
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είσαι ο ίδιος, λίγο δύσκολο να σου τυπώσουν αντίγραφο της απόδειξης. Εκτός αυτού, δε νομίζω να υπάρχουν πολλά μαγαζιά που να καταχωρούν imei αγορασθέντων/πωληθέντων ένα ένα κάθε φορά που αγοράζουν ή πουλάνε. Κάνε μια κρούση, αλλά με τη συνεργασία του πρώτου αγοραστή έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες.

 

Τέλος, η HTC δίνει εγγύηση βάσει imei, αλλά συνήθως για μικρότερο χρονικό διαστήμα απ΄ότι δίνει μια ΑΛΠ (επειδή η HTC καταχωρεί σαν ημερομηνία πώλησης την ημερομηνία που φεύγει απ τα χέρια της).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να το ψάξω, ξέρω οτι τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ έχουν στην απόδειξη (ή στο αρχείο τους) το ΙΜΕΙ κάθε συσκευής, και μπορούν να το ψάξουν πανελλαδικά.

Για την επανεκτύπωση απόδειξης, πρέπει να είναι ο ίδιος, ΑΝ βέβαια έχει καταχωρηθεί στην απόδειξη το ονοματεπώνυμο...

Αλλιώς, απλά, είσαι ο ίδιος... :p

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να το ψάξω, ξέρω οτι τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ έχουν στην απόδειξη (ή στο αρχείο τους) το ΙΜΕΙ κάθε συσκευής, και μπορούν να το ψάξουν πανελλαδικά.

Για την επανεκτύπωση απόδειξης, πρέπει να είναι ο ίδιος, ΑΝ βέβαια έχει καταχωρηθεί στην απόδειξη το ονοματεπώνυμο...

Αλλιώς, απλά, είσαι ο ίδιος... :p

 

Και στην Vodafone, περσι όταν πήρα το iPhone μου έγραψαν το ΙΜΕΙ πάνω στην απόδειξη.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...