Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμ.....αν εννοείς τον default dialer.....έχω αγγλικά μόνο εκεί.....

Κάνω κάτι λάθος? Η συσκευή είναι αγγλική....αν έχει καμία σημασία αυτό....

Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι κάνει κάποια αντιστοίχηση και σε ελληνικούς χαρακτήρες αλλά όταν δεν είναι στο πληκτρολόγιο είναι δύσκολο να ψάξεις για όνομα......:worry:

 

ολοι μας αγγλικα εχουμε :D

 

αλλα αν προσπαθησεις να θυμασαι (κατι πανευκολο) που ειναι τα αντιστοιχα ελληνικα

ειλικρινα θα εντυπωσιαστεις !!!

θα γελας με τον εαυτο σου που δεν το ειχες παρει χαμπαρι τοσο καιρο :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εμ.....αν εννοείς τον default dialer.....έχω αγγλικά μόνο εκεί.....

Κάνω κάτι λάθος? Η συσκευή είναι αγγλική....αν έχει καμία σημασία αυτό....

Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι κάνει κάποια αντιστοίχηση και σε ελληνικούς χαρακτήρες αλλά όταν δεν είναι στο πληκτρολόγιο είναι δύσκολο να ψάξεις για όνομα......:worry:

 

Εάν φοράει η συσκευή σου Topaz ROM (και μόνο τότε) μπορείς να βάλεις τον dialer που έχει φτιάξει ο Πάνος εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν φοράει η συσκευή σου Topaz ROM (και μόνο τότε) μπορείς να βάλεις τον dialer που έχει φτιάξει ο Πάνος εδώ.

 

Καλημέρα :)

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα 'μαγειρέματα', η επίσημη αγγλική ROM: 1.56.405.1(43972) 03/06/09 WWE είναι Topaz ??μπορεί να μπει?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Φιλοι μου καλημερα.Υπαρχει καποια εξηγηση γιατι τα σταλθεντα emails δεν φαινονται στο φακελο sent?....Παρολο που η σχετικη επιλογη ειναι τικαρισμενη απο μενα?

και μια αλλη ερωτησουλα...

Οταν στελνω sms μου ερχεται η αναφορα οτι το μηνυμα παραδοθηκε.Σε ορισμενες επαφες γραφει ΚΑΙ το ονοματεπωνυμο σε παρενθεση "και ειναι πολυ βολικο",ΕΝΩ σε αλλες ΜΟΝΟ τον αριθμο.Εχω παρατηρησει οτι αυτες που γραφεται και το ονοματεπωνυμο ειναι ως επι το πλειστον παλιες που τις ειχα απο τοτε που ειχα το nokia n80.

Τι να κανω φιλοι μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα :)

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα 'μαγειρέματα', η επίσημη αγγλική ROM: 1.56.405.1(43972) 03/06/09 WWE είναι Topaz ??μπορεί να μπει?

 

Η official ROM της συσκευής σου δεν έχει σχέση με την Topaz (τη ROM δηλαδή που φοράει το Touch Diamond 2) και δεν μπορεί να μπει.

 

Φυσικά αυτό δεν αποτελεί λόγο για να ασχοληθείς με "μαγειρέματα".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στους εχοντες :)οσοι το χρησημοποιουν για απλο τηλ. κανει σωστα την δουλεια του η εχει κανενα μειονεκτημα.δηλαδη απο σημα πως παει απο μπαταρια απο ηχειο και απο ακουστικο ?γιατι μπορει να ειναι κορυφη αλλα θελω να το δουλευω και σαν απλο τηλ .αρκετες ωρες.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι που ειστε πιο ψαγμενοι .. εκτος απο την διαφορα στην εμφανιση που εχουν τα 6.5 απο τα 6.1 υπαρχουν και αλλες διαφορες - δυνατοτητες που υποστηριζουν τα 6.5 απο τα 6.1 ? :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι που ειστε πιο ψαγμενοι .. εκτος απο την διαφορα στην εμφανιση που εχουν τα 6.5 απο τα 6.1 υπαρχουν και αλλες διαφορες - δυνατοτητες που υποστηριζουν τα 6.5 απο τα 6.1 ? :p

 

ναι φιλε μου τα 6.5 υπερεχουν σε κατι πολυ βασικο απο τα 6.1...:X

 

σε τρελαινουν πολυ πιο γρηγορα απο οτι τα 6.1 :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτηση στους εχοντες :)οσοι το χρησημοποιουν για απλο τηλ. κανει σωστα την δουλεια του η εχει κανενα μειονεκτημα.δηλαδη απο σημα πως παει απο μπαταρια απο ηχειο και απο ακουστικο ?γιατι μπορει να ειναι κορυφη αλλα θελω να το δουλευω και σαν απλο τηλ .αρκετες ωρες.

 

Μια χαρά δουλεύει και απροβλημάτιστα και σαν απλό τηλέφωνο. Κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα.Υπαρχει καποια εξηγηση γιατι τα σταλθεντα emails δεν φαινονται στο φακελο sent?....Παρολο που η σχετικη επιλογη ειναι τικαρισμενη απο μενα?

και μια αλλη ερωτησουλα...

Οταν στελνω sms μου ερχεται η αναφορα οτι το μηνυμα παραδοθηκε.Σε ορισμενες επαφες γραφει ΚΑΙ το ονοματεπωνυμο σε παρενθεση "και ειναι πολυ βολικο",ΕΝΩ σε αλλες ΜΟΝΟ τον αριθμο.Εχω παρατηρησει οτι αυτες που γραφεται και το ονοματεπωνυμο ειναι ως επι το πλειστον παλιες που τις ειχα απο τοτε που ειχα το nokia n80.

Τι να κανω φιλοι μου?

 

Για τα sms βαλε το συνημμενο:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο..

 

 

Η Μανίσια rom&radio του HTC HD δουλεύει στο samsung omnia; (ερώτηση ενός φίλου!)

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ μήλο δεν παίρνω.

 

Εδώ, σταθερός στα wm...

(Μπορεί να μην γράφω συχνά, αλλά σας διαβάζω :cool:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ μήλο δεν παίρνω.

 

Εδώ, σταθερός στα wm...

(Μπορεί να μην γράφω συχνά, αλλά σας διαβάζω :cool:)

 

 

μαζι σου ...!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μπορεί να μην γράφω κι εγώ συχνά αλλά σας διαβάζω καθημερινά! :)

Είδα πολλές αποχωρήσεις τον τελευταίο καιρό από την ομάδα του htc,αλλά εγώ παραμένω πιστός και σταθερός σε μια απροβλημάτιστη συσκευή που ειδικά από τον Μαϊο και μετά πετάει (με την sl onko)!!!

Έχει επάνω τα απολύτως απαραίτητα για τη δική μου ευκολία και τώρα με το νέο shell είναι ακόμα πιο ευχρηστό,όμορφο και παιχνιδιάρικο!!!

Έχει γίνει κυριολεκτικά προέκταση του...χεριού μου!!! :lol:

Απορώ πως κάποιος μπορεί να φυγεί από τέτοια εμπειρία!!!! :p :p

 

Δύο ερωτησούλες έχω και κάθε βοήθεια είναι ειλικρινά καλοδεχούμενη!!!

1) Στην sl onko πώς κάνω σύνδεση στο internet με τον πάροχο της εταιρείας και όχι με wifi?Είχα συμβόλαιο που οι τιμές ήταν φωτιά και λάβρα όταν σερφάριζα και τώρα θα το αλλάξω,αλλά προσπάθησα σήμερα να μπώ και στο settings/connections/advanced δεν έβγαζε άλλη επιλογή εκτός από my isp / my work network...ενώ παλλιότερα είχε και wind network και έμπενα επιλέγοντας αυτό....

2) Υπάρχει widget που να δείχνει αντίστροφη μέτρηση με βάση κάποια ημερομηνία?

πχ... 135 days 22 hours 14 min 30 sec

Link to comment
Share on other sites

1) Στην sl onko πώς κάνω σύνδεση στο internet με τον πάροχο της εταιρείας και όχι με wifi?Είχα συμβόλαιο που οι τιμές ήταν φωτιά και λάβρα όταν σερφάριζα και τώρα θα το αλλάξω,αλλά προσπάθησα σήμερα να μπώ και στο settings/connections/advanced δεν έβγαζε άλλη επιλογή εκτός από my isp / my work network...ενώ παλλιότερα είχε και wind network και έμπενα επιλέγοντας αυτό....

 

Πάρε τηλέφωνο την Wind να σου στείλει τις ρυθμίσεις και θα πρέπει να τις περάσεις χειροκίνητα. Στην Vodafone αυτό έκανα στην SL του Onko.;)

 

Όσο για την αντίστροφη μέτρηση, το Pocket Clock Pro έχει, αλλά δεν ξέρω αν έχει για συγκεκριμένη μέρα και ώρα.

 

 

Για το θέμα της αποχώρησης, ας μην το θίξουμε καλύτερα...

Ας περιοριστούμε στο πολύ απλό, ότι γούστα είναι αυτά. Οποιαδήποτε επέκταση θα θεωρηθεί off topic... Και αφού μας διάβαζες, θα γνωρίζεις!:rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω που θα βρω τα καινουργια windows mobile 6.5??? αν δεν ειναι δυσκολο ας δωσει καποιος κανενα link??? ( δεν ψαχνω μονος μου γιατι ακουσα οτι πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενη μορφη για καθε κινιτο η κατι τετοιο και φοβουμαι γαρ μην κανω καμια κοτσανα...) ευχαριστω προκαταβολικα :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω που θα βρω τα καινουργια windows mobile 6.5??? αν δεν ειναι δυσκολο ας δωσει καποιος κανενα link??? ( δεν ψαχνω μονος μου γιατι ακουσα οτι πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενη μορφη για καθε κινιτο η κατι τετοιο και φοβουμαι γαρ μην κανω καμια κοτσανα...) ευχαριστω προκαταβολικα :D

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, για να βάλεις τα WM6.5 στο HD... Θέλει πρώτα λίγο διαβασματάκι.;) Δεν είναι μια απλή εγκατάσταση ή μια διαδικασία τόσο απλή όσο να αναβαθμίσεις το τηλέφωνο. Θέλει πρώτα μια προεργασία, μια προετοιμασία του τηλεφώνου να τα δεχθεί. Γιατί επίσημα, δεν μπορείς να τα βάλεις. Μόνο με ανεπίσημους τρόπους!:rolleyes:

Αν θέλεις να μάθεις, μπορώ να σου πω.

 

edit:

 

Για να μην πολυλογούμε, τα είχα γράψει παλαιότερα, τα βρήκα και στα παραθέτω:

Ρίξε και ενα διαβασματακι σε αυτά εδώ για να καταλαβείς πλήρως τι πρεπει να κανεις.;)

 

Hard-SPL for Blackstone - Released for 1.56 ROMs too now

[TUT] Dummies guide: flashing 1.56+ roms [v 2.0] - [HSPL][uSPL]

[uSPL] - Blackstone USPL, or how to keep your stock SPL and flash cooked ROMs

Blackstone Goes Wiki

 

 

Ρομ με 6.5 είναι αυτές:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542104

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555137

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493911

 

υπάρχουν και άλλες. Αυτές έχω κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο την Wind να σου στείλει τις ρυθμίσεις και θα πρέπει να τις περάσεις χειροκίνητα. Στην Vodafone αυτό έκανα στην SL του Onko.

 

Όσο για την αντίστροφη μέτρηση, το Pocket Clock Pro έχει, αλλά δεν ξέρω αν έχει για συγκεκριμένη μέρα και ώρα.

 

 

Για το θέμα της αποχώρησης, ας μην το θίξουμε καλύτερα...

Ας περιοριστούμε στο πολύ απλό, ότι γούστα είναι αυτά. Οποιαδήποτε επέκταση θα θεωρηθεί off topic... Και αφού μας διάβαζες, θα γνωρίζεις!

 

Καταρχην ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!

Πήρα τηλ στη wind και η απάντηση ήταν...ΜΑΛΛΟΝ δεν έχουμε ρυθμίσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο!!!!!!!!!! :blink: :blink:

της λέω...μα πριν λίγο καιρό είχε...

απάντηση...δεν ξέρω,θα σας στείλω κάποιες ρυθμίσεις και ελπίζω να έρθουν!!!!

χαχαχαχαχα :lol: :lol:

που τους βρίσκουν ήθελα να 'ξερα.... :wacko: :wacko:

φυσικά τίποτα δεν ήρθε και θα πάω σε κάποιο κατάστημα να δω τι μπορεί να γίνει...

 

το pocket clock pro έχει μια επιλογή σχετική με αυτό που ψάχνω,αλλά όχι ακριβώς όπως το θέλω...αν δε βρεθεί κάτι άλλο,πολύ καλά θα κάνω τη δουλειά μου και με αυτό...

thanks και πάλι!!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

H τριτη ρομ απο τις ανωτερω (miri), για οσους δεν θελουν manila (premium without manila), ειναι καλη και χωρις ιδιαιτερα προβληματα, σε αντιθεση με την πρωτη ανωτερω επιλογη επισης του miri που απο οτι διαβαζω εχει τα προβληματα της....
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

non_serviam_ Πες τους να σου στείλουν με mail οδηγίες για να περάσεις τις ρυθμίσεις χειροκίνητα. Για οποιοδήποτε WM τηλέφωνο.

 

Εγώ τις έχω για Vodafone. Αν θέλεις, τις ποστάρω εδώ.. Αλλά μετά τι αλχημείες πρέπει να γίνουν για να το καταφέρεις, δεν ξέρω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να χτυπάει όπως τα Nokia της Σειράς N? Δλδ εκεί που παίζει το ήχος να σου λέει ποιος παίρνει τηλ..?
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η ωρα για hard reset γιατι παιζοντας με το mobile shell χαλασα καποια πραγματα. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις σχετικα με αυτο. Οταν κανουμε το reset πρεπει να ξαναπεραστουν και τα προγραμματα της καρτας μνημης, ή μονο της συσκευης? Θεωρητικα οχι, αφου δεν πειραζεται η καρτα...

Επιαης με ενδιαφερει να κρατησω backup των τηλεφωνων, εχω βρει τα προγραμματα που εχετε αναφερει παλιοτερα, αλλα καπου ειχε παρει το ματι μου για ενα αρχειακι .ini νομιζω που απλα το αντιγραφεις, ισχυει αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εφτασε η ωρα για hard reset γιατι παιζοντας με το mobile shell χαλασα καποια πραγματα. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις σχετικα με αυτο. Οταν κανουμε το reset πρεπει να ξαναπεραστουν και τα προγραμματα της καρτας μνημης, ή μονο της συσκευης? Θεωρητικα οχι, αφου δεν πειραζεται η καρτα...

Επιαης με ενδιαφερει να κρατησω backup των τηλεφωνων, εχω βρει τα προγραμματα που εχετε αναφερει παλιοτερα, αλλα καπου ειχε παρει το ματι μου για ενα αρχειακι .ini νομιζω που απλα το αντιγραφεις, ισχυει αυτο?

οταν κανουμε hard reset περναμε τα παντα απο την αρχη,αφου θα το κανεις καλο ειναι να γινουν ολα σωστα,διεγραψε τα παντα απο την καρτα σου(εκτος απο φωτο,βιντεο,εγγραφα αν εχεις)οι επαφες σου μπορουν να περασουν ευκολα μετα απο συνχρονισμο με το outlook,βεβαια μπορεις να το κανεις αυτο και με το pim backup(το βρισκεις ευκολα στο google)η με καποιο προγραμμα backup οπου σωνεις το αρχειο στην καρτα και το τρεχεις μετα απο εκει(μονο επαφες-μηνυματα-καταχωρησεις ημερολογιου και εργασιων αν θελεις και εχεις)καλη επιτυχια και κουραγιο:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...