Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και άλλος ένας σύνδεσμος που αναφέρει τις σαφείς διαφορές ανάμεσα σε GPS, aGPS και QuickGPS:

 

http://www.xperiax1.net/forum/xperia-x1/676-proper-explanation-gps-gps-quick-gps.html

 

Έχει όμως ένα "λαθάκι" τώρα που το διάβασα. Αυτό με το google maps που αναφέρει δεν είναι απαραίτητα η λειτουργία του agps. Το αποτέλεσμα της "περίπου" θέσης προέρχεται και από το cell tower triangulation όπου δηλαδή η συσκευή προσπαθεί να προσδιορίσει τη θέση βασιζόμενη σε τρείς κεραίες του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιστροφή στα γνώριμα Topix 3.0.0 και στο παλιό καλό ράδιο 1.13.25.24... Τελικά πρέπει να είναι το καλύτερο.. Το 1.14 ήταν το χειρότερο που έβαλα και δοκίμασα. Στο 1.17 απλά είχα ταχύτατο κλείδωμα δορυφόρων. Αλλά στο 1.13 είναι η χρυσή τομή κλείδωμα GPS και καλό σήμα HSDPA που το μετράω αρκετά.;)

 

Και μια απορία:

Χθες το βράδυ έβαλα την 3.55 του Λαυρέντη. Έλεγε ότι είχε μέσα το 1.13 ράδιο και το έβαλε κανονικά. Η topix λέει ο δημιουργός του ότι δεν έχει ραδιο μέσα.

Τι γίνεται με αυτό το θέμα?? Γιατί τα έχω μπλέξει λίγο...

Όταν βάλουμε ένα ράδιο μένει μέσα, σωστά? Δεν βγαίνει. Και απλά όταν βάζουμε μια ρομ με ράδιο, το φλασάρει και αυτό. Σωστά? Γιατί τα μπλέκω λίγο με το ράδιο και τις ρομ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι όπως το λες, εάν η rom περιλαμβάνει και radio φλασάρονται και τα δύο, εάν δεν περιλαμβάνει μένει το radio που υπήρχε στη συσκευή!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στα γνώριμα Topix 3.0.0 και στο παλιό καλό ράδιο 1.13.25.24... Τελικά πρέπει να είναι το καλύτερο.. Το 1.14 ήταν το χειρότερο που έβαλα και δοκίμασα. Στο 1.17 απλά είχα ταχύτατο κλείδωμα δορυφόρων. Αλλά στο 1.13 είναι η χρυσή τομή κλείδωμα GPS και καλό σήμα HSDPA που το μετράω αρκετά.;)

 

Και μια απορία:

Χθες το βράδυ έβαλα την 3.55 του Λαυρέντη. Έλεγε ότι είχε μέσα το 1.13 ράδιο και το έβαλε κανονικά. Η topix λέει ο δημιουργός του ότι δεν έχει ραδιο μέσα.

Τι γίνεται με αυτό το θέμα?? Γιατί τα έχω μπλέξει λίγο...

Όταν βάλουμε ένα ράδιο μένει μέσα, σωστά? Δεν βγαίνει. Και απλά όταν βάζουμε μια ρομ με ράδιο, το φλασάρει και αυτό. Σωστά? Γιατί τα μπλέκω λίγο με το ράδιο και τις ρομ...:wacko:

 

 

Φαντασου σαν να υπαρχει διαφορετικος χωρος που γραφεται το ραδιο ο οποιος οταν περνας ρομ που δεν περιλαμβανει ραδιο απλα δεν το ακουμπαει.

ΠΧ εαν περασεις την επισημη 1,56 που δινεται απο την ace η οποια περιεχει και το 1,13 ραδιο τοτετ θα σου περασει αυτοματα και το ραδιο.

Εφοσον η topix δεν εχει ραδιο θα παραμεινει αυτο που ειχες πριν, οποτε μην αγχωνεσε.

 

Και εχω και μια ερωτηση για σενα. Μπορεις να μου κανεις μια μικρη συγκριση αναμεσα στις δυο αυτες ρομ? (topix 3.00 & laurentius 3.55 ). Με ενδιαφερει γιατι βρισκω την δευτερη εξαιιρετικη και ταχυτηταρη χωρις ομως να εχω δοκιμασει την topix.

Σε ευχαριστω εκ των προτερων :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@soom

Μιας και όπως εύκολα συμπεραίνεται η δοκιμή rom είναι το αγαπημένο sport τον τελευταίο καιρό, μήπως δοκίμασες αυτή: Laurentius26 HDLEOV1 WWE WM6.5?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε

-ραδιο

δεν εχει δεκτη αλλα μπορει να πιασει σχεδον οποιο σταθμο θελεις με το wunderradio

(τα δεδομενα τα παιρνει απο ιντερνετ με wifi ή gprs )

http://www.wunderradio.com/

υπαρχει και σε εκδοση για wm -αν θες βαλτο στο hd να το δοκιμασεις

-το gps του ειναι μια χαρα (οπως και στο hd ή και καλυτερο) και μεχρι στιγμης διατιθονται τα εξης προγραμματα

igo

navigon

sygic

tomtom

copilot

 

thanks..!;)

Link to comment
Share on other sites

@soom

Μιας και όπως εύκολα συμπεραίνεται η δοκιμή rom είναι το αγαπημένο sport τον τελευταίο καιρό, μήπως δοκίμασες αυτή: Laurentius26 HDLEOV1 WWE WM6.5?

 

Βγαινει v2 αυριο μαλλον οποτε λεω να την καψω και εγω να δοκιμασω. Παντως η εμπειρια μου απο τα 6,5 σε συνδυασμο με μανιλα 2,5...... μετρια προς κακη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι όπως το λες, εάν η rom περιλαμβάνει και radio φλασάρονται και τα δύο, εάν δεν περιλαμβάνει μένει το radio που υπήρχε στη συσκευή!

Καλά το υποψιάστηκα...!

Φαντασου σαν να υπαρχει διαφορετικος χωρος που γραφεται το ραδιο ο οποιος οταν περνας ρομ που δεν περιλαμβανει ραδιο απλα δεν το ακουμπαει.

ΠΧ εαν περασεις την επισημη 1,56 που δινεται απο την ace η οποια περιεχει και το 1,13 ραδιο τοτετ θα σου περασει αυτοματα και το ραδιο.

Εφοσον η topix δεν εχει ραδιο θα παραμεινει αυτο που ειχες πριν, οποτε μην αγχωνεσε.

 

Και εχω και μια ερωτηση για σενα. Μπορεις να μου κανεις μια μικρη συγκριση αναμεσα στις δυο αυτες ρομ? (topix 3.00 & laurentius 3.55 ). Με ενδιαφερει γιατι βρισκω την δευτερη εξαιιρετικη και ταχυτηταρη χωρις ομως να εχω δοκιμασει την topix.

Σε ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

@soom

Μιας και όπως εύκολα συμπεραίνεται η δοκιμή rom είναι το αγαπημένο sport τον τελευταίο καιρό, μήπως δοκίμασες αυτή: Laurentius26 HDLEOV1 WWE WM6.5?

 

Λοιπόν, του Laurentius26 την WM6.5 δεν την δοκίμασα. Δεν ξαναδοκιμάζω 6.5 μέχρι να βγουν επίσημα και μπουν σε κάποιο από τα Rhodium ή Topaz και την πάρουν από εκεί να την μαγειρέψουν και να μας την δώσουν. Θα έχει προβλήματα σίγουρα. Όλες παρουσιάζονται εξαιρετικά δελεαστικές αλλά όταν μπει στο τηλέφωνο σίγουρα θα έχει προβληματάκια... Οπότε...

 

Όσο για του Laurentius26 3.55 και την Topix 3.0.0 θεωρώ του kwbr καλύτερη. Μου φαίνεται πιο γρήγορη. Και επίσης, σε κάθε Clean Ram δεν μου βγάζει πολλά ΜΒ.. Στου Laurentius σήμερα το πρωί μου «έσωσε» 25mb... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το νούμερο. Και δεν μου άρεσε.

Και επίσης, μου άρεσει του Kwbr πιο πολύ το μανιλα που έχει και τον καιρό στο Home Tab στο ρολόι. Και έχει και έγχρωμα εικονίδια στο μανίλα και δεν κάθομαι να ψάχνω..

Και μου φαντάζει πολύ πιο οργανωμένη απο του laurentius που έχει και το νέο start menu που είναι και πιο αργό και δεν μου αρέσει. Ενώ στην Τόπιξ, έχεις το tab Programs και βάζεις εκεί ποια θέλεις και καθάρισες;).

Ξεκινάει και με λιγότερη ραμ, και δεν αυξάνεται και πολύ στην διάρκεια της μέρας.

Και μου έκανε και κάτι νεράκια. Δηλαδή δεν δούλευε το κουμπι on/off. Δηλαδή δεν μπορούσα να κλείσω την οθονη να μπει σε standby. Έκανα HR και έστρωσε.

Το G-Config μου κόλλησε μια φορά και δεν δούλεψε. Δηλαδή δεν μου γυρνούσε όταν το γυρνούσα στο πλάι.

 

Γενικά, καλύτερη 6.1 δεν έχω δοκιμάσει και κρατάω μοναδική επιφύλαξη για την Lite του Onkolog που δίνει ο zaharakis στην υπογραφή του, αλλά θέλει παλιό SPL και δεν έχω μπει στην διαδικασία να την βάλω, γιατί αν δεν μου αρέσει, θα πρέπει πάλι να μπλέκω...

Και άλλη μια επιφύλαξη για την SuperLite του Onkolog που δίνει επίσης ο zaharakis στην υπογραφή του, αν του περάσεις το μανίλα που επίσης δίνει ο Δημήτρης στην υπογραφή του. Πως θα είναι τότε. Θα το δοκιμάσω και αυτό, αλλά τώρα έχω ένα πρόβλημα με τον σταθερό μου(πρέπει να είναι στα πρόθυρα να καεί η μητρική και με έλουσε κρύος ιδρώτας και κρατάω backup τα πάντα, μην τρέχω. Μυρίζει σαν να καίγεται πλαστικό. Αλλά όταν τον άνοιξα για να τον καθαρίσω μήπως είχε τρίχες από την γάτα ή σκόνη ήταν πεντακάθαρος, οπότε κάτι πρέπει να πλησιάζει στο τέλος του, θα το ψάξω αφού κρατήσω backup τα πάντα;):cry::().

 

Αλλά να σου πω κάτι Βαγγέλη, αν δεν την δοκιμάσεις μόνος σου, δεν θα καταλάβεις. Ότι και να σου λέω μπορεί να το ακούς βερεσέ. Δεν το λέω με την κακή έννοια. Μπορεί να στραβοφλάσαρα.. 1000 μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το υποψιάστηκα...!

 

 

 

 

Λοιπόν, του Laurentius26 την WM6.5 δεν την δοκίμασα. Δεν ξαναδοκιμάζω 6.5 μέχρι να βγουν επίσημα και μπουν σε κάποιο από τα Rhodium ή Topaz και την πάρουν από εκεί να την μαγειρέψουν και να μας την δώσουν. Θα έχει προβλήματα σίγουρα. Όλες παρουσιάζονται εξαιρετικά δελεαστικές αλλά όταν μπει στο τηλέφωνο σίγουρα θα έχει προβληματάκια... Οπότε...

 

Όσο για του Laurentius26 3.55 και την Topix 3.0.0 θεωρώ του kwbr καλύτερη. Μου φαίνεται πιο γρήγορη. Και επίσης, σε κάθε Clean Ram δεν μου βγάζει πολλά ΜΒ.. Στου Laurentius σήμερα το πρωί μου «έσωσε» 25mb... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το νούμερο. Και δεν μου άρεσε.

Και επίσης, μου άρεσει του Kwbr πιο πολύ το μανιλα που έχει και τον καιρό στο Home Tab στο ρολόι. Και έχει και έγχρωμα εικονίδια στο μανίλα και δεν κάθομαι να ψάχνω..

Και μου φαντάζει πολύ πιο οργανωμένη απο του laurentius που έχει και το νέο start menu που είναι και πιο αργό και δεν μου αρέσει. Ενώ στην Τόπιξ, έχεις το tab Programs και βάζεις εκεί ποια θέλεις και καθάρισες;).

Ξεκινάει και με λιγότερη ραμ, και δεν αυξάνεται και πολύ στην διάρκεια της μέρας.

Και μου έκανε και κάτι νεράκια. Δηλαδή δεν δούλευε το κουμπι on/off. Δηλαδή δεν μπορούσα να κλείσω την οθονη να μπει σε standby. Έκανα HR και έστρωσε.

Το G-Config μου κόλλησε μια φορά και δεν δούλεψε. Δηλαδή δεν μου γυρνούσε όταν το γυρνούσα στο πλάι.

 

Γενικά, καλύτερη 6.1 δεν έχω δοκιμάσει και κρατάω μοναδική επιφύλαξη για την Lite του Onkolog που δίνει ο zaharakis στην υπογραφή του, αλλά θέλει παλιό SPL και δεν έχω μπει στην διαδικασία να την βάλω, γιατί αν δεν μου αρέσει, θα πρέπει πάλι να μπλέκω...

Και άλλη μια επιφύλαξη για την SuperLite του Onkolog που δίνει επίσης ο zaharakis στην υπογραφή του, αν του περάσεις το μανίλα που επίσης δίνει ο Δημήτρης στην υπογραφή του. Πως θα είναι τότε. Θα το δοκιμάσω και αυτό, αλλά τώρα έχω ένα πρόβλημα με τον σταθερό μου(πρέπει να είναι στα πρόθυρα να καεί η μητρική και με έλουσε κρύος ιδρώτας και κρατάω backup τα πάντα, μην τρέχω. Μυρίζει σαν να καίγεται πλαστικό. Αλλά όταν τον άνοιξα για να τον καθαρίσω μήπως είχε τρίχες από την γάτα ή σκόνη ήταν πεντακάθαρος, οπότε κάτι πρέπει να πλησιάζει στο τέλος του, θα το ψάξω αφού κρατήσω backup τα πάντα;):cry::().

 

Αλλά να σου πω κάτι Βαγγέλη, αν δεν την δοκιμάσεις μόνος σου, δεν θα καταλάβεις. Ότι και να σου λέω μπορεί να το ακούς βερεσέ. Δεν το λέω με την κακή έννοια. Μπορεί να στραβοφλάσαρα.. 1000 μπορεί.

 

 

Με καλυψες Αλεξανδρε σε ευχαριστω.

Η αληθεια ειναι οτι εαν δεν επαιζε ο Παναθηναικος θα φλασαρα ηδη αλλα λεω να το κανω μετα το ματς. Και μενα μου αρεσει πολυ ο καιρος στο ρολοι. Με μια ματια ξερεις τι παιζει. Θα τη καψω μετα το ματς κα θα επανελθω με εντυπωσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@soom

Οι 6.5 που έχω δοκιμάσει είναι του Dutty WM6.5 HD Leo R4) και του Βιετναμέζου (WM65__V63__B23053COM3__D091809). Του Dutty μου άρεσε και πήγαινε σχετικά καλά, όμως είχα πρόβλημα με το bluetooth το οποίο όταν ήταν συνδεδεμένο δεν είχα ήχο κλήσης από το κινητό και κατανάλωνε και υπερβολική ram. Του PDaviet δεν είχε το πρόβλημα με το bluetooth αλλά ήταν πολύ "φρου φρου και αρώματα" για τα γούστα μου. Έτσι έβαλα την topix 3.0 από την οποία είμαι ευχαριστημένος και στα + ότι δουλεύει και το my location στο manila (μέσω wifi).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

@soom

Οι 6.5 που έχω δοκιμάσει είναι του Dutty WM6.5 HD Leo R4) και του Βιετναμέζου (WM65__V63__B23053COM3__D091809). Του Dutty μου άρεσε και πήγαινε σχετικά καλά, όμως είχα πρόβλημα με το bluetooth το οποίο όταν ήταν συνδεδεμένο δεν είχα ήχο κλήσης από το κινητό και κατανάλωνε και υπερβολική ram. Του PDaviet δεν είχε το πρόβλημα με το bluetooth αλλά ήταν πολύ "φρου φρου και αρώματα" για τα γούστα μου. Έτσι έβαλα την topix 3.0 από την οποία είμαι ευχαριστημένος και στα + ότι δουλεύει και το my location στο manila (μέσω wifi).

 

Και στην ρομ του βιετναμεζου δουλευε μεσω WiFi. Αλλα δεν το έχω εγώ στο My Location. Εχω βαλει το Iraclion και καθαρισα... ! :)

 

Και του Dutty και του PDAVIET ήταν μια χαρα αξιολογεστατες προσπαθειες.. Αλλα όλα ειναι ακομα beta. Δεν εχουν βγει ακομα επισημα. Για αυτο θα εχουν ολες προβληματα. Και επισης, εκτος των πολλων φρου φρου, ειναι και παραφορτωμένες με αχρηστα προγραμματα. Απορω πραγματικα γιατι το κανουν αυτο στις ρομ τους. Βαραινουν χωρις λογο...:wacko:

 

Η Topix είναι πραγμτατικά η χρυσή τομή. Είναι ωραια με φρου, αλλά όσα πρέπει για να μην βαρύνει και γίνει αργη. ;)

 

Για αυτό μου αρέσει και εμένα.;)

Αλλα αναμεσα στις δυο που παραθετεις, προτιμω του PDAVIET γιατι απλά έχει την μπάρα κάτω και είναι διαφορετική.:happy:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν δυο προγραμματα που κανουν το κινητο hotspot

-http://global.wmwifirouter.com/features/

-http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4170499

το wmwifirouter δεν ειναι free

 

Eυχαριστω πολυ. Τελικα με βολεψε το free, το αλλο με μπερδεψε και μου πειραξε και καποιες ρυθμισεις.

 

Και αλλη μια ερωτηση, μετρητης sms υπαρχει? Βρηκα ενα προγραμμα που αναφερθηκε απο ενα αλλο μελος, το Kunadisc... κατι, αλλα δεν μετρα τα μηνυματα (παρολο που για τις κλησεις δουλευει αψογα).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ. Τελικα με βολεψε το free, το αλλο με μπερδεψε και μου πειραξε και καποιες ρυθμισεις.

 

Και αλλη μια ερωτηση, μετρητης sms υπαρχει? Βρηκα ενα προγραμμα που αναφερθηκε απο ενα αλλο μελος, το Kunadisc... κατι, αλλα δεν μετρα τα μηνυματα (παρολο που για τις κλησεις δουλευει αψογα).

 

για δοκιμασε

HomeScreen-battery status

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm

 

LCMinutes

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354103

 

SMS counter (για wm 6.1 )

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484792

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω και ψάξω τόσες εκατοντάδες σελίδες, μήπως:rolleyes: μπορεί κανείς να με παραπέμψει σε λύση για το πρόβλημα του σβησίματος της οθόνης όταν με καλούν και απαντώ?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω και ψάξω τόσες εκατοντάδες σελίδες, μήπως:rolleyes: μπορεί κανείς να με παραπέμψει σε λύση για το πρόβλημα του σβησίματος της οθόνης όταν με καλούν και απαντώ?

 

Χρησιμοποιείς το phonealarm? Γιατί εκεί υπάρχει επιλογή να σβήνει ή να μην σβήνει η οθόνη όταν απαντάς το τηλέφωνο.....

Εκτός από εκεί την ίδια επιλογή έχω δει και κάπου αλλού....δεν θυμάμαι ακριβώς που αυτή τη στιγμή....θα το ψάξω και αν το βρω σου λέω.....;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

soom με ποιο εργαλείο κάνεις clean ram?

 

Υπάρχει το πρόγραμμα Addicts Clean Ram! Περισσότερα εδώ

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το phonealarm? Γιατί εκεί είναι επιλογή να σβήνει ή να μην σβήνει η οθόνη όταν απαντάς το τηλέφωνο.....

Εκτός από εκεί την ίδια επιλογή έχω δει και κάπου αλλού....δεν θυμάμαι ακριβώς που αυτή τη στιγμή....θα το ψάξω και αν το βρω σου λέω.....;)

Νομίζω και με το HDTweak γίνεται να το κάνεις, αλλά αν θυμάμαι καλά δεν έχει αποτέλεσμα.;)

Θα σε γελάσω, γιατί εμένα με βολεύει που κλείνει η οθόνη.

soom με ποιο εργαλείο κάνεις clean ram?

 

[APP] Clean Ram - No more soft Resets

 

 

edit:

Μαζί ποστάραμε..! :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω και ψάξω τόσες εκατοντάδες σελίδες, μήπως:rolleyes: μπορεί κανείς να με παραπέμψει σε λύση για το πρόβλημα του σβησίματος της οθόνης όταν με καλούν και απαντώ?

και στα δυο σε μενα δουλευει η επιλογη να μην κλεινει η οθονη

-HD Tweak released

http://montecristoff.webs.com/hdtweak.htm

 

-hd settings tools

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=548211

εχει επιλογη αν θες να μην κλεινει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά!

μια τελευταία ερώτηση...

το uspl πως σας φαίνεται? το έχετε δοκιμάσει? δεν είναι το ιδανικό αν θέλει κάποιος να πάει το hd στο service, αφου βάλει μια ship rom, και να μην φαίνεται ότι είχε μέσα το hard spl? ή υπάρχει και γι αυτό κόλπο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά!

μια τελευταία ερώτηση...

το uspl πως σας φαίνεται? το έχετε δοκιμάσει? δεν είναι το ιδανικό αν θέλει κάποιος να πάει το hd στο service, αφου βάλει μια ship rom, και να μην φαίνεται ότι είχε μέσα το hard spl? ή υπάρχει και γι αυτό κόλπο?

 

Με το USPL απλά κάθε φορά που θα θέλεις να βάλεις μια cooked rom Θα πρεπει να το ξαναπερνας. Με το HSPL όχι. Αυτή είναι η μεγάλη διαφορά.

 

Ακόμα και με USPL να βάλεις μια cooked rom, αν μετα δεν βάλεις επίσημο ραδιο και ρομ, δεν μπορεις να το πας στο Service. Αλλα, προσωπικά, δεν βρίσκω λόγο να μπλέκεις με USPL. Γιατι απλα καθε φορα που θα θελεις να βαλεις μια ρομ, θα πρεπει να εισαι κοντα σε εναν υπολογιστη.;)

Ενω με το HSPL όχι.

 

Και HSPL να κάνεις και να χρειαστεί να το στείλεις στο Service, μπορεις να επαναφερεις το original SPL με μια πολύ απλή διαδικασία.;) Όσο απλό είναι να κάνεις το HSPL άλλο τόσο απλό είναι να το επαναφέρεις.;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά!

μια τελευταία ερώτηση...

το uspl πως σας φαίνεται? το έχετε δοκιμάσει? δεν είναι το ιδανικό αν θέλει κάποιος να πάει το hd στο service, αφου βάλει μια ship rom, και να μην φαίνεται ότι είχε μέσα το hard spl? ή υπάρχει και γι αυτό κόλπο?

 

εγω προτεινω uspl και το κανεις καθε φορα που περνας ρομ

(ετσι δεν ξεχνιεσαι τι ρομ εχεις :lol:)

ενω με το hspl το κανεις μια φορα περνας οτι ρομ θες και αν θες το επισημο πρεπει να το γυρισεις και μετα να φορτωσεις επισημη ρομ

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ευχαριστώ!

διευκρινιστικές ερωτήσεις:

1) αν επιλέξω uspl, θα πρέπει να το χρησιμοποιώ και για να φλασάρω radio?

2) τι εννοείς βρε soom πρέπει να μαι κοντά στον υπολογιστή? για να φλασάρω έτσι κι αλλιώς δεν θα συνδεθώ με το pc?

3) τι εννοείται όταν λέτε backup της rom??? rom στημένη μαζί με τα προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...