Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είχαμε ξεχωριστό thread για ανέκδοτα θα έβαζα το παρακάτω εκεί, αλλά αφου δεν έχουμε καλά είναι κι εδώ.

 

Λοιπόν τα παρακάτω είναι από το φορουμ της ACE. Κάποιος υπεύθυνος απαντά σε ερώτηση γιατί δεν μπορούν να μεταφέρουν το iGO2006 σε HD καθώς και για αναβάθμιση σε iGO8.

 

Η απάντηση έχει ως εξής:

Αναβάθμιση απο το iGO 2006 σε 8 μπορείς να κάνεις δωρεάν απο το http://www.navngo.com.

 

Η έκδοση του iGO που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή δεν είναι συμβατή με το HD.

 

Και μετά λέμε για το Ελληνικό δημόσιο. Οταν ιδιοτικές εταιρείες δουλευουν με συστήματα χειρότερα του δημοσίου, τι περιμένουμε?:mad:

 

Αλήθεια γιατί η εταιρεία δεν κάνει donate σε κανα φόρουμ να πάρει την την τελευταία έκδοση που δουλευει περίφημα στο HD:lol::p

 

Διαβάστε όλο το thread έχει πλάκα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από εμένα.

 

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει το σωστό link (με PM) για να "δοκιμάσω" το τελευταίο Garmin ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου δεν είναι έτσι. Απλά το HD αποτελεί κατα κάποιο τρόπο συνέχεια του Diamond όσον αφορά τις κοινές λειτουργίες και εφαρμογές.

Οπότε έχουν καλυφθεί τα περισσότερα θέματα.

Εκτός αυτού από μόνη της η συσκευή χρειζει λιγότερων επεμβάσεων.

Οι νέες cooked rom που κυκλοφόρησαν δεν προσθέτουν κάτι παραπάνω στην καταπληκτική official για να 'χουμε να λέμε.

Τα οποια προβληματάκια όπως η προβολή βιντεο βρήκαν την λύση τους.

Οπότε χαλαρώνουμε, κάνουμε λίγο χιουμορ και μιλάμε για μια εφαρμογή όπως είναι η πλοήγηση που ενδιαφέρει το 100% των κατόχων.

 

Κάποια θεματάκια που μπαινουν που και που, έχουν χιλιοαπαντηθεί. Θα ήταν πιο κουραστικό να κολλάμε σ' αυτά.

Θα μου πεις και τα περι IGO-Destinator είναι εξίσου παλιά. Είναι αλλά όχι και τόσο από την στιγμή που προέκυψε νέος χάρτης και βελτιωμένη έκδοση του προγράμματος έστω κι αν προέρχεται από ιδιότες που αν μη τι άλλο έχουν περισσότερες γνώσεις από τους εργοστασιακούς:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ενα κοινό PNA: 3.5'' oθόνη με ανάλυση 240Χ320.

HD: 3.8'' στα 480Χ800.

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι με κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που εκμεταλεύεται αυτή την ανάλυση η πλοήγηση φαίνεται πλέον με άλλο μάτι.:)

 

http://img79.imageshack.us/img79/236/capscr0019ks4.png

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από εμένα.

 

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει το σωστό link (με PM) για να "δοκιμάσω" το τελευταίο Garmin ...

 

Ευχαριστώ όλους. Βρέθηκε.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους. Βρέθηκε.

 

φιλε ζωγραφε ειναι πιο λογικο πρωτα να ασχοληθεις λιγο με το search, απο το να βαζεις το ιδιο request σε διαφορα threads...

 

φιλικα παντα,αλλα δεν ειναι σωστο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ο παρακάτω προορισμός είναι πιο ενδιαφέρον σε ποιότητα και θέαμα (ποδοσφαιρικό):up::offtopic:
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φιλε ζωγραφε ειναι πιο λογικο πρωτα να ασχοληθεις λιγο με το search, απο το να βαζεις το ιδιο request σε διαφορα threads...

 

φιλικα παντα,αλλα δεν ειναι σωστο :)

 

Φίλε Δημήτρη, είμαι σ' αυτό το forum από την εποχή του UnWired και ακόμα παλαιότερα. Πίστεψέ με, το search το γνωρίζω πολύ-πολύ καλά. Αν έμπαινες κι εσύ στον κόπο να κάνεις το ίδιο search που μου υποδεικνύεις να κάνω, σ' αυτό το forum, στο navimania, στο htc, στο thegreekz, και στο ipmart, θα έβλεπες ότι πλέον τα συγκεκριμένα θέματα και posts είναι τόσο πολλά και διάσπαρτα, που είναι αδύνατον για κάποιον να βγάλει άκρη όσον αφορά το ποιο είναι το ποιο πρόσφατο και έγκυρο.

 

Αυτό λοιπόν ζήτησα και από τα δυο threads και ενημέρωσα άμεσα ότι πήρα απάντηση.

 

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ποιό skin χρησιμοποιήτε σε αυτά τα screen captures που φαίνεται η ταχύτητα αντί για το ρολόι κατά τη δειάρκεια της πλοίγησης?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να πάρω mms??

Εχω περάσει τις ρυθμίσεις κανονικά, δεν έχω ενεργοποιημένο το No data για τα mms, τι δεν κάνω σωστά;

Πάνε στο site της βοδαφονε και τα βλεπω μόνο από εκεί....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε τουλάχιστον ούτε κι εγώ απάντησα για να αντιπαρατεθώ. Ελάχιστες φορές το έχω κάνει κυρίως με άτομα που πήγαιναν γυρευοντας.

 

Λοιπόν για screen shots ευκολα και γρήγορα θα βάλεις το my mobiler. Είναι free και σου επιτρέπει να χειρίζεσαι την συσκευή σου μέσω του pc σου οταν είσαι συνδεδεμένος μέσω active sync.

 

Οσον αφορά τα προγράμματα ναι το Destinator διαθέτει τον πληρέστερο χάρτη, αλλά εχουν κάτσει πάνω σ' αυτό και κατα γενική ομολογία δεν βελτιώνουν τίποτε άλλο.

Το iGO μου αρέσει γιατί εκτός από τα καταπληκτικά γραφικά του αξιοποιεί τις δυνατότητες της συσκευής.

Δοκιμασε να μετακινηθείς στον χάρτη του destinator με touching. Από το Στενό Κορινθίας σε πάει στο Αστρο Κυνουρείας και χάνεις τον μπούσουλα.

Το iGO μπορείς να το δουλέψεις άνετα σαν χάρτη. Και πολλά άλλα.

 

Αν θέλω κάτι μόνο για να με πηγαίνει, το κάνω στα σίγουρα και μ' αυτό που χρησιμοποιώ εδώ, το Google Navigator. Μάλιστα έχω την δυνατότητα να βλέπω πραγματική απεικόνιση και να επιλέγω εγώ την διαδρομή αν θεωρώ οτι ο δρόμος είναι πχ όλο στροφές η πολύ στενός.

 

Και για του λογου το αληθές δες την διαδρομη που δίνει το Destinator αν επιλέξεις την πιο γρήγορη.

Και δες την διαδρομή οπως μου την έδωσε το G. Navigator και τι θα έβλεπες αν έφτανες στο Στενό.

 

Αγαπητέ συνάδελφε Te_salat,

 

Δεν μπορώ παρά να ασπαστώ τις απόψεις σου πάνω στα Igo-Dest γιατί από ότι φαίνεται και πιο έμπειρος είσαι και τεκμηριωμένα μιλάς.

 

Επίσης παρατηρώ ότι είσαι ειδήμων στο Google Navigator και από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ πιο αληθοφανές από τα δύο προαναφερθέντα προγράμματα.

 

αφούτ λοιπόν κατάφερα να πάρω ένα screen shot - μετά απο πολύ προσπάθεια - το παραθέτω για του λόγου το αληθές, όσον αφορα το U turn στην εθνική Αθηνών-Πατρών.

 

Και πάλι επισημαίνω, δεν είμαι power user , ουτε καν μέσος χρήστης όποτε σίγουρα κάτι δεν έχω κάνει καλά. Αλλά οι εταιρείες, σε τι είδους χρήστες απευθύνονται???

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιω το pda status κ στην κεντρικη οθονη μου τα βγαζει μικρα...κοιταξα στις ρυθμισεις αλλα το small iconsτο εχει απενεργοποιημενο.υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν τα icons??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να πάρω mms??

Εχω περάσει τις ρυθμίσεις κανονικά, δεν έχω ενεργοποιημένο το No data για τα mms, τι δεν κάνω σωστά;

Πάνε στο site της βοδαφονε και τα βλεπω μόνο από εκεί....

 

Είσαι σίγουρος οτι έχεις ενεργοποιημένο το 3G? Σου εμφανίζεται η σχετική ένδειξη? μήπως το έχεις σε GSM?

H περιοχή που βρίσκεσαι διαθέτει 3G?

Επίσης τσεκάρισε τις ρυθμίσεις σου. Στην Ελλάδα σπάνια είναι σωστές αυτες που παίρνει αυτόματα από την sim.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι έχεις ενεργοποιημένο το 3G? Σου εμφανίζεται η σχετική ένδειξη? μήπως το έχεις σε GSM?

H περιοχή που βρίσκεσαι διαθέτει 3G?

Επίσης τσεκάρισε τις ρυθμίσεις σου. Στην Ελλάδα σπάνια είναι σωστές αυτες που παίρνει αυτόματα από την sim.

Τα mms με το 3G τι σχέση έχουν ???

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να πάρω mms??

Εχω περάσει τις ρυθμίσεις κανονικά, δεν έχω ενεργοποιημένο το No data για τα mms, τι δεν κάνω σωστά;

Πάνε στο site της βοδαφονε και τα βλεπω μόνο από εκεί....

 

Εχεις στειλει /λαβει ποτε mms με αλλη συσκευη?

Για να παιρνεις το λινκ για legacy mms .σημαινει οτι δεν εχεις ενεργοποιημενο

mms-service στην γραμμη σου..

Τηλεφωνο στο cc για ενεργοποιηση λοιπον

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα mms με το 3G τι σχέση έχουν ???

 

Ναι εχεις δικιο καμια σχέση. Δεν το χρησιμοποιώ και η απάντηση μου είναι λάθος. To μπέρδεψα με την βιντεοκλήση.

Η σωστή είναι του nervous.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση.πως αλλαζω τα εικονιδια στην πανω μπαρα???

Υπάρχει ένα thread στο xda-developers. Υπάρχουν και έτοιμα αν θες. Είναι λίγο δύσκολο και κουραστικό να κανεις δικά σου

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εχεις στειλει /λαβει ποτε mms με αλλη συσκευη?

Για να παιρνεις το λινκ για legacy mms .σημαινει οτι δεν εχεις ενεργοποιημενο

mms-service στην γραμμη σου..

Τηλεφωνο στο cc για ενεργοποιηση λοιπον

 

Τι είναι το cc; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ο παρακάτω προορισμός είναι πιο ενδιαφέρον σε ποιότητα και θέαμα (ποδοσφαιρικό):up::offtopic:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13143&d=1231076769

 

Πως φαίνεται ο γαύρος!:lol:

Το απίστευτο με τα σημεία αναφοράς στη Θεσσαλονίκη είναι ότι έχει το Καυταντζόγλειο και το Χαριλάου και δεν έχει την Τούμπα.:O

 

Τέλος το offtopic!!!:X

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν στέλνω ενα sms μου ερχεται η αναφορά αλλά μου γράφει οτι το μυνημα παρασοθηκε στο 694566696 αντί να μου γράφει το ονομα της επαφής, γνωρίζει κανείς τη λύση;;;

 

Κάποια απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση;

 

Κατέβασε το patch για τα Ελληνικά όπως σου είπαν οι συμφορουμίτες.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Λίγο περισσότερο feedback όσον αφορά το Browsing τώρα που γύρισα Βέλγιο γιατί στην Ελλάδα δεν έχω data plan.

 

Τα δεδομένα είναι ότι χρησιμοποιώ την εταιρία BASE, η οποία διαθέτει EDGE και όχι καθαρό 3G. Επίσης, η σύγκριση γίνεται με το diamond το οποίο είχα πριν το HD. Επίσης αναφέρω ότι η σύγκριση γίνεται με τον Opera και όχι τον Opera Mini τον οποίο σιχαίνομαι λόγω των παιδικών του ασθενειών.

 

Θα πω απλά για αρχή ότι ήμουν σχεδόν στο παρα-τσακ (και μαμώ τα ελληνικά) να πάω να ακυρώσω το data plan γιατί όσο το χρησιμοποιούσα με το diamond και με τον κανονικό Opera απλά μου έβγαζε την πίστη. Σε πολύ γενικές γραμμές θα πώ ότι με το ίδιο data plan στο HD ο χρόνος φόρτωσης των σελίδων μειώθηκε σχεδόν στο μισό.

 

Πιο συγκεκριμένα, σήμερα το πρωί, και ενώ βρισκόμουν στο τρένο για τη δουλειά (το οποίο σημαίνει σε κίνηση, αστάθεια δικτύου, κλπ κλπ) κατάφερα να διαβάσω κανονικά τα αθλητικά μου και να δω εξώφυλλα εφημερίδων, πράγματα τα οποία με το diamond δεν προλάβαινα να κάνω στην ίδια διαδρομή.

 

Κατέληξα λοιπόν στο ότι το data plan το κρατάω και πλέον μπορώ να το χρησιμοποιώ πολύ πιο άνετα. Γενικά δηλαδή, εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι πάει πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...