Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Επικοινώνησε με το service.

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου βέβαια μπορείς να το κάνεις και μόνος σου με αγορά από ebay και οδηγίες από το service manual.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάποιο τηλ;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

αν φλασάρω ράδιο θα έχω καλύτερο σήμα στο κινητό μου? γιατί είμαι συνέχεια οριακά εδώ που μένω.

 

δεν έχω κάνει κανένα φλασάρισμα ποτέ.

είναι εύκολο το φλασάρισμα στο ραδιο ?

θα χάσω δεδομένα από το κινητό μου?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Είπα να φλασάρω μία καινούρια ROM στα 6.5. Έβαλα μία που προτεινει ένα φίλος πιο πάνω XannyTech Grid Evo 2.7 without htc messaging+MSVC αλλά είχα κολλήματα και αδυναμία εγκατάστασης νέων προγραμμάτων. Έχει και μία άλλη έκδοση XannyTech Grid Evo 2.7 without Manila+MSVC . Πριν δοκιμάσω και αυτή, ξέρει κανείς 1. αν είναι καλύτερα χωρίς Manila ή τι αλλάζει τέλος πάντων και 2. τι είναι αυτό το MSVC;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είπα να φλασάρω μία καινούρια ROM στα 6.5. Έβαλα μία που προτεινει ένα φίλος πιο πάνω XannyTech Grid Evo 2.7 without htc messaging+MSVC αλλά είχα κολλήματα και αδυναμία εγκατάστασης νέων προγραμμάτων. Έχει και μία άλλη έκδοση XannyTech Grid Evo 2.7 without Manila+MSVC . Πριν δοκιμάσω και αυτή, ξέρει κανείς 1. αν είναι καλύτερα χωρίς Manila ή τι αλλάζει τέλος πάντων και 2. τι είναι αυτό το MSVC;

 

1. Manila είναι αυτό το user friendly μενού στην αρχική οθόνη. Δεν θα ήθελες τη συσκευή σου χωρίς αυτό.

 

2. MSVC = Microsoft Voice Commander.

 

γεια σας

αν φλασάρω ράδιο θα έχω καλύτερο σήμα στο κινητό μου? γιατί είμαι συνέχεια οριακά εδώ που μένω.

 

δεν έχω κάνει κανένα φλασάρισμα ποτέ.

είναι εύκολο το φλασάρισμα στο ραδιο ?

θα χάσω δεδομένα από το κινητό μου?

 

To φλασάρισμα του radio είναι ακριβώς ίδιο με αυτό μιας διαφορετικής un-official rom.

 

Οδηγίες εδώ. Καλό διάβασμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Αν με θυμαστε σας ειχα γραψει προ ημερων οτι το τηλ μου κολαει συνεχεια ειχα κανει πολλα χαρντ ρεσετ αλλα τιποτα.. Τελικα το πηγα σε ενα μαγαζι με κινητα να το δει του ειπα οτι ειχε πεσει ποτο μια φορα, το ανοιξε μου ειπε οτι απο μεσα ειναι πολυ οξυδομενο το κρατησε 2 βδομαδες και το κινητο τωρα ειναι σαν καινουργιο η λητουργια του σπερνει, ξαναπερασα οτι οτι προγραμματα ειχα κ δεν εχει κανει ουτε κιχ!! Κοστος επισκευης 40 ευρω..

Υ.Γ εχω to resco keyboard pro 5.23 πως το κανω να στελνει 160sms greek?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ εχω to resco keyboard pro 5.23 πως το κανω να στελνει 160sms greek?

 

Βάλε αυτό και πέταξε το resco... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό μέρος, δεν νομίζω να χρειάζεται ξεχωριστό θρέντ.

 

Σήμερα, Δευτέρα 17/5 (στον ηλεκτρικό μοναστηράκι, little does it matter) εκλάπη κινητό Touch HD (1) με αριθμό IMEI 353969020516901. Φοράει την Topix 3.6, και εκλάπη μαζί με δερμάτινη θήκη. Ήδη έχω ενημερώσει την εταιρία σε περίπτωση που (λέμε τώρα) το στείλουν για σέρβις, καλού κακού έχετε το νού σας αν τυχόν αγοράσετε το συγκεκριμένο μοντέλο, ακόμα και από αγγελία.

 

Αν τυχόν, 6946244860 ή akpe@live.com.

 

Δίνεται αμοιβή η 8ra microsd που έχει :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα μολισ εγινα κ εγω κατοχος HD,μεταχειρισμενο απο ενα φιλο 200 ευρω,πολυ ωραιο κινητο εχω να πω.μια ερωτηση γιατι μου αλλαζει η ωρα απο μονη τησ ενω δεν ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη?κ για να περασουμε window 6.5 εχω 6.1 τι πρεπει να κανουμε καποιες οδηγιεσ.

κ κατι για θεματα αν σασ ειναι ευκολο.

μπορει να εχουν ειπωθει αλλα ειναι 800 σελιδες γιαυτο ζηταω συγνωμη.

 

ευχαριστω εκ των προτερον :):D

 

 

παιδια κανεισ εδω σασ παρακαλω?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Είπα να φλασάρω μία καινούρια ROM στα 6.5. Έβαλα μία που προτεινει ένα φίλος πιο πάνω XannyTech Grid Evo 2.7 without htc messaging+MSVC αλλά είχα κολλήματα και αδυναμία εγκατάστασης νέων προγραμμάτων. Έχει και μία άλλη έκδοση XannyTech Grid Evo 2.7 without Manila+MSVC . Πριν δοκιμάσω και αυτή, ξέρει κανείς 1. αν είναι καλύτερα χωρίς Manila ή τι αλλάζει τέλος πάντων και 2. τι είναι αυτό το MSVC;

 

Ευχαριστώ, φίλε ATHANASO για τις διευκρινίσεις. Δοκίμασα και την ROM χωρίς Manila. Δυστυχώς και οι δύο, ενώ είναι πολύ καλές οπτικά και γρήγορες, μετά την εγκατάσταση νέων προγραμμάτων, παρουσιάζουν προβλήματα. Έχει κανείς καμιά τελευταία πρόταση σε ROM 6.5.5;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό μέρος, δεν νομίζω να χρειάζεται ξεχωριστό θρέντ.

 

Σήμερα, Δευτέρα 17/5 (στον ηλεκτρικό μοναστηράκι, little does it matter) εκλάπη κινητό Touch HD (1) με αριθμό IMEI 353969020516901. Φοράει την Topix 3.6, και εκλάπη μαζί με δερμάτινη θήκη. Ήδη έχω ενημερώσει την εταιρία σε περίπτωση που (λέμε τώρα) το στείλουν για σέρβις, καλού κακού έχετε το νού σας αν τυχόν αγοράσετε το συγκεκριμένο μοντέλο, ακόμα και από αγγελία.

 

Αν τυχόν, 6946244860 ή akpe@live.com.

 

Δίνεται αμοιβή η 8ra microsd που έχει :p

 

Εχω την εντύπωση ότι εάν δώσεις το ΙΜΕΙ στην εταιρεία κινητής τηλ που είσαι,μπορεί να το μπλοκάρει.

Κάτι είχα διαβάσει σχετικά,αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ψαξ'το λίγο.Δεν χάνεις τίποτα.

Καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι εάν δώσεις το ΙΜΕΙ στην εταιρεία κινητής τηλ που είσαι,μπορεί να το μπλοκάρει.

Κάτι είχα διαβάσει σχετικά,αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ψαξ'το λίγο.Δεν χάνεις τίποτα.

Καλή τύχη...

 

Ναι είχε κυκλοφορήσει ένα τρελό hoax :)

Οι εταιρείες δεν τα κάνουν αυτά.....άσχετα αν μπορούν (τεχνικά) να γνωρίζουν τέτοιου είδους πληροφορίες....ακόμη και που βρίσκεται (σχετικά με την κεραία λήψης σήματος)....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα μολισ εγινα κ εγω κατοχος HD,μεταχειρισμενο απο ενα φιλο 200 ευρω,πολυ ωραιο κινητο εχω να πω.μια ερωτηση γιατι μου αλλαζει η ωρα απο μονη τησ ενω δεν ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη?κ για να περασουμε window 6.5 εχω 6.1 τι πρεπει να κανουμε καποιες οδηγιεσ.

κ κατι για θεματα αν σασ ειναι ευκολο.

μπορει να εχουν ειπωθει αλλα ειναι 800 σελιδες γιαυτο ζηταω συγνωμη.

 

ευχαριστω εκ των προτερον :):D

 

 

παιδια κανεισ εδω σασ παρακαλω?

μηπωσ ξερει κανεις που μπορουμε να το shazamid για windows mobiles?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ, φίλε ATHANASO για τις διευκρινίσεις. Δοκίμασα και την ROM χωρίς Manila. Δυστυχώς και οι δύο, ενώ είναι πολύ καλές οπτικά και γρήγορες, μετά την εγκατάσταση νέων προγραμμάτων, παρουσιάζουν προβλήματα. Έχει κανείς καμιά τελευταία πρόταση σε ROM 6.5.5;

 

Τι είδους προβλήματα; Σε γενικές γραμμές ο NRG κάνει από τις καλύτερες WM6.5.X roms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους προβλήματα; Σε γενικές γραμμές ο NRG κάνει από τις καλύτερες WM6.5.X roms.

 

Το πρόβλημα είναι ότι όσες ROM έβαλα τις τελευταίες μέρες δεν παίρνουν το ελληνικό πληκτρολόγιο fingerKeyb2.1-WVGA-gr-taxtax και εάν το πάρουν τελικά κολλάνε μετά συνεχώς όσα hard ή soft reset και να κάνω. Παρόμοιο πρόβλημα είδα είχε και ένα φίλος (nick08 παραπάνω στo #11497). Το ίδιο συνέβη και με μια NRG (Energy.BLACKSTONE.23569.Sense2.5) που έβαλα πριν λίγο. Δεν μπορεί να ολοκληρώσει την εγκατάσταση του πληκρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κολλάει και μετά από hard reset; Παράξενο!

 

Οι άλλες λύσεις που κάνουν ελληνικό το πληκτρολόγιο της HTC δεν σας δουλεύουν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι όσες ROM έβαλα τις τελευταίες μέρες δεν παίρνουν το ελληνικό πληκτρολόγιο fingerKeyb2.1-WVGA-gr-taxtax και εάν το πάρουν τελικά κολλάνε μετά συνεχώς όσα hard ή soft reset και να κάνω. Παρόμοιο πρόβλημα είδα είχε και ένα φίλος (nick08 παραπάνω στo #11497). Το ίδιο συνέβη και με μια NRG (Energy.BLACKSTONE.23569.Sense2.5) που έβαλα πριν λίγο. Δεν μπορεί να ολοκληρώσει την εγκατάσταση του πληκρολογίου.

 

Εμενα μου κολλαγε στην αρχή αρκετες φορές, εκανα κάμποσα soft reset και τωρα λειτουργεί κάπως καλύτερα, όχι όμως απροβλημάτιστα.Απλά την κάνω γαργάρα γιατι θελω ελληνικό πληκτρολόγιο στην cooked rom 6.5 που εχω βάλει (xannytech 2.6). Βεβαια με το greekkeyboard cab που εβαλα μπορώ και κανω αναζήτηση με αγγλικά πλήκτρα στα ελληνικά ονόματα..

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει και μετά από hard reset; Παράξενο!

 

Οι άλλες λύσεις που κάνουν ελληνικό το πληκτρολόγιο της HTC δεν σας δουλεύουν;

 

Τελικά έκοψα την εγκατάσταση του fingerkb και μετά από επανεκκίνηση είχε ως εκ θαύματος εγκατασταθεί και έκανα configuration αλλά όταν πάω να γράψω δεν το έχει προεπιλογή και βγαίνει το παλιό αγγλικό. Ευτυχώς αυτή η ROM (NRG) δεν κόλλησε και είναι και γρηγορότερη. Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να απενεργοποιηθεί το παλιό πληκτρολόγιο; (ευχαριστώ για βοήθεια)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βεβαια με το greekkeyboard cab που εβαλα μπορώ και κανω αναζήτηση με αγγλικά πλήκτρα στα ελληνικά ονόματα..

 

Γιατί... με τα ελληνικά πλήκτρα δεν μπορείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την τελευταία ελληνική official ROM της HTC και θα ήθελα να ρωτήσω, αν δοκιμασω να βάλω μια cooked ROM ας πούμε του miri, σε περίπτωση που δεν μου κάνει πως μπορώ να επαναφέρω το τηλ σε κατάσταση όπως το πηρα δηλαδη με την τελευταία ελληνική official ROM της HTC. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Τη ROM του miri με htc messaging ή χωρίς; Τι είναι αυτό; Κάμμια άλλη ROM χωρίς κολλήματα;

 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τρελάθηκα με το τι υπάρχει....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να επαναφέρεις την συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση. Ποια rom κοιτάζεις συγκεκριμένα; Κάποιο link;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

 

Πως επαναφέρω την αρχικη...

 

Για να επαναφέρεις την επίσημη ρομ, απλά κατέβασέ την από το σάιτ της HTC και εγκατέστησέ την: HTC Touch HD ROM Upgrade (EU)

 

Αν θες να επαναφέρεις και τον Loader (σε περίπτωση που έχεις χρησιμοποιήσει HSPL και θες να επαναφέρεις τον original επειδή το πηγαίνεις για service), δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...