Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ορισμένες ρομ δεν κλείνει. Ποια έχεις?

 

Την rom Black Pearl V3.5 GR light (Πάνου)

1.59.487.53 ell

1.13.25.24

 

Αλλα κάπου ειδα, δεν ειμαι σίγουρος στο Xda η Htc forum

οτι γινεται και στις official rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη τα λινκ δεν δουλεύουν μπορούν να ξανανεβουν ?

 

ευχαριστω πολυ...:)

Αν δεν μπει ο Δημητρης μεχρι αυριο, θα στα δωσω εγω. Αλλα τωρα θα κανω πολυ ωρα. Δεν εχω γρηγορη συνδεση στο σπιτι;).

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα λινκ δεν δουλεύουν μπορούν να ξανανεβουν ?

 

ευχαριστω πολυ...:)

 

τα εφτιαξα φιλε μου,αλλα δεν φταιω εγω για αυτο που γινεται με τα λινκς........

 

δεν μπορει μετα το τελευταιο edit μου να τα τσεκαρω,εδω μεσα ολα να δουλευουν,στο λογ/σμο μου στο rapid ολα να δουλευουν κανονικα και ξαφνικα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ....

 

καποιοι μοντς κανουν διορθωσεις/μεταφορες στα ποστς(δεν ξερω τι ακριβως...) και τα λινκς γινονται μπαχαλο ....

 

Την rom Black Pearl V3.5 GR light (Πάνου)

1.59.487.53 ell

1.13.25.24

 

Αλλα κάπου ειδα, δεν ειμαι σίγουρος στο Xda η Htc forum

οτι γινεται και στις official rom

 

ζησε με αυτο το bug φιλε μου....

η αλλαξε ρομ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα το hd μεταχειρισμένο με έκδοση Black Pearl v 3.3gr και είδα ότι όταν πάει 11:55 κολαει τη κινητό τελείως επιδει αποτι είδα εχει αναφερθεί και σε αλους υπάρχει λύση??επιδει είναι πολες η σελίδες αν μπορείτε να μου την πείτε???να παραμείνω στην 3.3 η να περάσω καμία αλλη νεοτερει??

κάποιος καλός player για το hd ποίος είναι??

και ποίος καλός μετατροπέας για video από το pc στο hd

σε τι ανάλυση είναι καλο να βάζω τα videos που θα περνάω απο το pc στο hd??

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπει ο Δημητρης μεχρι αυριο, θα στα δωσω εγω. Αλλα τωρα θα κανω πολυ ωρα. Δεν εχω γρηγορη συνδεση στο σπιτι;).

 

τα εφτιαξα φιλε μου,αλλα δεν φταιω εγω για αυτο που γινεται με τα λινκς........

 

δεν μπορει μετα το τελευταιο edit μου να τα τσεκαρω,εδω μεσα ολα να δουλευουν,στο λογ/σμο μου στο rapid ολα να δουλευουν κανονικα και ξαφνικα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ....

 

καποιοι μοντς κανουν διορθωσεις/μεταφορες στα ποστς(δεν ξερω τι ακριβως...) και τα λινκς γινονται μπαχαλο ....

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον Δημητρη και Αλεξανδρε....ολα οκ....:)

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα το hd μεταχειρισμένο με έκδοση Black Pearl v 3.3gr και είδα ότι όταν πάει 11:55 κολαει τη κινητό τελείως επιδει αποτι είδα εχει αναφερθεί και σε αλους υπάρχει λύση??επιδει είναι πολες η σελίδες αν μπορείτε να μου την πείτε???να παραμείνω στην 3.3 η να περάσω καμία αλλη νεοτερει??

κάποιος καλός player για το hd ποίος είναι??

και ποίος καλός μετατροπέας για video από το pc στο hd

σε τι ανάλυση είναι καλο να βάζω τα videos που θα περνάω απο το pc στο hd??

ευχαριστώ.

 

-ειναι γνωστο προβλημα σε αυτη τη ρομ

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=16959

-αν ειναι απο ace τοτε βαλε εργοστασιακη

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13332

αλλιως βαλε μια απο αυτες που προτεινονται εδω

αν θες ελληνικη υπαρχει και αυτη εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=16238

-θα σου προτεινα να αλλαξεις ρομ

-player

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-tcpmp-v0-72rc1.html

-για μετατροπη εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

-480Χ800

Link to comment
Share on other sites

Για player εγω θα προτεινα τον CorePlayer....ειχα τον TCPMP και ειχα συνεχεια κρασαρισματα και κολληματα νομιζοντας οτι το HD μου υστερει σε αποδοση ταινιων..

Τελικα αποδεικτικε οτι εφταιγε ο player :lol:

Ειναι ο καλυτερος και με διαφορα για HD :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. :)

Πρίν απο λίγες ημέρες έγινα και εγώ κάτοχος του HD :D.

Άρχισα να ψάχνομαι γενικά...

Πραγματικά μπορείς να το κάνεις ΟΤΙ θέλεις!

 

Μία ερώσηση: Υπάρχει τρόπος οι καταχωρίσεις του Ημερολογίου (Ραντεβού κτλ) να εμφανίζονται στην home screen 1 εβδομάδα νωρίτερα;

Να βλέπω δηλαδή στην οθόνη αναμονής πχ την Κυριακή ποιές είναι οι Υποχρεώσεις - Ραντεβού ΟΛΗΣ της επόμενης εβδομάδας (και όχι μόνο για την επόμενη μέρα).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το Touchflow μπορείς να βλέπεις μόνο την επόμενη μέρα. Γι'αυτό που λες χρειάζεται άλλο πρόγραμμα που όμως δεν θα συνεργάζεται με το Touchflow στην αρχική οθόνη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. :)

Πρίν απο λίγες ημέρες έγινα και εγώ κάτοχος του HD :D.

Άρχισα να ψάχνομαι γενικά...

Πραγματικά μπορείς να το κάνεις ΟΤΙ θέλεις!

 

Μία ερώσηση: Υπάρχει τρόπος οι καταχωρίσεις του Ημερολογίου (Ραντεβού κτλ) να εμφανίζονται στην home screen 1 εβδομάδα νωρίτερα;

Να βλέπω δηλαδή στην οθόνη αναμονής πχ την Κυριακή ποιές είναι οι Υποχρεώσεις - Ραντεβού ΟΛΗΣ της επόμενης εβδομάδας (και όχι μόνο για την επόμενη μέρα).

 

Δυστυχώς με το Touchflow μπορείς να βλέπεις μόνο την επόμενη μέρα. Γι'αυτό που λες χρειάζεται άλλο πρόγραμμα που όμως δεν θα συνεργάζεται με το Touchflow στην αρχική οθόνη.

 

Μιχάλη, θα μου επιτρεψεις να διαφωνήσω σε αυτο.

Στο Xperia, οταν ειχα βαλει rom απο Topaz, ο developer ειχε βγαλει ενα *.cabάκι που σου εδειχνε τα επομενα 5 ραντεβου στο ημερολογιο, στην Home Screen, στο μανίλα.

Βεβαια, οταν το εβγαλε ειπε, οτι δεν δουλευει μετα το Background for all tabs, και αλλα τετοια cabακια.

Μπορω να στο δωσω το απογευμα αν το θελεις. Αλλα δεν υποσχομαι τιποτα. Ουτε για το αν θα δουλεψει ουτε για το αν θα πας καρφι για hardreset. Αυτα ειναι ριψοκίνδυνα. Σε εμενα παντως, δουλευε κανονικα και εδειχνε τα επομενα 5, οποτε και να ειναι. Ακομα και 2 εβδομαδες μετα.;)

 

Edit:

 

Το βρηκα το λινκ στο δινω εδω:

ftp://minftp.myftp.org/XperiaX1i/ROMs/Touch_X/Addons/

 

Touch_X_show_next_5_appointments.cab

Και υπαρχει και επισης και αυτο:

Touch_X_Remove_next_5_appointments.cab

 

Δεν ξερω, στο ξαναλεω, αν θα δουλεψει. Και αν δεν δουλεψει, ποιες θα ειναι οι επιπτώσεις.

 

Το λινκ για την ρομ ειναι αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος η προγραμματακι για να ενωθει το hd μας σε ασυρματο vpn δικτυο ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, θα μου επιτρεψεις να διαφωνήσω σε αυτο.

Στο Xperia, οταν ειχα βαλει rom απο Topaz, ο developer ειχε βγαλει ενα *.cabάκι που σου εδειχνε τα επομενα 5 ραντεβου στο ημερολογιο, στην Home Screen, στο μανίλα.

Βεβαια, οταν το εβγαλε ειπε, οτι δεν δουλευει μετα το Background for all tabs, και αλλα τετοια cabακια.

Μπορω να στο δωσω το απογευμα αν το θελεις. Αλλα δεν υποσχομαι τιποτα. Ουτε για το αν θα δουλεψει ουτε για το αν θα πας καρφι για hardreset. Αυτα ειναι ριψοκίνδυνα. Σε εμενα παντως, δουλευε κανονικα και εδειχνε τα επομενα 5, οποτε και να ειναι. Ακομα και 2 εβδομαδες μετα.;)

 

Edit:

 

Το βρηκα το λινκ στο δινω εδω:

ftp://minftp.myftp.org/XperiaX1i/ROMs/Touch_X/Addons/

 

Touch_X_show_next_5_appointments.cab

Και υπαρχει και επισης και αυτο:

Touch_X_Remove_next_5_appointments.cab

 

Δεν ξερω, στο ξαναλεω, αν θα δουλεψει. Και αν δεν δουλεψει, ποιες θα ειναι οι επιπτώσεις.

 

Το λινκ για την ρομ ειναι αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

 

Μόλις την δοκίμασα στο HD μου και δυστυχώς δεν δούλεψε... μου εξαφάνισε την πάνω κουρτίνα στο home tab (με μια άσπρη μπάρα) καθώς και τα appointments από το touchflo τα οποία πια δεν φαίνονται...

 

Τουλάχιστον κάνοντας απεγκατάσταση από τo remove programs επανήλθε στην φυσιολογική του κατάσταση!

(δοκίμασα και το remove next 5 appointments cab αλλά δεν το έβγαλε πλήρως)

 

Οπότε αν το δοκιμάσετε... καλού κακού backup πρώτα! :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. :)

Πρίν απο λίγες ημέρες έγινα και εγώ κάτοχος του HD :D.

Άρχισα να ψάχνομαι γενικά...

Πραγματικά μπορείς να το κάνεις ΟΤΙ θέλεις!

 

Καλοριζικο :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα ηθελα την γνώμη σας και τις οδηγίες σας

 

πηρα το HTC HD για την οθονάρα του, μετά απο το OMNIA που ειμαι πολύ ευχαριστημένος και με το spb shell που του εχω βάλει.

 

Τωρα με το HD και την rom black pearl GR.3.5 light και το touch flo,

δυσκολεύομαι και διαβάζοντας

το ποστ του zakarakis

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2918290#post2918290

 

και το ποστ του CarpeNoctum

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2919618#post2919618

 

συμφωνώ και λέω να βάλω,( αν καταφέρω, γιατι ειμαι αρχάριος και εχω κάνει μονο ενα φλασσάρισμα), μια απλή rom,

με καλή αυτονομία μπαταρίας, σημα τηλεφώνου, GPS και ναχω το Spb shell , χωρίς χρήση του stylus.

 

Ποιά;;;;;;;;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα ηθελα την γνώμη σας και τις οδηγίες σας

 

πηρα το HTC HD για την οθονάρα του, μετά απο το OMNIA που ειμαι πολύ ευχαριστημένος και με το spb shell που του εχω βάλει.

 

Τωρα με το HD και την rom black pearl GR.3.5 light και το touch flo,

δυσκολεύομαι και διαβάζοντας

το ποστ του zakarakis

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2918290#post2918290

 

και το ποστ του CarpeNoctum

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2919618#post2919618

 

συμφωνώ και λέω να βάλω,( αν καταφέρω, γιατι ειμαι αρχάριος και εχω κάνει μονο ενα φλασσάρισμα), μια απλή rom,

με καλή αυτονομία μπαταρίας, σημα τηλεφώνου, GPS και ναχω το Spb shell , χωρίς χρήση του stylus.

 

Ποιά;;;;;;;;

ευχαριστώ

 

Καλοριζικο το τελεφωνο!

 

Λοιπον, αν θελεις μονο shell, βαλε την πρωτη επιλογη στην υπογραφη του zaharakis.

Αν θελεις μανιλα(TF3D) βαλε την δευτερη επιλογη στην υπογραφη του zaharakis ή καποια απο τις Black Perl του panosha.

 

Και τα δυο μαζι μην τα βαλεις. Θα γονατισει η συσκευη και δεν θα ευχαριστηθείς τιποτα απολυτως.;)

 

ΦΤΟΥΟΥ...! :X Έξοδα πάλι...! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

υπαρχει περιπτωση να δεχομαι τα email μου χωρις να χρεωνομαι? (χωρις wifi)

μονο να δεχομαι και οχι να στελνω..

 

επισης καπου διαβασα για ενα προγραμμα που τρεχει τα .avi και παιζει και τους υποτιτλους .srt

αλλα δεν το βρισκω.. καμια ιδεα?

:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

υπαρχει περιπτωση να δεχομαι τα email μου χωρις να χρεωνομαι? (χωρις wifi)

μονο να δεχομαι και οχι να στελνω..

 

επισης καπου διαβασα για ενα προγραμμα που τρεχει τα .avi και παιζει και τους υποτιτλους .srt

αλλα δεν το βρισκω.. καμια ιδεα?

 

Να δεχεσαι ετσι απλα τα email, δεν γινεται. Τα πακετα δεοδμενων βεβαια ειναι αρκετα συμφεροντα. Ειδικα αν η χρηση σου θα ειναι αποκλειστικα τα mail δεν θελεις πολλα.;)

 

Για τις ταινιες δες εδω που έχει γράψει ο zaharakis.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Επίσης δες και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229674

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο πρωί όταν χρειάστηκα την κάμερα του htc για φωτογραφίες διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί.

 

Μετά από αρκετά hard reset και ξαναπέρασμα της τελευταίας αναβάθμισης της ace μάλλον δείχνει πρόβλημα που σηκώνει services.

 

Καμία ιδέα πριν το στείλω για επιδιόρθωση;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο πρωί όταν χρειάστηκα την κάμερα του htc για φωτογραφίες διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί.

 

Μετά από αρκετά hard reset και ξαναπέρασμα της τελευταίας αναβάθμισης της ace μάλλον δείχνει πρόβλημα που σηκώνει services.

 

Καμία ιδέα πριν το στείλω για επιδιόρθωση;

αν μετα απο hard reset συνεχιζει το προβλημα ειναι hardware αρα

-κοιτα αν εχεις την επισημη ρομ

-παρτους τηλεφωνο και πες τους τι κανει ακριβως

 

και κανε το σταυρο σου

Link to comment
Share on other sites

Αν δουν χτύπημα θα σου το βγάλουν εκτός εγγύησης και όπως είπε και ο hellas200 κάνε τον σταυρό σου ;) ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Δεν ξέρω πως αλλά περνώντας την πιο πρόσφατη επίσημη rom έχασα το game, tweeter. είχα βρει κάτι αλλά ήταν για omnia νομίζω και δεν μου δούλεψε. ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω πάλι? αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι παρόμοιο.

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Δεν ξέρω πως αλλά περνώντας την πιο πρόσφατη επίσημη rom έχασα το game, tweeter. είχα βρει κάτι αλλά ήταν για omnia νομίζω και δεν μου δούλεψε. ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω πάλι? αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι παρόμοιο.

 

Δεν με αφηνει να το επισυνάψω εδώ το παιχνιδάκι.

Αν θέλεις, στειλε μου το mail σου να σου το στειλω;).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα για να κανουμε εγγραφη τις κλησεις ομιλιας χωρις να ακουγετε καποιος ηχος κατα τη διαρκεια της εγγραφης?

επισης υπαρχει κατι ετσι ωστε οταν μας καλουν να "μιλαει" το ονομα του αυτου που μας καλει (οπως στα νοκια) ?

:!:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα για να κανουμε εγγραφη τις κλησεις ομιλιας χωρις να ακουγετε καποιος ηχος κατα τη διαρκεια της εγγραφης?

επισης υπαρχει κατι ετσι ωστε οταν μας καλουν να "μιλαει" το ονομα του αυτου που μας καλει (οπως στα νοκια) ?

 

τα wm δεν ειναι nokia να κανουν μπιπ:lol:

το 1ο ναι

audio notes touch

υποψιν δεν υποστηριζεται σε ολες τις ρομ η καλη εγγραφη και των δυο συνομιλουμενων!!

θελει αλλο τροπο σε τετοια περιπτωση;)

 

το 2ο οχι:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...