Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είναι αυτή η ROM σου. Δες εδώ για την τελευταία ROM και αν έχεις ελληνική συσκευή:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13332

 

Το update της ROM είναι φορμάτ αλλά δε χάνεις αυτά που έχεις στην κάρτα. Χάνεις επαφές, μηνύματα, κλπ, δηλαδή ό,τι είναι αποθηκευμένο στη συσκευή. Τα οποία μπορείς βέβαια να πάρεις backup αλλά δεδομένης της έλλειψης χρόνου που έχεις θα συμβούλευα να πας στο service αύριο και να στο φτιάξουν εκεί. Αν έχεις συγχρονίσει με τον υπολογιστή σου θα μπορέσεις μετά να ανακτήσεις τα πάντα εκτός από τα sms και το call history. Αν σε ενδιαφέρουν αυτά πες μου για να σου πω πώς να τα πάρεις backup. Όταν όμως γυρίσεις από τις διακοπές σου έχεις πολύυυυυυυυ διάβασμα να ρίξεις για να μάθεις τη συσκευή. :)

 

 

Δεν χρειάζεται να τα πάρω back up μιας και είναι σχεδόν χωρίς δεδομένα. Thanks.

ROM Version 1.14.401.3

ROM date 24/10/2008

 

Για πείτε μου, τι πρέπει να καταλάβω από αυτό? (πέρα από το ότι θα το δώσω στην ACE να μου περάσουν νέα ROM). το κινητό το αγόρασα χθες καινούριο.

 

κοιτα εδω τα καταστηματα που εχουν ,παρτους τηλ.ρωτα τους και πες τους να περασεις εσυ απο κει (αφου δεν εχεις χρονο)

http://www.skroutz.gr/c/612/palmotp_screen_protection.html?keyphrase=htc+hd

 

-αν εχεις βαλει screen protector και χρειαζεται περισσοτερη πιεση για την αφη δεν ειναι προβλημα

 

Thanks, είχα ψάξει και στο skroutz αλλά μάλλον δεν χρησιμοποίησα τα σωστά keywords. Πολύ πιθανό να είναι αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να τα πάρω back up μιας και είναι σχεδόν χωρίς δεδομένα. Thanks.

ROM Version 1.14.401.3

ROM date 24/10/2008

 

Για πείτε μου, τι πρέπει να καταλάβω από αυτό? (πέρα από το ότι θα το δώσω στην ACE να μου περάσουν νέα ROM). το κινητό το αγόρασα χθες καινούριο.

.

Χρειάζεσαι update. Γιατί δεν ακολουθείς τις οδηγίες από το forum της ACE όπως στο δωσα παραπάνω. 10 λεπτά δουλειά είναι, γιατί να τρέχεις στο service? Αφού δε χρειάζεσαι και backup δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Βγάλε και την κάρτα από πάνω για να μην αγχώνεσαι ότι θα χάσεις το ndrive και ξεκίνα. Δεν είναι τίποτα δύσκολα αν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι update. Γιατί δεν ακολουθείς τις οδηγίες από το forum της ACE όπως στο δωσα παραπάνω. 10 λεπτά δουλειά είναι, γιατί να τρέχεις στο service? Αφού δε χρειάζεσαι και backup δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Βγάλε και την κάρτα από πάνω για να μην αγχώνεσαι ότι θα χάσεις το ndrive και ξεκίνα. Δεν είναι τίποτα δύσκολα αν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες.

 

Γιατί είμαι στη δουλειά μου και δεν έχω μαζί μου παρελκόμενα.. δυστυχώς (ούτε USB). Αν προλάβω το βράδυ αλλιώς θα σταματήσω στην ACE το πρωί πηγαίνοντας για δουλειά (να πάρω και καμιά θήκη & ζελατίνα). Δεν πιστεύω να τους πληρώνω για το upgrade..?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τίποτα δεν θα πληρώσεις. Είσαι στην εγγύηση.

 

Πολύ ωραία λοιπόν, ευχαριστώ πολύ για το support και θα postάρω αύριο που ευελπιστώ πως όλα θα λειτουργούν "ρολόι".

Link to comment
Share on other sites

Πριν τους το παραδώσεις, απλά για σιγουριά, βεβαιώσου ότι θα στο καλύψουν από την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Πριν τους το παραδώσεις, απλά για σιγουριά, βεβαιώσου ότι θα στο καλύψουν από την εγγύηση.

 

Οκ, θα φροντίσω να το αποσαφηνίσω :)

 

Μιας και τα ξαναλέμε, για τις ζελατίνες zagg, από το official site γίνονται οι παραγγελίες ή μήπως γνωρίζεται καμιά άλλη "πηγή"?

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα φροντίσω να το αποσαφηνίσω :)

 

Μιας και τα ξαναλέμε, για τις ζελατίνες zagg, από το official site γίνονται οι παραγγελίες ή μήπως γνωρίζεται καμιά άλλη "πηγή"?

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

Εγώ δε θα έβαζα invisible shield σε συσκευή 600 ευρώ. Απλά γιατί μετά δε βγαίνει και επίσης κολλάει πάνω στη συσκευή με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Χάνεις επίσης το touch στην οθόνη, θα σου βγάλει την πίστη για να το περάσεις και δεν θα κολλήσει ποτέ άψογα, κ.α. Η άποψή μου είναι "μακριά". Πάρε ένα screen protector brando ultra clear το οποίο είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) και μια θήκη και θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τους το παραδώσεις, απλά για σιγουριά, βεβαιώσου ότι θα στο καλύψουν από την εγγύηση.

 

Οκ, θα φροντίσω να το αποσαφηνίσω :)

?

 

Να προσθεσω σε αυτο το σημειο κατι, σε περιπτωση που το εχετε αμελήσει. Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο ACE Hellas, τοτε η εγγυηση σε καλυπτει σώνει και καλά στα πάντα, software και hardware.

Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο αλλου, clove, expansys, klp, τοτε ειναι υποχρεωμενοι στην Ace να σου καλυψουν οποιοδηποτε θεμα hardware. Software δεν σε καλυπτει.

 

Αλλα οπως εχει πει ο zaharakis, και με βρισκει φανατικα συμφωνο, οτι και να παθει το τηλεφωνο και εχει σχεση μονο με το software, τοτε λυνεται το θεμα απο εμας, χωρις κανενου αλλου την επεμβαση. Το διαπιστωσα με το Xperia τωρα.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ δε θα έβαζα invisible shield σε συσκευή 600 ευρώ. Απλά γιατί μετά δε βγαίνει και επίσης κολλάει πάνω στη συσκευή με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω... μακρυά από τέτοιου είδους screen protector που συνοδεύονται από λιπαντικά σκευάσματα που ψεκάζεις πάνω στη συσκευή.

 

Δεν πιστεύω να τους πληρώνω για το upgrade..?:blink:

 

Εννοείται πως όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα έβαζα invisible shield σε συσκευή 600 ευρώ. Απλά γιατί μετά δε βγαίνει και επίσης κολλάει πάνω στη συσκευή με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Χάνεις επίσης το touch στην οθόνη, θα σου βγάλει την πίστη για να το περάσεις και δεν θα κολλήσει ποτέ άψογα, κ.α. Η άποψή μου είναι "μακριά". Πάρε ένα screen protector brando ultra clear το οποίο είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) και μια θήκη και θα είσαι μια χαρά.

 

 

Στον αντίλογο όμως δεν είναι πολύ φθηνή σε σχέσει με την αξία της συσκευής? Η προσωπική σου εμπειρία όμως αντιπαρέρχεται όλα αυτά. Που θα την βρω λοιπόν?

Έκανα μια αναζήτηση και έχουν συζητηθεί λίγο στο Forum. Αναφέρεται πως τους έχει το http://www.play247.gr, αλλά δεν βρήκα για το HD. Υπάρχει κάτι άλλο επί Ελληνικού εδάφους? Αν όχι ένα Link θα ήταν χρήσιμο.

 

 

Να προσθεσω σε αυτο το σημειο κατι, σε περιπτωση που το εχετε αμελήσει. Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο ACE Hellas, τοτε η εγγυηση σε καλυπτει σώνει και καλά στα πάντα, software και hardware.

Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο αλλου, clove, expansys, klp, τοτε ειναι υποχρεωμενοι στην Ace να σου καλυψουν οποιοδηποτε θεμα hardware. Software δεν σε καλυπτει.

 

Αλλα οπως εχει πει ο zaharakis, και με βρισκει φανατικα συμφωνο, οτι και να παθει το τηλεφωνο και εχει σχεση μονο με το software, τοτε λυνεται το θεμα απο εμας, χωρις κανενου αλλου την επεμβαση. Το διαπιστωσα με το Xperia τωρα.;)

 

Δεν αμφιβάλω καθόλου, όπως έχω αντιληφθεί οι περισσότεροι συμφορουμίτες το "κατέχουν":respect:. Η συσκευή είναι αγορασμένη σε όνομα εταιρείας από το κατάστημα της Cosmote Γλυφάδας και το κουτί έχει το αυτοκόλλητο της ACE Hellas. Οπότε πιστεύω να καλύπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Στον αντίλογο όμως δεν είναι πολύ φθηνή σε σχέσει με την αξία της συσκευής? Η προσωπική σου εμπειρία όμως αντιπαρέρχεται όλα αυτά. Που θα την βρω λοιπόν?

Έκανα μια αναζήτηση και έχουν συζητηθεί λίγο στο Forum. Αναφέρεται πως τους έχει το http://www.play247.gr, αλλά δεν βρήκα για το HD. Υπάρχει κάτι άλλο επί Ελληνικού εδάφους? Αν όχι ένα Link θα ήταν χρήσιμο.

 

Δεν αμφιβάλω καθόλου, όπως έχω αντιληφθεί οι περισσότεροι συμφορουμίτες το "κατέχουν":respect:. Η συσκευή είναι αγορασμένη σε όνομα εταιρείας από το κατάστημα της Cosmote Γλυφάδας και το κουτί έχει το αυτοκόλλητο της ACE Hellas. Οπότε πιστεύω να καλύπτομαι.

To screen protector μόνο από δω: http://shop.brando.com.hk/bw-ultraclear-pda-s-p-htc-touch-hd-_p02912c0980d039.html για να είσαι σίγουρος ότι θα είναι αυθεντικό. Θα πάρει λίγες μέρες να έρθει όμως γιατί θα στο στείλουν από Hong Kong. Για το service σου είπαν και τα παιδιά. Πήγαινέ το τώρα να σου κάνουν το update αλλά μετά τις διακοπές σου πρέπει να μάθεις να τα κάνεις μόνος σου αυτά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω καθόλου, όπως έχω αντιληφθεί οι περισσότεροι συμφορουμίτες το "κατέχουν":respect:. Η συσκευή είναι αγορασμένη σε όνομα εταιρείας από το κατάστημα της Cosmote Γλυφάδας και το κουτί έχει το αυτοκόλλητο της ACE Hellas. Οπότε πιστεύω να καλύπτομαι.

H αληθεια ειναι οτι μερικα παιδια απο εδω ξερουν παρα πολλα! Σιγα σιγα και εσυ, οπως και εγω, ρωτώντας και διαβαζοντας θα μαθεις! Αλλα εχει δρομο η δουλεια! Οχι μον για σενα, αλλα και για μενα. ;)

Αν εχει αυτοκολλητο ACE τοτε εισαι ΟΚ.

Για το service σου είπαν και τα παιδιά. Πήγαινέ το τώρα να σου κάνουν το update αλλά μετά τις διακοπές σου πρέπει να μάθεις να τα κάνεις μόνος σου αυτά. ;)

Αλλα εχει δικιο ο Νικος. Ας στο κανουν τωρα αυτο, αλλα η διαδικασια ειναι τοοοσο απλη...! Πιο πολυ χρονο θα φας να το πας και να το ξαναπαρεις απο το να το κανεις μονος σου!

Και βασικα απο την στιγμη που θα μαθεις, δεν θα το αφηνεις σε χλωρο κλαρι το κινητο!:lol:

 

Και επισης, μονο αυτο εδω το thread να διαβασεις, ειναι ενας πραγματικος θησαυρος πληροφοριων σχεδον για οτιδηποτε μπορει να χρειαστεις και οχι.;)

 

Σιγα σιγα θα ξεκινησω το διαβασμα και γω και εχοντας ανοιχτο ενα word θα κραταω και «σημειωσεις» στα σημαντικα.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

To screen protector μόνο από δω: http://shop.brando.com.hk/bw-ultraclear-pda-s-p-htc-touch-hd-_p02912c0980d039.html για να είσαι σίγουρος ότι θα είναι αυθεντικό. Θα πάρει λίγες μέρες να έρθει όμως γιατί θα στο στείλουν από Hong Kong. Για το service σου είπαν και τα παιδιά. Πήγαινέ το τώρα να σου κάνουν το update αλλά μετά τις διακοπές σου πρέπει να μάθεις να τα κάνεις μόνος σου αυτά. ;)

 

 

H αληθεια ειναι οτι μερικα παιδια απο εδω ξερουν παρα πολλα! Σιγα σιγα και εσυ, οπως και εγω, ρωτώντας και διαβαζοντας θα μαθεις! Αλλα εχει δρομο η δουλεια! Οχι μον για σενα, αλλα και για μενα. ;)

Αν εχει αυτοκολλητο ACE τοτε εισαι ΟΚ.

 

Αλλα εχει δικιο ο Νικος. Ας στο κανουν τωρα αυτο, αλλα η διαδικασια ειναι τοοοσο απλη...! Πιο πολυ χρονο θα φας να το πας και να το ξαναπαρεις απο το να το κανεις μονος σου!

Και βασικα απο την στιγμη που θα μαθεις, δεν θα το αφηνεις σε χλωρο κλαρι το κινητο!:lol:

 

Και επισης, μονο αυτο εδω το thread να διαβασεις, ειναι ενας πραγματικος θησαυρος πληροφοριων σχεδον για οτιδηποτε μπορει να χρειαστεις και οχι.;)

 

Σιγα σιγα θα ξεκινησω το διαβασμα και γω και εχοντας ανοιχτο ενα word θα κραταω και «σημειωσεις» στα σημαντικα.:shifty:

 

Δίκιο έχετε, και ο λόγος που επέλεξα αυτή τη συσκευή είναι για να μην την βαρεθώ!

Όσων αφορά το Screen protector θα το παραγγείλω όταν επιστρέψω. Ευχαριστώ για το link, θα το κρατήσω.

 

Σίγουρα έχω δρόμο μπροστά μου να μάθω. Είχα βολευτεί με το Symbian που πέντε πράγματα ήταν να κάνεις όλα κ όλα.

 

Όταν τελειώσεις με αυτό το Word στείλε το μια και από εδώ! :D

Αστειεύομαι, ευχαριστώ άπαντες και ελπίζω στο μέλλον να μπορώ να φαίνομαι και εγώ χρήσιμος σε άλλους συμφορουμίτες.

Link to comment
Share on other sites

...να πω να πω κι εγώ....? .........

 

Το δικό μου είχε μέσα ένα screen protector και χωρίς πολλά πολλά το τοποθέτησα.....σαν καλό μου φάνηκε......τι να πω......

.....και θηκούλα είχε μέσα......κι αυτή τη χρησιμοποιώ........

 

να πάρω αυτό που προτείνει ο φίλος CarpeNoctum......?....τι λέτε?

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

...να πω να πω κι εγώ....? .........

 

Το δικό μου είχε μέσα ένα screen protector και χωρίς πολλά πολλά το τοποθέτησα.....σαν καλό μου φάνηκε......τι να πω......

.....και θηκούλα είχε μέσα......κι αυτή τη χρησιμοποιώ........

 

να πάρω αυτό που προτείνει ο φίλος CarpeNoctum......?....τι λέτε?

 

:lol:

 

 

Και εγώ αποπειράθηκα να εγκαταστήσω τον screen protector που περιλαμβανόταν στην συσκευασία, αλλά αυτός είναι και ο λόγος που χρειάζομαι καινούριο. Απέτυχα!

 

Όσων αφορά την θήκη, έχω παραγγείλει μια τέτοια για το καλοκαίρι με σκληρό κέλυφος (τσάμπα είναι έτσι κ αλλιώς), και από χειμώνα βλέπουμε.. και το πουγκί ωραίο είναι..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επισης θα προτεινα και στους νεους φιλους που πηραν το hd να ριξουν και μια ματια και εδω http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190 οπου θα βρουν οπως και εδω πολλα ενδιαφεροντα θεματα;)
Link to comment
Share on other sites

 

Βάλε το GPS Test και άστο σε ανοιχτό ουρανό μέχρι να βρει μόνο του δορυφόρους και περίμενε μέχρι να κλειδώσει. Την πρώτη φορά θα χρειαστεί αρκετή ώρα. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

Φίλε ξανά χίλια ευχαριστώ.Έβαλα το πρόγραμμα το έτρεξα,αμέσως έπιασε δορυφόρους και τώρα τρέχουν όλα τα προγραμματα κανονικά.

Υποχρεωμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης θα προτεινα και στους νεους φιλους που πηραν το hd να ριξουν και μια ματια και εδω http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190 οπου θα βρουν οπως και εδω πολλα ενδιαφεροντα θεματα;)

 

To εχω και αυτο στα υπόψιν...

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα, εχω στην SD το iGo (εχω Xperia προς το παρον), θα δουλεψει κανονικα με copy&paste απο την μια καρτουλα στην αλλη και στο HD, ετσι?δεν θα εχω προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
To εχω και αυτο στα υπόψιν...

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα, εχω στην SD το iGo (εχω Xperia προς το παρον), θα δουλεψει κανονικα με copy&paste απο την μια καρτουλα στην αλλη και στο HD, ετσι?δεν θα εχω προβλημα??

αν μιλας για γνησιο οχι δεν θα δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για γνησιο οχι δεν θα δουλεψει

 

Γνησιο δεν πρεπει να ειναι. Απο ενα φορουμ το κατεβασα που το ειχε ανεβασει ενα παιδι απο εδω, ο ****. Στο ***** ή καπως ετσι που το λενε. Και το τελευταιο update που εβαλα το κατεβασα παλι απο τον *****, αλλα απο το g*****.:O:O

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι.... :lol: :lol:

τι λέτε???? destinator ή igo???ή και τα δυο?!?!?!?!?! :confused:

και ποιές εκδόσεις ταιριάζουν καλύτερα στη συσκευή μας???

 

το χρειάζομαι και για Ευρώπη εκτός από Ελλάδα και θέλω κάποιο στο οποίο να βάλω διαδρομή από μια χώρα στην άλλη και να μην χρειαστεί να αλλάξω χάρτη αλλά να με πάει κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι.... :lol: :lol:

τι λέτε???? destinator ή igo???ή και τα δυο?!?!?!?!?! :confused:

και ποιές εκδόσεις ταιριάζουν καλύτερα στη συσκευή μας???

 

το χρειάζομαι και για Ευρώπη εκτός από Ελλάδα και θέλω κάποιο στο οποίο να βάλω διαδρομή από μια χώρα στην άλλη και να μην χρειαστεί να αλλάξω χάρτη αλλά να με πάει κατευθείαν...

Αν θες να κάνει όλα αυτά τότε IGO. Έχω την 8.3.2.64873 και δουλεύει άψογα. Και γώ Ευρώπη το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεψει κανονικα, ρυθμισε το SYS.txt και ολα θα ειναι ΟΚ

Πολυ χαιρομαι!!!

:lol: Καλά θα ήταν να μην το δίνουμε έτσι στεγνά το παλικάρι :lol:

Γιατι ρε συ Νικο τον δινω??!:O:X Ισα ισα....:confused:

:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε συ Νικο τον δινω??!:O:X Ισα ισα....:confused:

:cry::cry:

Καλά πλάκα κάνω, αλλά όπως και να είναι, μιλάμε για παράνομο λογισμικό και συ αναφέρεις ποιός το ανέβασε και που:p Anyway, never mind :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...