Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα με αυτό... :rolleyes:

 

φυσικα :)

 

αλλα τωρα τουλαχιστον θα σβηνει τα off topic μας δικος μας ανθρωπος :lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα όταν αρχίσεις να γράφεις το όνομα, δεν εμφανίζει τις πιθανές επιλογές; Αυτό δεν θέλεις; Το κάνει ήδη. :confused:

Κανονικά δεν βγάζει επιλογές αλλά αν πχ πληκτρολογήσεις το "αντ" τότε θα έπρεπε να βγάζει drop down menu που έχει όλες τις επαφές που περιέχουν "αντ" και το τηλέφωνό τους. Εσύ απλά κάνεις κλικ την επαφή που σε ενδιαφέρει και βάζει από μόνο του το τηλέφωνο στο To:

 

Δεν το κάνει όμως και μάλλον φταίει η μαμίσια rom.

Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση (σε ολους οχι μονο σε σενα φιλε μου )

 

πως βρισκετε εναν αριθμο για να τον καλεσετε η να του στειλετε μηνυμα??

 

ειμαι πολυ περιεργος ειλικρινα....:confused:

 

επειδη βαριεμαι να περιμενω ...

 

εγω χρονια τωρα

1.ανοιγω το τηλ (το πρασινο κουμπι της κλησης)

2.παταω τα γραμματα της επαφης που θελω να βρω

(πχ για παπαδοπουλος παταω 7-2-7-2-3 η για home τα 4-6-5) και μετα πατωντας πανω στην επαφη ανοιγει

με τις γνωστες επιλογες call/send mms/send email/call home

 

αναλογα με το τι πληροφοριες εχεις καταχωρημενες στην καθε επαφη..

 

δεν ανοιγω ποτε τις επαφες !!!!!:!::!:

 

γιατι ολοι ψαχνετε για λυσεις ωστε να εχετε ελληνικα στις επαφες η για 3rd party apps που διαχειριζονται τις επαφες????:wacko:

δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανετε την ζωη σας δυσκολη...την στιγμη που ολα ειναι πολυ απλα...

 

Θα βόλευε και αυτό που λες αλλά όταν κάνεις κλικ σε κάποια επαφή από το τηλέφωνο τότε θα κληθεί η επαφή. Εκτός και αν έχεις το WM skin που δεν έχει την βιντεοκλήση όμως.

 

Και σε κάθε περίπτωση αυτό που λες δεν γίνεται αν θες να στείλεις το ίδιο sms σε 2-3 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βόλευε και αυτό που λες αλλά όταν κάνεις κλικ σε κάποια επαφή από το τηλέφωνο τότε θα κληθεί η επαφή. Εκτός και αν έχεις το WM skin που δεν έχει την βιντεοκλήση όμως.

 

Και σε κάθε περίπτωση αυτό που λες δεν γίνεται αν θες να στείλεις το ίδιο sms σε 2-3 άτομα.

 

παντα εχω το phone skin disabled ;)

 

και η βιντεο κληση δεν λειπει !!!

 

αν πατησεις ""μενου"" ...τουλαχιστον στην μαμα ρομ :rolleyes:

 

και στην περιπτωση της πολλαπλης αποστολης δεν αλλαζει κατι .....

παλι θα πρεπει να ανοιξεις την 1η επαφη και ΜΕΤΑ να προσθετεις μια μια τις αλλες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παντα εχω το phone skin disabled ;)

και η βιντεο κληση δεν λειπει !!!;)

αν πατησεις ""μενου"" ...τουλαχιστον στην μαμα ρομ :rolleyes:

 

Κρατάω μια επιφύλαξη... Θα βάλω αύριο το WM skin να δω στο μενού διότι είχα την εντύπωση πως δεν υπάρχει. Ήμουν σίγουρος δηλαδή.

 

και στην περιπτωση της πολλαπλης αποστολης δεν αλλαζει κατι .....

παλι θα πρεπει να ανοιξεις την 1η επαφη και ΜΕΤΑ να προσθετεις μια μια τις αλλες ;)

Έρχεσαι στα λόγια μου. Σαφώς ακόμα κι έτσι, μετά την πρώτη επαφή θα πρέπει να βάλεις τις υπόλοιπες μία-μία. Οπότε δεν είναι πιο εύκολο να πατάς με το πληκτρολόγιο τα πρώτα 1-2 γράμματα και να στην καταχωρεί αυτόματα αντί να ψάχνεις σε 500+ επαφές;

Δεν ξέρω αλλά σε όλα τα προηγούμενα pda μου γινόταν αυτό.

Πιστεύω πως κάπως θα γίνεται με κάποιο registry hack ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω μια επιφύλαξη... Θα βάλω αύριο το WM skin να δω στο μενού διότι είχα την εντύπωση πως δεν υπάρχει. Ήμουν σίγουρος δηλαδή.

 

 

τσεκαρε το ...γιατι και εγω στο hd δεν ειχα την μαμα ρομ...πανω απο 3 ωρες :worry::p

 

αλλα στα diamond/kaiser υπηρχε σε πολλες ρομ αυτη η επιλογη (στανταρ!!)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω την αγγλική ρομ κ θέλω να ρωτήσω αν μπορώ με κάποιον τρόπο να βάλω ελληνικά στο κινητό μου χωρίς όμως να φλαδάρω αλλη ρομ!γίνεται κατι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες..

γιατί τα video που τραβάμε από το HD στο PC δεν έχουν ήχο? Τα βλέπω με το VLC, κανένα άλλο πρόγραμμα δε τα φορτώνει για να παίξουν, αλλά με το VLC δεν έχουν ήχο. ?? Why?

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το ...γιατι και εγω στο hd δεν ειχα την μαμα ρομ...πανω απο 3 ωρες :worry::p

 

αλλα στα diamond/kaiser υπηρχε σε πολλες ρομ αυτη η επιλογη (στανταρ!!)

 

Τελικά το έλεγξα και είχα δίκιο. Δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση με το WM standard phone pad.

Αν γινόταν, θα μπορούσες αρκετά πιο εύκολα να στείλεις μήνυμα με τον τρόπο που περιέγραψες αλλά στο HD phone pad όταν κάνεις κλικ μια επαφή τότε το τηλέφωνο την καλεί απευθείας. Κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου αλλα τι να κάνουμε... Όταν είχα το artemis, όταν ήθελα να δω τα τηλέφωνα μιας επαφής δεν άνοιγα ποτέ τις επαφές. Τις άνοιγα κι εγώ μέσω του phonepad κάνωντας κλικ πάνω στο όνομα.

 

Παρ' όλα αυτά προτιμώ (και έχω συνηθίσει πάνω απ' όλα) να γράφω μήνυμα με την εξής μέθοδο, μιας και ρώτησες στην αρχή:

 

- Κλίκ "HTC Action Screen" και κλικ "Νέο sms"

- Γράφω τα αρχικά 2-3 γράμματα της επαφής στο πεδίο "Το:", εμφανίζεται η επαφή από κάτω, την κάνω κλικ και είμαι έτοιμος να στείλω το μήνυμα.

 

Νομίζω ότι είναι η πιο γρήγορη μέθοδος ακόμα και από αυτήν που ακολουθείς εσύ.

 

Το πρόβλημα είναι όμως ότι στην συγκεκριμένη rom (1.14.405.3 (22273)) δεν εφαρμόζεται το βήμα 2, διότι δεν εμφανίζεται η επαφή πληκτρολογώντας κάποια γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

κοιτα στις ρυθμισεις της καμερας και ενεργοποιησε το βιντεο ΜΕ ΗΧΟ :rolleyes:

επισης βαλε την μορφη του βιντεο σε mpeg4...

 

 

εχω την αγγλική ρομ κ θέλω να ρωτήσω αν μπορώ με κάποιον τρόπο να βάλω ελληνικά στο κινητό μου χωρίς όμως να φλαδάρω αλλη ρομ!γίνεται κατι τέτοιο?

 

ΟΧΙ ;)

 

αν ζουμαρω σε φωτο, μπορω μετα να μετακινηθω πανω της πιο πανω 'η πιο κατω???

 

Λαμπρο δεν εχεις το τηλ?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στις ρυθμισεις της καμερας και ενεργοποιησε το βιντεο ΜΕ ΗΧΟ :rolleyes:

επισης βαλε την μορφη του βιντεο σε mpeg4...

 

Έτσι ακριβώς είναι οι ρυθμίσεις μου. Αν δω το video από το HD τότε θα έχει ήχο, στον υπολογιστή δεν έχει ήχο. Βλέπω οτιδήποτε video με το VLC γιατί έχει ενσωματωμένους όλους τους codecs, σε καμίας μορφής video δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Στα συγκεκριμένα video του HD δεν ακούω τον ήχο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι οι ρυθμίσεις μου. Αν δω το video από το HD τότε θα έχει ήχο, στον υπολογιστή δεν έχει ήχο. Βλέπω οτιδήποτε video με το VLC γιατί έχει ενσωματωμένους όλους τους codecs, σε καμίας μορφής video δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Στα συγκεκριμένα video του HD δεν ακούω τον ήχο δυστυχώς.

 

τωρα το τσεκαρα και στο δικο μου :confused:

 

και εμενα το ιδιο κανει :wacko: βρηκαμε δουλεια πρωι πρωι.....:O

 

edit

 

καρχαρια τι ραδιο εχεις???

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:D ...

 

λεγε :p

 

βρηκες λυση η γελας που δεν εισαι μονος σου με αυτο το προβλημα??

 

αν σε βοηθαει...ειναι και καποιοι χιλιαδες ακομη :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γελάω γιατί "χαίρομαι" που δεν είμαι ο μόνος με το πρόβλημα αυτό. Αν ήμουν .. θα παρέμενα κ μόνος.

 

Σόρρυ, τώρα είδα την ερώτηση για το radio, έχω το 1.09.25.14

η ROM είναι η 1.14.401.3 (22273) WWE

 

Λύση δε βρήκα αλλά έχω δοκιμάσει να τραβήξω με διάφορες μορφές video κ μου κάνει παντου το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

γελάω γιατί "χαίρομαι" που δεν είμαι ο μόνος με το πρόβλημα αυτό. Αν ήμουν .. θα παρέμενα κ μόνος.

 

Σόρρυ, τώρα είδα την ερώτηση για το radio, έχω το 1.09.25.14

η ROM είναι η 1.14.401.3 (22273) WWE

 

Λύση δε βρήκα αλλά έχω δοκιμάσει να τραβήξω με διάφορες μορφές video κ μου κάνει παντου το ίδιο.

 

και εγω δοκιμασα ολα τα ραδιος..

 

η ειρωνια ειναι οτι εχω βιντεος που παιζουν ηχο κανονικοτατα απο το τηλ μου...αλλα δεν θυμαμαι απο πια ρομ ειναι :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το 1.12.25.16. Έχει πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας και πιο γρήγορη σύνδεση στο wifi όταν ξυπνάει από stadby. Στο GPRS έχω δει μόνο σχετικά πιο αργή ταχύτητα αλλά αυτό ίσως να ήταν στιγμιαίο, 2-3 φορές το παρατήρησα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@ zaharakis

 

Δημητρη δοκιμασα την super lite εκδοση και πραγματικα το κινητο τρεχει με τα χιλια.......

Το θεμα ειναι οτι μου αρεσει το manila (Ξερω πως δεν σου αρεσει) και μαλλον θα βαλω αλλη ρομ. Να βαλω του Dutty η να περιμενω του Laurentius;)???

 

Υ.Γ : Ο onkolog γιατι εσβησε το Thread απο τους XDA?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη την στιγμή κάποιο converter εδω, τουλάχιστον αν μετατραπούν σε άλλη μορφή κ έχουν ήχο τότε είναι οκ, το θέμα είναι μην τυχόν κ τζάμπα τραβούσαμε όλο το σουκού video (κ το παίζαμε κ έξυπνοι με την τεράστια οθόνη κ την touch αισθητική του HD :D :D :D )
Link to comment
Share on other sites

@ zaharakis

 

Δημητρη δοκιμασα την super lite εκδοση και πραγματικα το κινητο τρεχει με τα χιλια.......

Το θεμα ειναι οτι μου αρεσει το manila (Ξερω πως δεν σου αρεσει) και μαλλον θα βαλω αλλη ρομ. Να βαλω του Dutty η να περιμενω του Laurentius;)???

 

Υ.Γ : Ο onkolog γιατι εσβησε το Thread απο τους XDA?

 

γιατι δεν βαζεις το μανιλα σε αυτην την ρομ ??;)

 

το εχω δωσει πιο πισω κομπλε :)

 

του Laurentious ειναι ετοιμη η νεα ρομ,την δοκιμαζουμε απο χθες το βραδυ για τυχον ψιλοατελειες...

 

αλλα δεν μπορω τις ρομ με μανιλα :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ : Ο onkolog γιατι εσβησε το Thread απο τους XDA?

 

Δεν το έσβησε απλά για κάποιο λόγο όλα τα θέματα που έχουν νέα posts μεταφέρονται στο off-topic (κάποιος δεν τους πολυσυμπαθεί και... hacking)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=482258

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις το manilla από πάνω (νέο η παλιό) αν δεις στο thread του xperia κυκλοφορεί σε cab.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ : Ο onkolog γιατι εσβησε το Thread απο τους XDA?

 

Κάποιος μάλλον έχει hackέψει το forum του XDA και τα έχει κάνει μπάχαλο εκεί μέσα. Χρειάζονται χρόνο για να επαναφέρουν το forum στην αρχική του κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη την στιγμή κάποιο converter εδω, τουλάχιστον αν μετατραπούν σε άλλη μορφή κ έχουν ήχο τότε είναι οκ, το θέμα είναι μην τυχόν κ τζάμπα τραβούσαμε όλο το σουκού video (κ το παίζαμε κ έξυπνοι με την τεράστια οθόνη κ την touch αισθητική του HD :D :D :D )

 

απο την στιγμη που παιζει ηχο στο τηλ γραφει με ηχο,οποτε αν κανουμε αυτο που λες με καποιον converter τοτε ολα καλα...γιατι δεν θελω με τπτ να αλλαξω ρομ:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μάλλον έχει hackέψει το forum του XDA και τα έχει κάνει μπάχαλο εκεί μέσα. Χρειάζονται χρόνο για να επαναφέρουν το forum στην αρχική του κατάσταση.

 

τοσο καλα...και δεν μπηκα καθολου σημερα να το παρω χαμπαρι :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις το μανιλα σε αυτην την ρομ ??;)

 

το εχω δωσει πιο πισω κομπλε :)

 

του Laurentious ειναι ετοιμη η νεα ρομ,την δοκιμαζουμε απο χθες το βραδυ για τυχον ψιλοατελειες...

 

αλλα δεν μπορω τις ρομ με μανιλα :happy:

 

Μου περασε απο το μυαλο αλλα τωρα λεω να το κανω...... Αλλα για καποιο λογο εχω κολλησει το μικροβιο του φλασαρισματος. Καταλαβαινεις ετσι????

Διαβασα στο site του Laurentious και περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...