Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι όμως αρκετά καλύτερα τα wm ώστε να αξίζει να μπω σε αυτή την διαδικασία. Διαβάζω πολλά και πολλοί θεωρούν τα symbian (σχεδόν) ανάξια λόγου. Εγώ όμως βρίσκω όλα (σχεδόν) τα προγράμματα και για symbian και απορώ γιατί θεωρούνται τα wm μακράν πρώτα?

Υ.Γ.1 Δεν πιστεύω να σας έπρηξα από τώρα? Αυτή η συζήτηση θα κρατήσει για μήνες........

Υ.Γ.2 Καμιά φωτογραφία και βίντεο από HD ρε παιδιά δεν υπάρχει? Έστω και τραγική.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Είναι όμως αρκετά καλύτερα τα wm ώστε να αξίζει να μπω σε αυτή την διαδικασία. Διαβάζω πολλά και πολλοί θεωρούν τα symbian (σχεδόν) ανάξια λόγου. Εγώ όμως βρίσκω όλα (σχεδόν) τα προγράμματα και για symbian και απορώ γιατί θεωρούνται τα wm μακράν πρώτα?

Υ.Γ.1 Δεν πιστεύω να σας έπρηξα από τώρα? Αυτή η συζήτηση θα κρατήσει για μήνες........

Υ.Γ.2 Καμιά φωτογραφία και βίντεο από HD ρε παιδιά δεν υπάρχει? Έστω και τραγική.

το καλυτερο ειναι σχετικο,το θεμα ειναι τι αρεσει και τι οχι και ποια ειναι τα γουστα του καθενος,αν θελεις να ψαχτεις με ρομ και πολλα μα παρα πολλα προγραμματα ναι ειναι καλυτερα,τραγικο δεν ειναι το βιντεο ουτε η φωτο του hd,απλα καλο ειναι πριν αποφασεις να τα σκασεις να δεις ενα hd live απο καποιον και να το σκαλισεις καμμια ωρα για να παρεις μια γευση;)τωρα εδω ολοι θα σου λενε μεγαλε θεος το hd
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αρκετά καλύτερα τα wm ώστε να αξίζει να μπω σε αυτή την διαδικασία. Διαβάζω πολλά και πολλοί θεωρούν τα symbian (σχεδόν) ανάξια λόγου. Εγώ όμως βρίσκω όλα (σχεδόν) τα προγράμματα και για symbian και απορώ γιατί θεωρούνται τα wm μακράν πρώτα?

Υ.Γ.1 Δεν πιστεύω να σας έπρηξα από τώρα? Αυτή η συζήτηση θα κρατήσει για μήνες........

Υ.Γ.2 Καμιά φωτογραφία και βίντεο από HD ρε παιδιά δεν υπάρχει? Έστω και τραγική.

 

Φιλε μου η φωτογραφια και το βιντεο ειναι μια πονεμενη ιστορια στα wm γενικα και στην htc ειδικοτερα.

Τωρα σαν φωτο την ημερα με ηλιο το HD ειναι καλο,περιπουν στα επιπεδα του Ν95 αν δεν εισαι ψειρας!

Σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ομως η σε φως δωματιου τοτε..αστο καλυτερα,θελει υπομονη!:lol:

Παντως η καμερα δεν ειναι διακοσμητικη,οταν εχει φως κανει τη δουλεια της!

Οσο για το βιντεο μια απ τα ιδια και χειροτερα σε σχεση με το 95αρι που εχεις,μα πολυ χειροτερα!!:D

 

Τωρα αν εσυ εισαι καλυμενος με τα συμπιαν κατσε εκει η παρε 1 wm να δοκιμασεις αν σου καθετε καλα,μη δωσεις το Ν95 και στη πορεια αποφασιζεις!

Τα WM αν τα παρεις και τα αφησεις οπως ειναι απ τη μανα τους δεν ειναι και πολυ ευχρηστα,θελει υπομονη και λιγο εως αρκετο διαβασμα και κοπο να τα φερεις σε σημειο να ειναι πραγματικα ευχρηστα!

 

Τοτε θα σε αποζημιοσουν με τη λειτουργια και την αισθηση που σου δινουν και που δε συγκρινετε με των συμπιαν.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αρκετά καλύτερα τα wm ώστε να αξίζει να μπω σε αυτή την διαδικασία. Διαβάζω πολλά και πολλοί θεωρούν τα symbian (σχεδόν) ανάξια λόγου. Εγώ όμως βρίσκω όλα (σχεδόν) τα προγράμματα και για symbian και απορώ γιατί θεωρούνται τα wm μακράν πρώτα?

...

 

Τα WM ίσως δεν παίρνουν την πρώτη θέση (συγκρινόμενα με iphone os, android, symbian κλπ) σε καμιά από τις κατηγορίες της ευχρηστίας, αρχιτεκτονικής, σταθερότητας, ή ταχύτητας. Όταν τα δουλέψεις λίγο θα καταλάβεις ότι δεν είχαν εξαρχής σχεδιαστεί για κινητά τηλέφωνα και για οθόνες αφής. Αυτό αναμένεται να βελτιωθεί στην έκδοση 7. Υπάρχουν βέβαια προγράμματα κατασκευαστών όπως το TouchFLO (ή τρίτων όπως το spb) που μπαίνουν από πάνω και βελτιώνουν πολύ την ευχρηστία τους. Στη διαθεσιμότητα προγραμμάτων όμως φαίνεται να υπερτερούν σημαντικά, και αυτός είναι μάλλον ο λόγος που επιλέγονται από πολλούς. Κάτι ανάλογο δηλαδή με την κατάσταση στα λειτουργικά συστήματα στα PC: βάζεις windows γιατί βρίσκεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΥ.Γ.2 Καμιά φωτογραφία και βίντεο από HD ρε παιδιά δεν υπάρχει? Έστω και τραγική.

 

Σε αυτό το review θα δεις φωτογραφίες τραβηγμένες από το HD και σε σύγκριση με αντίστοιχες του Omnia.

 

http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-touch-hd.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από 10+ μέρες διάβασμα ολόκληρου του topic έμαθα αρκετά πράγματα για το κινητό μας.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας. Παρόλα αυτά δεν κατάφερα να βρω απαντήσεις (λύσεις) για δύο πράγματα:

1) Είναι δυνατό στις επαφές τα γράμματα της αλφαβήτου να μην εμφανίζονται πάνω από τις επαφές αλλά κάθετα στην δεξιά πλευρά; (όχι μέσω τρίτων προγραμμάτων).

2) Είναι δυνατό στην βασική οθόνη του κινητού κάτω από το ημερολόγιο να εμφανίζονται ραντεβού και tasks; (όχι μέσω τρίτων προγραμμάτων).

 

10 μέρες ενασχόλησης με το κινητό οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές. Προσπαθώ όσο είναι δυνατόν να αποφύγω τις 3rd party εφαρμογές και να κάνω χρήση των ενσωματομένων.

HTC TOUCH HD, HTC P3600, E-TEN Glofiish X500

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από 10+ μέρες διάβασμα ολόκληρου του topic έμαθα αρκετά πράγματα για το κινητό μας.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας. Παρόλα αυτά δεν κατάφερα να βρω απαντήσεις (λύσεις) για δύο πράγματα:

1) Είναι δυνατό στις επαφές τα γράμματα της αλφαβήτου να μην εμφανίζονται πάνω από τις επαφές αλλά κάθετα στην δεξιά πλευρά; (όχι μέσω τρίτων προγραμμάτων).

2) Είναι δυνατό στην βασική οθόνη του κινητού κάτω από το ημερολόγιο να εμφανίζονται ραντεβού και tasks; (όχι μέσω τρίτων προγραμμάτων).

 

10 μέρες ενασχόλησης με το κινητό οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές. Προσπαθώ όσο είναι δυνατόν να αποφύγω τις 3rd party εφαρμογές και να κάνω χρήση των ενσωματομένων.

 

1) Φαντάζομαι το έχεις αγορασμένο από ACE, σε αυτήν την περίπτωση δεν γίνεται, αν βάλεις κάποια cooked rom μπορείς να έχεις την μπάρα δεξιά και στα ελληνικά RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA και VGA

 

2)Στο TFL3D δεν γίνεται κάτι τέτοιο, αν το απενεργοποίησεις θέλεις άλλο πρόγραμμα για να δείχνει και τα tasks.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Είναι από την ACE. Αρα λοιπόν δεν γίνεται με τα μανίσια προγράμματα. Ευχαριστώ.

Είναι νωρίς ακόμα για cooked roms.

HTC TOUCH HD, HTC P3600, E-TEN Glofiish X500

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα την αυθεντικη θηκη σιλικονης απο το καταστημα της ACE στην Αγια Παρασκευη: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=176956

Ειναι εκπληκτικη. Τελεια εφαρμογη και παρα πολυ ποιοτικη. Το μονο μειον ειναι οτι μαζευει τη σκονη σα μαγνητης αλλα νομιζω οτι ολες οι σιλικονουχες το εχουν αυτο!

Ενημερωτικα σας λεω οτι μπορειτε να την αγορασετε κατευθειαν απο το καταστημα της ACE και εχει 15 ευρω. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι από ebay που έχω αγοράσει θήκες σιλικόνης με το 1/4 αυτής της τιμής, έχω μείνει παραπάνω από ικανοποιημένος (και δεν μαζεύει τόσο σκόνη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα την αυθεντικη θηκη σιλικονης απο το καταστημα της ACE στην Αγια Παρασκευη: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=176956

Ειναι εκπληκτικη. Τελεια εφαρμογη και παρα πολυ ποιοτικη. Το μονο μειον ειναι οτι μαζευει τη σκονη σα μαγνητης αλλα νομιζω οτι ολες οι σιλικονουχες το εχουν αυτο!

Ενημερωτικα σας λεω οτι μπορειτε να την αγορασετε κατευθειαν απο το καταστημα της ACE και εχει 15 ευρω. :D

 

Για τέτοιου είδους μελλοντικές αγορές κοίτα εδώ http://shop.brando.com.hk/search.php?keyword=touch+hd

Και ακόμη πιο φθηνά http://www.netimes.com/shop/htc-dopod-touch-hd-t8282-blackstone-c-80_612.html, συνήθως αποφεύγουμε την Fedex λόγω τελωνείου.

 

Έχει αγοράσει πολύς κόσμος χωρίς προβλήματα σε θέματα πληρωμών/αποστολών.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιου είδους μελλοντικές αγορές κοίτα εδώ http://shop.brando.com.hk/search.php?keyword=touch+hd

Και ακόμη πιο φθηνά http://www.netimes.com/shop/htc-dopod-touch-hd-t8282-blackstone-c-80_612.html, συνήθως αποφεύγουμε την Fedex λόγω τελωνείου.

 

Έχει αγοράσει πολύς κόσμος χωρίς προβλήματα σε θέματα πληρωμών/αποστολών.

 

 

Απο Netimes αγορασα και μου φανηκαν ολιγον τι ....... κινεζικα :lol: Ποιοτικα δεν συγκρινονται ρε παιδια. Πηρα δυο θηκες και 3 προστατετικα και δεν εμεινα ικανοποιημενος. Τα προστατευτικα κανουν μεν την δουλεια τους αλλα ειναι κομενα οπως ναναι με αποτελεσμα να πρεπει να προσπαθησεις πολυ ωστε να το βαλεις σωστα! Τεσπα για μενα αυτη η θηκη ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο τηλεφωνο μου!!

 

 

Και κατι αλλο που δοκιμασα χτες και επαθα πλακα:

Κατεβαστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτο το παιχνιδακι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497243

 

Χαρακτηριστικο δειγμα καλου προγραμματισμου και δυνατοτητων του HD!!!

Πρεπει να εχει τα πιο ωραια γραφικα που εχω δει σε mobile game και ειναι εθιστικοτατο!! Επισης τρεχει α ψ ο γ α στη συσκευη μας! Δοκιμαστε το ακομα και αν δεν παιζεται παιχνιδια ετσι για να δειτε τι μας περιμενει αργοτερα......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο Netimes αγορασα και μου φανηκαν ολιγον τι ....... κινεζικα :lol: Ποιοτικα δεν συγκρινονται ρε παιδια. Πηρα δυο θηκες και 3 προστατετικα και δεν εμεινα ικανοποιημενος. Τα προστατευτικα κανουν μεν την δουλεια τους αλλα ειναι κομενα οπως ναναι με αποτελεσμα να πρεπει να προσπαθησεις πολυ ωστε να το βαλεις σωστα! Τεσπα για μενα αυτη η θηκη ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο τηλεφωνο μου!!

 

 

Και κατι αλλο που δοκιμασα χτες και επαθα πλακα:

Κατεβαστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτο το παιχνιδακι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497243

 

Χαρακτηριστικο δειγμα καλου προγραμματισμου και δυνατοτητων του HD!!!

Πρεπει να εχει τα πιο ωραια γραφικα που εχω δει σε mobile game και ειναι εθιστικοτατο!! Επισης τρεχει α ψ ο γ α στη συσκευη μας! Δοκιμαστε το ακομα και αν δεν παιζεται παιχνιδια ετσι για να δειτε τι μας περιμενει αργοτερα......

 

 

Το παιχνιδακι απλα τα σπαει!!

 

Δειτε το ΟΛΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

1) Φαντάζομαι το έχεις αγορασμένο από ACE, σε αυτήν την περίπτωση δεν γίνεται, αν βάλεις κάποια cooked rom μπορείς να έχεις την μπάρα δεξιά και στα ελληνικά RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA και VGA

 

2)Στο TFL3D δεν γίνεται κάτι τέτοιο, αν το απενεργοποίησεις θέλεις άλλο πρόγραμμα για να δείχνει και τα tasks.

Δηλαδη τωρα στην αρχικη οθονη κατω απο την ωρα τι σου δειχνει ?

Εγω δεν αλλαξα rom ομως εβαλα καποια περιφερειακα προγραμματα και κατω απο το ρολοι μου δειχνει το ιστορικο κλησεων και απο κατω τα ραντεβου .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα την αυθεντικη θηκη σιλικονης απο το καταστημα της ACE στην Αγια Παρασκευη: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=176956

Ειναι εκπληκτικη. Τελεια εφαρμογη και παρα πολυ ποιοτικη. Το μονο μειον ειναι οτι μαζευει τη σκονη σα μαγνητης αλλα νομιζω οτι ολες οι σιλικονουχες το εχουν αυτο!

Ενημερωτικα σας λεω οτι μπορειτε να την αγορασετε κατευθειαν απο το καταστημα της ACE και εχει 15 ευρω. :D

 

ειναι full face ή μπρος μονο???

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ειναι αυτη http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006061 πιανει και την καμερα την μπροστινη ενω οι αλλες που εχω δει οχι,την εχω και ειναι οκ

 

 

Εγω οπως ειπα απο θηκη καθαρισα ;) !!

Τωρα σε κανα μηνα θα παρω και τα αυθεντικα προστατευτικα οθονης να ολοκληρωσω το πακετο!!

Παω να παιξω XTRAΚΤ τωρα!! :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα σε κανα μηνα θα παρω και τα αυθεντικα προστατευτικα οθονης να ολοκληρωσω το πακετο!!

 

Και αυτό που έχει ήδη η συσκευασία σου σου αρκεί, αν και κατά τη γνώμη μου τα επώνυμα after market είναι πολύ καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που έχει ήδη η συσκευασία σου σου αρκεί, αν και κατά τη γνώμη μου τα επώνυμα after market είναι πολύ καλύτερα.

 

Των Netimes τα δοκιμασα οπως ειπα και πριν.

Προτεινεις κατι αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσε κανείς το wow srs hd? Μολις το εγκατέστησα αλλά δεν το εχω ανοιξει ακόμη..Αλλοι λένε πως είναι τρομερό και άλλοι πως χάθηκε εντελώς ο ήχος απ τη συσκευή.
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε ρε παιδιά εγκατάσταση το παιχνίδι ή κ γενικότερα αυτά που περνάμε στο τηλ?sorry αλλά δεν είμαι καθόλου σχετικός.

Thanks σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πως κάνουμε ρε παιδιά εγκατάσταση το παιχνίδι ή κ γενικότερα αυτά που περνάμε στο τηλ?sorry αλλά δεν είμαι καθόλου σχετικός.

Thanks σε όλους

πρεπει να εχεις περασει το active αν εισαι με xp η το windows mobile device center αν εισαι με vista,κανεις συνδεση με το καλωδιο και τρεχεις το προγραμμα η το παιχνιδι αν ειναι exe απο το pc σου,αν ειναι cab το στελνεις στην συσκευη σου πχ στην καρτα σου και το τρεχεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...