Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα προβλημα....οταν παω απο την διαχειριση αρχειων να ανοιξω το φακελο windows κανει πολυ ωρα να τον ανοιξει μπορει κ 5 λεπτα γιατι το κανει αυτο?κ αν βγω πατοντας το κουμπι για να κλεισει το τηλεφωνο οταν κανουμε μια κλιση μετα κολαει παρα πολι το κιν!! τι μπορει να φτεει? ας με βοηθησει καποιος! Plz!!!

 

 

γιατι νομιζετε αλλαζουμε ρομς και πειραματιζομαστε συνεχως??

 

για κατι τετοιες ηλιθιες δυσλειτουργιες...

εμενα τον φακελο windows τον ανοιγει σχεδον ακαριαια :happy: (ουτε 1" καθυστερηση δεν εχει)

 

και φυσικα εναρξη τερματισμος κλησης μια απο τα ιδια..

να μην καθομαι και αναφερω ποσα αλλα πραγματα γινονται αμεσα και ακαριαια:!:

 

θελει ψαξιμο και πειραματισμους για να μπορεσετε να δειτε τι δυνατοτητες εχει κρυμμενες το τηλ σας ...δυνατοτητες που δεν μπορειτε καν να τις φανταστειτε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα

 

ευτυχης κατοχος και εγω hd απο χθες!μεχρι στιγμης το κινητο τα σπαει σε γενικες γραμμες και το εχω καταβολευτει μπορω να πω

2 ερωτησουλες(αν και ειμαι σιγουρος οτι ειναι "βλακειουλες" για εσας)

1.θελω να βαλω το destinator που εχω εγκαταστησει στην καρτα μνημης και να την βαλω στα"προγραμματα"ωστε να εχω γρηγορη προσβαση σε αυτο!πως επιτυγχανεται αυτο??

 

2.οι επαφες που εχω στην σιμ,πως γινεται να τις "εξαφανισω"και να φαινονται μονο αυτες που αντεγραψα απο την καρτα μνημης??

 

ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχουν ειπωθει ξανα αυτες οι ερωτησεις αλλα ειμαι λιγακι ψιλοασχετος με το θεμα wm !!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

για το dest, πατα το κομβιον προγραμματα [κατω δεξια], θα δε βγαλει κουτακια με το +.

πατα το κ θα σε βγαλει μια λιστα με προγραμματα.

διαλεξε το dest η' οποιο αλλο γουσταριζεισ κ βουαλα....

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

για το dest, πατα το κομβιον προγραμματα [κατω δεξια], θα δε βγαλει κουτακια με το +.

πατα το κ θα σε βγαλει μια λιστα με προγραμματα.

διαλεξε το dest η' οποιο αλλο γουσταριζεισ κ βουαλα....

ναι αυτο το ξερω,εγω εννοω οταν δεν ειναι στη λιστα με τα προγραμματα πως θα το βαλω να ειναι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω,εγω εννοω οταν δεν ειναι στη λιστα με τα προγραμματα πως θα το βαλω να ειναι

 

 

Με explorer πας στον φάκελλο dest , βρίσκεις το αρχείο με κατάληξη .exe και το κάνεις copy , πας στο windows/start_menu/προγράμματα και εκεί κάνεις paste shortcut (επικόλληση συντόμευσης) , μετά θα το βλέπεις στα προγράμματα .

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το .exe το κάνεις copy, μετά πας Windows-->Start menu-->programs και paste shortcut

 

edit: Με πρόλαβε άλλος!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να πουμε εμεις ποσα μειλ θα κατεβαζει στο hd μας η' τα κατεβαζει ολα?? :X

πχ στο ιροδ τουch εχω περιορισμο να κατεβαζει τα 25 η' 50 τελευταια. :!:

υπαρχει κατι παρομοιο στο h?? :(

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω και τους δυο σας

για το δευτερο που ρωτουσα για τις επαφες τις sim?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

για τα mail πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις λογαριασμου εκει μπορεις να βαλεις τις μερες καθως και το μεγεθος κ.τ.λ κοιτα απο εκει αν σε βολευει κατι
Link to comment
Share on other sites

για το dest, πατα το κομβιον προγραμματα [κατω δεξια], θα δε βγαλει κουτακια με το +.

πατα το κ θα σε βγαλει μια λιστα με προγραμματα.

διαλεξε το dest η' οποιο αλλο γουσταριζεισ κ βουαλα....

 

τι σχολειο πρεπει να εχει βγαλει καποιος για να σε καταλαβει ??:O:blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος με wm, θέλω να ρωτήσω πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση από symbian σε wm. Είχα στα χέρια μου ένα htc diamond για 2 ημέρες και δεν μπορώ να πω πως ήταν και τόσο εύχρηστο για καθημερινή χρήση. Ναι μεν έβγαζα άκρη αλλά δεν είχε την ευχρηστία του Ν95 που έχω. Θα με βοηθούσε περισσότερο η γνώμη όσων έκανα την διαδρομή symbian -> wm αν και όλες οι γνώμες είναι πολύτιμες.

Επίσης θέλω να μάθω τι λένε οι φωτογραφίες και τα βίντεο του HTC Touch HD σε σχέση με το Ν95. Θα μου πείτε ότι το πρώτο δεν έχει τέτοια "αποστολή" αλλά θα ήθελα να μάθω πως τα πάει, μιας και το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ πολύ και για τις συγκεκριμένες δουλειές. Άλλωστε δεν θεωρώ "έγκλημα" ένα wm να είναι και multimedia τηλέφωνο.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας λογω symbian (ειχα το SE P1i) δεν θα δεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα (αποκρυση μενου ) , τωρα για να το φερεις στα μετρα σου αν δεν σου κανουν οι λειτουργιες οπως ειναι στημενες , υπαρχουν απειρα προγραμματα για να το κανεις αρκει να εχεις χρονο και λιγες γνωσεις η αποφαση θα ειναι δικη σου .
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος με wm, θέλω να ρωτήσω πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση από symbian σε wm.

 

καμια απολυτως σχεση φιλε μου το ενα με το αλλο....2 τελειως διαφορετικες σχολες με τελειως διαφορετικη φιλοσοφια...θελει χρονο,διαβασμα και υπομονη...

 

Είχα στα χέρια μου ένα htc diamond για 2 ημέρες και δεν μπορώ να πω πως ήταν και τόσο εύχρηστο για καθημερινή χρήση. Ναι μεν έβγαζα άκρη αλλά δεν είχε την ευχρηστία του Ν95 που έχω. Θα με βοηθούσε περισσότερο η γνώμη όσων έκανα την διαδρομή symbian -> wm αν και όλες οι γνώμες είναι πολύτιμες.

 

μια απο τις μεγαλες διαφορες των diamond /hd ειναι η οθονη :!:

εκει (hd) ολα γινονται πολυ πιο ευκολα και πολυ πιο γρηγορα ..

 

 

Επίσης θέλω να μάθω τι λένε οι φωτογραφίες και τα βίντεο του HTC Touch HD σε σχέση με το Ν95. Θα μου πείτε ότι το πρώτο δεν έχει τέτοια "αποστολή" αλλά θα ήθελα να μάθω πως τα πάει, μιας και το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ πολύ και για τις συγκεκριμένες δουλειές.

 

και εδω καμια σχεση το ενα με το αλλο...αν σε ενδιαφερει η φωτογραφια/βιντεο και γενικα οι multimedia δυνατοτητες ...φυγε οσο ειναι νωρις απο εδω :lol:

 

 

Άλλωστε δεν θεωρώ "έγκλημα" ένα wm να είναι και multimedia τηλέφωνο.

 

και εμεις την ιδια γνωμη εχουμε...αλλα οι εταιρειες εχουν διαφορετικη αποψη....:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καμια απολυτως σχεση φιλε μου το ενα με το αλλο....2 τελειως διαφορετικες σχολες με τελειως διαφορετικη φιλοσοφια...θελει χρονο,διαβασμα και υπομονη...

 

Τι εννοείς? Πρέπει να γραφτώ σε κάποια σχολή:lol:

Ότι είναι διαφορετικές οι σχολές το έχω διαπιστώσει. Το θέμα είναι πόσο δύσκολα του παίρνεις τον αέρα? Χρειάζεται όντως τόσος κόπος (θελει χρονο,διαβασμα και υπομονη) ?

Από άποψη multimendia δεν περιμένω να είναι ισάξια, απλά ρωτάω πόση είναι η διαφορά. Επίσης θα με βόλευε να ανεβάσει κάποιος φίλος foto & video για να δω με τα ματάκια μου τις δυνατότητές του. Μήπως ζητάω πολλά?:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πόσο δύσκολα του παίρνεις τον αέρα? Χρειάζεται όντως τόσος κόπος (θελει χρονο,διαβασμα και υπομονη) ?

 

σε αυτο δεν παιρνει αναφορα...υπαρχουν ατομα που σε ενα μηνα εχουν γινει ξεφτερια :D

και ατομα που εδω και μηνες.....οτι και να κανουμε...δεν.....:rolleyes:μα με τπτ.....:ninja:

 

Από άποψη multimendia δεν περιμένω να είναι ισάξια, απλά ρωτάω πόση είναι η διαφορά.

 

μαλλον σου αρεσει και θελεις να το παρεις...και ψαχνεις καποιον να σε επιβεβαιωσει...

δεν ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ τελος :!:

 

Επίσης θα με βόλευε να ανεβάσει κάποιος φίλος foto & video για να δω με τα ματάκια μου τις δυνατότητές του. Μήπως ζητάω πολλά?

 

εδω θα πρεπει να βρει καποιος αλλος την υπομονη να σε επιβεβαιωσει :lol: επειδη επιμενεις οχι τπτ αλλο ;)

 

εγω θα σου πω παντως για τελευταια φορα οτι το βιντεο και η φωτογραφια δεν εχουν καμια τυχη μπροστα σε αυτα που τραβαει το Ν95 :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος zaharakis ισως να σε απογοητευσε λιγακι , ομως αυτο που δεν γνωριζουμε για σενα ειναι σε τι επιπεδο βρισκεται η γνωση σου στα κινητα και γινομαι πιο σαφης, δηλαδη κατα ποσο μπαινεις σε διαδικασια να τα ψαξεις , φυσικα δεν χρειαζεται να γραφτεις σε καμια σχολη .

Πιστευω οτι το μεγαλο βημα που πρεπει να σκεφτεις για να πας στο HD ειναι οτι δεν εχει πληκτρολογιο , αυτο τουλαχιστον ηταν ενα ερωτηματικο για μενα , ομως με τον καιρο ηταν κατι που δεν μου ελειψε .

Τωρα για τις photo -video δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω απαιτησεις σ' αυτα οποτε δεν το εχω ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως με τρώει ο κ...λος μου να το πάρω....

Τα 5 megapixel δεν προσφέρουν τίποτα? Πόσο τραγικό μπορεί να είναι?

 

Φίλε PSP, όχι γιατί είμαι μπροστά αλλά τα symbian τα παίζω στα δαχτυλάκια μου........

Άλλο όμως το ένα και άλλο. Το θέμα πληκτρολόγιο πράγματι με απασχολεί αλλά από την διήμερη εμπειρία μου με το διαμάντι δεν απογοητεύτηκα και πολύ. Ίσως επειδή δεν έγραψα κανένα μήνυμα.

Είμαι πραγματικά μπερδεμένος. Μήνες τώρα............

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν το μετανοιωσα , ξεκινησα με το omnia οπου εκανα τα πρωτα πειραματα στα WM χρειαστηκα αρκετες μερες για να το φερω στα μετρα μου και επειτα πηρα το HD οπου πολυ γρηγορα το εστησα .

Οταν εχεις WM και κατεβασεις τα προγραμματα αυτα τα βαζεις μετα και σε αντιστοιχα WM κινητα , αυτο βεβαια δεν ισχυει για Roms και radio .

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είναι δύσκολα τα πράγματα, μέχρι να κατανοήσεις κάποιους όρους, να μάθεις τι κάνει το ένα τι το άλλο, πως περνάς μια ROM και τι επιπτώσεις θα έχεις, που θα βρεις προγράμματα και άλλα πολλά. Μέχρι να μάθεις δεν θα χρειαστείς και πολύ καιρό φτάνει όμως να θες να ασχοληθείς, να έχεις το χρόνο και να μην βαριέσαι.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπρεπε να υπάρχει στο φόρουμ μια σελίδα με οδηγίες για αρχάριους????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις κάποιες σελίδες πιο πίσω θα δεις έχουν δοθεί σελίδες με οδηγίες. Κοίταξε στο navimania
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μετά από πολλά χρόνια symbian και αρκετή εμπειρία, θα πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν. Δύσκολη απόφαση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη όντως. Αν έχεις υπομονή όλα θα πάνε καλά. Εγώ άρχισα με 2-3 προγράμματα, μετά διάβαζα διάφορα φόρουμ (μέχρι και να διαβάζω από την αρχή τα διάφορα θέματα! :p) και τώρα είμαι εδώ που είμαι (πουθενά! :p)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μετά από πολλά χρόνια symbian και αρκετή εμπειρία, θα πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν. Δύσκολη απόφαση
εχεις ομως μια βαση,πιστευω οτι θα τα καταφερεις αρκει να αφιερωνεις ενα 2ωρο την ημερα,αν τον εχεις αυτον τον χρονο ξεκινα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...