Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
με το πληκτρολογιο καμια ιδεα?? γιατι κολλησε κ με το κουμπι abc δεν γινεται τιποτα??

 

Αυτό με το πληκτρολόγιο που λες ή δεν μου έχει ξανατύχει ή εξακολουθώ να μην έχω καταλάβει τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας κ παλι!!!

τρεις ακομα ερωτησουλες:

1. οκ βρικα το coreplayer, μια χαρα. παιζει ολες τισ μορφες βιντεο??

2. μπορω να αλλαξω καποια εικονιδια στην βασικι οθονη?? πχ, να σουταρω τις μετοχες κ να βαλω το ραδιοφωνο???

3. θελω να ορισω αλλον ηχο για εισερχομενο σμσ. που ειναι ο φακελοσ τους??

4. γιανναρε, για το πληκτρολογιο, θα κανω uninstall το PocketCM keyboard 0.14 με τα ελλινικα μπας κ φταιει αυτο κ βλεπω. εχω ξενερωσει τελειως!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους..

έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση.. γίνεται στο destinator 7 που έχω περασμένο να βάλω και χάρτες άλλων ευρωπαϊκών πόλεων πέραν της αθηνας;;

 

επίσης στο spb pocket plus αφού έχω κάνει τις ρυθμίσεις με τα εικονίδια κ τις συντομεύσεις που προτιμώ,πως γίνεται να φαίνονται όλα αυτά στην αρχική οθόνη;;

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. οκ βρικα το coreplayer, μια χαρα. παιζει ολες τισ μορφες βιντεο??

2. μπορω να αλλαξω καποια εικονιδια στην βασικι οθονη?? πχ, να σουταρω τις μετοχες κ να βαλω το ραδιοφωνο???

3. θελω να ορισω αλλον ηχο για εισερχομενο σμσ. που ειναι ο φακελοσ τους??

4. γιανναρε, για το πληκτρολογιο, θα κανω uninstall το PocketCM keyboard 0.14 με τα ελλινικα μπας κ φταιει αυτο κ βλεπω. εχω ξενερωσει τελειως!!!

 

1. Τα περισσότερα. Δεν θα βρεις άλλο που να παίζει περισσότερα.

2. Δυστυχώς δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο.

3. Στο tab ρυθμίσεις έχει επιλογή για Ήχο κλήσης. Ακολούθησε το και θα σε πάει αυτό να επιλέψεις τους ήχους που θέλεις. Καλό είναι βέβαια εάν έχεις δικούς σου ήχους, να τους έχεις στο φάκελο /Storage Card/My Documents για να μπορείς να τους δεις κανονικά από εκεί.

4. Πέταξε το και δοκίμασε το FingerKeyboard 2.

 

έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση.. γίνεται στο destinator 7 που έχω περασμένο να βάλω και χάρτες άλλων ευρωπαϊκών πόλεων πέραν της αθηνας;;

 

Το Destinator 7 έχει χάρτες όχι μόνο για την Αθήνα αλλά για όλη την Ελλάδα. Τώρα για άλλες χώρες... θα βρεις εκεί που βρήκες και το πρόγραμμα.

 

επίσης στο spb pocket plus αφού έχω κάνει τις ρυθμίσεις με τα εικονίδια κ τις συντομεύσεις που προτιμώ,πως γίνεται να φαίνονται όλα αυτά στην αρχική οθόνη;;

 

Εάν θέλεις να φαίνονται όλα αυτά στην αρχική οθόνη πρέπει να μην φαίνεται το TF3D. Το θέλεις αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να φαίνονται όλα αυτά στην αρχική οθόνη πρέπει να μην φαίνεται το TF3D. Το θέλεις αυτό;

 

αν το κανω να μην φαίνεται δημιουργώ πρόβλημα;; εσύ τι προτείνεις;:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το κανω να μην φαίνεται δημιουργώ πρόβλημα;; εσύ τι προτείνεις;:O

 

Δεν δημιουργείς πρόβλημα... εξαρτάται καθαρά από εσένα πόσο θέλεις να το έχεις. Μπορείς βέβαια να τα έχεις και τα δύο με εναλλαγή της οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω κι εγώ μια βοήθεια.

Πρόκειται να φλασάρω μια ρομ windows 6,5 χωρίς Μανίλα και θα ήθελα να μου υποδείξετε κάποια προγράμματα μιας και δεν έχω εμπειρία χωρίς μανίλα. Δεν θέλω να βάλω Spb shell. Προτιμώ να φαίνεται το windows today, τουλάχιστον μέχρι να το βαρεθώ. Αν είναι δυνατόν να προταθούν προγράμματα που μπορούν να οριστούν σαν default.

θα αναφέρω ποια έχω υπόψη μου και πείτε μου αν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

 

Dialer : Inesoft

Music Vindeo: φυσικά Core player (ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει default?

Pictures : Λεω να δοκιμάσω το νεο HTC album, νομίζω δεν θα έχω πρόβλημα.

Ιντερνετ : Ποιά Opera? Link?

Calendar: thumbcal

Communication manager?

Διαχείριση sms?

Διαχείριση Mail?

 

Ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κώστα ρίξε μια ματιά στο http://www.resco.net/pocketpc/contactmanager/

 

Τα έχει όλα όσα χρειάζεσαι στην αρχική οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αδερφε εισαι ωραιος!!

1. απο που κανω uninstall καποιο προγραμμα??

2. το link που μου εδωσεσ εχει 5 πραγραματακια, ποιο απο ολα κατεβαζω;; αν ολα κανουν την δουλεια, ποιο ειναι το καλυτερο??

Τύπος Αρχείου: cab FingerKeyb-2.0-WQVGA.cab (351,3 KB, 50 εμφανίσεις)

Τύπος Αρχείου: cab SIPChange.CAB (225,9 KB, 38 εμφανίσεις)

Τύπος Αρχείου: cab FingerKeyb-2.0-VGA.cab (564,7 KB, 91 εμφανίσεις)

Τύπος Αρχείου: cab FingerKeyb-2.0-QVGA.cab (188,1 KB, 37 εμφανίσεις)

Τύπος Αρχείου: cab FingerKeyb-2.0-WVGA.cab (200,5 KB, 62 εμφανίσεις)

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Κώστα ρίξε μια ματιά στο http://www.resco.net/pocketpc/contactmanager/

 

Τα έχει όλα όσα χρειάζεσαι στην αρχική οθόνη.

 

Ευχαριστώ Γιάννη, πάντα γρήγορος και πρόθυμος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. απο που κανω uninstall καποιο προγραμμα??

2. το link που μου εδωσεσ εχει 5 πραγραματακια, ποιο απο ολα κατεβαζω;; αν ολα κανουν την δουλεια, ποιο ειναι το καλυτερο??

 

1. Start -> Settings -> System -> Remove Programs

2. Όπως ειπε και ο Γιάννης... Τύπος Αρχείου: cab FingerKeyb-2.0-WVGA.cab (200,5 KB, 62 εμφανίσεις)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν δημιουργείς πρόβλημα... εξαρτάται καθαρά από εσένα πόσο θέλεις να το έχεις. Μπορείς βέβαια να τα έχεις και τα δύο με εναλλαγή της οθόνης.

 

σ' ευχαριστώ πολύ , athanaso77:happy:

Link to comment
Share on other sites

ραδιο προτεινομενα (αν δεν θελετε να αφησετε αυτο που ειχατε)

 

1.10.25.25 (πολυ καλυτερο απο το official σε σε σημα δικτυου,κλειδωμα gps,wifi,αυτονομια μπαταριας)

http://rapidshare.com/files/182452293/HTC_Blacstone_radio_1.10.25.25.rar

 

η

1.12.25.16 (εξαιρετικη βελτιωση σε σημα δικτυου,κλειδωμα gps,wifi,για την αυτονομια δεν ειδα διαφορα απο το 1.10.25.25)και το ειχα παραξηγησει στην αρχη :p

http://rapidshare.com/files/207269344/HTC_Blacstone_radio_1.12.25.16.rar

 

Έχω δοκιμάσει το 1.10.25.25 με διάφορες rom (δεν ξέρω αν το επηρρεάζουν) και τελευταία φορά ήταν πριν λίγες μέρες που μπήκε με μια rom που φλάσαρα. Πάντα στο Destinator / Igo μου έλεγε συχνά πυκνά "χάθηκε το σήμα GPS". Πρόβλημα με την ταχύτητα λοκαρίσματος δεν είχα ποτέ, αλλά με το συγκεκριμένο radio συνέχεια χανόταν το σήμα του GPS.

 

Τώρα έχω το 1.12.25.16 και δεν έχω το παραπάνω πρόβλημα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλιμερα γκουρου του hd!!! ;)

την φωτο που εχω βαλει wallpaper, επειδι δεν ταιριαζει στις διαστασεισ [ειναι τεραστια], πως μπορω να την μεγαλωσω ή να την μικρινω για να ταιριζει στο wallpaper??

thank uuuuuuuuuu

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - διάβασα για καινούργια radios κλπ. Δεν είμαι αρκετά θαραλέος για να δοκιμάσω να φλασάρω την ρομ, αλλά νομίζω ότι μπορώ να το επιχειρήσω με το radio μπας και βελτιωθεί το σήμα στην περιοχή μου. Εχω επίσημο (ACE) μηχανηματάκι με ρομ την 1.14.401.3 και ραδιο το 1.09.25.14

Ερώτηση 1: αν αλλάξω το radio, χαλάει η εγκύηση? (έχω κάπου διαβάσει πως όχι... αλλά μια επιβεβαίωση δεν βλάπτει).

Ερώτηση 2: που μπορώ να βρώ ολοκληρωμένες και step by step οδηγίες για αλλαγή του radio μόνο και για άσχετους όπως εγώ? (έχω βρεί αρκετές φορές διάσπαρτα τμήματα οδηγιών αλλά όχι ολοκληρωμένα - από το Α έως το Ω

Ευχαριστώ τους ειδήμονες...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα σε όλους - διάβασα για καινούργια radios κλπ. Δεν είμαι αρκετά θαραλέος για να δοκιμάσω να φλασάρω την ρομ, αλλά νομίζω ότι μπορώ να το επιχειρήσω με το radio μπας και βελτιωθεί το σήμα στην περιοχή μου. Εχω επίσημο (ACE) μηχανηματάκι με ρομ την 1.14.401.3 και ραδιο το 1.09.25.14

Ερώτηση 1: αν αλλάξω το radio, χαλάει η εγκύηση? (έχω κάπου διαβάσει πως όχι... αλλά μια επιβεβαίωση δεν βλάπτει).

Ερώτηση 2: που μπορώ να βρώ ολοκληρωμένες και step by step οδηγίες για αλλαγή του radio μόνο και για άσχετους όπως εγώ? (έχω βρεί αρκετές φορές διάσπαρτα τμήματα οδηγιών αλλά όχι ολοκληρωμένα - από το Α έως το Ω

Ευχαριστώ τους ειδήμονες...

βεβαια χανεις την εγγυηση αν το πας με αλλο radio εκτος απο το επισημο,υπαρχει απο οτι γνωριζω ενας πολυ καλος οδηγος στο http://www.navimania.gr γνωμη μου ειναι του ριξεις μια ματια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - διάβασα για καινούργια radios κλπ. Δεν είμαι αρκετά θαραλέος για να δοκιμάσω να φλασάρω την ρομ, αλλά νομίζω ότι μπορώ να το επιχειρήσω με το radio μπας και βελτιωθεί το σήμα στην περιοχή μου. Εχω επίσημο (ACE) μηχανηματάκι με ρομ την 1.14.401.3 και ραδιο το 1.09.25.14

Ερώτηση 1: αν αλλάξω το radio, χαλάει η εγκύηση? (έχω κάπου διαβάσει πως όχι... αλλά μια επιβεβαίωση δεν βλάπτει).

Ερώτηση 2: που μπορώ να βρώ ολοκληρωμένες και step by step οδηγίες για αλλαγή του radio μόνο και για άσχετους όπως εγώ? (έχω βρεί αρκετές φορές διάσπαρτα τμήματα οδηγιών αλλά όχι ολοκληρωμένα - από το Α έως το Ω

Ευχαριστώ τους ειδήμονες...

 

Δες εδω φιλαρακο και θα τα καταφερεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@stsalkit:

Γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις μόνο το Radio. Δεν θα δεις αξιοσημείωτη διαφορά στο σήμα σου για το οποίο ευθύνεται κυρίως ο provider σου και η περιοχή που βρίσκεσαι.

 

Εάν πάλι θέλεις να μπεις στη διαδικασία, είναι ακριβώς η ίδια με το να φλασάρεις οποιαδήποτε ROM. Πληροφορίες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση, υπάρχει κάποιος τρόπος είτε μέσω του Opera είτε μέσω του Iris browser είτε με κάποιον άλλο τρόπο ,εκτός απο το να αλλάξουμε Rom ,να έχουμε υποστήριξη flash στο HD????

 

Εχω βάλει το Adobe_FlashLite_3.1_WWE αλλά δεν κάνει τίποτα.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μια γρήγορη ερώτηση από έναν άσχετο που θέλησε να μπλεχτεί σε ξένα προς αυτόν χωράφια... πήρα πριν 8 μέρες ένα HD και τις 2 πρώτες φορτίσεις τις έκανα μέσω πρίζας... δοκιμάζοντας να το φορτίσω μέσω του pc η μπαταρία δεν ανταποκρίνεται, ενώ δείχνει ότι φορτίζει (γράφει φόρτιση, ανάβει το λαμπάκι στο κουμπί on/off και η επιλογή "όταν η συσκευή είναι ενεργοποιημένη, να μη φορτίζεται όταν είναι συνδεδεμένη στο pc" είναι ανενεργή)...

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Θύρα USB άλλαξα, με το ίδιο καλώδιο φόρτισα επιτυχώς ένα TyTnII και έτσι φαίνεται ότι κάτι συμβαίνει με τη συγκεκριμένη συσκευή...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...