Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως το άβαταρ πάει μια χαρά κάτω από το nickname σου :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πάντως το άβαταρ πάει μια χαρά κάτω από το nickname σου :lol::lol::lol:

 

ωραιο ε? :rolleyes::lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσα άτομα και κανείς δεν έχει απάντηση?? Κανείς δεν ασχολήται με το κ***πρόβλημα. Μπορεί παρακαλώ κάνα καλό παιδί να μου πει πως φεύγει εκείνο ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επ Athanaso77... Καιρό να σε δούμε στο φόρουμ. Όπως είπα και πιο πριν την συσκευή την πήρε φίλος (aelaraole , μέλος εδώ) και όταν ξεκλειδώνει την οθόνη, δηλ. την κλειδώνει και μετα την ξεκλειδώνει του ζητά κωδικό. Βρήκα στα settings το Lock αλλά δεν βρήκα τρόπο να φύγει! Ξέρεις πως μπορεί να φύγει?

 

Μήπως είχε βάλει ο φίλος κωδικό στα αρχικά σεταρίσματα μετά από hard reset; Εάν ναι... κακώς. Συνιστώ hard reset και μετά skip το συγκεκριμένο βήμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω το sprite backup στην έκδοση htc special απο την σελίδα της sprite. Για να το εγκαταστήσω θα πρέπει το πρόγραμμα να το εγκαταστήσω στη γλώσσα που είναι η ΡΟΜ μου? Το δικό μου είναι ελληνικό και από ότι είδα δεν έχει υποστήριξη για ελληνικά. Αν τελικα γίνετε εγκατάσταση στοιχεία για backup όπως για παραδειγμα οι επαφές που είναι στα ελληνικά θα τις κάνει backup σωστά ή μετά από restore θα βλέπω κινέζικα?
Link to comment
Share on other sites

Βάλ' το σε ό,τι γλώσσα θέλεις δε θα έχεις πρόβλημα. Τις επαφές θα τις πάρει backup κανονικότατα χωρίς πρόβλημα. Πάντα όμως παίρνουμε και ένα backup με το pimbackup για να είμαστε σίγουροι για το calendar, τα tasks και τις επαφες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να εγκαταστήσω το sprite backup στην έκδοση htc special απο την σελίδα της sprite. Για να το εγκαταστήσω θα πρέπει το πρόγραμμα να το εγκαταστήσω στη γλώσσα που είναι η ΡΟΜ μου? Το δικό μου είναι ελληνικό και από ότι είδα δεν έχει υποστήριξη για ελληνικά. Αν τελικα γίνετε εγκατάσταση στοιχεία για backup όπως για παραδειγμα οι επαφές που είναι στα ελληνικά θα τις κάνει backup σωστά ή μετά από restore θα βλέπω κινέζικα?

 

Den yparxei kanena problima. Xrisimopoiise tin aggliki ekdosi kanonika kai meine isixos! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα της απάντησης.

 

Ερώτημα 2ο:

 

Έχω εγκατεστημένο εδώ και πολύ καιρό το igo8 σύμφωνα πάντα με τα φώτα του odytsak ο οποίος στο συγκεκριμένο έχει εντρυφήσει. Παρατήρησα όμως μερικά πραγματάκια όσο αφορά τους χάρτες του τα οποία με δυσκολεύουν! Για παράδειγμα μου έχει βγάλει δυο φορές να στρίψω σε μονόδρομο τη μία στο κέντρο της Αθήνας και την άλλη στο Πειραιά κοντά στη Καστέλλα. Σε πολύ κεντρικές περιοχές δηλαδή. Ενώ το πρόγραμμα είναι πολύ εύχρηστο και πολύ ωραίο το περιβάλλον βρίσκει δορυφόρους εύκολα και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής με το HD, δεν μου αρέσε αυτό. Βέβαια τα λάθη τα έβγαλε μετά από επαναϋπολογισμό διαδρομής γιατί έχανα μια στροφή. Πρέπει όμως να αναφέρθω και σε ένα γεγονός το οποίο με κατέπληξε και εκτίμησα πολύ και τη συσκευη και το πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Ήμουνα στην Καρδίτσα και οδεύαμε με τη παρέα μου για λίμνη πλαστήρα και συγκεκριμένα στα Καλύβια για φαγητό πριν μια εβδομάδα. Στην παρέα είχαμε ένα Ομνια με garmin ένα mio με miomaps και ένα htc cruise με igo πιο παλιά έκδοση αλλά δεν ξέρω ποια. Είχε πολύ χιόνι και πολύ ομίχλη. Κανένα από τα άλλα κινητά δεν έβρισκε δορυφόρους σε όλη τη διαδρομή Πόλη Καρδίτσας - Καλύβια ακόμα και όταν είχαμε φτάσει στο μαγαζι και καθίσαμε για φαγητό. Το δικό μου είχε συνεχώς λήψη με τη μια, το έχασε κάπου στη διαδρομή και με τα καμπάνα!

 

Το Ερώτημα μου είναι μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο από τα destinator, miomaps, garmin στη συσκευή μου άφοβα? Δηλαδή χρειάζονται κάποιες ειδικές ρυθμίσεις για να το κάνω, σκινς ή οτιδήποτε? Γνωρίζω πώς το destinator δουλεύει το 7. Θέλω να δω τι ψάρια θα πιάσω και με κάποιο άλλο. Καλύτερους χάρτες τελικά ποιό έχει. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής το destinator φαινεται πιο καλό σ΄αυτό το τομέα. Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο η εγκατάσή του.

 

Συγνώμη που ρωτάω για ένα θέμα που έχετε όλοι αναφερθεί εκτενώς αλλά οι πληροφορίες είναι πολλές και συγκεχυμένες.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια καποιος που εχει εγκαταστησει το garmin στο hd μπορει να δωσε οδηγιες πως το εκανε αναλυτικες γιατι προσπαθω 2 μερες χωρις αποτελεσμα ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω εγκατεστημένο εδώ και πολύ καιρό το igo8 σύμφωνα πάντα με τα φώτα του odytsak ο οποίος στο συγκεκριμένο έχει εντρυφήσει. Παρατήρησα όμως μερικά πραγματάκια όσο αφορά τους χάρτες του τα οποία με δυσκολεύουν! Για παράδειγμα μου έχει βγάλει δυο φορές να στρίψω σε μονόδρομο τη μία στο κέντρο της Αθήνας και την άλλη στο Πειραιά κοντά στη Καστέλλα.

 

Eisai sigouros oti xirisimopoieis tous teleftaious xartes tis NAVTEQ?

 

Το Ερώτημα μου είναι μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο από τα destinator, miomaps, garmin στη συσκευή μου άφοβα? Δηλαδή χρειάζονται κάποιες ειδικές ρυθμίσεις για να το κάνω, σκινς ή οτιδήποτε? Γνωρίζω πώς το destinator δουλεύει το 7. Θέλω να δω τι ψάρια θα πιάσω και με κάποιο άλλο. Καλύτερους χάρτες τελικά ποιό έχει. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής το destinator φαινεται πιο καλό σ΄αυτό το τομέα. Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο η εγκατάσή του.

 

Mporeis na baleis osa programmata ploigisis theleis. To mono pou tha xreiasteis einai to swsto skin gia tin analysi tis othonis sou. To Destinator eksakolouthei na exei tous kalyterous xartes gia Ellada. Episis kalo einai kai to miomap 2008 me tous xartes tis Gi (GeoIntellingence).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επ Athanaso77... Καιρό να σε δούμε στο φόρουμ. Όπως είπα και πιο πριν την συσκευή την πήρε φίλος (aelaraole , μέλος εδώ) και όταν ξεκλειδώνει την οθόνη, δηλ. την κλειδώνει και μετα την ξεκλειδώνει του ζητά κωδικό. Βρήκα στα settings το Lock αλλά δεν βρήκα τρόπο να φύγει! Ξέρεις πως μπορεί να φύγει?

 

Μήπως είχε βάλει ο φίλος κωδικό στα αρχικά σεταρίσματα μετά από hard reset; Εάν ναι... κακώς. Συνιστώ hard reset και μετά skip το συγκεκριμένο βήμα.

 

έλεισα το θέμα χωρίς hard reset

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια καποιος που εχει εγκαταστησει το garmin στο hd μπορει να δωσε οδηγιες πως το εκανε αναλυτικες γιατι προσπαθω 2 μερες χωρις αποτελεσμα ???

 

ριξτε μια ματια στο ipmart ;)

 

in PocketPC/Palm Apps

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη βγάλε το active link :p

 

:worry: απο κεκτημενη ταχυτητα :p

 

 

Νικολα καθε μερα που περναει ,το γουσταρω ολο και πιο πολυ το hd :!:

 

χθες το βραδυ επιασα στα χερια μου το ομνια ενος φιλου να του φτιαξω καποια πραγματα....

 

μετα απο μια βδομαδα με το hd.......συνηδειτοποιησα ποσο πολυ :O

 

αργησα να το παρω :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:worry: απο κεκτημενη ταχυτητα :p

 

 

Νικολα καθε μερα που περναει ,το γουσταρω ολο και πιο πολυ το hd :!:

 

χθες το βραδυ επιασα στα χερια μου το ομνια ενος φιλου να του φτιαξω καποια πραγματα....

 

μετα απο μια βδομαδα με το hd.......συνηδειτοποιησα ποσο πολυ :O

 

αργησα να το παρω :!:

Χαίρομαι που το ακούω. Το browsing, το navigation και το touch της συσκευής θεωρώ ότι είναι ασύγκριτα αυτή τη στιγμή. Αχ αχ να είχε και capacitative touch η οθόνη και θα κάναμε πάρτυ :lol:

 

Εγώ έχω αρχίσει να προσέχω λίγο περισσότερο τη μπαταρία μετά τα σχόλιά σου. Του ΟΜΝΙΑ δεν την ξέρω μιας και αν και έχω ασχοληθεί μαζί του δεν του έχω κάνει εξαντλητικά τεστ για να γνωρίζω τις αντοχές της. Θα επανέλθω όμως με κάποια συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με την πλαστική επιφάνεια και τους έχει ξεφλουδίσει μπορούν να πάνε στο service όπου και θα γίνει δωρεάν αλλαγή στο πλαίσιο της εγγύησης:

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11464&page=11

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηρα (επιτελους απο ελλαδα τετοια προιοντα,play247)

ενα screen protector της brando (ultra clear)

και μια θηκη σιλικονης,

(που ειλικρινα τετοια ποιοτητα σε θηκη σιλικονης δεν εχω ξαναδει :blink:)

 

και ησυχασα...

 

χαιρομαι που μας καλυπτει η αντιπροσωπεια σε αυτο το θεμα,αλλα θα προτιμουσα να μην τους χρειαστω ποτε :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω στην συσκευη το destinator και το IGO8

Στο destinator ολα καλα ,στοIGO8 ομως μετα

απο λιγο σβηνει η οθονη και επανερχεται μονο

με το κουμπι on-off

Ευχαριστω

ewsd
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα

εχω στην συσκευη το destinator και το IGO8

Στο destinator ολα καλα ,στοIGO8 ομως μετα

απο λιγο σβηνει η οθονη και επανερχεται μονο

με το κουμπι on-off

Ευχαριστω

 

Ποια έκδοση του iGO έχεις; Με το 8.3.2 δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Δες και τις ρυθμίσεις του προγράμματος πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kalo einai omws na leme kai tis lyseis (oxi mono ta problimata) giati olo kai kapoios tha boithithei! ;)

 

μάλιστα! λοιπόν all settings-personal-lock-εκεί αφήστε το δάκτυλο πατημένο στην οθόνη και τότε θα καταλάβετε..!!!

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(

Eεεεχμμμμ, θα θεωρηθεί προδοσία αν

 

ομολογήσω οτι απαρνήθηκα το HD< για το C 905, σε οτι αφορά τις τηλεφωνικές του λειτουργίες φυσικά και μόνο.:O:O

Αλήθεια, πόσοι από σας τους χρήστες του HD, το χρησιμοποιείτε σαν κινητό τηλέφωνο κατ' αποκλειστικότητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...